Protestna vožnja traktorima.

Da li ste verovali da ćemo uspeti ?

  • Da

    Glasovi: 248 68,9%
  • Ne

    Glasovi: 112 31,1%

  • Ukupno glasača
    360
I meni je krivo da nam stranci uzimaju zemlju(i jos po kojoj ceni) i potpuno podrzavam proteste,ali bilo je jos privatizacija u kojima su ucestovali "stranci" i oko toga se nije dizala prasina.Cifru od 250e bi svako od nas platio i vise,ali ima neka caka za koju mi neznamo i to ce proci.Cim je predugovor potpisan nema nazad.:sta:A sta ce sa zaposlenima?Kad doteraju masineriju,bice viska radne snage.O tome nema reci ili sta ce sa proizvodima koje oni budu proizveli,bezcarinska zona ili kako vec.Ima tu jos pod pitanja koje bi trebali javno da objave.

kako sta ce sa zaposlenima ??
pa ima oprobana sema,prvo im ponude sporazumni raskid radnog odnosa sa starom firmom i daju nov ugovor o radu na neodredjeno,radnici srecni sto ostaju na poslu potpisuju,zatim ide faza dva,poslovodstvo obavestava zaposlene da su gubici i dugovi mnogo veci nego sto zvanicno pise i da ce par meseci raditi i primati minimalac,radnici razmisljaju i kazu ma ok.samo da krene bice bolje valjda,jeste oni pre vas su bili lopurde pokrali..sad sledi faza tri..i onda posle pet sest meseci dolazi neki baja u dzipu saziva sve radnike i kaze ..imam jednu tuznu vest,firma se gasi vi cete svi dobiti zakonske otpremnine,bicete do godinu dana na zavodu,isplate im sve po zakonu a to je od prilike 80evra po godini i to je to..
 
Jedino pozitivno u ovom problemu sa šeicima je to što smo spoznali koliko smo jači od njih - mnogi več odavno placaju dvostruko veće zakupe za mnogo manje parcele ...
 
placaju i cute,,
Seik ima vise nego cela Srbija al nije lud da placa skupo..da gde treba i svima lepo osim naravno seljacima

- - - - - - - - - -

Godinama slusam bajke Zaharijeve o zadruznom savezu srbije o udruzenju poljoprivrednika..i slicne pricice al nikada nisam video da taj zadruzni savez uveze milion tona vestaka i kaze ajde ljudi imamo 40posto jeftinije..ili ti savezi i udruzenja..
a onda dodje Dinkic i covek resi pitanje poljoprivrede cas posla..
i poljoprivrede vise nema..
 
http://www.tvbap.com/
Pogledajte vesti za 18.01.
Videcete kako predsednik opstine nevesto sakriva istinu i koliko je njegov obraz debeo. Da beda bude gore zapisnik sa zajednickog sastanka sa njim je pravljen na njegov licni zahtev, pa da covek kaze da lazemo, ali ovako.
Uglavnom on ni nije pozvan na sastanak sa ministrima nego je bio tamo pozvan zahvaljuci nasem udruzenju, a pre svega Zoranu Lambeti. Sve ono sto su mu navodno obecali i vec skoro potpisali je cista izmisljotina i nije mi jasno kako se usudje takve stvari uopste da plasira u javnost. Njegovi najblizi prijatelji, da ne kazem dojucerasnji najblizi, se zgrozavaju i pitaju ko je on zaista.
znam ja tog coveka pre par godina je kupio od nas krastavce... taj laze samo tako, kad je trebalo da nam isplati nije sta nije lagao ali kad ga je tata uhvatio platio je odma.... a neke nije ni skroz isplatio.
 
Predsednik opstine je kadar SPS-a.
Poneo se prema nama kao da smo maloumni i da necemo zaboraviti. E pa presednicne grdno gresite.
 
Mnogi su poslusali Radmana kada je rekao da svako sebi ore koliko mu treba na parceli VU preko kanala u Obrovcu. Koliko se secam tada je paorima koji su gladni zemlje bio dobar? Inace je sramota da jedan takav covek (ako se moze nazvati covekom) bude na mestu predsednika opstine.
 
Istorija VU Karadjordjevo pocinje mnogo pre Radmana. Pokusaja da se ta drzavna zemlja stavi u program i ispostuje zakon bilo je i pre Radmana, ali je Sutanovac, dok je bio "baba", rekao NE jer se iz te zemlje direktno finansirao DS. Kako i na koji nacin nije tema da se sad prica jer bi mi trebalo 2 foruma da sve objasnim, ai to je slucaj za tuzilastvo.
Gospodine @dragorad ne bi bilo lose da napisete odakle ste jer ako vam je lokacija tacna onda mi nije jasno kako znate sta se to desavalo na terenu.
Kao prvo ovde se ne radi o nikakvim "gladnim" paorima vec o nepravdi koja se desava u nasoj opstini to jest u katastarskim opstinama Obrovac, Tovarisevo, Mladenovo i Backa Palanka. Tu istu zemlju su putem raznih malverzacija o poslovno-tehnickimsaradjama koristili Beljanski, Vlaovic, Mesaros, Jukic, MK Komerce, Libelula i jos mnogi, a da drzavi nisu dali ni jedog dinara, zasta postoje cvrsti dokazi.
Pitam ja vas da li je bolje da 4000 ha radi 3 coveka ili 80-ak koliko je u ovom momentu uzoralo tu zemlju.
 
Evo sada kod mene placaju bare,pola trnja ima 30000din/hektar za jednu godinu ,samo fazon svega ovoga je gde je tu dobit.I da li uopste daju dinara za to,bitno je da je zena od vodje bivse seljacke stranke koji je do juce imao kieza od 90ks i radio 30-40hektara,a sada radi 2000+ hektara i sve kesira...E zbog ovakvih nam je ovako
 
Pitam ja vas da li je bolje da 4000 ha radi 3 coveka ili 80-ak koliko je u ovom momentu uzoralo tu zemlju.
Narvno da je bolje ali mene interesuje jel tih 80 sada misli da zameni trojicu i u slučaju plaćanja zakupa .
Ako sam ja dobro razumeo vi ste se udružili i bespravno poorali zemlju.(verovatno vam je preko glave raznih gazda kao i nama).Ž
Žarkovmali a šta misliš kako se finansira vladajuća stranka,šablon je preuzet od DS-a.
 
Sramota je ziveti u ovoj Srbiji sta rade pojedinci...Marko22@ uvek ce oni naci prodanih dusa sa kojima ce imati xx gazdinstva ,u velikoj je narod nemastini prisiljen na prodavanje...
 
Gospodine @paorpaor mogli ste ranije da primetite da sam iz Baca a sva ta desavanja sam mogao da propratim jer sam u 3 od tih 4 nabrojanih katastarskih opstina dolazio da radim zemlju i dolazicu i na prolece cim dodju lepsi dani. Mislim da cete se sloziti sa mnom da u te 4 katastarske opstine ima vise od 80 paora koji su spremni da rade tu zemlju (nisam medju tima jer ono sto nije moje necu ni da otimam od drugoga pa makar on to i bespravno radio) a dobar deo njih je bio odbijen pri pokusaju da i oni udju u posed dela te zemlje sto izvodi na zakljucak da su samo on najhalaviji ili mozda pod direktnom komandom predsednika opstine su njegovi najblizi saradnici i njihovi dobri prijatelji to uradili. Nemojte da me terate da vam citiram razgovor jednog mog prijatelja (stocar iz Obrovca) koji se raspitivao za tu zemlju kod gospodina Grahovca jer ce u tom slucaju oni koji citaju ovo a nisu poljoprivrednici zaista imati jos nize misljenje o vrednim paorima iz Srbije. A sto se tice onih koji su koristili tu zemlju bez placanja zakupa, postoji sud pa neka ih gospodin Radman, kao predsenik opstine, tuzi.

@talianu Dobar deo od tih 80 planira da zameni tu trojicu i u nacinu placanja zakupa
 
Gospodine @paorpaor mogli ste ranije da primetite da sam iz Baca a sva ta desavanja sam mogao da propratim jer sam u 3 od tih 4 nabrojanih katastarskih opstina dolazio da radim zemlju i dolazicu i na prolece cim dodju lepsi dani. Mislim da cete se sloziti sa mnom da u te 4 katastarske opstine ima vise od 80 paora koji su spremni da rade tu zemlju (nisam medju tima jer ono sto nije moje necu ni da otimam od drugoga pa makar on to i bespravno radio) a dobar deo njih je bio odbijen pri pokusaju da i oni udju u posed dela te zemlje sto izvodi na zakljucak da su samo on najhalaviji ili mozda pod direktnom komandom predsednika opstine su njegovi najblizi saradnici i njihovi dobri prijatelji to uradili. Nemojte da me terate da vam citiram razgovor jednog mog prijatelja (stocar iz Obrovca) koji se raspitivao za tu zemlju kod gospodina Grahovca jer ce u tom slucaju oni koji citaju ovo a nisu poljoprivrednici zaista imati jos nize misljenje o vrednim paorima iz Srbije. A sto se tice onih koji su koristili tu zemlju bez placanja zakupa, postoji sud pa neka ih gospodin Radman, kao predsenik opstine, tuzi.

@talianu Dobar deo od tih 80 planira da zameni tu trojicu i u nacinu placanja zakupa
Da si lepo uneo ispravnu lokaciju,ne bi bilo problema.
 
Nazad
Vrh