Protestna vožnja traktorima.

Da li ste verovali da ćemo uspeti ?

  • Da

    Glasovi: 248 68,9%
  • Ne

    Glasovi: 112 31,1%

  • Ukupno glasača
    360
Pa najavljuju povećanje budžeta poljoprivrede ali i subvencije svim pravnim licima.Što u prevodu znači da ćemo mi imati koliko smo i imali(čitaj skoro ništa) a pravi "veliki" svoj deo kolača tj. povraćaj uloženog u kampanje.
 
Da, to je izgleda skoro sigurna stvar da ce i njima davati subvencije. Ministar je jedino po pitanju socijalnih i ekonomskih mera u poljoprivredi bio ozbiljan. :osmeh: Normalno, tu nesto moze da se ucari. Tako da, dzaba smo se nadali, i sad mozemo da pisemo polako koji ministar pravi vece gluposti.

U novom NIN-u, nas bizMismen Kole nas opasno potkacio, kako smo eto mi njemu zemlju oteli, a njemu ostali radnici, a mi jos nikad i porez ne placamo, a dobijali subvencije. Bolje da ne citate, samo ce se iznervirate.
 
:off_topic: НИН ( некад имасмо недељник :osmeh: ) или ти бљиц на квалитетнијем папиру ...
 
Nemoj tako. Sa naslovne nam se obraca bizMismen, koji kupuje duplo vecu firme od svoje a saopstava nam da hoce jos, i da bizMis nema nacionalnost. Oma do njega, nama Borka objasnjava kako zrtve nisu iste. Malo iza, nas bizMismen koji tvrdi da drzava treba zemlju da proda sto pre po 3 iljade eur0. I umalo zaboravih, negde izmedju uvek ogavni uvodnik bucka urednika. Europatriotizam.
 
"...али да се сви актери позивају на стрпљење."Mi da se strpimo a budala da daje zemlju arapima i ko zna kome...::jako_besan:::udri:
 
Rasprodaju nasu zemlju, cene svinja, goveda, mleka nikad jeftinije susa unistila ratare, vocari i povrtari takodje u jako losem polozaju... A niko nista ne preduzima nije ni cudo sto propadamo. Mi koji proizvodimo i ovi sto kupuju smo u najgorem polozaju, a jedni drugima oci vadimo .... Ostali nakupci, preradjivaci,trgovci trljaju ruke i podbadaju. Dokle bre vise ? Zvao sam par puta ove iz asocijacije niko se ne javlja. Slao im poruke nista , daj bre izaberite nove ljude koji ce nas predstavljati ovi ne rade nista. I ajmo na ulice !
 
Ja sam apolitican,ali sta nam je ciniti.:sta: Da ne valja ne valja.Al nije ni resenje vratiti onog sto je potpisao SSP na svoju ruku,da toboz pokazemo dobru volju.E sad kad nam te iste svinje,mleko u prahu i kojekakve crkotine od prvog januara dodju bez carine ima stvarno samo da placemo.
 
па постоји и варијанта да други плачу .. ал неко ће прелиста КЗ .. па нећу написати детаље ...
 
Sutra imamo protestnu vožnju traktora ovde u Srpcu , cilj je izmedju ostalog da pokrenemo poljoprivrednike iz cijele BiH na akciju . Razloga je i previše ali najvžnije što tražimo promjene loših zakona i bolju primjenu istih ( o podjeli državnog zemljišta , subvencijama i sl.)
Poznato je da naš narod ne reaguje dok mu ne gurnu užarene mašice tamo nazad , ali u zadnje vrijeme nam i to rade pa bi bilo dosta.
 
E tako i treba, svaka vam cast, nadam se da ce se akcija prosiriti na ostale krajeve RS odnosno BiH.
Stanje u poljoprivredi je nepodnosljivo ali iz nekog cudnog razloga narod ne sme da reaguje, izgleda da se boji vlasti, da nam ne uzmu i ovo sto imamo.
 
I kod nas pre neki dan osvanule plakate da ne ulazimo u parcele."Vlasništvo AGROGRUP"....Navodno su oni kao kupci PIK-a Šamac vlasnici i državne zemlje.
 
E te "zakone " o državnoj zemlji pod hitno treba mijenjati . Eto u vašem primjeru ispade da zemlja nije državna nego PIKova , koncesije dobiju preko noći na 15 pa i 30 godina , a svi znamo da je ta zemlja bila nečija i prije "države" i da se Evropi neće ni približiti bez rješavanja državne svojine .
Ukratko ovde nema ni subvencija ni licitacija zemlje , ni ograničenja površine pa jedan čovjek dobije sve , ni plavog dizela , ... nema ničega najbolje da nema ni ove sprdnje od države.
 
Naj krivlje mi je što su dali Talijanu u dva navrat po nekoliko hiljada duluma.A ovaj Agro grup i nema traktore ali će oni dati nekom svom Tajkunu .Ja i ti kao fizička lica nemamo pravo na državnu zemlju.Možemo samo da zakupimo od opštne .M tražili preko opštine oko 8000-9000 hiljada a opština dobila4500 i to reslovi ,neokrčeno, konfiskovano,zabačeno.Strašno ...:zli:I na to malo bede konkurisali ovi giganti kojima je malo i kada bi dobili sveeeeee.
 
komso kad smo kod talijana zasto se niko nije bunijo kada su prvi puta dosli tada su od pojedini seljaka uzimali zemlju i placalim debelo iznad cijene samo da napuste posjed i preda im sada kada su vidili da mogu kako hoce onda je problem sad je kasno jer ih ima i previse kao sto si reko rade po nekoliko hiljada dulima a pojedini nemogu dobiti ni dulum
 
Talijan tj.Kastelina,nije dao nikome ništa.,ni kada je uzimao Modriču ni šamac.On je dao u onu plavu zgradu u Banja Luci ,doduše tad nije ni postojala.A znaš ko je dao i zašto. Gold MG...EDIT.......U pravu si za Kastelinu ali ,donekle.On je nešto platio i to nekome sada tj ove god. kad je dobio a prvi puta nije ništa.Medjutim kad odem na slavu isl.ljudi tačnije komšije pa i rodbina govore "šta se vi bunite i treba dati njemu ,vidi kakve ima mašine ,kako je ošišao medje ,očistio kanale a vi ovo ono itd." Pa se nekad pitam. imali nam spasa ili smo stvarno osudjeni na naj gore :ratove, patnje ,i tihe ekonomske kolonizacije.Kad malo razmisliš pa sve je strano.
 
Poslednja izmena:
Mi danas protestvujemo , a jedna od poruka je poziv drugim opštinama da izraze svoje nezadovoljstvo . Kolege iz Dubice i Gradiške su danas bili uz nas (pješke) i poručili da i oni spremaju slično :

DSC03100.jpg


[video=youtube_share;k9FxBB5jVa0]http://youtu.be/k9FxBB5jVa0[/video]

[video=youtube_share;qxx_Za7Ovj0]http://youtu.be/qxx_Za7Ovj0[/video]
 
Tesko je i bedno kad seljak mora mehanizacijom na drumovima da trazi svoju pravdu,ali u ovom regionu to je jedini nacin da neko bar obrati paznju na njegov status,koji je ispod svih normalnih parametara nekog evropskog standarda.Ali mu se zato svi ostali standardi te zajednice surovo namecu,bez kompromisa.
 
Nazad
Vrh