Protestna vožnja traktorima.

Da li ste verovali da ćemo uspeti ?

  • Da

    Glasovi: 248 68,9%
  • Ne

    Glasovi: 112 31,1%

  • Ukupno glasača
    360
nije to prvi puta da se kod nas izlazi sa traktorima na put samo sto nikad nismo dobili sto smo trazili samo obecanje i odma se razidjemo a i to obecanje sto bude ispuni se 20% od obecanog i mi zadovoljni ko nam je kriv kad nismo slozni ko komsije iz Hrvaske oni uvijek dobiju sto traze.
 
@MOMOSARIC
Nadam se da cete osvariti zacrtane ciljeve! :ppozdrav:

Da li se meni cini ili ima strasno puno MF serije 3 iz 88-95 godine?
 
Nismo postavili ciljeve odmah jer nismo ništa ni blokirali , ali dali smo "im" 7 dana da nam se obrate i pokažu zainteresovanje za poništenje koncesija i promjenu zakona , pa ćemo vidjeti.
Nemamo sredstava da obnovimo mehanizaciju a MF traktori su jako popularni ovde.
 
spasoje tako bi i kod nas moglo se uradit da se malo ravnopravnije podijeli zemlja a ne nekom sve a nekom nista
 
Najjednostavnije rečeno tako je : nekome sve a većini ništa. Odomaćila se na ovim prostorima fraza o potrebi ukrupnjavanja i pomaganja većima i jačima .
Većina i to velika je sitnih poljoprivrednika i po principima demokratije oni treba da postavljaju pravila pa ma šta ko mislio da je bolje za državu . To bi trebala biti poruka i vama tamo u Srbiji : velike firme i pojedinci mogu biti jači i krupniji ali siće je daleko više i treba da postavi pravila igre kako njoj odgovara .
 
Neverovatna je cinjenica da u ovom novom,posranom svetskom poretku nema mesta za malog,obicnog coveka,pa evo to pustilo korenje i kod nas.Svako od nas se krvavo bori da postenim radom obezbedi kakvu-takvu egzistenciju sebi i svojoj porodici,ali to postaje nemoguca misija,a intenziviranije poslednjih godina.Jednostavno,olos koji je najgorim mogucim mahinacijama uz
blagoslov istog takvog sljama sa pozicije vlasti,dosao do ogromnog kapitala,sada udruzenim snagama hoce da prosto obrisu sa svakog spiska onog koji nije iz njegove fele.A takvih nas je ogromna vecina i kao takvi smo im,izgleda,trn u oku.Njihovoj pohlepi i nezajazljivosti nema kraja.Njihovo delovanje je najblize genocidu,jer kako drugacije objasniti otimanje i onog malog parceta hleba koje je do juce prehranjivalo generacije i generacije vrednih seljaka i radnika.E pa nece moci,gospodo lopovi.Sve ima kraj,pa i linija izdrzljivosti napacenog naroda.Pre ili kasnije morace da ustane kuka i motika i da vrati govna tamo gde im je i mesto.Zato podrska svim ljudima koji dizu glas za svoje pravo,i jedinstvo pre svega,jer sjedinjeni u jednoj celini mi postajemo njima pretnja.
 
Talijan tj.Kastelina,nije dao nikome ništa.,ni kada je uzimao Modriču ni šamac.On je dao u onu plavu zgradu u Banja Luci ,doduše tad nije ni postojala.A znaš ko je dao i zašto. Gold MG...EDIT.......U pravu si za Kastelinu ali ,donekle.On je nešto platio i to nekome sada tj ove god. kad je dobio a prvi puta nije ništa.Medjutim kad odem na slavu isl.ljudi tačnije komšije pa i rodbina govore "šta se vi bunite i treba dati njemu ,vidi kakve ima mašine ,kako je ošišao medje ,očistio kanale a vi ovo ono itd." Pa se nekad pitam. imali nam spasa ili smo stvarno osudjeni na naj gore :ratove, patnje ,i tihe ekonomske kolonizacije.Kad malo razmisliš pa sve je strano.

@spasoje i zico , kad ste već pomenuli tu firmu Castellina , u vezi ovih naših protesta došli smo do papira iz ministarstva o plaćanju zakupa od koncesionara i baš sam vidio da za opštinu Modriča piše recimo da firma Castellina radi 1000 ha ratarstva + 215ha nešto u vezi vinograda i da nisu ispunili ugovor o ulaganju u tekstilnu industriju i zapošljavanje 300 radnika kao i da nisu platili zakup za 2011 a kamoli za 2012godinu .
Firme MK company (151ha) i PD Napredak (902 ha) plaćaju uredno. Ovo je već dovoljno za raskidanje ugovora i protjerivanje odakle je i došo ali da oće.

Za koncesionare koji su sklopili ugovor 2012g nema podataka .

Mi smo tako imali spremno nekih bitnih papira i već nude kompromis.
 
kad je kod drzavne zemlje da li neko u srbiji kontrolise one koji su uzimali zemlju u zakup za druge jer su imali prednost u svojoj im opstini
moje misljenje je jok bre bole njih za to bitno da uzmu pare i kraj
:ppozdrav:
 
Ovaj post od @Ivan ilic@ odgovara i za ovog Talijana.Čovek ima 80 god. i tekstilni je magnat u svetu .Proizvodi čarape i ima svoje fabrike po Kini itd. I on sada zamisli dolazi u Šamac i MODRIČU I ZAUZIMA ZEMLJU "kaže da to radi iz hobija jer je bio u lovu i svideli mu se ovi predeli"a kako Momo@ napisa da neplaća već 2 god .zA DVE GODINE NIKO NIŠTA NIJE PREDUZEO.Ovi naši su verovatnoi naseli na patku o trikotaži a dobili i neku svoticu...
 
to je krajnje bezobrazno od tih politicara iz te opstine
a za koju god dolazice za glasove za njihovu stranku i hvalice se sta su sve uradili za dobrobit svih vas tamo:sjasi:
 
Kad sam govorio da netreba odustati , da obični seoski protest može pokrenuti i kuipne stvari , mnogi su rekli da sam lud . Sinoć je objavljeno nešto što bi moglo biti za nas jako bitno. ( Inače onaj "krupni" poljoprivrednik u prilogu koji kaže da je uložio mnogo para i da mu neodgovara zakup od godinu il dvije , nezna da su više para uložili 1000 sitnih poljoprivrednika nego on):

 
Poslednja izmena:
Evo mi danas blokirali magistralni put Srbac- N.Topola kao upozorenje ministarstvu da ispune obećanja o promjeni zakona o koncesijama itd.
Bile su sve važnije tv kuće na ovim prostoria RTRS, ATV, BN, K3 ,.. pa će večeras vjerovatno biti i na vijestima koga zanima . Ako nebudu ispunili obećanja , pridružiće nam se kolege iz Dubice,Gradišk,Šamca,.. pa ćemo malo zatvoriti granicu il ćemo u BL sa cisternama po ugledu na Brisel. Izvinjavam se što sam postavio post u više tema al da privučemo pažnju.:

DSC03159.jpg


DSC03166.jpg


DSC03167.jpg
DSC03164.jpg
 
Poslednja izmena:
MOMOSARIC i mi cemo isto morati ovde u Semberiji da dizemo bunu zbog mleka,blokirati magistralni put Brcko-Bn....PODRSKA ZA VAS,DA USPETE PROTIV TAJKUNA...za bolje nas i Republike Srpske..a braca preko Drine neka vide koliko ih volimo i postujemo,Srbijanske zastave na traktorima isto..
 
Uspjećemo nego šta , nikad nije manjina mogla pobijedit većinu . Tako bi trebalo biti. Doduše što jest jest , krupni koncesionari ovde su ipak naše komšije i toleranti su kolko tolko , već su izjavili na tv da će vratiti bar pola zemlje . Mi njih ne krivimo jer su samo iskoristili priliku , ali krivimo one koji su donijeli zakone bez limita i omogućili da ovo malo zemlje što valja dobiju 2-3 umjesto hiljadu ljudi.
 
MOMOSARIC nama je jos gore,ogromnu kolicinu zemlje ZZ Agro Semberija je dobio jedan covek iz mog sela koji drzi jaku firmu...znaci samo jedan covek,a mi ostali nista,i to je dobio na 99god..pa gde je tu pravda,sve vece parcele on pokupio...ja odem u nasu mesnu zz i pitam ima li licitacija zemlje,a oni ladno kazu prvo nudimo njega pa tek vi...malo je falilo da prebijem onog sekretara...tatin drug drzi 120 krava i nije uspio ni hektar da dobije..
 
Eto vidiš , kriv je onaj ko im dade ideju da poljoprivredno zemljište daju na koncesije i to na 20, 30 pa i sto godina. Da ništa drugo šta preostaje djetetu koje se kasnije rodi : da ide u Njemačku il da radi kod njih .
 
Poslednja izmena:
druze nicija nije do zore gorila pa nece ni njihova...nama je jedina nada da se borimo da domacinstva ne propadnu,da se borimo protiv njih..moj deda je prezivio tita koji je uzimao vunu od onih koji nisu videli ovce u zivotu,pa je isto i sa mojim ocem preziveo i rat da bi ja imao svoje,a taj isti sto je uzeo tu zemlju u tom istom ratu se nakrao i svrecovao..sad je treba da pregulim ove lopove....jedina nada nam je borba,vecina nas je...a i udruzivanje nas malih je isto izlaz bar po meni...
 
Nazad
Vrh