Protestna vožnja traktorima.

Da li ste verovali da ćemo uspeti ?

  • Da

    Glasovi: 248 68,9%
  • Ne

    Glasovi: 112 31,1%

  • Ukupno glasača
    360
Protest poljoprivrednika iz okolih sela grada Bijeljine zbog niske otkupne cijene pšenice!
 
Unija Polj Proizvođača Bavanište

Danas 23.07.2013 g.održan je sastanak u Ministarstvu poljoprivrede na kojem su prisustvovali Ministar poljoprivrede,šumarstva i vodoprivrede Goran Knežević,precednik Unije poljoprivrednih proizvođača-Bavanište Jovica Jakšić i privrednik Ištvan Jona.Tema sastanka je bila oporavak srpske poljoprivrede i ulaganje u poljoprivredu.Gospodin Ištvan Jona je izneo svoj idejni projekat"SA NJIVE NA TRPEZU" koji se zasniva na proizvodnju i izvozu poljoprivrednih proizvoda bez posrednika i trgovaca.U Kovinu bi se otvorilo jedno mešovito preduzeče koje bi ugovaralo i finansiralo proizvodnju povrča,voća i ostalih poljoprivrednih proizvoda.I te proizvode odmah izvozilo.Gospodin Jona Ištvan več je uspostavio kontakte sa zemljama kojima bi se plasirao proizvod.Kovin je izabran kao grad koji ima najbolji strateški položaj a poseduje i aerodrom.Jovica Jakšić je rekao da veruje u ovaj projekat.Da je to rešenje koje bi oporavilo male poljoprivrednike i dalo im šansu da na malim posedima mogu da zasnuju proizvodnju od koje bi imali veću dobit,siguran plasman.Inače projekat bi obuhvatio opštine Kovin,Pančevo,Vršac,Bela Crkva,Opovo,Kovačicu i Smederevo.Između ostalog bilo je reći o nezadovoljstvu poljoprivrednika iz Bavaništa raspodelom državnog zemljišta u KO Bavanište stočarima,gde je blizu 50% državnog zemljišta u KO Bavanište dato stočarima koji nisu iz Bavaništa.Članovi Unije poljoprivrednih proizvođača iz Bavaništa ne rade ni jedan hektar državne zemlje i ova licitacija bi im bila jedinstvena prilika da uzmu koji hektar ali izgleda da od toga neče biti ništa.Bilo je reći o radu i funkcionisanju udruženja.Jovica Jakšić je rekao da se on i Unija poljoprivrednih proizvođača-Bavanište zalažu za jedinstvo poljoprivrednika i smatraju da tako jedino može poljoprivrednik da opstane,a to im je i prvi cilj i jedina svrha postojanja.



O cenama polj.proizvoda izgleda ni reci nije bilo:sta:.
Lepa slika,ministar sa predsednikom unije poljoprivrednih proizvodjaca,unija,koju je i osnovalo ministarstvo za svoje potrebe a ne potrebe seljaka.
 
Lepa slika,ministar sa predsednikom unije poljoprivrednih proizvodjaca,unija,koju je i osnovalo ministarstvo za svoje potrebe a ne potrebe seljaka.
Ala su se lepo zagrlili. Baš mi je drago što opština Alibunar nije obuhvaćena ovim mega spasilačkim projektom iako je u baš okružen opštinama Kovačica,Vršac ,Pančevo,Kovin. Verovatno nismo politički podobni :haha:
 
Hehe, pa ovi dvojica hoce da se opare preko unije seljaka, naravno ministar bi bio naj veci posrednik u toj investiciji u Kovinu a ovi dvojica adjutanti.
@talianu, sta se cudis sto i nasa opstina nije obuhvacena ovim zamisljenim projektom, kod nas vladaju zuti a zuti su izdajnici zajedno sa narodom koji ih izabrao, mi trebamo da trazimo Azil u nekoj od prihvatljivih opstina :haha::haha:
 
jojjjjjjjj srbijo zemljo slonova pa ovo je propast ko je iz Bavaništa bio kod ministra ali je jako bitna stvar ba je on zagrlio ministra što daje utisak da su na prst u d............. da ne lajem kao da Bavanište nama boljih i čestitijih poljoprivrednika čudi me da i Blagoje nije bio kao predstavnik povrtara :haha:
 
jojjjjjjjj srbijo zemljo slonova pa ovo je propast ko je iz Bavaništa bio kod ministra ali je jako bitna stvar ba je on zagrlio ministra što daje utisak da su na prst u d............. da ne lajem kao da Bavanište nama boljih i čestitijih poljoprivrednika čudi me da i Blagoje nije bio kao predstavnik povrtara :haha:
Izgleda si u pravu stvarno su toliko na prst u d..pe da mu se nevidi desna ruka:haha::haha:
 
Hehe, pa ovi dvojica hoce da se opare preko unije seljaka, naravno ministar bi bio naj veci posrednik u toj investiciji u Kovinu a ovi dvojica adjutanti.
@talianu, sta se cudis sto i nasa opstina nije obuhvacena ovim zamisljenim projektom, kod nas vladaju zuti a zuti su izdajnici zajedno sa narodom koji ih izabrao, mi trebamo da trazimo Azil u nekoj od prihvatljivih opstina :haha::haha:
Au ja zaboravio ko nam je na vlasti u opštini,mada su dali I ovim Vučićevim pulinima deo opštinske vlasti jel ih čuvaju :haha: Bavaništanci I okolina mene samo čudi da Kurijaka nisam video među ekipom:osmeh:
 
Šta običan građanin može da zaključi kada pogleda ovaj snimak.A tek još izjavu onog što reče da se uz rad i zalaganje isplati zakup od skoro 800 E.Ove što su izjavili da je to mnogo niko neće ni registrovati.
 
jojjjjjjjj srbijo zemljo slonova pa ovo je propast ko je iz Bavaništa bio kod ministra ali je jako bitna stvar ba je on zagrlio ministra što daje utisak da su na prst u d............. da ne lajem kao da Bavanište nama boljih i čestitijih poljoprivrednika čudi me da i Blagoje nije bio kao predstavnik povrtara :haha:
Mozda se znaju iz ranijih dana,jos ako su bili zajedno na "privremenom radu"....

Ali u sustini ne treba njega kriviti,najveci krivci smo mi ostali,on je seo,setio se da osnuje udruzenje i sad tako funkcionise.Da nema podrsku udruzenje bi se ugasilo,posto je ima on radi verovatno samo za sebe a nama plasira neki price i to je to.I bog je prvo sebi napravio bradu pa ostalima.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh