Protestna vožnja traktorima.

Da li ste verovali da ćemo uspeti ?

  • Da

    Glasovi: 248 68,9%
  • Ne

    Glasovi: 112 31,1%

  • Ukupno glasača
    360
Kod vas je bas nezgodno.
Mene ko pipne ja mu sa kamatom.
 
a kolega je zato uzeo zelenka i podrivac da bi brze obradio drzavnu zemlju?:haha:
to kao na divljem zapadu ko pre njegovo je
 
Ne samo ko pre, vec 8 na jednog :) Nema veze, ja se ne ljutim jer nisam nista ni izgubio, cak sam na dobitku. Naplatio sam svoje radove a oni (kojima sam radio) neka se bore sa gore pominjanim. Generacija sam sa ocem paorpaora, znamo se skoro pola veka i mogu reci da je covek sasvim ok. Nedavno me pozvao da dodjem da vidim kako sredjuju Belorusa sto su kupili. Posle ovoga sto je mladi g. izneo o meni.. Prosudite sami!
 
Sve mi je jasno u vezi cega se bune pojedini"paori", sa ove treba drzava da se bori.Sad vam seik dolazi ,vlada mora da ga stiti i bice vam veselo.Pa stvarno neshvatljivo mi je da moze ovako da se obraduje drzavna zemlja po principu ko je jaci, najvise i uzima.Ovako da me neko istera sa parcele, traktorom bi isao po njima.E sad mi je jasno koliko ste placali arendu,samim tim sto ste obradjvali drzavnu imovinu bespravno vi ste imali 250 evrica u djepu po hektaru.Sada mi nije jasno sta je i koje ovde delo u pitanju, prekrsajno ili krivicno bas cu da se raspitam kod nekog pravnika.Samo ljudi pazite u skupstinskoj proceduri ide predlog zakona da se za ovakve radnje uzima i orude kojim se radnja obavlja, cisto da ne odripi neki zelenko
 
Gospodine Stari Vujadine kao prvo vi vrlo dobro znate kako i po kom principu se oralo. Kakav vi imate status u Obrovcu to bi najbolje trebalo da objasne sami obrovcani. Vi ste za mene isto sto i svaki drugi stanovnik tog mesta, osim vaseg predsednika opstine, i ja vas ni nisam, kako vi kazete izbacio sa te parcele. Taj za koga ste navodno orali koliko ja znam posduje sasvim odgovarajucu mehanizaciju da uzore kako vi kazete 2-3 he. Ako nije tako ispravite me.
Vi u KO obrovac imate oko 750 ha te drzavne zemlje i nemam pojma ko je koliko uzorao, samo znam da su pojedinci hteli da uzoru i nasih 140 koje pripada nasoj KO. Posto se mi u Tovarisevu vodimo principom da ne licitiramo u drugim KO osim u nasoj zatrazili smo od obrovcana da se ne mesaju u nas KO nasta su oni i pristali nakon malo ubedjivanja. Vase usluzno gruberisanje smo shvatili kao provokaciju jer ste vrlo dobro znali da ta zemlja u tom momentu nije bila uzorana. Taj za kog ste vi, kako kazete, radili uslugu se ni jednog momenta nije pojavio na bilo kom sastanku udruzenja mada je vise puta pozivan. Ljudi moraju znati da ste vi tu uslugu radili nocu kad nikog nije bilo u ataru. Zasto ?
Ne kazem da je kod vas u Obrovcu sve bajno i da ste svi cvecke, ali ako ste bili u pravu zasto se niste borili za svoja prava i dozvolili da vas pripadne samo ta 2 he (ako sam dobro razumeo). Mi u Tovarisevu smo se vodili samo jednim principom, a to je da ko god nam se smejao i izrugivao nas kad smo protestvovali zbog subvencija, a sad su prvi u redovima za iste, nece imati sta da trazi pa da je sam predsednik drzave. Svi su znali da se ore, ali nisu svi smeli da dodju jer su znali da imaju putera na glavi. Mozda je neko i ne pravedno izostavljen, ali sto se mene tica svakog momenta moze da dodje i dobije deo te vec uzorane zemlje kao da je orao zajedno sa nama jer meni, a ni drugima nije cilj samo ova godina vec da ta zemlja ostane u nasem KO i ide redovno na licitaciju.
Dakle gosn Stari Vujadine, nemam ja nista protiv vas samo nema smisla da iznosite neistine i stajete pod tudje ime. Vrlo dobro znate ko je tom kojem ste usluzno orali komsija i da je bez problema mogao da ga kontaktira u bilo koje doba.
@Goran IHC
Vi gospon Gorane pogledajte stare karte naseg atara i pronadjite Popov salas. E kad pronadjete salas i vidite koliko je vremena proslo od kad se moja porodica bavi poljoprivredom i zivi na selu shvatice te zasto sam kupio "zelenka", a dotle slobodno vozite kamione, nabuzdena kola i povremeno se bavite poljoprivredom, pardon to tata radi, i naravno nastavite da se smejete.
Svako dobro i nemoj te sta zameriti.
 
Ja takodje kolega diklofen, ali sam izvukao zakljucak iz tog filma da su nasi najveci problem evropska unija I Mladjan Dinkic, a I sami Slovenci, Madjari I Poljaci pricaju kako sada zive u uniji I sta im je ona doprinela. Mislim da film treba I ostale kolege da pogledaju da ne bih ponavljali iste greske jer nam se opet desavaju iste stvari samo sto nas sad gazi neka druga drzava, srbija stoji na svetskoj karti kao neki kolac, a svet se bori ko ce veci deo kolaca da ugrabi zato sto je jako jeftin I privlacan ne gledajuci kako ce narod te drzave da pati I gladuje.
Evo i ja sam ga sad odgledao.Po tom filmu sve je radjeno po nalogu Amerike i Nemacke a taj G17 je neko ko je pomagao u svim zlodelima.I naravno sve se desava zbog prezaduzenosti.Ako sam dobro shvatio sledece za prodaju je poljoprivredno zemljiste i desice se ista situacija kao u Hrvatskoj sa prodajom ostrva.Ogromna zarada u njihovom slucaju ide u Nemacku a kod nas ce sva zarada u Emirate.Jedino nisam razumeo sta bi bilo da Labus(G17) nije 2000god. potpisao onaj papir gde se prihvata sav dug sa kamatama i svim cudima,jer je u filmu tu receno da nam je to iskopalo rupu bez dna.
Nije los film,pogledajte ga.
 
Paore non-stop potenciraš ko je koliko uzorao i tome slično.Kod Vas će biti veselo kad dođe da se kosi.E onda će biti važno pitanje ko je koliko pokosio.U svakom slučaju bolje da se zemlja radi nego da stoji u parlogu.Od parloga ama baš niko koristi nema.
 
Sve mi je jasno u vezi cega se bune pojedini"paori", sa ove treba drzava da se bori.Sad vam seik dolazi ,vlada mora da ga stiti i bice vam veselo.Pa stvarno neshvatljivo mi je da moze ovako da se obraduje drzavna zemlja po principu ko je jaci, najvise i uzima.Ovako da me neko istera sa parcele, traktorom bi isao po njima.E sad mi je jasno koliko ste placali arendu,samim tim sto ste obradjvali drzavnu imovinu bespravno vi ste imali 250 evrica u djepu po hektaru.Sada mi nije jasno sta je i koje ovde delo u pitanju, prekrsajno ili krivicno bas cu da se raspitam kod nekog pravnika.Samo ljudi pazite u skupstinskoj proceduri ide predlog zakona da se za ovakve radnje uzima i orude kojim se radnja obavlja, cisto da ne odripi neki zelenko
Ne treba ti advokat.to je krivično delo.
 
Paore non-stop potenciraš ko je koliko uzorao i tome slično.Kod Vas će biti veselo kad dođe da se kosi.E onda će biti važno pitanje ko je koliko pokosio.U svakom slučaju bolje da se zemlja radi nego da stoji u parlogu.Od parloga ama baš niko koristi nema.
Proće ko u opštini Alibunar jedan seje drugi preseva jedan kosi a drugi blokirao prilaz da kombajn nema gde kipovati ,taj što kosi kipuje na sred njive al neda ovima.Cirkus živi.
Paore lepa je ideja da samo meštani KO obrađuju tu zemlju samo način na koji to radite je loš.
No ostao si nam dužan odgovor ko je taj koji odlučuje ko može a ko ne može da radi i po kom osnovu?
 
@talianu jesi ti procitao sve ono sta sam napisao u proslom postu?
Svi koji su hteli da oru su dobili priliku, svi osim onih koji su nas ZAJEB....I dok smo mrznuli na protestima a sad su prvi u redovima za subvencije. Sta mislis da su bili gadnjivi pa nisu aplicirali subvencije. Ako ovo niste razumeli ne znam kako drugacije da vam objasnim. Bilo je ljudi koji su se bojalo da dodju jer je trebalo uci u bitku sa vojskom i odredjenim tajkunima sa naseg prostora, pa i sire, a bili su na protestima. Jedini moralni kriterijum za sve je bio ucesce na protestima, ali i pored toga da je neko dosao da ore,a da je iz Tovariseva sigurno ne bi bio izbacen (kako vi to volite da kazzete). To sto neki tvrde da im nije bilo onemoguceno da rade je demagogija, a ja cu vam dati br. telefona od ljudi koji su hteli da rade ali su kasnije odustali jer su se po mom sudu bojali vojske, suda itd.
Dakle nije tacno da je ovu drzavnu zemlju oralo samo par ljudi, jer spisak je malo duzi. Svako ce na svoju vodenicu i na kraju ako ta zemlja, dao Bog udje u program i ide na licitaciju, mislis da ce se oni koji su rekli da smo "upali" buniti i dalje inece ici na licitaciju.
Vi tako pricate jer niste upoznati sa nasim prilikama u opstini. Ne razumem na osnovu cega donosite sud kad zivite 200 km daleko odavde. Ako verujete RTS-u onda vise nema sta da pricamo, a ako vas interesuje istina dodjite, rado cemo vas ugostiti.
 
Ne gledam RTS:osmeh:.
Ne osuđujujem ja vas ništa bojim se samo da nemate pravnog osnova za takav poduhvat.
I mi imamo dosta problema i voleli bi da rešimo tu podelu neki normalniji način a ne da određujemo kriterijume na osnovu nekih pređašnih događaja.
Šta misliš da su kod nas bili gadljivi na subvencije oni koji nisu podržali proteste? Bilo nas je na sastanku oko 100 a otišlo nas 20 .Pojedini ni danas ne smeju da me pogledaju u oči.
Mislim da je loš kriterijum ipak treba dati šansu svima iz KO ako njih nije sramota da se sami ne pojave to je već njihov obraz.
Najveći problem u ovoj tkz "uzurpaciji" zemljišta je pravni osnov,ako nemate dobra leđa u opštini da vam izađu u susret i "legalizuju" vam licitacij džaba ste se borili.
No vreme će pokazati,želim vam svima da ne završite u pasivi i da dostojanstveno podelite zemlju bez favorizovanja.
 
Paore jel deo te zemlje ne pripada VU Karadjordjevo pa je i normalno da je cuva vojska ?
Koliko znam VU Karadjordjevo je godinama bilo samostalno i radili su kako su hteli tj. radnici radili sebi,nesto radili neke druge cike... kasnije su potpali pod upravu jedne druge VU i kad su ovi otisli tamo na teren imali su sta da vide zemlju radi ko kako hoce od radnika,tajkuna do velikih gazda i bukvalno je trebalo vojskom i puskama braniti tu zemlju,zato su odustali od obrade sopstvene zemlje i ako je uzme Arap ovo ce im biti vid spasa.
 
Od oko 4000 ha samo 30-ak je vojno zemljiste i to oko vili, hipodrom i jos neso sitno. To zemljiste je drzavno koje vojska koristi od '53 godine. U onoj nacionalizaciji svega i svacega vojsci su dali i oko 1300 ha zemlje koja je pripadala zadrugama Lovrenac iz Mladenova i Ogledna stanica iz Obrovca.
Nepravda za nepravdom se smenjivala i niko nije smeo da menja ista dok je Tito bio ziv. Ruku na srce u njegovo doba VU Karadjordjevo je imalo pravu svrhu i hranilo je onoliku armiju, imalo argelu, vilu itd. E onda je Tito umro i pocelo je arcenje i teska zloupotreba.
Da vidite kakve su sad gradjevine koje su krasile Karadjordjevo, ruinirano, zapusteno i u korovu. Nisam siguran u tacnost godine, ali mislim da 1996. vojska nije uopste radila ni pedalj od 4000 ha vec je ostavila u parlogu. Onda su ljudi trazili da im vojsaka da da oni rade uz odredjenu nadoknadu, to jest za arendu. Naravno neko iz vojske se setio i odlucio da unovci to zemljiste u privatni fond. Taj neko nije bio niko drugi nego generali isete one vojske koju su trebali da brane a ne da je arce kako ko stigne.
E onda su dosle 2000-te. i sve je kulminiralo sa dolaskom Sutanovca, a pre njega Tadica na mesto ministra za odbranu. DS se direktno finansirala iz te zemlje a VU Karadjordjevo kao i samo naselje Karadjordjevo su nastavili sa propadanjem i danas izgledaju kao Madjarska (recimo) iz vremena hladnog rata.
VU Karadjordjevo je toliko propala da je ugasena i zemljiste je samo prebaceno na koriscenje VU Morovic koja je apsurdno sa sasvim druge opstine.
U poslednjih 10-ak godina vojska, to jest generali, su pravili razne poslovno-tehnicke saradnje sa ljudima koji su njima odgovarali a ja sam ih vec pomenuo u predhodnim postovima. Za te aranzmane su generali dobijali stanove, kuce, vikendice, auta i ko zna sta jos. Drzavi nije uplaceno ni jednog jedinog dinara za 4000 ha.
I 2012. je vojska htela da izda zemljiste koje je dobila na koriscenje i time prekrsi direktno zakon o poljoprivrednom zemljistu kao stoje to radila i predhodnih godina i objavila oglas u dnevnom listu Dnevnik. Kad smo mi iz okolnih sela hteli da se prijavimo i da radimo to zemljiste oglas je ekspeditivno povucen!
I tu nastaje rat za, po mom ubedjenju, pravdu.
Nismo vise hteli ni zeleli da gledamo kao se na neposten nacin deli to zemljiste po partijskoj pripadnosti vec je nas cilj da to zemljiste bude stavljeno u program i ide na licitaciju. Bili smo na domak resenja i cak imali podrsku ministra poljoprivrede i direktora uprave za zemljiste, a onda se desio Abudabi.
Sami zakljucite i recite na koji nacin bi se vi borili protiv ovakve nepravde kad je u svakom momentu postojala mogucnost da za protivnika imate tenkove i zandarmeriju.
 
Ako je za vreme Tita VU Karadjordjevo moglo da proizvodi hranu za sve druge kasarne zasto je tebi sad apsurdno spajanje VU Karadjordjevo i VU Morovic ? Morovicani su imali mehanizaciju spremnu i kad su otisli na njive imali su sta da vide(puskama bi trebalo braniti te njive i uci u posede),znaci ipak tih 3600ha koliko znam pripada VU Karadjordjevo tj VU Morovic.
To sto ste vi pokusali da uradite je po meni apsurdno isto kad bih ja usao u jednu tablu od 30kj i rekao toliko ima dedovine da mi se vrati i ja cu to da radim po svaku cenu.
 
Nije to pripadalo VU, ona je samo politickom odlukom bila korisnik tog zemljista.
Bili se ti buno da tvoje licno zemljiste sutra proglase za zemljiste od nacionalnog interesa i dodele ga VU Morovic samo zato sto se nekom hoce.
Ako oni ne postuju zakone, a najpre o drzavnom zemljistu, pa ko ce onda da ih postuje. Vojska je ta koja treba da brani suverenitet i integritet ove zemlje, a ne da preprodaje zemljiste.
Moj stav je veoma jasan i necu se vise ponavljati.
 
Dodeljeno je njima jer su radno sposobni da obrade to zemljiste,zemljiste u svom ataru i drugim atarima obradjuju godinama bez problema i pomoci drzave,tako da bi njihova pomoc pomogla u obnavljanju VU Karadjordjevo,opet bi radili ljudi iz Karadjordjeva tu zemlju,drzava bi imala zaradu,isle bi plate i svima bi bilo dobro osim trenutnim "korisnicima".
Sto spominjes nam je vec uradjeno dedi su uzeli njegovu zemlju koju su zaradili i kupili on i njegov otac pa je drzava uzela jer se Titu htelo i niko nista nije mogao da ucini protiv.
A uzimanje zakona u svoje ruke za nesto sto nije vase...
 
Nazad
Vrh