Protestna vožnja traktorima.

Da li ste verovali da ćemo uspeti ?

  • Da

    Glasovi: 248 68,9%
  • Ne

    Glasovi: 112 31,1%

  • Ukupno glasača
    360
@dragorad, kao prvo treba da kazete da ste iz Tovariseva i da to nije sramota, a ne da imate pedigre kao rasne ovce.
Treba da kazete da je i vas tatko bio predsednik opstine Backa Palanka u vreme najvece Miloseviceve torture kao istaknuti clan te patrije.
Treba da kazete i kako se poslovalo u VU Karadjordjevo jer je licno vas otac onda bio nadlezan za to.
Treba da kazete i to da ste nas na protestima castili srednjim prstom zakicenim sa dosta ruznih reci, tako da ne znam ni sta trazite na ovoj temi kad sami niste ni jednom ucestvovali u "njoj".
To sto vi i jos nekolicina takvih kao vi ima kompleks ne zavrsenog fakulteta, malogradjanstine, opsednutost ko zna cime i onog najgoreg, zavisti, to nije moj problem.
 
Gospodine @paorpaor mislim da ste pogresili adresu. ;) A ako mislite tako o vasim tovarisanima, onda me i ne cudi da ste se tako poneli u osvajanju tudje zemlje.

@talianu Nema potrebe za katancom, ovde samo iznose svoja misljenja.

- - - - - - - - - -

I Bog ce nam svima suditi. ;-)
 
Vrlo dobro znate da je adresa prava. Nemate cega da se bojite ako ste u pravu.
Pre nego sto ste krenuli u diskusiju samnom oko ove zemlje trebali ste se dobro spremiti a ne ovako nespremni i besni krenuti u dijalog.
Ja Tovarisevo i Tovarisane postujem daleko vise nego vi, jer da postujete vi bi stavili u lokaciju tacan naziv, gospodine Panicu !
 
Po mom misljenju ova nasa drzava nema strategiju za poljoprivredu i ljudi na njoj koji egzistiraju.Moj atar sela je 150-200 ha od kojih zive i do 300 osoba od njih najmanje 50 placa socijalno,penziono i zdravstvo,dok kod vas u vojvodini jedan covek uzme 300ha,iznajmi Rumuna za oranje i nikom nista ne placa.Pa vi nam namcete komplekse samim tim osecam diskriminaciju kao zitelj ove drzave.Najispravnije je da drzava odredi na svakih 20ha po jednog zaposlenog pa izvoli.Po predhodnim komentarima sticem utisak da imate protiv seika sto ce uzeti u zakup i kupili neka gazdinstva.AKO zaposle ljude nase zemlje svi cemo imati korist,pa mnogu je vise nas sto imamo manje traktore manje snage od70 konja nego vas od 200 konja,a dvaput je vise onih koji nemaju nikakvih i oni trebaju da zive.Ta drzavna zemlja pripada svima nama i svi moramo videti boljitak(celo drustvo) i kada nam svest bude na tom nivou blago nasem narastaju.
 
Pa sta,nisam li u pravu licno sam vidjao u banat Rumunske drzavljane koji oru za 10 evrica i ko je na boljitku u tom slucaju.Samo svajcarskog zakona za 5 godina de bi nam bio kraj.Ovo oko zajebavanja stvari neka procene oni koji nemaju nikakvu mehanizaciju i nigde ne rade.
 
Opstina Pancevo je dala oglas za licitaciju drzavne zemlje na 3 godine sa pocetnim cenama od 3000 (predvidjena za podizanje visegodisnjeg zasada)pa do 40 000 dinara.Najvise zemlje je po ceni od 20 000-40 000 dinara.Arapin ce ovde u kraju da dobije po 250e i to na 30 godina.Kako komentarisati ovo?!
 
Po mom misljenju nasu zemlju treba da rade nasi ljudi a strancima bih dozvolio da se u delu poljoprivredne proizvodnje angazuju po pitanju otvaranja nekih pogona i fabrika za preradu i to samo u onom delu gde ne bi bili direktna konkurencija domacim firmama.Dakle primarna proizvodnja bi trebala da bude u rukama nasih ljudi a strancima dozvoliti rad u delu gde mi nismo u mogucnosti da to radimo.
 
Po mom misljenju ova nasa drzava nema strategiju za poljoprivredu i ljudi na njoj koji egzistiraju.Moj atar sela je 150-200 ha od kojih zive i do 300 osoba od njih najmanje 50 placa socijalno,penziono i zdravstvo,dok kod vas u vojvodini jedan covek uzme 300ha,iznajmi Rumuna za oranje i nikom nista ne placa.Pa vi nam namcete komplekse samim tim osecam diskriminaciju kao zitelj ove drzave.Najispravnije je da drzava odredi na svakih 20ha po jednog zaposlenog pa izvoli.Po predhodnim komentarima sticem utisak da imate protiv seika sto ce uzeti u zakup i kupili neka gazdinstva.AKO zaposle ljude nase zemlje svi cemo imati korist,pa mnogu je vise nas sto imamo manje traktore manje snage od70 konja nego vas od 200 konja,a dvaput je vise onih koji nemaju nikakvih i oni trebaju da zive.Ta drzavna zemlja pripada svima nama i svi moramo videti boljitak(celo drustvo) i kada nam svest bude na tom nivou blago nasem narastaju.
Ti zivis u jako velikoj zabludi.
Da li mislis da ce taj Arapin da zaposli nove radnike,ili tebe i tebi slicne da zove da sa traktorom od 50ks ores tu zemlju?Naravno da nece,kupice mehanizaciju gde je dovoljno da 1 covek vozi 2 traktora,upamti to.
To da u (Republici)Vojvodini niko ne placa nista drzavi nema veza sa zivotom pises samo da bi pisao i nabijao pritisak ostalima.
Kazes da osecas diskriminaciju,pa i ja takodje osecam diskriminaciju jer se iz beograda(srbije) prodaje Vojvodjanska zemlja i odlucuje o sudbini Vojvodine a ne iz Novog Sada.
Nevidim da su napomenuli da ce da prodaju neki zapusteni sljivik ili malinarnik,nego najplodniju zemlju u drzavi.
 
Poslednja izmena:
I tu opciju da urade opet bi bili nezadovoljni i vikali kuku lele mi se mucimo da proizvedemo a oni samo prerade i zaradjuju na nasoj muci... Davno je otkriveno da se svetu ne moze ugoditi.
 
Pera je pravi covek znam ga licno.
Ако мислиш на Перу Б., њега је требао да зове један други који је то обећао јер су добри. Мени се више није на телефон јављао, тако да не знам да ли га је и звао.

А ја мислио код нас у Сурчину најгоре, пошто видим овде неки све фини, па чак и мене нападали. Е господо, лепох вам рекох да не ширите причу, само вам одлази кредибилитет, и правите себи проблем.
 
Gospodine paorpaor niti sam besan niti imam za cega da se sekiram, za razliku od vas jer ja nisam naftu potrosio i pritom tudju zemlju oteo. Kao sto rekoh, verovatno pokusavate da uvredite nekoga i debelo ste sa time zagazili u offtopic. A ako moderatori misle da je naziv ove teme "Vredjajte se" neka kazu pa da svi krenemo. I za kraj dve reci za sve: Oteto prokleto.
 
Po mom misljenju ova nasa drzava nema strategiju za poljoprivredu i ljudi na njoj koji egzistiraju.Moj atar sela je 150-200 ha od kojih zive i do 300 osoba od njih najmanje 50 placa socijalno,penziono i zdravstvo,dok kod vas u vojvodini jedan covek uzme 300ha,iznajmi Rumuna za oranje i nikom nista ne placa.Pa vi nam namcete komplekse samim tim osecam diskriminaciju kao zitelj ove drzave.Najispravnije je da drzava odredi na svakih 20ha po jednog zaposlenog pa izvoli.Po predhodnim komentarima sticem utisak da imate protiv seika sto ce uzeti u zakup i kupili neka gazdinstva.AKO zaposle ljude nase zemlje svi cemo imati korist,pa mnogu je vise nas sto imamo manje traktore manje snage od70 konja nego vas od 200 konja,a dvaput je vise onih koji nemaju nikakvih i oni trebaju da zive.Ta drzavna zemlja pripada svima nama i svi moramo videti boljitak(celo drustvo) i kada nam svest bude na tom nivou blago nasem narastaju.

Sa nekim tvojim konstatacijama se slažem ali obim postom si uvredio 90% vojvođanskih poljoprivrednika koji istu muku muče kao i vi i isti su problem imali sa PIO-m kao i vi.
Niko normalan u Srbiji sigurno nije za prodaju bilo čega strancima a kamoli zemlje ali su najdrlatiji oni koji će sada ostati bez krave muzare koju su dobro izmuzli u zadnjih par godina i to bap zahvaljujuću tom famoznom PIO osiguranju gde su sa ulaganjem od 40-ak eura zarađivali na 10-ine i stotine hiljada eura u samim tim ostatak poljoprivredne populacije doveli u nezavidan položaj.

NA-nemoj da koristiš moj zaštitni slogan (moraš druže prvo otkupiti prava):haha::ppozdrav:
 
Konacno smo dosli do srzi problema.Citam post i ne mogu da verujem kako se ljudi natezu cije se zemlja prodaje Backa,Banatska,Sremacka,Šumadijska,Kosovska!LJudi prodaje se nasa zemlja Srpska zemlja!Prodaje seeeeeee prodaje alo!A mi natezemo ciji je duzi e zato smo i dosli dovde jer samo gledamo preko komslijskog platna koliko koja kokoska nosi jaja.Kako nema sloge u ovom narodu ja ne mogu da shvatim,a to se pokazalo na nekadasnjim protestima.Samo u srbiji sve ima cenu!!!
 
ddragan veruj mi da nisam u nikakvoj zabludi tako dasmo tu na cistac.Pre 10 god sam radio bez ikakvih sunvencija i dan danas tako,dok je kod vas sasvim druga stvar.Od visine sunvencije vi ste imali i do 400 kg vestaka i kako vam se ne isplati pa na ime sunvencija za poljoprivrredne menanizacije od 20-60% i eto nov traktor svake godine i jos nama sa ove strane dunava uvalite one osvezene krseve od traktora.Ja predlazem da VLADA republike SRBIJE ukine sunvencije i odredi da na svakih 20ha zaposli po jednog coveka.Pa moramo da se uvedemo u red da i za drzavu moramo da radimo, pa odakle da nam daju, od zaduzivanja, e tako ce nam komplrt brzo doci kraj. Sto i sta imas protiv Beograda pa on je glavni grad Srbije tu su ministarstva,Vojvodina je jos uvek AP[to je politika i nije u temi to me ne interesuje].KAMO SRECE da ono ruglo od nekadasnjeg godomina prodaju onolika parcela stoji i posumnjava se trhjem.
 
Simicu jel Vas nije sramota to sto pisete?? Covece zakorovili ste njive,polako se pretvaraju u bagremike,daju vam za dzabe a necete da radite. Dodjite ovde da platite 200-300e arendu pp jutru,pa da cujem koliko tu subvencije igraju ulogu. Vidim da Vam je i 400kg djubriva pojam,mada od ovogodisnje subvencije moze da se kupi 200kg sto je malo i za jutro da se nadjubri,a ne za hektar.
 
Nazad
Vrh