Protestna vožnja traktorima.

Da li ste verovali da ćemo uspeti ?

  • Da

    Glasovi: 248 68,9%
  • Ne

    Glasovi: 112 31,1%

  • Ukupno glasača
    360
Uopste mi nije jasno zasto na ovakvom forumu moram da citam baljezganja kojekakva ( msm zadnje 2-3 strane ) ove teme. Moderator msm da bi bilo lepo da sve to obrises , umesto da opominjes ti palis vatru . Ako nisi u stanju pusti nekog ko je ozbiljniji i shvata poljoprivredu ozbiljno da radi tvoj posao ovde , nije to fudbalska utakmica decak !
Obično se oglašavate u temama oko subvencija tj. para. Čudi me da čitate ove teme...
 
Tema je ponovo otvorena na molbu jednog člana koji učestvuje u protestu poljoprivrednika u opštini Bačka Palanka.

Ako počnu svađe, ili političke priče, tema će se ponovo zaključati.
 
Nema potrebe temu zaključavati kako ovu tako i druge. Ako se nastavi po starom sankcionisati pojedince a ne sve nas.
 
O kakvom protestu u opstini Backa Palanka se radi?
Konkretno i najkrace,rec je o nekoliko stotina hektara zemljista oko kojeg se vodi sud i koristi ga VU Karadjordjevo u sklopu njihovog kompleksa odnosno reizdaje ga poslednjih godina raznim prevarantima na fazon sporazuma o posl.teh.saradnji(gde usluzno oranje kosta 200e itd) a nije vlasnistvo vojske nekad je bilo u sklopu seoske zadruge.Ove jeseni su poljoprivrednici iz Obrovca uz podrsku Opstinske uprave posle nekoliko godina pokusavanja konacno uspeli da pooru i preuzmu to , podele izmedju sebe po 10tak ha s namerom da uplate zakupninu opstini Backa Palanka, medjutim po nesreci se pojavili novi spasioci iz Emirata koji ce takodje dobiti zemlju pod specificnim uslovima a mi mladi i nase porodice koji treba da zivimo od toga i ostanemo na selu da srpska sela ne izumiru tralala i te predizborne price moracemo cekati da prodje tih 30 godina da postanemo matori nadnicari, a oni nas sad stvarno poducise kako se to radi pravi biznis sa zemljom, smesno i zalosno sta reci drugo. Policija proganja seljake , mediji cute o tome a kako ce se zavrsiti na kraju? verujem nece dobro
 
Poslednja izmena:
Da,da preuzmu zemlju bez ijednog dokumenta od strane zakona i vlasti,podela izvrsena djuture po sistemu "Prema svecu i tropar",a da je jednako podeljeno i da je svako dobio 10ha tek se to ne moze reci.
 
Ova tema očigledno da je malo zamrla, pa je treba osveziti. Razloga za osvezenje ove teme postoji jer stranka nazadnjaka će poljoprivredu dovesti do bankrota. Prošlogodišnji rod je prepolovljen, setva skuplja u odnosu na predhodne godine, cene poljoprivrednih proizvoda umanjena, država neisplaćuje subvencije, neisplaćuje uloženi novac seljaka za gorivo. Mislim da smo birali gore nismo mogli izabrati! Ove mere vlade nikako nemogu da se protumače kao dobre za unapređenje poljoprivrede i oživljavanje sela.
 
Ček samo kad dođe žetva i cena pšenice od 16 din/kg, pa najesen soja od 45 din/kg i kukuruz od 16 din/kg.
Biće "vruće" leto i jesen.
 
N.A ja sam primetio da je tebi sve dobro u ovoj drzavi, da ne kazem poljoprivredi. U svakoj temi pa i ovoj tvoji postovi su puni zadovoljstva prema stanju u poljoprivredi.
Cena od 45 dinara je nazalost realnost za jesen, a da li ce biti i dovoljna da se nesto zaradi to je sad jos rano govoriti. Uz rod od 2 t/kj cena od 45 dinara ni nece biti losa, ali je daleko od dobro. Uglavnom svake godine mi nesto prezivljavamo jer ne mozemo da zaradimo da li zbog prinos, da li zbog cene.
I jos samo jednu opasku, da li je visoka cena disela od gotovo 150 din/l, da li su skupa drva i ugalj, da li je hemija i djubrivo skupo, da li je realno da se PDV placa na radne masine i usput jos i da se registruju ( a 99 % putuju po ataru).
 
Kako da kazem da nisam zadovoljan.
Ako bude prosecan prinos od 18meteri koliko je prosek kod mene u kraju i cena od 45din/kg je oko 80 000din/kj.
Ulozi:
Operacije:
Oranje 6000din
Spremanje 1500din
Setva 1500din
Prskanje 2X 1500din
Spartanje 2X 2000din
Seme 5000din
Hemija 5000din
Prehrana 2000din
Kombajniranje 6000din
Sve skupa oko 30 500din ulog za soju,nek je i 35 000din/kj uloga.
 
Zakup je relativna stvar imam zemlju koju radim 100e/kj,a imam i 200e/kj. Ako bi kojim slucajem i bio prinos 2t/kj,a cena 65din/kg i arenda bi automatski skocila drasticno.Mada neke nece ni takva kombinacija cena i prinosa pomoci da plate arende od 750e/ha.
 
Kako da kazem da nisam zadovoljan.
Ako bude prosecan prinos od 18meteri koliko je prosek kod mene u kraju i cena od 45din/kg je oko 80 000din/kj.
Ulozi:
Operacije:
Oranje 6000din
Spremanje 1500din
Setva 1500din
Prskanje 2X 1500din
Spartanje 2X 2000din
Seme 5000din
Hemija 5000din
Prehrana 2000din
Kombajniranje 6000din
Sve skupa oko 30 500din ulog za soju,nek je i 35 000din/kj uloga.
gde piše da će cena soje biti 45 din/kg, može da bude i 20-25 din/kg. pa ti onda računaj svoju zaradu. Sve države unapređuju svoju poljoprivredu putem subvencija, mnogo većim nego što to čini Srbija. Naše rukovodstvo je samo obećalo subvencije i povraćaj novca za dizel gorivo ali seljak od tih njihovih obećanih subvencija i dalje nema vajde iako je juni mesec.
 
Nazad
Vrh