Protestna vožnja traktorima.

Da li ste verovali da ćemo uspeti ?

  • Da

    Glasovi: 248 68,9%
  • Ne

    Glasovi: 112 31,1%

  • Ukupno glasača
    360
Kod nas repe ima dosta. Industrijske paprike ima 20-30kj a pre je znalo biti po 400kj. Kukurza ima nijansu manje, a povecana je soja i psenica na ustrb kukuruza i paprike (koju sada rade samo egzibicionisti jer su prosla vremena kada se uzimalo $ na paprici, kako su braca Kinezi usli u tu proizvodnju i oborili cenu na granicu rentabilnosti)
 
U nacelu u pravu ste svega je vise posejano pa kako to,pa svi parlozi koji su sluzili samo za subvencije su posejane,jel vi verujete da u jednom delu juznog banata po par stotina hektara je sluzilo samo za dobijanje subvencija ali za elitnu klijentelu sa legitimacijama.E tako ce se pojaviti svega malo vise nije zemlja porasla nego samo tehnika.
 
Па то је један од услова да се крене напред. Очигледно је да оно пре није давало неке резултате, и зато се нарушило поверење, уз неке додатне елементе.
 
Dok ne krene iz stomaka,nema od toga nista,a ako krene,nece se zavrsiti kao prethodna dva puta,a i skoro se nece kretati nigde,kad je narod mrljav i cuti! :off_topic:
 
Znam da nemoze. Član North ARMY rekao da je cena pšenice niska iz razloga što je mnogo nasejano. Ja sam se samo nadovezao na osnovu cene kukuruza i ostalog pa sam došao do zaključka da i toga ima mnogo nasejanog:ideja:
Za cenu kukuruza je stvar jasna da su veliki pukli na penalima i zato su bedne cene na berzama,dok je prodaja po selu bar u mom kraju druga prica i cena je 50% veca od one sa berze = nema kukuruza.

- - - - - - - - - -

Dok ne krene iz stomaka,nema od toga nista,a ako krene,nece se zavrsiti kao prethodna dva puta,a i skoro se nece kretati nigde,kad je narod mrljav i cuti! :off_topic:
Vlajko nije narod mrljav i vrljav,nego je vise puta zajeba* sirotinja podmece ledja na blokadama,a tajfuni koriste ta ledja za razne mostove.
 
Vlajko nije narod mrljav i vrljav,nego je vise puta zajeba* sirotinja podmece ledja na blokadama,a tajfuni koriste ta ledja za razne mostove.
Ako budemo ćutali, biće nam i gore. Cena pšenice je prekretnica za sve ostale cene poljoprivrednih proizvoda i ako se sada propusti šansa kasnije će biti kasno.
 
Posto su komadanti udruzenja korumpirani i nece pokrenuti protest radi pljackaske cene psenice (verovatno su oni dobili dobru cenu)
ja predlazem da ovim protestima komanduju ovi 2-3 clana sto su naj bucniji u ovoj temi! a ne da govore kako tema treba da se ugasi i kako nema ko da krene, nego BARJAKTARI na celo kolone, a ne na procelje!
 
Ma daj bre Kosuticu,svako gleda svoje **greška,kako je ko dobijao pare za subvencije,sutra dan nije dolazio na proteste,mani se te teorije.
Mrljav narod,90% sitnicara i dovidjenja!
 
Temu zakljucati da!Sad pricate o protestima pa trebali smo da protestujemo u februaru jer nisamo dobili subvencije,da protestujemo zbog 1000 razloga u poljoprivredi.Prelistaj te temu od sredine pa cete videti da se prica ponavlja 100 puta trte mrte treba ovo treba ono ma mi smo narod koji je navikao da bude pod necijom vlascu to nam je jos od turaka ostalo.I bez prozivanja oticicemo daleko!!!
 
... ma mi smo narod koji je navikao da bude pod necijom vlascu to nam je jos od turaka ostalo.I bez prozivanja oticicemo daleko!!!
Немој тако колега. Па ми смо се први ослободили турака, и нико није имао више устанака него Срби. Зато смо и брали зелен бостан кроз историју.
За протесте је сада тренутак, али сви знамо да протести треба да се организуу, неће сами од себе.
 
Pa kako da se organizujemo kad prvi komsija celo baste kaze jao nek meni crkne jedna krava ako ce njemu dve!Zavist je obuzela narod bavimo se sitnim stvarima a velike zaboravljamo.Poznajem odlicno istoriju Srba,pa pogledaj ljude na gradu kazu sta oce seljaci dobili su subvencije i jos se bune ej bre to je problem taj narod kad nama bude pruzio podrsku mocicemo nesto da uradimo a ovako nigde necemo stici.Daj boze da se organizuju protesti ali vec je sve trebalo biti blokirano!
 
Код нас је таква социјална ситуација, да је гледање туђег тањира и преко плота још увек солидна занимација. Али за тим не треба пуно обраћати пажњу и треба ићи напред. Ако се ми остали вадимо на лопове, комшије, издајнике, потурице и сл, заглавићемо заједно са њима.
 
Temu zakljucati da!Sad pricate o protestima pa trebali smo da protestujemo u februaru jer nisamo dobili subvencije,da protestujemo zbog 1000 razloga u poljoprivredi.Prelistaj te temu od sredine pa cete videti da se prica ponavlja 100 puta trte mrte treba ovo treba ono ma mi smo narod koji je navikao da bude pod necijom vlascu to nam je jos od turaka ostalo.I bez prozivanja oticicemo daleko!!!
Ako zaista smatraš da treba ćutati to znači da se slažeš sa cenom pšenice od 16 din/kg. Kada otkupljivači, poput MK grupe (koja je najviše ćornula žita iz robnih rezervi) bude videla da se seljak nebuni sa niskom otkupnom cenom, cena soje, suncokreta, repe ... će ubuduće da bude vrlo simbolična. Možda ćeš se tada zapitati za koga radiš, seješ.

- - - - - - - - - -

Код нас је таква социјална ситуација, да је гледање туђег тањира и преко плота још увек солидна занимација. Али за тим не треба пуно обраћати пажњу и треба ићи напред. Ако се ми остали вадимо на лопове, комшије, издајнике, потурице и сл, заглавићемо заједно са њима.
Ma da, pusti lopove da rade svoj posao. Samo da budemo konkretniji, lopov je onaj koji ukrade do milion eura a onaj koji ukrade više od jednog miliona to nije lopov on je to samo uzeo pa će kada bude imao vratiti.
 
Nazad
Vrh