Protestna vožnja traktorima.

Da li ste verovali da ćemo uspeti ?

  • Da

    Glasovi: 248 68,9%
  • Ne

    Glasovi: 112 31,1%

  • Ukupno glasača
    360
Srbija i jeste zemlja naopačke ali polako prihvatamo to i ćutimo. Zašto ja ne bih odredio cenu od 2000 evra za fiat 500L? Zašto ja ne bih plaćao gorivo 40 dinara litru? Svi se pitaju za svoje proizvode jedino mi ćutimo i čekamo da nam neki Galetin šarlatan i ostali ne radnici u državi diktiraju cenu.
 
Gde su ASOCIJACIJE gde je 105PLUS svi za sada cute ,mozda ne mogu iz novih fentova koje im je urucio ministar na sajmu,nisam rekao kupio nego urucio a kako su ih kupili.
 
Od prethodnih blokada posten covek nije imao nista osim prekrsajne prijave.
Nisi u pravu 100 %.
Da nije bilo blokada dobili bi subvencije, ali juce i kako oni hoce.
Svako ko kaze da je dzabe bio na blokadama nek vrati pare od subvencije. Cinizma je dovoljno od predstavnika vlasti, nemoj mo i mi da budemo sami protiv sebe. Najbolje je ni ne izaci na eventualne blokade, a uzeti pare od subvencija. To su uglavnom pravi ljudi koji imaju neku svoju ideologiju i kad su bile blokade psovali su nas i kleli, a prvi su otrcali da podnesu zahtev za subvencije. Dakle oni koji su bili protiv ili su i sad protiv blokada ne bi trebalo ni da podnose zahtev za subvencije jer nije moralno, ali naravno da se to nece desiti.
Trebalo bi svima da bude jasno da svako ide za sebe na protest i da niko nikog ne tera, vec je na dobrovoljnoj bazi.
 
Bilo je subvencija i pre blokada 2011-te i 2012-te bez ikakvih problema.

- - - - - - - - - -

Svaka nova godina u poljoprivredi sa subvencijama donosi samo vece podele medju seljacima i vece arende,hteli mi to da priznamo ili ne.
 
Ne kazem da nije bilo ranije, ali ih sigurno ne bi bilo 2011 i 2012 da se protesti nisu desili. Bilo bi ih ali kako i sta.
Setimo se da su prve subvencije dobijali svi bez obzira na pio, pa su onda uveli pio jer je kasa ostala prazna. Onda su hteli da uvedu po prinosu sto je van svake pameti jer nemaju svi iste uslove za proizvodnju i vremenske prilike mogu u mnogome da uticu na to.
Problem nase poljoprivrede je sto je ona jos uvek deklarisana kao neka socijalna grana i nema jasnih kriterijuma ko je POLJOPRIVREDNIK, pa sad imamo slucaj da su poljoprivrednici i radnici i doktori i advokati i mesari i profesori i krta i murta.
Bez da nekog uvredim, ali dok poljoprivrednik ne bude dobio sertifikat da je poljoprivrednik i da zivi samo od poljoprivrede i da ulaze samo u poljoprivredu ovde u ovoj zemlji i na ovom forumu ce se voditi samo beskorisni dijalozi i vrticemo se u krug.
Zasto ne uzmemo primer recimo Nemacke gde je limit na 99 Ha i gde se polaze za poljoprivrednika.
 
Mogli bi ti i ja palamudi** do sutra jer se izgleda slazemo kako mi se cini,al dzaba kad su nasi predstavnici 99ha al po glavi porodice i dok se ta riba smrdusa ne ocisti ne mozemo ni mi dalje da mrdamo,jer ako uvedu taj sertifikat ili nesto slicno opet ce posten covek biti naguzen,lako bi i tebi mogli reci da nisi poljoprivrednik jer su ti zena i majka zaposleni...

Svake godine ajd na blokade,nerviraj se,trosi gorivo,popasi kaznu,a na jesen cena arende skoci toliko da pojede subvencije i de si bio nigde,sta si radio nista.
 
Nisi u pravu 100 %.
Da nije bilo blokada dobili bi subvencije, ali juce i kako oni hoce.
Svako ko kaze da je dzabe bio na blokadama nek vrati pare od subvencije. Cinizma je dovoljno od predstavnika vlasti, nemoj mo i mi da budemo sami protiv sebe. Najbolje je ni ne izaci na eventualne blokade, a uzeti pare od subvencija. To su uglavnom pravi ljudi koji imaju neku svoju ideologiju i kad su bile blokade psovali su nas i kleli, a prvi su otrcali da podnesu zahtev za subvencije. Dakle oni koji su bili protiv ili su i sad protiv blokada ne bi trebalo ni da podnose zahtev za subvencije jer nije moralno, ali naravno da se to nece desiti.
Trebalo bi svima da bude jasno da svako ide za sebe na protest i da niko nikog ne tera, vec je na dobrovoljnoj bazi.
O cemu ti pricas covece ejjjjjjj?
Pa radila se zemlja i bez subvencija jebale ih subvencije,ja cu zemlju raditi sa ili bez njih jer zavim samo ZEMLJE nemam firme zadruge upravne odbore imam samo obore ya svinje i stale gde bi dosta ljudi stavio da se ja pitam.I molim te mani se takvog divana.
 
Slazem se da su subvencije u ovom obliku lose jer arendasi to pojedu.
Slazem se i da u zitu ima kukolja i da su se odredjeni ljudi ovajdili od protesta, ali isto tako mislim da smo i mi obicni i nadam se posteni i pravi poljoprivrednici ipak izborili za nesto. Borba nije laka, ali najlakse se predati i pustiti sve niz vodu.
99 ha limit, sertifikovani status poljoprivrednika, subvencije u vidu repromaterijala, mehanizacije, infrastrukture, drzavno zemljiste bez licitacije i bez prioriteta i jos par stvari koje bi resile dobar deo problema u poljoprivredi.
 
Mogli bi ti i ja palamudi** do sutra jer se izgleda slazemo kako mi se cini,al dzaba kad su nasi predstavnici 99ha al po glavi porodice i dok se ta riba smrdusa ne ocisti ne mozemo ni mi dalje da mrdamo,jer ako uvedu taj sertifikat ili nesto slicno opet ce posten covek biti naguzen,lako bi i tebi mogli reci da nisi poljoprivrednik jer su ti zena i majka zaposleni...

Svake godine ajd na blokade,nerviraj se,trosi gorivo,popasi kaznu,a na jesen cena arende skoci toliko da pojede subvencije i de si bio nigde,sta si radio nista.
Da li si ti primoran da plaćaš višu cenu arende? A što se tiče maksimuma, država, samo da hoće, može i te kako to da ograniči i spreči zloupotrebe.
 
O cemu ti pricas covece ejjjjjjj?
Pa radila se zemlja i bez subvencija jebale ih subvencije,ja cu zemlju raditi sa ili bez njih jer zavim samo ZEMLJE nemam firme zadruge upravne odbore imam samo obore ya svinje i stale gde bi dosta ljudi stavio da se ja pitam.I molim te mani se takvog divana.
Ejjj se kod nas vikalo volovima, tako da bi te molio da pripazis na recnik.
Tebe niko ne tera da uzmes subvencije. Zasto ih se ne odreknes u humanitarne svrhe.
 
Da li si ti primoran da plaćaš višu cenu arende? A što se tiče maksimuma, država, samo da hoće, može i te kako to da ograniči i spreči zloupotrebe.
Ne govorim da li mene neko primorava,nego govorim o trzistu da je svake godine sve manje zemlje u zakup i da je cena sve veca sto je direktan pokazatelj da je u poljoprivredi najsjajnije.
 
Drzava moze da uvede red samo da hoce, ali NECE. Odgovara im stanje haosa i neznanja.
Zbog toga seljak treba da iskaže svoje nezadovoljstvo. Ako se dogodi da seljak ćuti, može da se dogodi da cena pšenice bude ispod 15 din/kg, kukuruz ispod13 din/kg ... a da gorivo ode na 250 din/lit, seme, veštak... poskupe za 50% ...

- - - - - - - - - -

Ne govorim da li mene neko primorava,nego govorim o trzistu da je svake godine sve manje zemlje u zakup i da je cena sve veca sto je direktan pokazatelj da je u poljoprivredi najsjajnije.
OK! Znači ima seljaka koji imaju računicu da uzmu u zakup zemlju po toj ceni i da im se ipak isplati. Da nema subvencija pitanje bi bilo dali bi cena zakupa bila manja.
 
OK! Znači ima seljaka koji imaju računicu da uzmu u zakup zemlju po toj ceni i da im se ipak isplati. Da nema subvencija pitanje bi bilo dali bi cena zakupa bila manja.

cena nece biti manja ako ima ludaka da placaju ko budale ima ljudi koji samo da uzmu jer njemu treba 250 kj (prica je istinita)i daje +pola sunvencije pa ima ko placa 900kg i + sub. ima ko placa 250 evri po kj a sub.uzimaju gazde (isti je puko ko lajsna prosle god imo kuk.ove zito led tuko oatalo cirka 60%)pa vidi kolko je to zita po 20 din i opoet ce uzet jer je budala
 
Ejjj se kod nas vikalo volovima, tako da bi te molio da pripazis na recnik.
Tebe niko ne tera da uzmes subvencije. Zasto ih se ne odreknes u humanitarne svrhe.
Volove ja nisam spomenuo ti si!Moj recnik ce biti kakav ja budem hteo pa makar bio i banovan!Pa covece sta ces ti sa subvencijama,cekaju ljudi subvencije da kupe gorivo pa ja cu ih se prvi odreci,rekao sam ti gore u postu radio sam godinama bez onih famoznih 12 000po ha dok su ih drugi zloupotrebljavali ja sam kupovao naftu od prodaje mleka,a ostali se oslanjali na subvencije kupovali traktore itd,pa kad je slavina zavrnuta i nema da se placa rata ajmo seljaci na uluce da nam nadoknadite subvencije.Ljudi su utuceni depresivni pa jel si primetio kad predaju zito uzme odvagu i ne gleda u onaj papir koliko su mu ukrali jebe mu se bas jer mu je dosta svega......I kakva cena 15 ne bi ja dao ni 10 bolje i ne zasluzujemo...http://www.youtube.com/watch?v=sxfXA3avSns e bas ovako ko konje :sjasi:
 
JA volove nisam spominjao a kako ste vi to protumacili ne znam kolega Paor paor IZVINJAVAM SE!Eto jel sad u redu?
Nema potrebe za izvinjavanjem, samo ne znam zasto tako ostar stav.
Da li su subvencije dobre ili nisu to je malo kompleksnije pitanje ali je neospoiva cinjenica da su zapadne zemlje to prve uvele kao pomoc svom poljoprivredniku. Mi smo to posle preslikali, ali cinimi se dosta lose.
Imamo trenutno stanje da ih imamo u nekom obliku i da ce se taj oblik vrlo tesko menjati u skorije vreme svidjalo se to nama ili ne. Izvucimo najvise sto je moguce u ovom momntu. Smatram da bi obijanjem da ih uzmem nastetio iskljucivo sebi i nikom drugom. Tacno je da smo nekad ziveli i radili bez subvencija, ali to je pluskvamperfekat.
Gosn Putin smatram da nemate ni najmanje prava da bilo stra pricate o tm kako vi to nazivate upadu, jer nemate pojma sta se desavolo i sta se desava. Sve sto mogu da kazem jeste da je vojska te drzavne parcele posejala i one danas izgledaju ovako:
i90n.jpg
[/URL] Uploaded with ImageShack.us[/IMG]
fibx.jpg
[/URL] Uploaded with ImageShack.us[/IMG]
8mln.jpg
[/URL] Uploaded with ImageShack.us[/IMG]
Posejana zitnom masinom i od tada niko vise nije dosao ni da je obidje, a kamoli oprska. Ovo je kompeksna tema i ne zelim ljude da smaram sa ovim problemom, ali mislim da slika govori vise od 1000 reci.
 
Nazad
Vrh