Protestna vožnja traktorima.

Da li ste verovali da ćemo uspeti ?

  • Da

    Glasovi: 248 68,9%
  • Ne

    Glasovi: 112 31,1%

  • Ukupno glasača
    360
Danas mi bio covek i prica za neke stare kako su sticali zemlju '' posteno'' imali sluge, bili u prekom sudu,,, td
a, on zapeo kako su ti ''bog da im dusu oprosti'' bili posteni.
Posle dve - tri generacije su toliko propali, kamo srece da nisu nista imali, samo pameti u ludoj glavi.

Oteto je prokleto, zapamtite to.
 
Dobro bre ljudi sta ce to sad nama pomoci sto nam vi objasnjavate ko je ko I sta je sta, ovde su mnogo veci problem u pitanju a vi se sprdate sa nekim glupostima, bolje ne mojte da pisete bice pametnija tema molim vas.
 
od jednog oranja doslo do podele srba,zato nas i uspevaju ovako gaziti kad nismo kadri ni na jednom forumu da se ne posvadjamo
 
Daj Zorane oces da me ubedis da je centrlizacija dobra ,a sto se tice skole tu bi mogli da polemisemo dosta.
 
Gospodine Stari Vujadine kao prvo vi vrlo dobro znate kako i po kom principu se oralo. Kakav vi imate status u Obrovcu to bi najbolje trebalo da objasne sami obrovcani. Vi ste za mene isto sto i svaki drugi stanovnik tog mesta, osim vaseg predsednika opstine, i ja vas ni nisam, kako vi kazete izbacio sa te parcele. Taj za koga ste navodno orali koliko ja znam posduje sasvim odgovarajucu mehanizaciju da uzore kako vi kazete 2-3 he. Ako nije tako ispravite me.
Vi u KO obrovac imate oko 750 ha te drzavne zemlje i nemam pojma ko je koliko uzorao, samo znam da su pojedinci hteli da uzoru i nasih 140 koje pripada nasoj KO. Posto se mi u Tovarisevu vodimo principom da ne licitiramo u drugim KO osim u nasoj zatrazili smo od obrovcana da se ne mesaju u nas KO nasta su oni i pristali nakon malo ubedjivanja. Vase usluzno gruberisanje smo shvatili kao provokaciju jer ste vrlo dobro znali da ta zemlja u tom momentu nije bila uzorana. Taj za kog ste vi, kako kazete, radili uslugu se ni jednog momenta nije pojavio na bilo kom sastanku udruzenja mada je vise puta pozivan. Ljudi moraju znati da ste vi tu uslugu radili nocu kad nikog nije bilo u ataru. Zasto ?
Ne kazem da je kod vas u Obrovcu sve bajno i da ste svi cvecke, ali ako ste bili u pravu zasto se niste borili za svoja prava i dozvolili da vas pripadne samo ta 2 he (ako sam dobro razumeo). Mi u Tovarisevu smo se vodili samo jednim principom, a to je da ko god nam se smejao i izrugivao nas kad smo protestvovali zbog subvencija, a sad su prvi u redovima za iste, nece imati sta da trazi pa da je sam predsednik drzave. Svi su znali da se ore, ali nisu svi smeli da dodju jer su znali da imaju putera na glavi. Mozda je neko i ne pravedno izostavljen, ali sto se mene tica svakog momenta moze da dodje i dobije deo te vec uzorane zemlje kao da je orao zajedno sa nama jer meni, a ni drugima nije cilj samo ova godina vec da ta zemlja ostane u nasem KO i ide redovno na licitaciju.
Dakle gosn Stari Vujadine, nemam ja nista protiv vas samo nema smisla da iznosite neistine i stajete pod tudje ime. Vrlo dobro znate ko je tom kojem ste usluzno orali komsija i da je bez problema mogao da ga kontaktira u bilo koje doba.
@Goran IHC
Vi gospon Gorane pogledajte stare karte naseg atara i pronadjite Popov salas. E kad pronadjete salas i vidite koliko je vremena proslo od kad se moja porodica bavi poljoprivredom i zivi na selu shvatice te zasto sam kupio "zelenka", a dotle slobodno vozite kamione, nabuzdena kola i povremeno se bavite poljoprivredom, pardon to tata radi, i naravno nastavite da se smejete.
Svako dobro i nemoj te sta zameriti.
Nisam ni govorio za principe podele u Tovarisevu, vec za Obrovac,a tamo je bio princip ko vise ugrabi. Taj za koga sam gruberisao nije imao racuna da dolazi za 2-3 ha, posto sam vec radio tu pored njega. Znaci, ne iznosim ne istine i ne pod tudjim imenom vec ga navodim imenom i prezimenom.Nocu sam radio iz istog razloga sto ste se vi uspaniculi kada sam vam dojavio da dolazi policija.A meni nije padalo na pamet da me pisu a ja radim za druge. Sve vreme protesta zbog subvencija proveo sam na raskrsnici dok je moja zemlja cekala na negu ili obradu. Za razliku od onih koji su imali oceve ili sinove da im to obave.Jos da te potsetim da sam i ja bio jedan od tih koji se dogovorio da se od strane Obrovcana ne ulazi u KO Tovarisevo.A Vas mladi gospodine ni jednig momenta nisam prozvao. Mozda ste se sami prepoznali.Ako ono vece(kada su me isterali) niste bili tamo JA VAM SE JAVNO IZVINJAVAM. Kakva je podela zemlje bila vidim da ovde mnogi kapiraju.Govorim opet za KO Obrovac a ne za KO Tovarisevo.Kakav ja status imam culi ste od onih koji su nemilice grabili pomenutu zemlju.Pitajte posten svet sta oni misle. Vec nekoliko mandata sam u UO ZZObrovac, moja ideja i Marma MIlovca je bila da se organizovano podeli drzavna zemlja. Ja sam bio zaduzen da pribavim spiskove ko placa PIO, sinoc sam skupljao pare za uplatu....A ja da vas komentarisem ne pada mi na pamet.
 
da citam misli ljudima,sta da Vam kazem gosn NA,poseban sam...sa postovanjem..
paor jova svaka cast,vidi se da si domacin,nema sta,a tek covek...uf...
goranihc,ovde je nazalost doslo do podele Srba i onih drugih....a pocelo je sve sa otimanjem zemlje..al et tako nam je kako nam je..
mindjusar,zna do prve oruzane pobune...nazalost..
 
Uopste mi nije jasno zasto na ovakvom forumu moram da citam baljezganja kojekakva ( msm zadnje 2-3 strane ) ove teme. Moderator msm da bi bilo lepo da sve to obrises , umesto da opominjes ti palis vatru . Ako nisi u stanju pusti nekog ko je ozbiljniji i shvata poljoprivredu ozbiljno da radi tvoj posao ovde , nije to fudbalska utakmica decak !
 
Ovo je jos jedan dokaz nase Srpske nesloge, dok se dvojica svadjaju treci radi posao, treci je u ovom slucaju Arapin... Da smo bar deseti deo slozni kao Grci sve bi bilo mnogo bolje veruj te mi!
 
Pitanje za clanove juzno od Dunava i Save posto pisete da necete da ucestvujete u protestima.
Ko je vas uopste i zvao na bilo kakve proteste?Sami se gurate.
A to koliko ima autonomasa,verujte mnogo vise od 50%,samo sto neko hoce da kaze a neko ne.ja sam jos sinoc to jasno napisao i stojim iza toga.
 
Nazad
Vrh