Protestna vožnja traktorima.

Da li ste verovali da ćemo uspeti ?

  • Da

    Glasovi: 248 68,9%
  • Ne

    Glasovi: 112 31,1%

  • Ukupno glasača
    360
U nasoj opstini ce uzeti 2500 hektara drzavne zemlje.Niko od seljaka se nije setio da pokrene bilo sta kako bi se to sprecilo.A ni opstina se bas nesto ne sekira.Inace to je naj bolja zemlja kod nas.
 
Za Stanislava:Kao prvo nemoj prozivati nekog po geografskom poreklu ili pripadnosti.Prozovi ako hoćeš, i misliš da treba, nekog direktno i onda iznesi svoje argumenta.Ja znam kako je raditi u poljoprivrednoj firmi i ostati bez posla jer je došao novi gazda.Meni nije došao Arapin,Turčin ili neki stranac već naš i nama dragi Matijević.Njemu nije država ponudila državno zemljište već ga je on sam uzeo na licitaciji onim novcem što mu je država omugućila da ima ,a eto ja da nemam.Po meni je to isto kao i sa ovim Arapima.Ja Vas sve podržavam i samo napominjem da se ne raslojavamo sad i na Bačku,Srem i Banat.Isti taj Arap je uzeo(uzeće) Bratstvo Jedinsto iz Neuzine.To je od mene 10km što znači da će i mene dotaći kao i taj deo Banata.
Sigurno si čuo za Fadip Bečej. Fadip ibp i Fadip ifc koji su privatizovani, kupili ih stranci. Sada trenutno više nema ni onoga F od Fadipa. Da ne nabrajam dalje.
 
Video bih ja vas kad bi vam neko uzeo zemlju od koje moze da zivi 300 porodica i da ostanu bez hleba, a taj zaposli 5 ljudi,kako bi vam bili.Zato bolje cutite banacani i ostali,nemoj te misliti da do vas to ne moze da dodje,mi cemo to braniti ne vise kao polj. zemljiste, nego kako teritoriju!!!
Gospodine iz Bačke da li vi znate šta pišete ili mislite da je nama lepo.
Ukratko jedno od prvih ekonomija privatizovanih u Vojvodini je bilo AD Lokve.Kupljeno od strane Gospodina Šarca iz Pančeva u posedu bilo oko 700 ha zemlje+ 700 ha državne.
Tu državnu ko zna koliko je radio bez dinara tek zadnjih par godina je počeo nešto da plaća i da seli sisteme za navodnjavonjava radi ostvarivanja prava prečeg.Kupovao ovce da bi i tu nešto uzeo.
I što je najgore kada je bila licitacija preostale zemlje u KO lokve išli su pojedini radnici da licitiraju za gazdu .Doduše nisu uzeli ali i količina je smešna.
2012 120 ha
2011 50 ha
2010 80 ha
2009 45 ha.
Pored skoro 800 ha državne zemlje poljoprivrednici iz Lokava nisu mogli uzeti ništa.
Još jedan biser je da d 110 radnika sada radi 25. Tako da samnjite ironiju svi smo i istim g....a.
Rale je lepo napisao i slučaj iz opštine Plandište.
A kada bi vam reko da su od 5 najnerazvijenij opština u Vojvodini Alibunar i Plandište da li bi verovali?
Provozajte se malo kroz Banat pa da vidite kako je ovde,mislim da bi vi ćutali.
 
U nasoj opstini ce uzeti 2500 hektara drzavne zemlje.Niko od seljaka se nije setio da pokrene bilo sta kako bi se to sprecilo.A ni opstina se bas nesto ne sekira.Inace to je naj bolja zemlja kod nas.
Грешиш друже, покретали смо још пре два месеца, и апсолутно су нас сви искулирали. Неки ми се после нису ни на телефон јављали. Код председнице нисмо успели ни састанак да закажемо. Окренуо сам једно 100 телефона, и учинак ми је да нас је било можда 7-8. Запрепастио сам се.

@talianu,
И једино је код вас председник општине заглавио због мувања са земљом.
 
Neki ljudi su spremni i da idu protiv logike i zdravog razmisljanja samo da bi neko propao.
Svi koji su uzorali ili posejali ce posteno platiti zakup kao sto je to dosad placano vojnoj ustanovi, ali ovaj put transparentno i javno. Bas me interesuje da li bi vi koji sad kazete da smo mi to oteli ucestvovali na licitaciji da ta ista zemlja ide na jesen na licitaciju. Da li ste gadljivi ?
 
Marko 22
Nije baš bio cvećka ali mi žao čoveka malo mu okrenuli leđa pajtosi iz žuto-plave firme.Ima mnogo gorih koje treba pohapsiti i to što pre.
Ima ovaj naš Banat i previše Arapa.

- - - - - - - - - -

E Paor spusti malo loptu pa tu se javljaju ljudiiz tvog kraja kojima nije ponuđeno ono što je i tebi pa gde ju tu transparentnost.
Ni kod nas nije bila licitacija pa šta treba sad da uđemo u posed a posle "transparentno" da plaćama.
Svi koji tako rade mogu se svrstai u isti koš sa "onima" od ranije.
 
Gospodine iz Bačke da li vi znate šta pišete ili mislite da je nama lepo.
Ukratko jedno od prvih ekonomija privatizovanih u Vojvodini je bilo AD Lokve.Kupljeno od strane Gospodina Šarca iz Pančeva u posedu bilo oko 700 ha zemlje+ 700 ha državne.
Tu državnu ko zna koliko je radio bez dinara tek zadnjih par godina je počeo nešto da plaća i da seli sisteme za navodnjavonjava radi ostvarivanja prava prečeg.Kupovao ovce da bi i tu nešto uzeo.
I što je najgore kada je bila licitacija preostale zemlje u KO lokve išli su pojedini radnici da licitiraju za gazdu .Doduše nisu uzeli ali i količina je smešna.
2012 120 ha
2011 50 ha
2010 80 ha
2009 45 ha.
Pored skoro 800 ha državne zemlje poljoprivrednici iz Lokava nisu mogli uzeti ništa.
Još jedan biser je da d 110 radnika sada radi 25. Tako da samnjite ironiju svi smo i istim g....a.
Rale je lepo napisao i slučaj iz opštine Plandište.
A kada bi vam reko da su od 5 najnerazvijenij opština u Vojvodini Alibunar i Plandište da li bi verovali?
Provozajte se malo kroz Banat pa da vidite kako je ovde,mislim da bi vi ćutali.
Pa onda prijatelju moj imamo isti problem,ja vas mogu da razum i podrzim,a to ocekujem i od vas, a ne da nas optuzujete da se mi bavimo krimi radnjama i da necemo nikom nista platiti.Mi se ne borimo samo za nas koji smo uzorali/posejali tu zemlju,vec za jos 1000 ljudi koji ce ziveti od te zemlje,a turcin nece zaposliti vise od 10 ljudi ako dodje.
 
Marko 22
Nije baš bio cvećka ali mi žao čoveka malo mu okrenuli leđa pajtosi iz žuto-plave firme.Ima mnogo gorih koje treba pohapsiti i to što pre.
Ima ovaj naš Banat i previše Arapa.

- - - - - - - - - -

E Paor spusti malo loptu pa tu se javljaju ljudiiz tvog kraja kojima nije ponuđeno ono što je i tebi pa gde ju tu transparentnost.
Ni kod nas nije bila licitacija pa šta treba sad da uđemo u posed a posle "transparentno" da plaćama.
Svi koji tako rade mogu se svrstai u isti koš sa "onima" od ranije.
Moras da shvatis da je to jedini nacin bio da se zamlja vreti opstini, ustvari mi smo ucinili uslugu opstini, a ti sto nisu bila da oru,ti isti su nam se smejali i sami nisu hteli da se bore, a sad smo im mi krivi sto nisu nista uzorali, pa nas optuzuju,a mi nikom nismo branili(nije to nase) nego smo orali koliko je ko mogao,jer treba to i PLATITI!!!
 
@talianu ovde se licitacija odigrala,ali ova zemlja o kojoj sad pricamo je sasvim nesto drugo. Gospodin Stari Vujadin je iz Obrovca i on tamo nije dobrodosao jer su ga njegovi obrovcani okarakterisali kao nekog ko je van njihovog jedinstva. Isti taj Vujadin je probao i upad u "tudje dvoriste" a sad prica o nekom postenju.
Ako vas interesuje misljenje i druge strane, a ne samo zlonamernih pojedinaca iz moje okoline, trebalo bi da dodjete i pitate ostale.
 
Jeste u u pravu si imamo isti problem samo što se ne slažem sa vašim načinom jer sve to vodi u bezakonje i haos.
Za kakvu se vi opštinu borite i njoj vraćate zemlju? Zar se niste borili na izborima nego se sada borite?
A veruj da će vam se opština tako lepo zahvaliti da (ne daj bože) će vas sve potrpati u pasivu sa sve blagoslovom ministra.

- - - - - - - - - -

@talianu ovde se licitacija odigrala,ali ova zemlja o kojoj sad pricamo je sasvim nesto drugo. Gospodin Stari Vujadin je iz Obrovca i on tamo nije dobrodosao jer su ga njegovi obrovcani okarakterisali kao nekog ko je van njihovog jedinstva. Isti taj Vujadin je probao i upad u "tudje dvoriste" a sad prica o nekom postenju.
Ako vas interesuje misljenje i druge strane, a ne samo zlonamernih pojedinaca iz moje okoline, trebalo bi da dodjete i pitate ostale.

Da razjasnimo nešto draži ste mi vi nego arapi,miško kole..itd
Ali ovo je put u HAOS.
 
Neki ljudi su spremni i da idu protiv logike i zdravog razmisljanja samo da bi neko propao.
Svi koji su uzorali ili posejali ce posteno platiti zakup kao sto je to dosad placano vojnoj ustanovi, ali ovaj put transparentno i javno. Bas me interesuje da li bi vi koji sad kazete da smo mi to oteli ucestvovali na licitaciji da ta ista zemlja ide na jesen na licitaciju. Da li ste gadljivi ?
nerazumem ovo,ti radis zemlju a nisi je licitirao?
 
Ja se slazem da je ovo najgori put da se do zemlje doje, ali nismo spremni da gledamo da je radi ko zna ko kad je ona bukvalno, ali bukvalno u samom nasem dvoristu. Zakon za zemljiste postoji i on bi trebalo da se postuje, a e selektivno kako kome odgovara.
Oko ove zemlje se ndvila tolika cenzura da se samo filtriraju i pustaju informacije koje su bile podobne, e sad kad se cula i druga strana sad je problem. Trebalo bi organizovati tribinu o ovoj zemlji i razjasniti neke stvari jer ocito masa ljudi ne zna pravu istinu.
 
Kolega slazemo se mi sa tvojim rezonima samo mi to imamo od 5-oktobarskih promena,probali smo sve vidove protesta ali nismo nista uzorali,a imamo i mi drzavne zemlje a taj gospodin koristi nesmetano i verovatno za malu naknadu.Ovo sto imate u ove dve opstine,u Vojvodini nema sigurno nigde.RJ "Veliki Gaj"je imala svog arapina jos pocetkom 2000 god i iza njega nije ostao ni ekser,srecom zemlju nije mogao poneti ali je zapustena do zla boga.Sta mislite da je on samo tako zalutao,isto kao i ovaj neko ga doveo.Zelim vam srecu u daljoj borbi.
 
nerazumem ovo,ti radis zemlju a nisi je licitirao?
Ne radi, samo su je poorali. Njih 80 koji tvrde da polazu pravo na tu zemlju jer je oslobadjaju od tajkuna. A ostalih 200-300 koji su zeleli da i oni zauzmu svojih par hektara sisa vesla.


@paorpaor
Zaista cudno da se u Obrovcu prica o jedinstvu jer kada je doslo do podele zemlje onda je svako gledao svoje **greška i pokusavao da obrazdi sto je dalje mogao da ode. Tako da od jedinstva nema tu ni J slovo i nema potrebe da prozivate gospodina Starog Vujadina jer je hteo da uradi isto sto ste i vi.
Znaci ako ja otvorim ogradu do komsije ispred moje kuce on ce biti u mom dvoristu i ja mogu da koristim njegov plac? Razjasnite nam vi o cemu se tu radi. Ali molim vas, nemojte vasu stranu price nego neku objektivnu, ako to zaista mozete, jer smo vasu istinu vec mogli da naslutimo iz vasih postova.
 
Biće tu posla za inspektor a bojim se da će baš tih 80 da nagrebusi i to pošteno.
Kod nas u opštini je DS osvijila apsolutnu većinu pa sada su svi na vlasti i svi kroje kako se kome prohte.
 
Nazad
Vrh