Protestna vožnja traktorima.

Da li ste verovali da ćemo uspeti ?

  • Da

    Glasovi: 248 68,9%
  • Ne

    Glasovi: 112 31,1%

  • Ukupno glasača
    360
Ma kakvi da obustave, treba i da nam naplacuju prijem nase robe.
Hoće. Naplaćivaće i prijem robe. Znači, od 16 din/kg pšenice odbijaće ti 1 din za korišćenje vage, 1 din za korišćenje istovarne rampe, 1 din će odbijati od cene za korišćenje kantarskih blokova ...
 
Gazi stoku dok god stoka cuti. Velike smo mi **greška dok svi cutimo. Da li je moguce da smo toliko uplaseni ili sta. Dal moze neko da mi objasni , pa nije valjda da smo zadovljni cenom psenice od 16 din kada nam plate , das kes za naftu a oni kada ti plate bve sta je ovo.... Srbija zemlja jajara. Sto pre na ulice al jebiga niko nema jaja
 
auuuu pa kakav recnik ovo ako neko iz vlasti cita samo moze slatko dase nasmeje nema tu neke konkretne i ozbiljne namere samo vecinom izlivanje sopstvenog besa na vulgaran decji nacin..ni meni se stanje nesvida al lepo bi bilo kad covek cita neku temu da nesto i sazna ili nauci a ovde :haha::veseljak::
 
pa niko nas ne tera da radimo poljoprivredu i nismo **greška vec neki ovde jednostavno ne shvataju da drzava nema pare i da bi socijalni mir ostao da izvinete jebu se preko nas seljaka.Kada bi svi mi zavrnuli cesmu kako sada nemaju psenicu u rezervama da ne prodamo odmah na njivi nego skladisti kuci pa da ih vidim koja ce cena da bude za mesec dva jer sam siguran da bez ovogodisnjeg roda Srbija nema psenicu za vise od 2 meseca.A ujedno Evropa je sto ubijena gradom sto poplavama skoro prepolovljena za izvoz tj niko nece smeti da izveze narednih par meseci dok ne vidi scime raspolaze!!!
 
Jednostavan recpet ne dati svoje proizvode ispod cene dakle tu je i zito, strpiti se i sacekati da drzava ostane bez zita e onda mi diktiramo cenu a drzava neka socijalu prelama preko tudjih ledja ako uopste ima vise od koga da otme.
 
Jednostavan recpet ne dati svoje proizvode ispod cene dakle tu je i zito, strpiti se i sacekati da drzava ostane bez zita e onda mi diktiramo cenu a drzava neka socijalu prelama preko tudjih ledja ako uopste ima vise od koga da otme.
Da,daaa kao sto smo joj(ili ipak sebi) *ebali kevu sa kukuruzom i cekanjem cene.
 
Ja sam moj kukuruz prodao sve po 35 i to u dvoristu .Prodavao sam ga pet meseci ali sam ga prodao posto sam ja hteo a da sam ga dao drzavi dobio bi da ne lajem sta.
 
Protesti poljoprivrednika su neminovni da se stavi do znanja državi na veoma težak položaj seljaka u Srbiji. Do god seljak ćuti, budžet će se puniti preko njegovih leđai ne samo budzet već i dzepovi tajkuna. Smatram da je bolje za državu da se okrene selu i seljaku i da tu trži spas neko gospodi šeicima. Nije naše ni jedno poljoprivredno preduzeće propalo zbog toga što poljoprivreda nije rentabilna već zbog toga što su neki dobili titulu tajkuna na osnovu tih preduzeća. A te tajkune država jako lako može da prepozna ali očigledno neće jer su još zasada podobni određenom delu vlasti. Tačno je to da je vlast uradila pomak u borbi sa kriminalom (uhapsila je osobe koja se zamerila vladi jer nisu očekivali SNS na vlasti) ali verujem da ima još mnogo njih koji su pod zaštitom države, kojima će se opraštati raznorazne lopovske radnje. To je moje mišljenje!
 
Lako je to reci, ali novce od zita cekam kao sto sam cekao kisu 2012:osmeh:
\
A novaca od žita će biti isto kao i kiše 2012.g.::jako_besan::

Nama i našem proizvodu uvek neko drugi određuje cenu evo juče je Žarko Galetin rekao da bi cena žita trebala biti 15-16 din. pa zar nebi bilo logično da se pita proizvođač za cenu koja bi trebala biti.
Za cenu traktora, automobila, đubriva.hemije .....................itd. se pita proizvodjač tog proizvoda.
A nama uvek neko drugi diktira vrednost našeg proizvoda ja mislim da je vreme da se malo družimo na putevima Srbije LANE U SETVI SAD U ŽETVI ::traktor::::traktor1::::traktor::::traktor1::::traktor::::traktor1::::traktor::::traktor1::
 
Poslednja izmena:
Da se druzimo svi,a ne neke gazde da ih tako nazovem plate ljude koji ce biti na ulici mesto njih i da se svadjajau sa ljudima mesto njih!Prosle god mi smo se klali skoro sa ljudima koji su hteli da prodju a ti(veliki)za mene jako mali kao LJUDI!su sedeli u zderali jagnjetinu i prasetinu.Ove god ako bude blokade otocicu da vidim ko je dosao ako ne budem zadovoljan na proteste ne idem!!!A zito od ove godine ne sejem.
 
Da se druzimo svi,a ne neke gazde da ih tako nazovem plate ljude koji ce biti na ulici mesto njih i da se svadjajau sa ljudima mesto njih!Prosle god mi smo se klali skoro sa ljudima koji su hteli da prodju a ti(veliki)za mene jako mali kao LJUDI!su sedeli u zderali jagnjetinu i prasetinu.Ove god ako bude blokade otocicu da vidim ko je dosao ako ne budem zadovoljan na proteste ne idem!!!A zito od ove godine ne sejem.
Ako tako razmišljaš od ove godine ne samo da nećeš sejati žito već nećeš ni kukuruze, ječem...
 
Da tako razmisljam a ti se dobro preslisaj i odluci moj ti je savet!I onako na tim protestima su veliki imali koristi ako malo bolje ukljucis vijuge!Na svim mogucim protestima sam bio pa par puta umalo potukao a oni se smeju sa terase restorana.Protesti DA ali SVI!!!ako me razumes sta hocu da kazem?Pa kamo srece da ne sejemo nista samo za svoje kuce da prezivimo pa kad bukne u gradovima valda ce nam malo svanuti.Ne treba samo proteste organizovati zbog cene proizvoda nego zbog,mleka ,mesa,odbicima na vagama primesima itd ima pun kofer problema koje niko ne spominje a veci su od cene psenice.
 
Slazem se sa kolegom Gruntom ja sam sebi rekao nikad vise na blokade kada su nas pre 10+g.bili isto ko i sada zavrnuli za cenu psenice mi blokirali celi vojvodinu na tri dana velike gazde koji su bili organizatori fino svaki ucario po novoga fergusona,a nama ona stvar i jos smo svi dobili prekrsajne prijave za traktore i pobijem se sa nekim slepcima zamalo i krivicnu da popasem a za lovca to znaci cao oruziju!E od tada mene u tom sportu vise nema tek kada ministar izadje pred nas seljaki i kada svi budemo prisutni u tim pregovorima ja cu licno sa sva cetiri traktora ucestvovati,a do tada nemam nameru da punim dzepove nekim toboze predstavnicima poljoprivrednika i da im budem marioneta za postizanje njihovih licnih interesa!
 
\

Nama i našem proizvodu uvek neko drugi određuje cenu evo juče je Žarko Galetin rekao da bi cena žita trebala biti 15-16 din. pa zar nebi bilo logično da se pita proizvođač za cenu koja bi trebala biti.
Za cenu traktora, automobila, đubriva.hemije .....................itd. se pita proizvodjač tog proizvoda.
Nasmeja me kad si rekao da mi odredimo cenu,pa tu bi nastao pokolj veci nego na bilo kojim blokadama.
 
Zato nam i jeste tako!
A na proteste nikad i nisu (niti ce) svi izlazili vecina ceka da se neko drugi izbori za njih tako je i lane bilo neki su bili medju prvima na blokadama a pozadinci su bili medju prvima u trezoru za predaju zahteva za subvencije!!!

Ajd da dodam i koju narodnu izreku vezanu za temu

Zavadi pa vladaj!
Nedaj boze da se Srbi sloze!
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh