Protestna vožnja traktorima.

Da li ste verovali da ćemo uspeti ?

  • Da

    Glasovi: 248 68,9%
  • Ne

    Glasovi: 112 31,1%

  • Ukupno glasača
    360
Ili još gore da tu zemlju podeli mnogo više njih koji do juče nisu ni znali šta je traktor ,a šta kombajn.Takvih je danas sve više.
 
Zato sam i napisao lokalni poljoprivrednici,jer svi se mi u selu manje-vise poznajemo i znamo ko sta radi i ko stvarno radi a ko tupi.
 
Naši političari baš ovo i hoće da se narod prepire i svađa između sebe, ko šta i koliko radi, ko je odakle, ko koliko ima. A oni su još od devedesetih jedni te isti što na vlasti što u opoziciji i samo menjaju položaje i stranke i gledaju ko će veću korist da izvuče. Alavost im raste iz godine u godinu, više nemaju ni poštenja ni obraza, rođenu majku bi prodali, a ne državu. MI se moramo nekako složiti i sve njih koji su se dosada bavili politikom oterati sa vlasti, ako treba vlast menjati svakih šest meseci, kao nekada Italijani.
Pa imamo među nama poštenih ljudi i domaćina, dajte da postavimo na vlast pametne ljude sa naših instituta i fakulteta, postavimo u skupštini radne ljude i prave domaćine, a ove neradnike da oteramo jednom za svagda.
 
Marko22 Ja se slazem da treba sve preispitati i sto nije po zakonu odradeno vratiti,ali sam i za to da se za takve radnje mora odgovarati.Gro nas se slaze da svaki protest za odluke da uvozimo sa strane poljoprivredne proizvode koje mi proizvode proizvodimo trebamo i hocemo da podrzimo_Ovo oko seika je prihvatljivo[270ev po hektaru plus 12000 din sunvencije] i ne sunvencionise se kupovina mehanizacije,misljenja sam da ovi iz vlade znaju i treba im dati poverenja.Ali treba da se sve zakonski uokviriti tako da se ostalo zemljiste da ljudima iz Srbije[kako paorima tako i poljoprivrednicima].Moramo i trebamo da se izborimo da svaka licitirana parcela nema prava na sunvecije.da na svakih 20ha mora gazdinstvo da ima 1 prijavljenog na pio,i da najvise 50 hektara moze da se licitira.Smatram da 50 ha je kao firma a zna se kakva su pravila kod firmi.Da svakog stranog drzavljanina koji radi nanasim njivama drzava protera a poslodavca visoko kazni cak i sa zabranom bavljena tom delatnoscu.
 
Takvu politiku može bilo ko od nas voditi, rasprodali su sve firme koje su vredele te su pare potrošili i pokrali, a sada rasprodaju i zemlju još nam je to ostalo vredno. Šta će kada i zemlju prodaju, da li smo tada mi na redu, hoće li i nas prodati kao roblje?
 
Slažem se ja sa tobom, zbog toga sam i napisao da ako treba svakih šest meseci da se izlazi na ulicu i da se menjaju.
 
Marko22 Ja se slazem da treba sve preispitati i sto nije po zakonu odradeno vratiti,ali sam i za to da se za takve radnje mora odgovarati.Gro nas se slaze da svaki protest za odluke da uvozimo sa strane poljoprivredne proizvode koje mi proizvode proizvodimo trebamo i hocemo da podrzimo_Ovo oko seika je prihvatljivo[270ev po hektaru plus 12000 din sunvencije] i ne sunvencionise se kupovina mehanizacije,misljenja sam da ovi iz vlade znaju i treba im dati poverenja.Ali treba da se sve zakonski uokviriti tako da se ostalo zemljiste da ljudima iz Srbije[kako paorima tako i poljoprivrednicima].Moramo i trebamo da se izborimo da svaka licitirana parcela nema prava na sunvecije.da na svakih 20ha mora gazdinstvo da ima 1 prijavljenog na pio,i da najvise 50 hektara moze da se licitira.Smatram da 50 ha je kao firma a zna se kakva su pravila kod firmi.Da svakog stranog drzavljanina koji radi nanasim njivama drzava protera a poslodavca visoko kazni cak i sa zabranom bavljena tom delatnoscu.
Alo....... da li si ti svestan sta govoris.Kojeg stranog drzavljanina.U Vojvodini imas sela koja vise od 80 posto cine Madjari,Rumuni.Slovaci...to su gradjani ove zemlje isto kao i ti.Ako si ti misljenja da iz Vojvodine treba da se proteraju ti ljudi zasto mislis da vas srbijance ne treba proterati i vratiti odakle ste dosli.U mojoj okolini ima sela npr Deliblato,gde je 80 posto Rumuna i svi disu kao 1 a kod nas u Bavanistu ima pola srbijanaca a pola su mestani,znaci Vojvodjani koji su tu zadnjih 300 god.i vecito ti srbijanci nesto izmisljaju i teraju neku pravdu i vecito su oni podcenjeni,ima izuzetaka ali vecina su takvi.U padini skoro svi ljudi su Slovaci idi da vidis da li su slozni ili ne,i da ne nabrajam dalje.Nemoj ti da pises sta bi radio u Vojvodini jer si je na slici video samo.Mogu 3 stranice da ti pisem o ovome ali ovo je najkrace sto sam mogao.

Zaboravio sam jos da dodam ako si ti nesposoban(fizicki) da radis 20ha i trebaju ti radnici nemoj da mislis da su svi.
 
Poslednja izmena:
ddragan ja se pitam ,i nije mi jasno da covek ovakve gluposti moze da napise.Svi ljudi koji zive u Srbiji nisu strani drzavljani.za mene je strani drzavljanin svako lice koje nema nasu l kartu pasos .Sto se tice moje sposobnosti dali mogu ili ne mogu da obradjujem 20 ili vise ha garantujem da nisi kompetetan da cenis i procenjujes.Sami tvoj komentar mi daje za pravo da stvorim misljenje o vasem intelektualnom imentalnom kovu.nemam komentar na ovakvim glupostima da komentarisem.
 
Alo....... da li si ti svestan sta govoris.Kojeg stranog drzavljanina.U Vojvodini imas sela koja vise od 80 posto cine Madjari,Rumuni.Slovaci...to su gradjani ove zemlje isto kao i ti.Ako si ti misljenja da iz Vojvodine treba da se proteraju ti ljudi zasto mislis da vas srbijance ne treba proterati i vratiti odakle ste dosli.U mojoj okolini ima sela npr Deliblato,gde je 80 posto Rumuna i svi disu kao 1 a kod nas u Bavanistu ima pola srbijanaca a pola su mestani,znaci Vojvodjani koji su tu zadnjih 300 god.i vecito ti srbijanci nesto izmisljaju i teraju neku pravdu i vecito su oni podcenjeni,ima izuzetaka ali vecina su takvi.U padini skoro svi ljudi su Slovaci idi da vidis da li su slozni ili ne,i da ne nabrajam dalje.Nemoj ti da pises sta bi radio u Vojvodini jer si je na slici video samo.Mogu 3 stranice da ti pisem o ovome ali ovo je najkrace sto sam mogao.

Zaboravio sam jos da dodam ako si ti nesposoban da radis 20ha sam nemoj da mislis da su svi.
Nemoj ni ti tako. Svi Mađari, Rumuni... da ne nabrajam, su drzavljani Vojvodine, Srbije i njih niko ne naziva strancima
.Zna se kosu stranci.
 
Sto se tvog misljenja tice nemas pojma kako mi je to bitno,necu moci da spavam veceras.A sve ostalo sto sam napisao je odgovor na tvoj prethodni post.

danijel znam jako dobro takav sloj ljudi kojim smo mi krivi za sve i kakvu bi oni diktaturu uveli u Vojvodini,pa samo procitaj lepo pazljivo sta bi on uradio ovde kod nas.Tacno tako svi koji zive ovde su za mene zitelji Vojvodine i nikad u zivotu nisam pravio razlike,ali sam dao komentar na njegov post kad sam procitao da bi on proterivao nekog.
 
Poslednja izmena:
ljudi spustite malo loptu,ovo je stvar za sve gradjane Srbije,a ne da se paori medju sobom kolju.....ta odluka utice na sve vas......
ddragan Vojvodina je deo Srbije a Beograd kakav je takav je glavni grad. i kao takva i veoma bitan deo,pogotovo zbog poljuprivredne proizvodnje...nije ok da vredjas nikoga zato sto ne radi 20h,jer i sam znas kakve su parcela juzno od vojvodine...ovo pisem prijateljski...:ppozdrav:
 
Nedjo a sta sam ja uvredljivo napisao.Procitaj zadnjih 5-6 stranica kad je opet prozivao i pisao sta bi on uveo.Pa nemogu da ne odgovorim.
 
Sve vise tema izbegavam i da citam na forumu.Zasto moderatori ne reaguju na uvredljivo pisanje!
 
iskren da ti kazem nisam citao unazad dosta stranica,dobijem stres odmah kad vidim da se tesko mozete da slozite....video sam ono sto si napisao za 20 h,pa sam se odmah nasao tu,posto su i kod mene parcele male,tesko dolazim do zemlje,a cene ufff,a necu da otimam od nikog...ja shvatam da na vasu kolicinu zemlje morate imati subvencije i sve ostalo,jer deo Srbije gde vi zivite bukvalno zivi od poljuprivrede kao i vase porodice.
IZVINI procitacu sve pa cu videti mozda sam pozurio malo...jos jednom prijateljsko izvinjenje..
ps meni samo smeta u tvojim postovima odvajanje Vojvodine od Srbije u nekom smislu,autonomiju postujem,ali preko toga vec...
 
Nazad
Vrh