Protestna vožnja traktorima.

Da li ste verovali da ćemo uspeti ?

  • Da

    Glasovi: 248 68,9%
  • Ne

    Glasovi: 112 31,1%

  • Ukupno glasača
    360
Значи није више довољно оних 15-20 јутара. :osmeh:
 
Đžaba limit kad nema kontrole! I sada postoji limit do 100 ha pa se onda registruju i radnici i šoferi i babe ujaci...........i Kurta i Murta
Онда се дода и услов механизација. Па се пренесе нешто надчежности и на локал где се све зна, итд.
Мора се мења лична карта.

Државну земљу свакако треба правилније тј праведније расподелити. А шта ће ко да ради за приватну, држава са тим нема скоро ништа. Мада и ту треба успоставиит нека правил, а урадити још и комасацију.
Скоро сам негде гледао, мислим да је у питању Долово или сл. где људи предлажу до 20 ха по газдинству.
 
Vidim da ovde ima onih kojima su besmisleni protesti protiv cene uopšte, ili protiv cene od 16 dinara. Verovatno ste donekle zadovoljno njome, da ne ulazim sada u razloge zbog kojih mislite to što mislite...
Postavljam samo pitanje - šta biste uradili da su tajkuni odredili cenu od recimo 5 dinara?! I onda bi vam protest bio besmislen?
Šta ćemo raditi kada nam država za 2-3 godine bankrotira, ne bude više subvencija a tajkuni se igrali sa cenom i našim životima kao sa piunima...
Ovo nisu samo protesti protiv cene od 16 dinara, ovo su i protesti zarad lične egzistencije svakog od nas, radi egzistencije naše dece...
 
Онда се дода и услов механизација. Па се пренесе нешто надчежности и на локал где се све зна, итд.
Мора се мења лична карта.

Државну земљу свакако треба правилније тј праведније расподелити. А шта ће ко да ради за приватну, држава са тим нема скоро ништа. Мада и ту треба успоставиит нека правил, а урадити још и комасацију.
Скоро сам негде гледао, мислим да је у питању Долово или сл. где људи предлажу до 20 ха по газдинству.
Unija poljoprivrednih proizvodjaca Bavaniste je predlozila 20ha/po gazdinstvu,a mislim da je Marko Bojtar iz Dolova pricao nesto o tom na TV-u.
 
Vidim da ovde ima onih kojima su besmisleni protesti protiv cene uopšte, ili protiv cene od 16 dinara. Verovatno ste donekle zadovoljno njome, da ne ulazim sada u razloge zbog kojih mislite to što mislite...
Postavljam samo pitanje - šta biste uradili da su tajkuni odredili cenu od recimo 5 dinara?! I onda bi vam protest bio besmislen?
Šta ćemo raditi kada nam država za 2-3 godine bankrotira, ne bude više subvencija a tajkuni se igrali sa cenom i našim životima kao sa piunima...
Ovo nisu samo protesti protiv cene od 16 dinara, ovo su i protesti zarad lične egzistencije svakog od nas, radi egzistencije naše dece...
Cini mi se da u ovoj nasoj drzavi pod hitno mora "motka" da radi,da bi se stvari dovele u red.
 
Vidim da ovde ima onih kojima su besmisleni protesti protiv cene uopšte, ili protiv cene od 16 dinara. Verovatno ste donekle zadovoljno njome, da ne ulazim sada u razloge zbog kojih mislite to što mislite...
Postavljam samo pitanje - šta biste uradili da su tajkuni odredili cenu od recimo 5 dinara?! I onda bi vam protest bio besmislen?
Šta ćemo raditi kada nam država za 2-3 godine bankrotira, ne bude više subvencija a tajkuni se igrali sa cenom i našim životima kao sa piunima...
Ovo nisu samo protesti protiv cene od 16 dinara, ovo su i protesti zarad lične egzistencije svakog od nas, radi egzistencije naše dece...
Verovatno niko nije zadovoljan cenom od 16 dinara, pa ni ja, ali za to smo sami krivi. Nije nam akriv ni Miskovic ni Matijevic, ni Kostic vec samo i iskljucivo mi.
I sta sad mi treba da kao nesto protestujemo zato sto su nam oni ponudili 16 dinara. Ko nas tera da je prodamo po te pare. Ostaviti na lager, ali mi to ne mozemo jer smo digli cenu arende u nebesa pa sad treba para. Na licitaciji se za dva jeb..a ha daje 86000/ha. Protesti moraju biti sa svrhom i pametni. Treba da postoje zahtevi od kojih necemo odustati pa makar sve stalo. Tajkunima se sprema i ovaj novi zakon o poljoprivrednom zemljistu, pa gde su tu protesti. Ja sam ucestvovao u svim predhodnim protestima i bio jedan od organizatora, ako tako mogu da kazem, za ovaj nas kraj. Niti sam sta uzeo od drzave, a nudili nam, niti sam sta vise izdejstvovao za nas koji smo protestvovali od onih koji su sedeli kuci i smejali nam se a prvi posle bili u redu za subvencije.
Manite se protesta jer ce nam se oped smejati, daj Boze da nisam u pravu, i pravac u borbu da se udje u skupstinu i vladu. Dok nas, malih i srednjih poljoprivrednika nema tamo ne moze nam pomoci ni protestov protest.
 
Unija poljoprivrednih proizvodjaca Bavaniste je predlozila 20ha/po gazdinstvu,a mislim da je Marko Bojtar iz Dolova pricao nesto o tom na TV-u.
dzabe i 20 ha po gazdinstvu kad su kod mene u selu parcele drzavne zemlje od 100 do 200 hektara.I ako se uvede zakon 20 ha po gazdinstvu bice kao i po sadasnjem zakonu 100 hektara a ako je veca parcela onda ide sve.A neverujem da ce iko hteti da podeli to.Almeks radi preko 600 ha u mramorku.
 
Au koliko sajber kurajbera... Nema nista od protesta ni ove godine. :ppozdrav:
Naravno da nema nista od protesta,kad smo potkupljivi.Te kao "vodje" protesta kad odu na neki dogovor,gledaju kako da dogovore nesto za sebe,licno, a ne u korist svih seljaka.Ujedno da pitam,ko izabere te nase "vodje",ili se oni jednostavno sami nametnu.
 
dzabe i 20 ha po gazdinstvu kad su kod mene u selu parcele drzavne zemlje od 100 do 200 hektara.I ako se uvede zakon 20 ha po gazdinstvu bice kao i po sadasnjem zakonu 100 hektara a ako je veca parcela onda ide sve.A neverujem da ce iko hteti da podeli to.Almeks radi preko 600 ha u mramorku.
Isto je potpuno i kod nas,ali nikad svatovi nisu bili jaci od sela.
A sto se tice zakona o 20ha,Ministarstvo takav zakon ne moze da donese,ali moze zakonskim podaktima da se resi.
 
[h=5]Unija Polj Proizvođača Bavanište
[/h][h=5]Četvrtak 18.07.2013 g. u 10,00 h u Bavaništu na velikom parkingu na putu za Pančevo polazak traktora na protesnu vožnju, Bavanište-Beograd(Min.poljoprivrede).Razlog protesta nezadovoljstvo cenom pšenice i ostalih poljoprivrednih proizvoda.U Bavaništu se oćekuje polazak blizu 200. traktora.
[/h]
 
Mislim da je bolje da vi krenete malo ranije,da ne morate prepreke da preskacete uz put.
Da se ja pitam taj polazak bi se desio nocas,dok je policija jos uvek nespremna.Dok bi se oni organizovali BG bi bio u haosu,al jbg ne pitam se ja.
 
Nazad
Vrh