Protestna vožnja traktorima.

Da li ste verovali da ćemo uspeti ?

  • Da

    Glasovi: 248 68,9%
  • Ne

    Glasovi: 112 31,1%

  • Ukupno glasača
    360
Ne mozemo mi na cene uticati nikako!
Pogledajte oko nas koje cene imaju!
Imamo Evropske cene tu i tamo,ali nemamo evropske subvencije nemamo povracaja za mehanizaciju e to je problem!!
I na to jos kako mozemo uticati sa blokadama i treba blokirati sve putev,luke,predajna mesta itd...:ppozdrav:
Ni nemozemo uticati ali cene na jesen bi trebale da budu okidac za protestnu voznju e sad ako nas zaustave oni sami ce napraviti blokade.:ppozdrav:
 
Tito je oduzeo zemlju seljacima pa napravio kombinate i zadruge,oni su propali,a na njihovim temeljima i njivama su iznikli kojekakvi novopeceni tajkuncici i "posteni zemljoradnici" sad je doslo izgleda vreme da oni propadnu tj da ih pojedu rate i ukopaju niske cene proizvoda,a visoke arende...
 
Da,ali je razlika u tome sto je tito bio jedini tajkun i zeleo je da to i ostane sam. Dok nisu stasali oko njega i jacali njegovi sledbenici zeleci da budu to isto.MALA BARA PUNO KROKODILA
 
Tito je oduzeo zemlju seljacima pa napravio kombinate i zadruge,oni su propali,a na njihovim temeljima i njivama su iznikli kojekakvi novopeceni tajkuncici i "posteni zemljoradnici" sad je doslo izgleda vreme da oni propadnu tj da ih pojedu rate i ukopaju niske cene proizvoda,a visoke arende...
Mislim da gresis,svi ti koji su pokupovali kombinate i zemlju reziraju ovu trenutnu situaciju,od skupih zakupa pa do mizernih cena polj.proizvoda.Takvim tempom mogu da izguraju par godina bez problema dok mali i srednji takav pritisak nece moci dugo da izdrze.A posle se zna kad uguse male sta sledi.
 
Alo bve ljudi koja cena psenice i koja protesna voznja traktorima kada sami sebi vadimo oci na licitacijama drzavne zemlje. 80000 ( osamdeset hiljada dinara po jednom hektaru ) koliko da ti rodi i koja cena te robe treba da bude da bi smo bili u nuli ne u plusu samo u nuli ? Nije nama drzava kriva vec pohlepa i jurnjava za komsijom ... Tako nam i treba. Ko hoce ja i moju zemlju dajem po 80000 po hektaru u arendu pa neka seje na njoj i travku mirisljavku.

Nemaju svi ni državanu zemlju a kamoli toliku zakupninu pa opet ne mogu da se pokupe sa cenom od 16 din. Juče mi bio drugar, nema čovek uopšte arende, ne radi puno zemlje, kad mu obračunaju šta je sve uzeo u zadruzi dobiće jedan veliki ŠIPAK a imao je rod od 38m/kj.
 
Nije bio taj bravar toliko glup da pusti kojeg tajkuna oko sebe,gasio ih na sve nacine ali zato ih posle njega ima ko g...na.Ako je i bio tajkun ne vidim sta je ostalo iza njega,ali kod ovih se vidi na sve strane.Ova cena psenice tek ubija u pojam.
 
Ako bi neko mogao da mi da broj telefona od nekog iz udruženja poljoprivrednika" Banatski paor "na pp. unapred zahvalan.:ppozdrav:
 
Unija Polj Proizvođača Bavanište


Unija Polj Proizvođača Bavanište је поделио статус
Nas niko ne može da kupi,nama ne trebaju radna mesta,funkcije,mi nismo poltroni.Naša radna mesta su njive,naša funkcija je da održimo jedinstvo paora,mi treba da budemo poltroni prema svojim članovima udruženja a ne prema precednicima Asocijacija,Unija,udruženja...Zbog poltrona određeni rukovodioci Asocijacija izgleda da su "obradili" i nas i Ministra.A mi smo "obradili" svoje članove koji su se odazvali u velikom broju da izađu na protestnu vožnju.

Koliko sam razumeo u ponedeljak ce da se objavi ko se omrsio,ili pokusao da se omrsi.




 
Batalite proteste, od tog nema nista ili vrlo malo. Oped ce biri samo mazanje ociju dok se malo narod ne smiri i posle nikom nista. Pamet nam je kratka i brzo zaboravljamo tako da nam ne vredi nista.
Los smo narod i ovo smo zasluzili. Mislim da na nam nema spasa i da cemo propasti kao nacija vrlo brzo.
 
Bravo kolega djoker najpametnija stvar koju sam skoro procitao ne treba prkositi obicnom svetu koga muka tera da putuje na posao ili ko zna gde.Pored svih nasih muka nemojmo da nas jos i proklinju.Treba izkazati gradjanski protest najveci i najbrojniji do sada da zapamte jednom za svagda POLJOPRIVREDNICI su najbrojniji kad im je najteze a sada im je stvarno tesko.Pozdrav.
 
Batalite proteste, od tog nema nista ili vrlo malo. Oped ce biri samo mazanje ociju dok se malo narod ne smiri i posle nikom nista. Pamet nam je kratka i brzo zaboravljamo tako da nam ne vredi nista.
Los smo narod i ovo smo zasluzili. Mislim da na nam nema spasa i da cemo propasti kao nacija vrlo brzo.
Pa šta onda ti predlažeš da bih umanjili ovu pljacku seljaka
 
Nista, treba da dotaknemo dno jer inace ovako samo lebdimo na nekom minimumu a napredovati necemo.
Protesti nam nisu nesto sustinski promenili, vise su to bile neke trenutne koristi i zadovoljstva bez cilja i svrhe. Zivimo od danas do sutra, nemamo viziju ni planove.
Nek nas uniste do kraja pa kad prokljucamo nek se nesto i desi a ne ovako samo serendamo. Nismo u stanju da skupimo 5 tratrora a ne 500000, jer valjda nam je u sustini dobro. To sto ovde nas par hocemo da nesto promenimo to ne znaci da hoce i drugi ljudi. Pa Turci su na ovim prostorima opstali najduze jer smo im mi dozvolili. Ej pa nam aje trebalo 5 vekova da se otarasimo te bede (a ni dan danas bas nismo u potpunosti), a sad cemo kao nesto promeniti za 5 godina. Smesni smo kao crtani film.
 
Pa svi ispadamo smešni zbog ljudi kao Ti koji su zaista smešni.Danima negoduješ i protiv si protesta ,a jednu pametnu nisi rekao kako i šta da se sem protesta preduzmemo(a da ima efekta).Ja se delimično slažem da protest nije dobar vid komunikacije nas i ostalih u ovoj igri ,ali ako je jedini delotvoran način za postizanje našeg (nadam se zajedničkog) cilja, treba ga sprovesti.
 
TI si Diklofen pametan pa ces nas ti izvaditi iz procepa, reci nesto mudro i resiti problem.
Ja sam ponudio moje misljenje i resenje, a to je da treba sve da propadne da bi se mogla dici nova drzava kako god se ona zvala. Da je nama problem samo poljoprivreda pa mi bi bili na konju. Drustvo nam je bolesno i treba mu radikalna metoda lecenja.
Ovo je moje misljenje i stojim iza njega, a ti Diklofen malo prelistaj internet pa vidi koliko sam bio aktivan u predhodnih 2-3 protesta.
 
Протести су одличан начин да се искаже своје незадовољство и став. Код нас због медијске блокаде и незнања, чак можда и једини начин да се чује нечији глас. То што су протести раније били злоупотребљавани и изманипулисани од стране разних је потпуно друга тема, и на против тек сада треба наставити са њима. При томе су протести регуларан и демократски начин исказивања свог става, и законом загарантован. За разлику од деструктивног става где прижељкујем распад државе да би онда ваљда дошао шваба да решава моје проблеме, протести су супер позитиван став, па чак и да на тим протестима дође и до немилих сцена, све је боље него да не знам ко располаже мојом судбином, или да моју судбину дели остатак друштва тиме што призивам већу несрећу. Да, протести обавезно, и успеће једном. Знам то из искуства, протествовао сам од 90'те па до 5.10.
 
ccc
cutite nediktiramo mi cene vec rusi i ameri,dok im niko I II III nezameri

- - - - - - - - - -

ccc
cutite nediktiramo mi cene vec rusi i ameri,dok im niko I II III nezameri
 
Ne ,ja stvarno u ovoj situaciji nisam pametan.Svestan sam i da su cene pšenice oko nas tu negde ali ipak da kažem za koji dinar veće.Svestan sam da nebi ni bilo u redu da država nekom naredi:pLAĆAJ 18rsd/Kg.Ne vidim neki vid rešenja ali opet ne odgovaram druge od njihovog vida rešenja.Ako mi odgovara ja ću se pridružiti ,a ako ne pokriti se kapom i ćutati.Definitivno su organizacije i udruženja u rasulu i ne povezana.Definitivno su određene vođe potkupljene i sad jednostavno moraju ćutati.Ljudima je jako teško.Posle prošle godine i podbačaja kukuruza mislim da je ovo daleko gore.Lično sam imao dobar(nadprosečni)prinos ali se sa cenom od 16rsd jako teško uklapam.
 
Nazad
Vrh