Protestna vožnja traktorima.

Da li ste verovali da ćemo uspeti ?

  • Da

    Glasovi: 248 68,9%
  • Ne

    Glasovi: 112 31,1%

  • Ukupno glasača
    360
ddragan dali ste dogovarali podrsku sa ostalim asocijacijama poljoprivrednika ili idete samostalno
 
Evo vec cena soje na zeleno je 33 din .. pa dokle ?
Narod ( msm na nas male i srednje poljoprivrednike ) u nasem okruzenju je mekan, ogranicen i uplasen da nekazem neku drugu rec .. Pre ce cutati i sedeti kuci da mu se komsija ne smeje nego izaci da digne svoj glas protiv pljacke , zarad buducnosti svoje dece !

Da li iz Backe neko udruzenje se organizuje za sutra ?
 
Predlozi onda da se krene sto ranije,a i cuo sam da je kod vas slab odziv poljoprivrednika.
Odziv ce da se vidi sutra.Nemam predstavu kakav ce da bude.Ako sve ukupno bude toliko traktora kao sto se prica(150-200)protesti tu mogu i da se zavrse.Tacnih informacija ce biti veceras posle 21h.
 
Evo vec cena soje na zeleno je 33 din .. pa dokle ?
Narod ( msm na nas male i srednje poljoprivrednike ) u nasem okruzenju je mekan, ogranicen i uplasen da nekazem neku drugu rec .. Pre ce cutati i sedeti kuci da mu se komsija ne smeje nego izaci da digne svoj glas protiv pljacke , zarad buducnosti svoje dece !

Da li iz Backe neko udruzenje se organizuje za sutra ?
Kod nas bi i krenuli,ali cele nedelje je licitacija drzavne zemlje pa se narod zabavio
 
Odlozeno sve do 05.08.Sta se desilo neznam ali znam da je u zivotu vise necu da idem,mogu puskom da me teraju.Sta muckaju stvarno mi nije jasno.
 
Odlozeno je da bi se dalo jos malo vremena i da se odrzi jos jedan razgovor ne samo sa ministrom poljoprivrede vec isa premijerom zamenikom premijera ministrom trgovine i otkupljivacima jer nam uskoro stizu i zetva suncokreta, kukuruza, soje pa ako nebude sluha do 05. 08. ide se u proteste jer je ovo sada malo ispalo ishitreno. Bio sam na sastanku veceras.
 
O kakvoj ti ishitrenosti pricas?Pa SAD je vec kasno majku im olosku!Sta oni ne znaju kad je zetva pali su sa kruske trebali su o tome razgovarati pre zetve!!!Svake godine isto ma tako nam i treba.......................................
 
Odloženo jer nema Dunav toliko barži . Ohladite glave cena ne može gore tržište diktira cenu ,bolje na protestima tražiti subvenciju od 300 eura pa neka bude I 16 din. Šogor juče bio u Rumuniji da kod jednog gazde ( 200+ kj) popravi kombajni I malo je dobio od mene zadatak da ispita kako je situacija tamo. Cena pšenice prevedeno u din 14-16 din nemaju otkup regulisan kao kod nas (svako selo 5 magacina) nego skladišti kući pa direktno na baržu .
 
Omoljicanin

Da bi se dalo mesta lopovima da otkupe jos psenice po sramnoj ceni.Onda ce 4 avgusta da kazete nemamo sad vremena pripreme za zetvu suncokreta,tamo vamo daj da skinemo suncokret pa cemo posle te zetve ako ne bude sluha da idemo na proteste,pa ce i tu da nam uteraju sa 30 din,onda ce da odlozite do 5 septembra pa ce i tad da nam uteraju malo dublje sa cenom kukuruza.Isto kao i pre 2 godine kad su bili protesti.
Sad mi je sasvim jasno sto pojedinci nece da idu ni pod tackom razno.
 
Sto se tice cene psenice sada jeste malo kasno pricati o tome ali zato treba razgovarati za ostale kulture da drzava utice na otkupljivace oko moze i hoce..
 
Prosto moramo pustiti da izgori jet to je jedini nacin da ustanemo iz pepela. Istorija nas uci tome. Nekad je bolje nista ne raditi nego praviti gluposti.
 
Nazad
Vrh