Protestna vožnja traktorima.

Da li ste verovali da ćemo uspeti ?

  • Da

    Glasovi: 248 68,9%
  • Ne

    Glasovi: 112 31,1%

  • Ukupno glasača
    360
Ne, to je sve ista parcela izmedju Tovariseva i Obrovca.
 
Rekao sam vec na drugoj temi pa cu ovde da se ponovim. Barze su se parkirale u Luci ili se parkiraju i cekaju psenicu. Pazete kome dajete robu na cuvanje da nebi isparila kao robne rezerve. Ako bude blokade puteva netreba ici u Bgd. koji cemo tamo blokirati Luku i onda neka opet placaju penale. U igri je velika suma novca jer su pukli jesenas na kukuruzu pa moraju da nadoknade to. Kako bi drugacije nadoknadili nego iz nasih djepova. NEDAJTE LJUDI svoju MUKU da se drugi slade plodovima vaseg rada.
 
Kada su uveden sistem subvencionisanja poljoprivrede kod nas, kako je pomenuto, po uzoru na zapadne zemlje?
Neka napiše neko ko zna, ako zna, i šta je postojalo pre, mislim na period SRJ i SFRJ, u smislu podsticaja poljoprivredi?
Hvala

-Milan

- - - - - - - - - -

Ne kazem da nije bilo ranije, ali ih sigurno ne bi bilo 2011 i 2012 da se protesti nisu desili. Bilo bi ih ali kako i sta.
Setimo se da su prve subvencije dobijali svi bez obzira na pio, pa su onda uveli pio jer je kasa ostala prazna. Onda su hteli da uvedu po prinosu sto je van svake pameti jer nemaju svi iste uslove za proizvodnju i vremenske prilike mogu u mnogome da uticu na to.
Problem nase poljoprivrede je sto je ona jos uvek deklarisana kao neka socijalna grana i nema jasnih kriterijuma ko je POLJOPRIVREDNIK, pa sad imamo slucaj da su poljoprivrednici i radnici i doktori i advokati i mesari i profesori i krta i murta.
Bez da nekog uvredim, ali dok poljoprivrednik ne bude dobio sertifikat da je poljoprivrednik i da zivi samo od poljoprivrede i da ulaze samo u poljoprivredu ovde u ovoj zemlji i na ovom forumu ce se voditi samo beskorisni dijalozi i vrticemo se u krug.
Zasto ne uzmemo primer recimo Nemacke gde je limit na 99 Ha i gde se polaze za poljoprivrednika.

Mislim da su problemi poljoprivrede suštinski i da nikakvi sertifikati to ne mogu da reše. I zašto se neko ne bi bavio i poljoprivredom i proizvodnjom ne znam - papira ili električne energije i ulagao i u jedno i drugo? Tako je u Evropi. Kako misliš da ograničiš, zašto se doktori, mesari, advokati ne bi bavili stočarstvom, voćarstvom, vinogradarstvom....
Nije istina da je u Nemačkoj limit 99ha. Po podacima Eurostata 7.8% od svih gazdinstava je veće od 100 ha. Ne znam gde u EU postoje limiti u veličini poseda.

-Milan
 
Rekao sam vec na drugoj temi pa cu ovde da se ponovim. Barze su se parkirale u Luci ili se parkiraju i cekaju psenicu. Pazete kome dajete robu na cuvanje da nebi isparila kao robne rezerve. Ako bude blokade puteva netreba ici u Bgd. koji cemo tamo blokirati Luku i onda neka opet placaju penale. U igri je velika suma novca jer su pukli jesenas na kukuruzu pa moraju da nadoknade to. Kako bi drugacije nadoknadili nego iz nasih djepova. NEDAJTE LJUDI svoju MUKU da se drugi slade plodovima vaseg rada.
barze su parkirane zbog visokog vodostaja na dunavu a ako ti je mala cena ti nemoj da prodas sad nego pricekaj malo:ppozdrav:
 
Ma barze se pune punim tempom,kakvo stojanje.Cak mi je sumnjivo sto zadruge odma prodaju psenicu,da nece jos malo da spadne cena kad zure da se otarase zita sto pre.
 
Svi pisete blokade,blokade,blokade niko nece prvi da krene ajde odma sutra pokrenite inicijativu preko vasih udruzenja.
 
Svi su duzni do balcaka prezaduzeni pa sad prodaju sta ce

- - - - - - - - - -

cekjte da se zetva okonca da se izvuce zito sto je prodano na zeleno taman za dve nedelje pa onda organizacija pa kako bude

- - - - - - - - - -

sve u svemu nepise nam se dobro ni ministarstvo nema novca da otkupi psenicu i oni cekaju da se izvuce psenica barem deo pa ce onda oni da kazu svoje jer nikom neodgovara da psenica poskupi dok ne naplate svoja potrazivanja .zato ministar cuti kada je i on iz iste bande sto lovi u mutnom
 
Najbolje je da krenemo iz pepela kad sve propadne i umre i zadnja nada, ovako je jos rano za proteste. Narod je nikad kao do sad razjedinjen i toliko opcija trenutno vlada da jedino cepanjem atoma moze nesto da se pokrene. Pustite da izgori do kraja kad je vec potpaljeno.
 
Nazad
Vrh