Protestna vožnja traktorima.

Da li ste verovali da ćemo uspeti ?

  • Da

    Glasovi: 248 68,9%
  • Ne

    Glasovi: 112 31,1%

  • Ukupno glasača
    360
PROTESTI!!!!!!!
Kada se uporedi obim krađe iz Državnih robnih rezervi sa 59.500 tona otkupnjene pšenice, onda se vidi do kog nivoa je dosegao kriminal i to baš pod okriljem državne administracije. Bilo bi nekorektno za sve godine unazad, kada je utvrđen manjak robe u Rezervama od oko 13 milijardi dinara, prozvati ministra Ljajića i premijera Dačića, ali za minulu godinu, niti mogu niti je moguće da izbegnu odgovornost – jer se kralo iz Robnih rezervi?
Iz izjave ministra Gorana Kneževića se vidi da nije upoznat sa ukupnom krađom u Robnim rezervama ili čuva taj podatak kao državnu tajnu.I nakon sprovedene kontrole dva skladišta sa sumnjivim poslovanjem u Adi i Čonoplji su dobili potpis da ostanu javna skladišta.Kome i zbog čega nije u interesu da utvrdi krivicu za manjak od oko 13 milijardi dinara u Rezervama i novu krađu koja se kreće oko 3,5 milijardi dinara?Istražujući poslovanje Državnih robnih rezervi u poslednjih pet godina, list „Moje Gazdinstvo” je otkrio model za ove krađe koji je živeo i živi uz blagodet pojedinaca u Direkciji za robne rezerve, Vladi i dela političara, koji ga i koriste (oni ili njihove supruge i zetovi).Kada se pogledaju korisnici usluga Državnih rezervi za poslednjih 20 godina, lako se vidi da su ljudi iz tada vladajućih stranaka ili njihovi saradnici u ovoj ustanovi imali izvore profita.Najavljene promene u ponašanju prema korupciji i krađi Robne rezerve i njenu direkciju tek malo golicaju. Umesto da se ispitaju zloupotrebe i ukine model prevara – nastale su nove, a stare su, upravo iz reda zaposlenih, uz naklonost ministra Rasima Ljajića – sakrili!?Izvesna kontrola o tome nije obavestila javnost, a njenog vođu ministar Ljajić je predložio za nagradu i napredovanje u poslu. Da li je sve ovo i suviše blizu Aleksandra Vučića pa prebacuje slučaj pogledom tragajući dalje za lokacijama korupcije, znaće se uskoro. Naš list se izuzev epilogom više neće baviti ovom temom. Do jeseni biće završeno naše istraživanje o tome ko je i gde sakrio državno zemljište od licitacije, a ko ga koristi. Prvi podaci pokazuju da je reč o desetinama hiljada hektara.
 
NIKADA GORE RUKOVODSTVO NISMO IMALI NEGO SADA ! Rekonstrukcija vlade, dođe kao bacanje prašine u oči narodu da bi se dobilo na vremenu. Poljoprivredu i Srpskog seljaka uništavaju a seljak ćuti. Pa dokle će seljak biti takav, kada će već stati iza sebe i svoga rada. Zar je rad jednog seljaka toliko beznačajan kada ga toliko malo mogu da plate. Smatram da je glas seljaka (protesti)jedino rešenje da se skrene pažnja državi da seljak postoji i da treba za svoj rad da bude plaćen da može da preživi. Cena kukuruza 12,96 din/kg. Da čoveke nepoveruje!http://www.gebi.rs/
 
Ta cena od 12,96 je zato sto im ne treba kukuruza pa se trude da obore cenu jos vise,
navescui primer; kupujem fenda od 300 ks novog i placam ga 5000 evra
cena je takva zato sto nema izvoza nije zabranjen ali se verovatno neko sa nekim tajno dogovorio da ga nebude treba seljak da jeftino nahrani narod koji jedva sastavlja kraj sa krajem!!!
 
Sad treba izaci mimo udruzenja i pokazati snagu poljoprivrede, skinuti ovu bagru sa vlasti i njihove mentore iz asaocijacije koji ih stite i daju kredibilitet, zarad svoje koristi!!!!!!!!!!
kako imaju srece sto smo razjedinjeni i gledamo svako svoju korist!!!!!!!!!!
a kako dovesti Zute na vlast kad su nas bas oni ojadili i sad drze izvoznicki lobi i diktiraju cene.

- - - - - - - - - -

jednostavno nemamo buducnost!
 
Sad treba izaci mimo udruzenja i pokazati snagu poljoprivrede, skinuti ovu bagru sa vlasti i njihove mentore iz asaocijacije koji ih stite i daju kredibilitet, zarad svoje koristi!!!!!!!!!!
kako imaju srece sto smo razjedinjeni i gledamo svako svoju korist!!!!!!!!!!
a kako dovesti Zute na vlast kad su nas bas oni ojadili i sad drze izvoznicki lobi i diktiraju cene.

- - - - - - - - - -Dragane,ja sam klinac za mnoge od vas,ali kada su bili prethodni protesti,bili smo kod aerodroma u Batajnici i kada sam predlozio da idemo letnjim putevima do Zemuna u blokiramo njega,niko nije smeo,uplasili se batina,a inace su svi neki kurajberi i baje.Nas samo dvojica smo bili za.Od onog starog naroda,borbenih slovena,ostase samo fukare i **greška ( ne vredjam nikoga ),ali tako je.
Necemo se mi nikada organizovati dok ne ogladnimo,a mi to skoro necemo biti,ako Bog da,dotle mozemo samo cir na zelucu da dobijemo_Ovaj narod je primitivan i zadrt,a takvima nema buducnosti,cast izuzetcima!
 
U pravu ste obojica ... narod se razocarao i svakog u koga je verovao , sad je pitanje samo dokle ce ovako i kad ce tikva puci ! Razjedinili su nas ... ali msm da nas je puno vise na ovoj strani .
 
Ma odgovara nam i cena zita i kukuruza, zasto da izlazimo na proteste, cvetamo, boze nemoj da ste na kraju srca, samo bi vi da zaradite, a cika lopovi, pa nemojte da ste takvi...::jako_besan::::jako_besan::::jako_besan::::jako_besan::
 
Ovakve cene poljoprivrednih proizvoda, Srpsku poljoprivredu vode u propast. Država se netrudi da sačuva poljoprivredu, jedinu granu privrede na osnovu koje ova država još postoji. Poljoprivredu vode stručni ministri koji ne razlikuju šangarepu od šećerne repe i oni unapređuju Srpska sela i seljake. Sa protestima treba pokušati sačuvati Srpsku poljoprivredu dok još nije kasno. Ovo su, možda i zadnji momenti da seljak protestima iskaže svoje nezadovoljstvo tretmanom koje ima u ovoj našoj državi.
Ko god smatra da ima snage i mogućnosti da pokrene proteste, mislim da će imati masovnu podršku jer nezadovoljnih poljoprivrednika je mnogo.
 
Ovo sto nas je snaslo u ovoj godini, mislim na vlast i ono u prosloj godini, mislim na susu, je nesto sto nije moglo da bude gore ja mislim da od ovih sada na vlasti nismo mogli da izaberemo gore, ovi pre su nam drzali omcu oko vrata a ovi sada ne samo da nam drze omcu oko vrata nego nam se i motaju oko stolice trule na kojoj stojimo i sve mislim da ce da je sutnu nogom da nam se izmakne i znate i sami sta ce se desiti, pravili smo proteste za 14 000 dinara po hektaru i za sve i svasta a sada kad je 6000 hiljada koje jos nismo dobili mi cutimo i oni nas lepo karaju, pa dokle vise da se cuti, pa daj da se dogovorimo pa svako u svom selu da napravi sastanak i pozove ljude da dodju i da se nesto pokrene pa ovo je bre sramota vise, ako nas ujebu sa suncokretom i kukuruzom pa mi smo onda MRTVI, jos hoce da nam uvedu porez na dobit za zemlju u zakupu, pa koja dobit bre gde nam je dobit za zito ovo sto smo im poklonili da se oni obogate, ko ce da plati taj porez dokle bre vise?
 
Arenda je brate 80000 rsd po hektaru dok god ima da se plati ta arenda ima da se i uvede porez i sve ostalo preko prebogatih seljaka. Ima da im jos platimo sto ce da nam uzmu i suncokret i kukuruz za djabe..... Mi smo bve svi **greška nema niko mud... da organizuje. Jbg Srbija zemlja jajara inace da je drugacije nebi zito otislo po toj ceni ... Vucicu prc... ovaj narod i cupaj brkove kao deda sto ti je radio ....
 
Cekajte,ajde bar da probamo da se dogovorimo,nek proba svako u svom mestu da organizuje ljude,dajte neki predlog,ajde...

Pusti te sto placaju 80000 din/ha ti niti ce da izadju niti zive od poljoprivrede.
 
Cekajte,ajde bar da probamo da se dogovorimo,nek proba svako u svom mestu da organizuje ljude,dajte neki predlog,ajde...

Pusti te sto placaju 80000 din/ha ti niti ce da izadju niti zive od poljoprivrede.
Jeste li za to da se dogovorimo da izlazimo kao proizvodjaci,a ne preko unija,asocijacija i udruzenja?
Pitanje vazi za sve!
Ako su za,neka se samo zahvale u znak podrzavanja ovog predloga.
 
Mnogo gresis ako je bila kod tebe licitacija drzavnog zemljista onda znas sta je bilo i kako je bilo . Kod mene kada je bila licitacija onaj koji nije poneo kes mogao je samo da gleda kako se kolju za zemlju. Kes se donosio u kesama kao da ides iz prodavnice post kada se predje licitacija za duplo moralo je na licu mesta da se uplati. Donosili seljaci niko drugi do seljaci koji kukaju da nemaju na za leba. Izasla je zemlja 1 klase na preko 70000 rsd. Sa cenom od 16 rsd za psenicu nemaju na za ladnu vodu al kazu neuzima se u prosek jedna godina u poljoprivredi nego 3 - 5 godina.

- - - - - - - - - -

Staoropazovcanin ja sam ZA.
 
tacno tako,
trebali bi da se organizujemo nekako da iskoristimo ovaj forum i da se dogovorimo pa da nesto i uspemo dosta su nas drapali, ja imam 29 godina i sada kada treba najvise da doprinesem svojoj kuci svojoj deci, ja nemogu od lopova i prevaranata uzeli nam bre sve pa i znoj ce nam uzeti ako budemo cutali i ako nepreduzmemo nesto, mi obicni paori mislim na one koji rade od 1 jutra pa do neke normalne kolicine zemlje, nas ima najvise mi trebamo da se udruzimo i da nesto isteramo mi smo jaci zajedno od svih tih tajkuna, samo treba da se nekako dogovorimo id krenemo jednom vec.DAJTE NEKI DATUM PREDLOZITE I DA SVAKO U SVOM MESTU NAPRAVI SASTANAK I KAZE POSLE OVDE SA KOLIKO LJUDI RASPOLAZE I DA SE KRENE OVO JE NAS KRAJ ZNAJTE TO.Ako nas sada zeznu za suncokret i za kukuruz mi smo gotovi nemamo pare za jesenje radove za gorivo za repromaterijal za delove, nedaj boze a gde nam je arenda koja stize da se plati pa porezi pa sve dazbine, od cega kad su nam uzeli zito za 16, dinara od cega ako nam uzmu i suncokret i kukurz najesen.

Razmislite ljudi malo kako cemo se iscupati ubuduce jos neshvatamo ozbiljnost situacije, a situacija je zajebana do kraja.
 
Mnogo gresis ako je bila kod tebe licitacija drzavnog zemljista onda znas sta je bilo i kako je bilo . Kod mene kada je bila licitacija onaj koji nije poneo kes mogao je samo da gleda kako se kolju za zemlju. Kes se donosio u kesama kao da ides iz prodavnice post kada se predje licitacija za duplo moralo je na licu mesta da se uplati. Donosili seljaci niko drugi do seljaci koji kukaju da nemaju na za leba. Izasla je zemlja 1 klase na preko 70000 rsd. Sa cenom od 16 rsd za psenicu nemaju na za ladnu vodu al kazu neuzima se u prosek jedna godina u poljoprivredi nego 3 - 5 godina.
Slazem se za taj prosek da se ne uzima 1 god.Bavaniste je 2011 u ovo vreme sad imalo katastrofalan grad,na kraju saldo 0 prosle godine susa ali lepe cene pa smo se nekako provukli,ali cena arende otisla u nebo pa opet sve sto smo zaradili otislo ove godine opet katastrofalan grad i cene nikad gore,a za arendu cujem traze 330e/kj.90% nas to nece moci da izdrzi ispusticemo arendu i uzece je ti sto placaju 80000din/ha.Kod nas je licitacija na jesen,Almex ima 3 rendjera postavljena na svojim parcelama tako da ti je verovatno jasno ko ima prednost,a imamo samo 600ha drzavne zemlje.Ima tu na forumu i snimak licitacije za KO Dolovo gde je Kurjak nabio cenu na cini mi se oko 80000din.a on jos pored poljoprivrede ima drugih poslova...da ne lajem javno.....
 
e te sto placaju 80 000 dinara zakup te treba da oporezuju a ne nas koji jedva skrpimo da platimo 200 evra jutro, neka provere sta on tu seje kad moze da plati toliko zakup. a za prosek se ne bojte ako ovi ostanu na vlasti mi za 5 godina imacemo toliko los prosek u poljoprivredi da ce malo ko od nas da im placa i struju a kamoli porez.
 
e te sto placaju 80 000 dinara zakup te treba da oporezuju a ne nas koji jedva skrpimo da platimo 200 evra jutro, neka provere sta on tu seje kad moze da plati toliko zakup. a za prosek se ne bojte ako ovi ostanu na vlasti mi za 5 godina imacemo toliko los prosek u poljoprivredi da ce malo ko od nas da im placa i struju a kamoli porez.
Ti sto placaju 80000 din,pa i vise, zakup,ili su za zatvor ili ludnicu,treceg nema!
 
Nazad
Vrh