Protestna vožnja traktorima.

Da li ste verovali da ćemo uspeti ?

  • Da

    Glasovi: 248 68,9%
  • Ne

    Glasovi: 112 31,1%

  • Ukupno glasača
    360
Opet ponavljam nema sloge medju ljudima!To je srz problema,MANIPULACIJA JE CUDO!Pogledaj te samo ovu temu i sve vam je jasno.Ako si imao nadprosecan prinos trebo si jednu zmajevku iskipovati na sred ulice pa valda bi privukao paznju medija,ali ne ti nego svi mi!Kod seljaka nema nikakvog otpora zato nam ovo i rade kao laka zenska kod nje sve moze pa ako si dobar mozes i dzabe da dobijes.
 
Ja nisam za to da se ide traktorima mozemo mi i autobusima pa pred skupstinu na protestnu setnju, zasto blokirati puteve obicnim ljudima.
Ako može jedano moje sagladavanje stvari, naime sa protestom smo zakasnili i tu sigurno nema leka naravno mislim na traktore ali jedno moje mišljenje je da sada treba ih pustiti da se barže napune jer to rade danonoćno bez i trunke zastoja u sve tri luke i neverujem da će dugo trajati pa tada se treba organizovati i krenuti prema silosima gde smo predali naše žito i tražiti ga natrag, mislim da se naše neplaćeno žito tovari i da bi ih to više pogodilo odnosno tada bi sigurno uvideli celu situaciju kako se radi mislim da bi tada i naši političari krenuli u obilazak nas a ne da mi idemo kod njih tada možda i postignemo nešto bar što se cene tiče ali netreba čekati dugo dolazi nam i žuto zlato za izvoz i nebojte se da je i tu spremno za otkup po bagatelnim cenama. Jedno pitanje bar ja nisam čuo da je neko repromaterijal davao u paritetu već je sve vezano za Euro i to još jesenas pa zar vam i to nije providno da se zadužimo naprimer za MAP 7500 din i u tom momentu pšenica 27-29 din pa ajde da uzmemo ni 3:1 nije pa i nije tako loše a sada vraćamo 5:1. i još primera ima puno ali mislim da je dovoljno.
 
Tačno tako što se tiče repromaterijala. Baš sam sa kolegom Raletom u jednoj firmi komentarisao da ovi nešto znaju samo treba nanjušiti šta. Pogrešio sam ,mislio sam de će evro da sklizne tj dinar da ojača čim su cene bile u toj firmi zadužene za dinare. Naravno sada se ipak vrti oko evra.Ali sam posle sramne cene progledao zašto je tako bilo.Nažalost opet su me nadmudrili po ko zna koji put.
 
Treba pred skupstinu jer jedino tad ce mediji da pisu o nasim problemima ovako ministar diktira sta da pisu drugacije se nece cuti nas glas.
 
Na današnjem sastanko opštinskog udruženja poljoiprivrednika Stara Pazova izraženo je veliko nezadovoljstvo članova istog. Utoku sutrašnjeg dana biće poslati zahtev Ministarstvu poljoprivrede da prime našu delegaciju u što kraćem roku, u suprotnom organizovaćemo protesnu vožnju do ministarsva pa ko nam se pridruži dobro došao (o svemu će biti obaveštena i lokalna samouprava). Ko želi da se priključi možete nas kontaktirati preko našeg sajta ili mene na pp.
 
Na današnjem sastanko opštinskog udruženja poljoiprivrednika Stara Pazova izraženo je veliko nezadovoljstvo članova istog. Utoku sutrašnjeg dana biće poslati zahtev Ministarstvu poljoprivrede da prime našu delegaciju u što kraćem roku, u suprotnom organizovaćemo protesnu vožnju do ministarsva pa ko nam se pridruži dobro došao (o svemu će biti obaveštena i lokalna samouprava). Ko želi da se priključi možete nas kontaktirati preko našeg sajta ili mene na pp.

 
Subvencije, refakcija za naftu nikada nije bilo ovako ni u jednoj vladi kao u ovoj. Država se ni naj manje netrudi da zaštiti Srpskog seljaka od propadanja. Cene poljopriverdnih proizvoda se formiraju na osnovu svetskog tržišta samo je država zaboravila da zaštiti svog seljaka na svetskom nivou i napravi ga konkurentnim. Ovakvim nemarnim ponašanjem države Srpskom seljaku preti izumiranje. Goru vlast od ove nismo imali glasali smo da nam bude bolje a sada vidim da su oni bili zlatni u odnosu na ove. Činimi se da će ova vlada staviti ključ u bravu po pitanju poljoprivrede
 
Ma nijedna vlada nije nista konkretno uradila po pitanju poljoprivrede,a da to bude u pozitivnom smislu.Mi se koprcamo u zivom pesku,konstantno nas vuce ka dnu a mi nadljudskim naporima uspevamo da drzimo jos nos iznad nivoa peska.Ali dokle,snaga ponestaje,a i nada,koja inace umire poslednja,polako se gasi.Ne mogu da se otmem utisku da je u ovakvim govnjivim vremenima,a drugacije vreme i ne pamtim od kada sam stigo nesto da radim i prihodim,poljoprivreda na marginama privrede i drustva.Jer da je drugacije sve bi se snage upregle da revitalizuju mozda jedino zdravo tkivo privrede i sa valjanim tretmanom vrate agraru mesto koje mu pripada u ovoj zemlji.Od zdrave i jake poljoprivrede imace koristi ne samo proizvodjaci vec i zemlja u celini.A to je ujedno i jak temelj za izgradnju neke nove,bolje,prosperitenije Srbije.Resursa imamo,znanja i volje takodje,u pitanju je volja buzdovana sa vlasti,a to je tek nemoguca misija.Protesti i kakvi takvi pritisci napacenog seljaka mozda i daju neko privremeno resenje,ali dok pajaci sa pozicija vlasti i opozicije ne shvate kakav potencijal ima poljoprivreda za ovu zemlju,necemo nista bogzna promeniti ni naprediti.
 
Znaju oni dobro koji smo mi potencijal zato nas i muzu jos jace,a posto su najbezobzirniji i neobrazovaniji do sad,kako rece malopre jedan clan resili su da nam stave kljuc u bravu,a za stecaj poljoprivrede okrivice staru vlast jer ionako su vec neki u apsu
 
Da li ima nekih novosti iz Ministarstva,kako su tekli pregovori,o cemu se pricalo?Zna li neko nesto?
 
Ocigledno je da su svi zacutali i sto je najgore postajemo globalno nacija kojoj svako moze sve i svasta raditi a mi i dalje cutimo!Dok se nasi stari borili i ginuli za cast,postenje,obraz i ocuvanje Srpskog naroda i tradicije mi smo sve to zaboravili i cekamo neciju milostinju!Prodaju se ljudi za sitne pare,mizerija!Sve kredite smo potrosili ako uskoro ne pocnemo da menjamo sami sebe i nase drustvo,necemo jos dugo opstati na mapi sveta!Sto se tice drzave,mi smo sirotinja koja moli druge za pare i tako vec godinama.Prethodna vlast je rasprodala sve sto je mogla,bud-zasta,ovi sad nemajuj sta ni da prodaju da zapusavaju rupe i rane,vec sve je otvoreno do daljnjeg!Amputacija je sledeca stavka ukoliko se nesto pod HITNO ne promeni i izleci!Mediji ne pominju stanje u poljoprivredi,samo se govori o rekordnoj zetvi i ni o cem drugom,bice i za izvoz i drzava je dobro proci!Setva i zetva bez drzavnog dinara,inputi 50%gore,cena 40% dole,i ko te pita,cuti i trpi i radi ako hoces...Mnogo se pricalo a malo se uradilo,pogotovo u poljoprivredi!Zato bi ministar da ima morala i casti,trebao da napusti fotelju!A drzavni aparat i dalje funkcionise,cinovnici,administrativci,kancelarijski pacovi po raznoraznim agencijama koji ne znaju ni za sta dobijaju platu i dalje su u foteljama i naucili su narod da je to neophodno da bi drzava bila stabilna i sigurna!
 
Dali se seljak pomirio sa ovako ponižavajućim cenama svojih proizvoda ili je ovo samo jedno malo zatišje pred buru.
 
uzeli su vam psenicu bud zasto da bi se obogatili mlinari i IZVOZNICI tako ce isto uzeti i suncokret soju kukuruz repu sta rade sa stocarima to vec svi znamo a nismo ni mi vocari postedjeni malina kupina sad i sljiva ide u bescenje muze nas kako ko stigne a mi trpimo kao da smo ludi a mozda i jesmo
 
Unija Polj Proizvođača Bavanište

Danas 23.07.2013 g.održan je sastanak u Ministarstvu poljoprivrede na kojem su prisustvovali Ministar poljoprivrede,šumarstva i vodoprivrede Goran Knežević,precednik Unije poljoprivrednih proizvođača-Bavanište Jovica Jakšić i privrednik Ištvan Jona.Tema sastanka je bila oporavak srpske poljoprivrede i ulaganje u poljoprivredu.Gospodin Ištvan Jona je izneo svoj idejni projekat"SA NJIVE NA TRPEZU" koji se zasniva na proizvodnju i izvozu poljoprivrednih proizvoda bez posrednika i trgovaca.U Kovinu bi se otvorilo jedno mešovito preduzeče koje bi ugovaralo i finansiralo proizvodnju povrča,voća i ostalih poljoprivrednih proizvoda.I te proizvode odmah izvozilo.Gospodin Jona Ištvan več je uspostavio kontakte sa zemljama kojima bi se plasirao proizvod.Kovin je izabran kao grad koji ima najbolji strateški položaj a poseduje i aerodrom.Jovica Jakšić je rekao da veruje u ovaj projekat.Da je to rešenje koje bi oporavilo male poljoprivrednike i dalo im šansu da na malim posedima mogu da zasnuju proizvodnju od koje bi imali veću dobit,siguran plasman.Inače projekat bi obuhvatio opštine Kovin,Pančevo,Vršac,Bela Crkva,Opovo,Kovačicu i Smederevo.Između ostalog bilo je reći o nezadovoljstvu poljoprivrednika iz Bavaništa raspodelom državnog zemljišta u KO Bavanište stočarima,gde je blizu 50% državnog zemljišta u KO Bavanište dato stočarima koji nisu iz Bavaništa.Članovi Unije poljoprivrednih proizvođača iz Bavaništa ne rade ni jedan hektar državne zemlje i ova licitacija bi im bila jedinstvena prilika da uzmu koji hektar ali izgleda da od toga neče biti ništa.Bilo je reći o radu i funkcionisanju udruženja.Jovica Jakšić je rekao da se on i Unija poljoprivrednih proizvođača-Bavanište zalažu za jedinstvo poljoprivrednika i smatraju da tako jedino može poljoprivrednik da opstane,a to im je i prvi cilj i jedina svrha postojanja.



O cenama polj.proizvoda izgleda ni reci nije bilo:sta:.
 
Nazad
Vrh