Protestna vožnja traktorima.

Da li ste verovali da ćemo uspeti ?

  • Da

    Glasovi: 248 68,9%
  • Ne

    Glasovi: 112 31,1%

  • Ukupno glasača
    360
Уреду у реду, преформулисаћу да буде и језички исправно , ::torta::
странци - крупан финансијски капитал и моћне индустријске државе које помоћу кловнова , деиндустријализације и зеленашња преливају капитал из колонија што за свој профит што за одржавање стандарда свог становништва. Нису злонамерни за њих је то само бизнис ништа лично :osmeh:
 
Kod nas u Beceju poljoprivrednici koji imaju prednji utovarivac na traktoru, i jedan sa Manituom razciscavali zavejane ulice Odblokirali,o tom dogadjaju svi mediji cute a kad se sretnu tri traktora onda je vec blokada puteva::jako_besan::
 
Pohvale za organizovanost,sramota za vlast.Vojput raspolaze sa najsavremenijim masinama,a vadi se na nevreme.Molim vas zar sneg pojacanog intenziteta,zove se "nevreme"?Ravan Banat zavejan Cetiri opstine proglasile vanredno stanje,pa gde zivimo mi?
 
U redu to za selo se i ja slazem sto je neocisceno, ali napolje kolaps puteva je bio iskljucivo zbog vetra, moze i najjsavremenija masina da prodje kad vetar nanese jos snega na put, a so deluje do -5.
 
U redu to za selo se i ja slazem sto je neocisceno, ali napolje kolaps puteva je bio iskljucivo zbog vetra, moze i najjsavremenija masina da prodje kad vetar nanese jos snega na put, a so deluje do -5.
Slazem se ovi nasi putari su vidoviti i nisu do poslepodne ni krenuli.A savremenosti sto se tice jedan stari FAP13 vatrogasni je cistio u nedelju,mozda u Beograd ima savremenih masina:off_topic:izvinjavam se
 
Ne znam da li se i u Beogradu tako čiste putevi kao kod nas.I to što su počistili ne može 2-oje kola da se mimoiđu.
 
Pohvale za organizovanost,sramota za vlast.Vojput raspolaze sa najsavremenijim masinama,a vadi se na nevreme.Molim vas zar sneg pojacanog intenziteta,zove se "nevreme"?Ravan Banat zavejan Cetiri opstine proglasile vanredno stanje,pa gde zivimo mi?
Zns kako to ida u nakaradnoj drzavi normalan covek ne moze da pojmi koji su interesi stetocina.Tako se i sad desilo ko zna ko je tu sad nesto hteo da usicari i da kazni naivan narod pa da posle ovoga opeljesi nase novce pod izgovorom da tako mora il tako treba.Namerno ostave ljude da se pate i muce sneg zaveje a oni u larmu da nema novaca, nema mehanizacije, goriva kriv ovaj onaj a mi ispastamo.Sve je to barapska politika i dok su barabe na vlasti uvek ce biti tako.
 
Nisu putari krivi.Kriva je vlast koja je privatizovala sve dobrostojeće firme koje se bave gradnjom i odrzavanjem puteva da bi ih novi vlasnici upropastili i otišli dalje.Ostali su ljudi koji su tamo radili ali bez ikakvih sredstava za dalji rad.
 
Ne interesuje mene ko je kriv. Ja znam da sam zavejan bio 17 ipo sati. U toku noci je pristigao jedan decko sa bagerom i malo nas raskopao pa smo se pomerili nekih 50 m. Moram da napomenem da decko nije imao ni obicnu lopatu na bagru da se rasciste oni koji nisu mogli da krenu. Za taj deo puta gde sam bio zavejan je nadlezno preduzece "Vojvodina put" ciji je vlasnik trenutno u zatvoru. Mehanizacija je postojala ali nije bilo goriva. Dok se oni rasprave ko je kriv zakuvace novi sneg i ljudi ce ponovo ostati zavejani na auto-putu. To samo po sebi govori kada je jedan auto-put u blokadi sa pocetnih 15 cm snega na njemu koliko smo organizovani i spremni za zimske carolije. Tako je bilo i prosle godine a bice nevolja jos i ove a verujem i sledece. Cim prodje zima zaboravice se sta je bilo i Jovo nanovo. Putevi su nam uzas, rupa do rupe, zakrpa do zakrpe. Narod uredno placa takse za odrzavanje puteva, putarine i....
 
Jednostavno treba rezati.Ko nije sposoban da obavlja posao kako treba neka ide dole a ne da puste korenje.Najlakše je dati otkaz spremačici i radniku koji nikada i nisu bili višak,nego ove komandante koji veze sa komandom nemaju.ja bi nadležne iz Vojvodina-puta gonio krivično bez imalo razmišljanja ali ko nas pita.
 
Ljudi jel placaju kod vas privatnike koji imaju masine da u vanrednim situacijama rasciscavaju put?Recimo kod mene je prosle zime par ljudi za 15-20 dana uzelo dobre pare,ali su i putevi bili prohodni cak i po planinama.Sad ih je vec iznenadio snijeg u decembru,ali verujem da sledeci put nece.
 
Ne placaju te ljude , zapravo obecaju im placanje pa od toga uglavnom ne bude nista .Sa ovom drzavom je to uvek tako ti kad njima dugujes oni te deru a oni kad tebi duguju onda nikom nista.
 
Ija sam cistio sneg u nasem selu prosle zime. Pre mesec dana na jedvite jade naplatio zadnje novce i reko hvala nikad vise.
img2386.jpg
 
Malo si skrenuo s teme, ali nema veze, ovde se divani o protestnoj vožnji traktorima, imaš temu "grtalica za sneg" možeš tamo izneti tvoja iskustva o čišćenju snega.

- - - - - - - - - -

Još samo da napomenem da prošle godine Belarusi puno bolje očistili sneg nego što je sad čišćeno (ovaj zadnji sneg) verovatno zbog ruskog prinudnog hidraulika
 
Samo da vidite ove tri slike, ova tri traktora ne pojavljuju se samo na protestima,već i kad se ravnaju poljski putevi, kad treba da se čisti sneg i pomogne ljudima u selu, svaka čast takvim ljudima.
281264_301608076617894_1805167228_n.jpg
282033_301608203284548_1363767776_n.jpg
424206_183418478436855_2017656255_n.jpg


- - - - - - - - - -

Ovako moj komšija Miroslav protestuje kad popije malo više kuvanog vina.
32406_298659120246123_1542560115_n.jpg
 
Nazad
Vrh