Protestna vožnja traktorima.

Da li ste verovali da ćemo uspeti ?

  • Da

    Glasovi: 248 68,9%
  • Ne

    Glasovi: 112 31,1%

  • Ukupno glasača
    360
Vecina su glasali za nazadnjake pa jos uvek im je sramota da protestuju protiv njih. Ali doci ce maca na vratanca kad budu jos stezali toliko kajs u svakom pogledu da ce oci da nabreknu. @NA Tvoje razmisljanje vodi u pogresnom pravcu. Gresis sa tvojom racunicom jer sadasnja soja je jos uvek obicna trava. Sto se tice arende mozda jos samo ti imas na toj ceni.
 
100 evra za arendu nije kod nas bilo ni '93 , naravno pretvoreno u DM.
Prosecna arenda kod nas je 250 e, sa tendecijom porasta. Kad i to ukalkulis u cenu i plus ovakve godine kao sto su zadnje dve onda cena od 45 din i nije bas optimisticka.
Valjda nije toliko strasno da i poljoprivrednici zarade nesto jer to ce odmah da se prelije i u gradske sredine.
 
Ako ima tendencije porasta znaci ima i zarade. Ako i poraste zarada porasce i cena zakupa,a time automatski dobijamo veci rizik za iducu godinu,jer svi arendu vezujemo fixno za ervo bez obzira da li bilo prihoda 50 000din/kj ili 150 000din/kj,ako neko obeca/plati 300e/kj u samom startu naravno da je mala cena.
 
@NA
Nigde nisi uracunao vestacko djubrivo? Prosle godine su bile parcele sa 700kg/kj i cenom od 65din, pored arende od 200-250e u najboljem slucaju je bila nula.
 
100 evra za arendu nije kod nas bilo ni '93 , naravno pretvoreno u DM.
Prosecna arenda kod nas je 250 e, sa tendecijom porasta. Kad i to ukalkulis u cenu i plus ovakve godine kao sto su zadnje dve onda cena od 45 din i nije bas optimisticka.
Valjda nije toliko strasno da i poljoprivrednici zarade nesto jer to ce odmah da se prelije i u gradske sredine.
pa ta cena od 100-150 eura je i normalna a to sto smo mi blesavi i mislimo da cemo zaraditi vise ako radimo vise to bas i nije tako, secate se stare izreke bolje dzaba sedeti nego dzaba raditi.
Ali moras pratiti konkurenciju pa makar po bilo koju cenu dok ne kljokne ili kljoknes ti.
 
ljudi jel svima uredu kad niko ne pominje cenu psenice za ovu godinu jel su svi zadovoljni sto niko na televiziji nepominje uopste poljoprivredu sto cena ovako mala u zetvi jel ste svi zadovoljni u brazilu se podiglo milion ljudi zbog povecane cene gradskog prevoza a nama je sve ovo uredu
 
Opet sve poljo emisije prave priloge pod pritiskom vlasti i guraju jedne te iste teme,a predsednici poljoudruzenja mlate praznu slamu i kada im se ukaze prilika da gostuju negde
 
ja sam mislio da ce ova vlast biti neka nova sigurnost za poljoprivredu u svakoj amisiji o poljoprivredi niko nesme ni da pomene zetvu dal ce ikad postojati neka televizija koja ce govoriti iskreno o stanju poljoprivrede u nasoj zemlji, subvencije kasne naterali su nas da kupimo naftu da damo svoje pare i da cekamo kao neki slepci kad ce da nam daju pare nazad ja neznam dali ima negde u zemlji da svoje ljude svoja zemlja nevoli i nepostuje.dal nekoga interesuje odakle ce seljak da kupi tu zemlju u zakup koja ce sad da se daje i odakle mu pare po kojoj to racunici ce njemu biti isplativo da radi zemlju govorim o pestenom seljaku negovorim o ljudima sto placaju zemlju po 100000 din po hektaru i oni ce sad da mi kazu kakva je tu isplata da se njima isplati oni znaju da rade zemlju a mi neznamo ili je to samo pranje para
 
drzava kaze na televiziji kako treba pomoci privatne silose dati im povolnje kredite kako bi oni otkupili svu psenicu posto su propali u predhodnom periodu a niko ne govori o seljaku kako ce on vratiti svoje ulozeno
 
Ova tema je več istrošena.Prilika da se nešto uradi je bilo i propuštene su zarad nekih novopečenih PIO poljoprivrednika i kratkoročnog finansijskog prividnog priliva.Ali i oni će doći na red jer su uglavnom u kreditima koji će se teško vratiti-do tada:spavam::riba:
 
Nazad
Vrh