Protestna vožnja traktorima.

Da li ste verovali da ćemo uspeti ?

  • Da

    Glasovi: 248 68,9%
  • Ne

    Glasovi: 112 31,1%

  • Ukupno glasača
    360
Jeste li za to da se dogovorimo da izlazimo kao proizvodjaci,a ne preko unija,asocijacija i udruzenja?
Pitanje vazi za sve!
Ako su za,neka se samo zahvale u znak podrzavanja ovog predloga.

Ajde ja sam za ,lepo sam rekao daj da se skupimo sami, Maticu kaci gore anketu ako nije problem koje za proteste samostalno?
 
Placeno legalno po 80000 rsd. Svi znate kako ide sada sa licitacijama. Ako je na vise godina onda ide dve godine unapred ili da ti neko da garanciju. Sada sa drzavnom zemljom nema zajebancije,bar ono sto je na licitacijama onoloko koliko izlicitiras moras da platis ako ides duplo od pocetne cene onda se na licu licitacija prekida i placa na licinom mestu kes. Onaj koji najvise ponudi ima rok od 3-5 dana da doplati ostatak ostalima se kes vraca na licinom mestu i licitacija se nastavlja. Ako prvoplasirani odustane od licitacije zadrzavamu se uplaceni avans i drugoplasirani stece pravo da plati zemlju pod arendu po ceni drugoplasiranog. Do sada se nije desilo da je odustao od izlicitirane cene. Koja im je kalkulacija na cenu psenice od 16 rsd nemam pojma.
 
Ajde prubudite se Udruženje poljoprivrednika opštine Stara Pazova na večerašnjoj sednici odlučilo da krene u najavljenu protestnu vožnju traktorioma 50.08.2013 godine zbog subvencijea cene žita i cena koje su u najavi za soju ,suncokret i kukuruz probudite svoje komšije koji se bave poljoprivredom i izađite na protest jedimo tako će nas čuti ako izađemo u velikom broju zašto se naoglašava Asocijacija i ljudi koji su nas vodili u ranije proteste zašto da ćutimo i trpimo dok nas kradu otkupljivači a političari sve mirno posmatraju ,kažu da su se od prošlih protesta obogatili neki su dobili parcele drugi mehanizaciju pa ćute neka ovo proprate mediji poslao sam poruku preko FB Urošu Davidoviću i neodgovara na poruku šta reći.
 
Mico bavim se proizvodnjom i bio sam na svim protestima,ali necu da protestujem jer nikoga ne mozemo da nateramo da nam plati neku cenu ako nece,ili nema racuna.Gdeste svi vi bili ovih godina dok su zuti harali i sve ovo naprvili????Da protestujem za nekog ko radi bespravno zemlju ili ko je dobio na svaku masinu bespovratna sredstva?Jel da njemu dizem cenu?
Zato kazem i pitam STA DA TRAZIMO NA TIM PROTESTIMA?Ako trazimo vece cene, to ne resava drzava vec ponuda i potraznja.
Ali ja mislim da ono sto treba da trazimo je RAVNOMERNA PODELA ZEMLJISTA I OGRANICAVANJE ZEMLJISNOG MAKSIMUMA!
E sad kad to budemo trazili MICO MOJ budi uveren da ce malo njih doci jer organizaciju protesta prave lokalni tajkunii njima to nije u interesu vec nesto drugo.Pitaj Borka a evo i ja ga pitam dali je za uvodjenje ZEMLJISNOG MAKSIMUMA I POSTENU RASPODELU DRZAVNE ZEMLJE?
Vi ste poceli naopako da zidate kucu od krova!
 
A sto ne bih bio?i ja sam za to.samo sto se neki ljudi malo kasno probudili.ja drzavnu zemlju radim od 2002god.tada nije bilo nikakve konkurencije.bilo je zemlje na pretek a sada nam je i malo.
 
ma idemo bre ljudi zbog radi nas ne zbog drugih ,a i za tu drzavnu zemlju panemozemo ni svi na nju. 5 momaka se zaljubi ujednu ribu pa je samo jedan odvede tako i ta zemlja al netreba od nas praviti ovce i ovako smo mi ovnovi
 
niko ne može da nam plati koliko nama treba to je tačno ali država mora da kaže minimalna cena žita je 22,suncokreta 45 a kukuruza 25 ( ovo je samo primer ) a ne da kilogram žita košta 17 din. a kilogram brašna 60 din. ako su prošle godine plaćali suncokret 55 din i sada je litar uja 150din.nemogu suncokret plaćati 25din a da cena ulja ostane ista država mora da odredi minimalne cene poljoprivrednih proizvoda neka bilo ko ode u prodavnicu i neka kupi kilogram bilo čega i da to plati 17din ( koliko je sada cena žita ) pa to je smešno
 
Nazad
Vrh