Protestna vožnja traktorima.

Da li ste verovali da ćemo uspeti ?

  • Da

    Glasovi: 248 68,9%
  • Ne

    Glasovi: 112 31,1%

  • Ukupno glasača
    360
ako dodje do blokade bilo bi u redu da i gradjani koji nemaju veze sa poljoprivredom blokiraju sami sebi put jer im se drzava rasprodaje jer kako je krenulo bice sve vise djaka bez knjiga(zbog manjka novaca) a bogami i sve manje overenih zdrastvenih knjizica pa opet sve na drzavu i eto vrzinog kola
 
Ako dobro razumem neće biti trojica nego 80 ! 50 ha po čoveku je lepa površina.
Zar je moguće da vas samo tako malo ima zainteresovanih.
 
Gospodine iz Baca, ako ste odatle zasto ne stavite to u lokaciji, a u slucaju da ste moj sugradjanin pa se krijete iza tih imena jadnih ovcica za vas imam sledece.
Kao prvo niko nije upao i niko nije oteo nista niti iko zeli da radi bilo sta dzabe. To sto neki nisu imali habrosti da urede ovo sto je uradilo 80-ak ljudi to je sasvim druga stvar. Trebalo je stati na nisan korumpiranoj vojsci i mocnim tajkunima i dirnuti im u njihovu svetinju. Ta zemlja je drzavna i treba da ide na licitaciju kao i svaka drzavna zemlja i samo za to se mi borimo, a ne da se krijemo po toplim sobama i odatle pametujemo. Ako je nekom zaista drago da seik radi umesto poljoprivrednika onda je on ili jako lose obavesten ili se vodi po onom starom dobrom srpskom principu "da komsiji crkne krava". Sto se tice toga da li je neko imao pravo da ore ili ne o tome ne odlucuje niko osim tog samog. Niko nikom nije zabranio da dodje i ore, kako to vec vi kazete, ALI smo sevodili moralnim kriterijumom da svako ko nam se smejao i psovao majku dok smo bili na blokadama, nije dobrodosao, mada sad i sam koristi iste subvencije.
 
Kolega dragorad, sve sto si napisao apsolutno je tacno. Poticem sa tih prostora i dobro sam upoznat sa situacijom a ponajvise sa nacinom "deljenja" te zemlje. Licno mi je nudjeno 2 ha a u stanju sam da obradjujem na stotine. Nisam mogao da podnesem to ponizenje , da pojedinci koje i sam spominjes uzimaju" 50-60 a i stotine ha a meni dodele 2 ha. Nisam usamljen bilo je tu i uglednijih paora od mene koji nisu ni stopu uzorali. Pojedinci su sa fergusonima i vladimircima zauzimali na desetine ha, dok mi sa 200 i vise konja u dvoristima nismo nista.Pozdravljam odluku da tu zemlju rade Obrovcani , Tovarisani, Palancani . . . Ali je sraman nacin kako je deljena. Danas ti isti, koji su uzorali 50 i vise ha, pricaju kako je to akcija sirokih razmera i kako je u akciju ukljuceno mnogo paora, sto nije tacno. Treba ipak tu bruku (nacin deljenja) zaboraviti a NE DOZVOLITI DA POMENUTU ZEMLJU RADI NEKI STRANAC.
 
Uvek ce biti nezadovoljnih i onih koji ce reci da nisu dobili koliko zasluzuju. Ja moje ime i prezime mogu da napisem javno i bez srama, a da li mozete to isto da uradite i vi?
 
Sramota je ziveti u ovoj Srbiji sta rade pojedinci...Marko22@ uvek ce oni naci prodanih dusa sa kojima ce imati xx gazdinstva ,u velikoj je narod nemastini prisiljen na prodavanje...
Слажем се, али то је већ други проблем. Који донекле решава ограничење по газдинству. А ако су баш спремни да у другој општини нађу рецимо толико људи, онда им треба или честитати, или кренути путем закона.

Можда вам је боље да ви из Б.Паланке престанете да пишете. Имам утисак да су вам односи мало поремећени. И код нас је делом тако, и немамо решење, све док има бахатих међу нама.
 
Ako je paorpaor meni postavio pitanje imena i prezimena, mogu mu reci da sam svoje ime postavio prilikom predsavljanja. Ne pada mi na pamet da ovde iznosim bili kakve ne istine.
 
Paore jedno pitanje kako planirate da platite tu pooranu zemlju ako ste ušli u posed bez licitacije tj sami ste je među sobom podelili?
Jel ste vi neka legalna institucija ili šta?
kod nas ima jedan sličan problem poorana je parcela od xxx hektara isto tako podeljene kao u vašem slučaju i napravljen je problem jer je kako sam čuo dosta njih završilo u pasivi.
Pitam te jer niko iz mog sela nije bio ni blizu da bude među tim odabranima i da svojevoljno ore šta želi i koliko želi a za plaćanje neću ni da pričam.
Ova vaša priča (i naša) podseća na poslovicu "sjaši kurta da uzjaši murata" sve je isto samo su glumci promenjeni.
 
Da ne bude zabune,uvek sam bio i biću da državnu zemlju radi lokalno stanovništo kojima je isključivo jedina delatnost POLJOPRIVREDA a ne neki arapi,tajkuni ili lokalne budže koji ne znaju kako plug izgleda.
Ali isto tako sam samo za to da ta zemlja bude pravedno i podjednako podeljena svim zainteresovanima poljoprivrednicima a ne samo pojedincima ili nekim organizovanim udruženjima,asocijacijama,pokretima ili ne daj bože stranačkim grupama.
Zato mi sve ovco kod Paora smrdi na običan jeftin trik političkog ili nekog drugog interesnog REVANŠIZMA.
 
Gospodine paorpaor ja vama nemam potrebu da objasnjavam odakle sam ja, rekao sam odakle sam a vi mozete da verujete ili ne. Zasto ste onda vi (vas 80) razorali tu zemlju bez licitacije? Mislite da ste onda posteniji od tajkuna koji su na licitaciji uzeli zemlju pa nisu platili? Ili se jednostavno bojite da ce opet neko ponuditi vise na licitaciji pa vi necete moci da radite tu zemlju!? Zasto se niste toliko bunili kada je Kostic kupovao secerane? Ili kada je bivsi ministar Petrovic postao cuveni mlekar? A nesto ne mogu da se setim da se iko pobunio i kada je Jerkovic kupio Agrobacku ili Miskovic kada je kupovio pola Celarevskog atara. Sreca pa ne moram da se poistovecujem sa ljudima koji se bave mutnim poslovima (bio to Milicevic, Libelula ili cak neko od lokalaca). A zemlja je u vlasnistvu drzave i drzava moze sa njom da radi sta god zeli, zato se ide na izbore i vladajuca vecina odlucuje o takvim stvarima. Svidelo se to nama ili ne. A sada vas tangira sto neki tamo arap kupuje zemlju i uzima u zakup. Ili je mozda samo vase misljenje ispolitizovano!?
 
Nidžo u potpunosti se slažem sa tobom.Vidi se velika pohlepa u našim ljudima.
Treba ograničiti max i smiriti strasti,
Običnom građaninu je toliko sve jedno da li će zemlju raditi arapski šeik ili naš šeik i njegovi šeičići kojih ima sve više po Srbiji a istorijski je poznato da su naši najgori.
Treba se odrediti status poljoprivrednika odnosno uslovi pod kojim se možeš baviti poljoprivredom.Na taj način će mnogi šeićići otići u zaborav.
Po meni bi još jedan od modela bio dobar: ako imaš svojih 100 ha da u arendu možeš da radiš još 30 a ne da nemaš zemlju ni u saksiji a obrađuješ desetine,stotine i hiljade ha.
 
Није ово дивљи запад,почела је да делује правна држава.Надам се да ће Карађорђево поново оживети и радити као некад.
 
Video bih ja vas kad bi vam neko uzeo zemlju od koje moze da zivi 300 porodica i da ostanu bez hleba, a taj zaposli 5 ljudi,kako bi vam bili.Zato bolje cutite banacani i ostali,nemoj te misliti da do vas to ne moze da dodje,mi cemo to braniti ne vise kao polj. zemljiste, nego kako teritoriju!!!
 
Gospodine paorpaor ja vama nemam potrebu da objasnjavam odakle sam ja, rekao sam odakle sam a vi mozete da verujete ili ne. Zasto ste onda vi (vas 80) razorali tu zemlju bez licitacije? Mislite da ste onda posteniji od tajkuna koji su na licitaciji uzeli zemlju pa nisu platili? Ili se jednostavno bojite da ce opet neko ponuditi vise na licitaciji pa vi necete moci da radite tu zemlju!? Zasto se niste toliko bunili kada je Kostic kupovao secerane? Ili kada je bivsi ministar Petrovic postao cuveni mlekar? A nesto ne mogu da se setim da se iko pobunio i kada je Jerkovic kupio Agrobacku ili Miskovic kada je kupovio pola Celarevskog atara. Sreca pa ne moram da se poistovecujem sa ljudima koji se bave mutnim poslovima (bio to Milicevic, Libelula ili cak neko od lokalaca). A zemlja je u vlasnistvu drzave i drzava moze sa njom da radi sta god zeli, zato se ide na izbore i vladajuca vecina odlucuje o takvim stvarima. Svidelo se to nama ili ne. A sada vas tangira sto neki tamo arap kupuje zemlju i uzima u zakup. Ili je mozda samo vase misljenje ispolitizovano!?
Tajkuni koji su protivzakonito kupovali zemlju treba krivično da odgovaraju. A što se tiče stranaca, ovo je Srbija i zemlja mora da ostane Srpska. Što se tiče države i državne zemlje zar zaista misliš da je država gos. Dinkić. Prodaja Srpse zemlje je vrlo škakljiva tema o kojem bih i narod trebao da se izjasni putem referenduma. Što se tiče gos. Dinkića, pa koliko je taj čovek dobio procenata glasova na izborima kada sada tako moze da odlučuje o Srbiji
 
Za Stanislava:Kao prvo nemoj prozivati nekog po geografskom poreklu ili pripadnosti.Prozovi ako hoćeš, i misliš da treba, nekog direktno i onda iznesi svoje argumenta.Ja znam kako je raditi u poljoprivrednoj firmi i ostati bez posla jer je došao novi gazda.Meni nije došao Arapin,Turčin ili neki stranac već naš i nama dragi Matijević.Njemu nije država ponudila državno zemljište već ga je on sam uzeo na licitaciji onim novcem što mu je država omugućila da ima ,a eto ja da nemam.Po meni je to isto kao i sa ovim Arapima.Ja Vas sve podržavam i samo napominjem da se ne raslojavamo sad i na Bačku,Srem i Banat.Isti taj Arap je uzeo(uzeće) Bratstvo Jedinsto iz Neuzine.To je od mene 10km što znači da će i mene dotaći kao i taj deo Banata.
 
Postovani kolega nas je Banacane to vec pogodilo 950 radnika je ostalo na ulici kupio nas je srpski arapin ostali bez posla,akcija i svega ostalog .Tuzili smo se i jedino je advokat koji nas je zastupao uzeo svoj dinar.Sada je proglasen stecaj ali ga ne hapse Nicovici su veliko ime ove moderne Srbije.Treba da se borite za svoje ali nemojte misliti da drugi nisu.
 
Nazad
Vrh