Protestna vožnja traktorima.

Da li ste verovali da ćemo uspeti ?

  • Da

    Glasovi: 248 68,9%
  • Ne

    Glasovi: 112 31,1%

  • Ukupno glasača
    360
Bas upravo iz tih razloga ja trazim tu osobu koja ce da nas ujedini da budemo kao 1, mislim na poljoprivrednike ne na nacionalnost, za samo par sati se nekoliko vas posvadja na forumu, sta li je tek uzivo, bas o to me se radi, da jedni druge postujemo, kod mene nema te zemlje pa ni u okolini sto bih trebala da se da arapima ali bih voleo isto tako da se borim sa ljudima kod kojih je ta zemlja I koji imaju mogucnost da je uzmu, kod nas je zemlja odavno prodata ircima pa znam o cemu pricam, samo 9 km od mog sela se nalazi zadruga u kojoj rade radnici koji zive bolje nego gradjani evropske unije. Meni licno ne treba ta zemlja ali bih se borio da je ne dobiju stranci nego nas poljoprivrednik sve do najjuznijih krajeva srbije. Trazite resenje, a ne svadju, od tih svadja se samo tesko zivi, vi se bolje secate kako je ziveti u slozi, ja tad I nisam bio rodjen, upravo ta sloga mnogim strancima smeta, a mi ne smemo da je damo I otudjimo.
 
citam i ne verujem sta se sve pise. seljaci,paori se svađaju a sa tv-a se ne skida spomenik iz preseva i bice svega ovoga nista. nazalost
 
Bas upravo iz tih razloga ja trazim tu osobu koja ce da nas ujedini da budemo kao 1, mislim na poljoprivrednike ne na nacionalnost, za samo par sati se nekoliko vas posvadja na forumu, sta li je tek uzivo, bas o to me se radi, da jedni druge postujemo, kod mene nema te zemlje pa ni u okolini sto bih trebala da se da arapima ali bih voleo isto tako da se borim sa ljudima kod kojih je ta zemlja I koji imaju mogucnost da je uzmu, kod nas je zemlja odavno prodata ircima pa znam o cemu pricam, samo 9 km od mog sela se nalazi zadruga u kojoj rade radnici koji zive bolje nego gradjani evropske unije. Meni licno ne treba ta zemlja ali bih se borio da je ne dobiju stranci nego nas poljoprivrednik sve do najjuznijih krajeva srbije. Trazite resenje, a ne svadju, od tih svadja se samo tesko zivi, vi se bolje secate kako je ziveti u slozi, ja tad I nisam bio rodjen, upravo ta sloga mnogim strancima smeta, a mi ne smemo da je damo I otudjimo.

Bravo:ppozdrav:upravo to vam treba,neko da istupi kao vodje al pravi a ne kao sto su na protestima vodje kupile nove traktore i ostalo..nego neko ko zna kako da se izbori sa ovom bagrom od politicara...a vi paori ste u vecini nad njima,tu ste u prednosti...
 
stigao seik i po pilice:haha:
[video=youtube_share;WwiMQA8NM2Y]http://youtu.be/WwiMQA8NM2Y[/video]
 
Стварно не разумем. Па @simic човек лепо напише шта је мислио и неки и даље терају оно што су замислили. Аман бре, није човек никог прозвао па сад да му ту качите некакве диктатуре и остале **greška. То што би неки да се баве политиканством то је друга ствар.

- - - - - - - - - -

Marko22 Ja se slazem da treba sve preispitati i sto nije po zakonu odradeno vratiti,ali sam i za to da se za takve radnje mora odgovarati.Gro nas se slaze da svaki protest za odluke da uvozimo sa strane poljoprivredne proizvode koje mi proizvode proizvodimo trebamo i hocemo da podrzimo_Ovo oko seika je prihvatljivo[270ev po hektaru plus 12000 din sunvencije] i ne sunvencionise se kupovina mehanizacije,misljenja sam da ovi iz vlade znaju i treba im dati poverenja.Ali treba da se sve zakonski uokviriti tako da se ostalo zemljiste da ljudima iz Srbije[kako paorima tako i poljoprivrednicima].Moramo i trebamo da se izborimo da svaka licitirana parcela nema prava na sunvecije.da na svakih 20ha mora gazdinstvo da ima 1 prijavljenog na pio,i da najvise 50 hektara moze da se licitira.Smatram da 50 ha je kao firma a zna se kakva su pravila kod firmi.Da svakog stranog drzavljanina koji radi nanasim njivama drzava protera a poslodavca visoko kazni cak i sa zabranom bavljena tom delatnoscu.
Тамо где има кривице, мора да буде и одговорности.
Оценити сада уговор са арапима, је тешко. Има код нас страних фирми коректних доста. А има и велики страних фирми и то доста, које комотно могу да се окарактеришу као криминалне, и класично експлоататорске.
Који модел расподеле земљњ применити, вероватно ће зависити од региона до региона.
Политичарима веровати је јако тешко, посебно овим нашим изашлим из разних шињела и комитета.
 
Moze li neko da mi kaze ima li neistinih delova u filmu tezina lanaca sto je jedan nas kolega ponudio da pogledamo, naravno ako je neko gledao, ja jesam I ako je sve istina kako kazu onda se jasno skroz vidi gde je srz nasih problema I da je resavanje korak po korak svakog problema uzaludan.
 
LJudi,pa ja se izvinjavam ako ima nesto sto je uvredljivo u mojim komentarima ,to stose pojedini pronadju protiv njih se i treba boriti ,i prsati nove agrane zakone.Kod nas juzno od Dunava je prosek obradive zemlje po gazdinstvu 3 do 3,50 ha i svako gazdinstvo ima po 1 do 2 osobe na PIO pa sada vidi koliko mi dajemo drustvu.Generalno nisam protiv vas sto imate do 20 hektara prosek,umi te vi u zakup jus 50ha ali brate mili kakve sunvencije to u evropi necete naci.Do 20 ha i treba drzava da pomogne i to jedan perijod [par godina a ne celi zevot],ali preko 50 hektara pa tu se moramo sloziti da je to ozbiljan biznis.Svaka teza da se ne mozemo sloziti je tacna,toga se ne trebamo ni drzati.Nas samo moze zakon i okviru zakona da radimo,koko smo pred bogom isti tako i pred zakonom i neznam gde bi nam bio kraj.Mi koji decenijama radimo i zivimo od zemlje pustimo one koji su na nasem terenu[poljoprivrednika paora]od juce.Nije to nikakav paor koji kupi traktor, plug,sejalicu i par desetine hektara na licitaciju i izadje na b 92 kod Urosa Davidovica.ovakvi nas vode besnim tragom.E ovi i ovima slicnim ne odgovara moj komentar i nek im ne odgovara.
 
LJudi,pa ja se izvinjavam ako ima nesto sto je uvredljivo u mojim komentarima ,to stose pojedini pronadju protiv njih se i treba boriti ,i prsati nove agrane zakone.Kod nas juzno od Dunava je prosek obradive zemlje po gazdinstvu 3 do 3,50 ha i svako gazdinstvo ima po 1 do 2 osobe na PIO pa sada vidi koliko mi dajemo drustvu.Generalno nisam protiv vas sto imate do 20 hektara prosek,umi te vi u zakup jus 50ha ali brate mili kakve sunvencije to u evropi necete naci.Do 20 ha i treba drzava da pomogne i to jedan perijod [par godina a ne celi zevot],ali preko 50 hektara pa tu se moramo sloziti da je to ozbiljan biznis.Svaka teza da se ne mozemo sloziti je tacna,toga se ne trebamo ni drzati.Nas samo moze zakon i okviru zakona da radimo,koko smo pred bogom isti tako i pred zakonom i neznam gde bi nam bio kraj.Mi koji decenijama radimo i zivimo od zemlje pustimo one koji su na nasem terenu[poljoprivrednika paora]od juce.Nije to nikakav paor koji kupi traktor, plug,sejalicu i par desetine hektara na licitaciju i izadje na b 92 kod Urosa Davidovica.ovakvi nas vode besnim tragom.E ovi i ovima slicnim ne odgovara moj komentar i nek im ne odgovara.

Druze vidi se da nisi upucen subvencije u Nemackoj su 680e/ha (ako se varam ispravite me slobodno) na neograniceno zemljiste. Samo ljudi nerade jer su porezi veliki pa ljudi ne rade. Tamo se najcesce nailazi na gazdinstva sa 50ha i 50 krava.
 
Просек земље у Словенији по газдинству је 5 ха, у Италији и Аустрији можда 10, а у Француској око 60. Сви су ЕУ, и сви живе уз одређене мере. Тако ће бити и код нас, свако ће морати да користи своје предности, ако их има. А ако нема, и не прилагоди се, ето проблема ѕа све нас. И у тој чувеној америци, 80% газдинстава има мање приходе по газдинству од 10 хиљада $. И код њих се за 20 година смањио број газдинстава са кравама, и то за 60%, и ако и даље имају исти број крава. Велика риба једе малу и у тим условима. Сви се сналазе на целом свету.

@simic,
Ајд молим те стави паузу после тачке и зареза да лакше читамо.
 
@simic sad sam gledao na gogle earth jagodinu i cinimise da i kod vas ima dovoljno zemlje za obradu a to sto ti radis 3ha nismo ti mi iz vojvodine krivi
i nemoj reci da ti je daleko jer moja najdalja od kuce je 20km i to obradjujem se imt560
 
Odgledao sam ceo film "težina lanaca" pre neki dan.Potpuno verujem u sve to što je u njemu prikazano.Ne mogu da dočekam da se odradi drugi deo.
 
Ja takodje kolega diklofen, ali sam izvukao zakljucak iz tog filma da su nasi najveci problem evropska unija I Mladjan Dinkic, a I sami Slovenci, Madjari I Poljaci pricaju kako sada zive u uniji I sta im je ona doprinela. Mislim da film treba I ostale kolege da pogledaju da ne bih ponavljali iste greske jer nam se opet desavaju iste stvari samo sto nas sad gazi neka druga drzava, srbija stoji na svetskoj karti kao neki kolac, a svet se bori ko ce veci deo kolaca da ugrabi zato sto je jako jeftin I privlacan ne gledajuci kako ce narod te drzave da pati I gladuje.
 
Marko22 ok zurio sam pa nisam ni vodio mnogo racuna .U svajcarskoj daju sunvencije da bi radili ljudi na poljoprivredi i u nemackoj je isto, a rece 50 ha 50 krava e to je poljoprivrednik,te ja podrzavam.Gorane IHC obradjujem svojih 3 I 13 u zakup [.arendu] na ukupno 26 parcela ,to je isto po kolicini utrosenog dizela kao sto bi ti utrosio na 30-35ha, bez uvrede samo komentar.
 
Lepo je covek napisao da ljudi sa malo zemljista ne mogu da ostvare sub, jer dok sve izmire prema drzavi izadje ih skuplje nego sto
dobiju u obliku subvencije.
Tesko je da covek krene da ulaze i uzima zemlju pod zakup, kada nema zadruga, nema gde da proda, nema gde da uzme
na paritet seme, vestacko djubrivo.

Ima dosta istine u Simicevim postovima.
Meni se cini da njega ovde najvise kvari ova lokacija. tj druge
 
@talianu ovde se licitacija odigrala,ali ova zemlja o kojoj sad pricamo je sasvim nesto drugo. Gospodin Stari Vujadin je iz Obrovca i on tamo nije dobrodosao jer su ga njegovi obrovcani okarakterisali kao nekog ko je van njihovog jedinstva. Isti taj Vujadin je probao i upad u "tudje dvoriste" a sad prica o nekom postenju.
Ako vas interesuje misljenje i druge strane, a ne samo zlonamernih pojedinaca iz moje okoline, trebalo bi da dodjete i pitate ostale.

Prozvan sam al ipak nerado odgovaram. Vec sam rekao da sam za akciju da zemlju VU rade Obrovcani , Tovarisani ... ali da nisam za nacin kako je deljena. Ne znam na osnovu cega g. paopraor tvrdi da sam okarekterisan kao neko ko je van jedinstva Obrovackih paora? Jedina je razlika izmedju mene i mojih zemljak je sto ja zivim u B.P. a oni u Obrovcu. Clan sam udruzenja Obrovackih paora, jedan sam od nas 30 sto smo uzeli i podelidi medjusobno drzavnu zemlju, aktivan sam ucesnik svih protesta ... Jedino sto nisam alav i sto sam da svi budemo podjednaki u toj podeli.Pozvan sam da budem i ucesniki u podeli, ali mi je smetalo sto pojedinci oru 50 ha a meni i mnogima dodeljeno 2 ha. A ako cemo o postenju, recicu javno, da sam usluzno orao ( to je taj ulazak u tudje dvoriste)Tovarisanu Radojcin B. i da su me, medju njima je mislim bio i paorpaor,(ako nije javno mu se izvinjavam) isteralo iz parcele, ni maje ni vise vec osmorica Tovariskih paora. Po kom osnovu g. paorpaor i druga sedmorica imaju pravo da oru a njihov sugradjanin nema??? Gde je tu ravnopravna podela ??? Uobrovackom ataru,zemlju VU oralo je nesto vise od 40 a nije oralo vise od 20 paora koji zive iskljucivo od poljoprivrede i placaju PIO. Pricamo o ravnopravnoj podeli. Tom istom paorpaoru sam dojavio da dolazi policija da ih pise, i da se sklone a on mi ovako uzvraca?Mislim da sve ovo napisano vise govori o njemu nego o meni.Necu se vise nastavljati sa mojim komsijom paorpaorom ma sta napisao o meni.
 
Janos. Isterali me jer samo pojedinci imaju pravo ( ne znam po kom osnovu) da oru drzavne parcele koje je do tada radila ili izdavala VU. Njih nekolicina da rade a ne svako ko je zaineresovan. Radio sam coveku iz Tovariseva ( koji meni radi uslugu kombajniranja, dugogodisnji prijatelji) svega 2-3 ha. Ne verujuci meni , pozvali su coveka koji je to potvrdio. Taj deo pacele pripada KO Tovarisevo ali po njihovom taj paor nema dok drugi (ko zna kako birani) imaju pravo. Deo zemlje za koji mislimo da pripada KO Obrovac usluzno sam radio S.B. Posto su se i tada pobunili ja sam, ne zeleci svadju ( a nisam ni radio sebi) napustio parcelu. Posle sam cuo da su se ti isti to vece medjusobno posvadjali, upravo oko podele.Kazem cuo, pa ne tvrdim.
 
Nazad
Vrh