Protestna vožnja traktorima.

Da li ste verovali da ćemo uspeti ?

  • Da

    Glasovi: 248 68,9%
  • Ne

    Glasovi: 112 31,1%

  • Ukupno glasača
    360
Mema sta da se prica, vrlo je ocigledno gde ce se preliti nas novac, providno je da providnije ne moze biti.
Vlada, odmah, na prvu priliku ide na ruku tajkunima, ocigledno su im vaznije njihove pare od nasih glasova.
 
Zabranom izvoza se čuva socijalni mir jer bi hrana otišla u nebesa.kukuruz je sledeći.ovo je uvertira.
Na žalost mali i dalje tavore.Ovi malo veći će sad postati mali ali još uvek se neće osvestiti,Tek sledeće godine ćemo slušati njihove komentare.
 
Gospodo iz ministarstva,vidim da ste opet poceli da radite tudj posao. Opet obezbedjujete sirovinu preradjivacima sto ih nepustite da to sami urade kao u svim normalnim zemljama(vi ste rekli ta tezite da ovo bude normalna zemlja evropski nastrojena), primer madjari su ugovarali proizvodnju suncokreta 430-450 e/t , a kod nas su pojedinci pricali da imaju rezerve od prethodne godine.Sto kod nas nisu izasli sa robnom razmenom u normalnim paritetima nego po njihovim paritetima bi izasao 27 din sto onda gospodo iz ministarstva reagovali na takav bezobrazluk preradjivaca? Svako treba da plati za svoje greske sto drzava ne kupi suncokret za svoje gradjanje i proizvede ulje u fabrici koja je u stecaju (ujedno pomogne i fabrici i gradjanima), a preradjivace ostavi da to sto su ugovorili i otkupe a ostalo ode u izvoz?Pa neka preradjivaci misle za naredne godine ko ce sejati i ponude normalne uslove u ugovore cenu a ne da gledam u pasulj koja ce cena biti.I da i narednih godina rade svoj posao a ne da ocekuju od vas da resavate njihove probleme.A verovatno ce te da im resavate probleme i narednih godina .
 
Ma kakva EU kakvi bakraci mozemo da proizvedemo sta hocemo i kvalitetnije sto puta od njih svoh zajedno iako nemamo bas neku svemirsku tehnologili ali i dalje jedemo kvalitetno mleko i meso itd,mi treba da budemo konkurencije svima njima ali jebi ga kad nema gazde u kuci,i dosta mi je da slusam u EU je ovako ili onako oni imaju ono i ovo ma boli me patka za njih probudite se ljudi i dajte da radimo nesto jbt krajnje je vreme!!!
 
Кукулеле (не обраћам се вама) тржишне цене и још у ЕУ :haha: ... е жив се поједох што нема на јутјубу емисија коју је правила мислим ЗДФ о томе да црнци у Гани или Обали слоноваче који живе са од 2$ дневно продају холандски лукац на пијаци :osmeh: зашто па не могу јефтиније да произведу .. не брани се цена у колонији него код газде а остали се сје...вају да има одакле да се прелива и одржава висок стандард код себе ... кажи не наркотицима мисли својом главом ...
 
Zabrana izvoza,kako to izgleda,može li neko to da mi pojasni.Da li taj što je zabranio može da izveze-može.Jedino ta zabrana važi za boraniju.
 
Po meni bi najbolje bilo,da se manemo tih praznih prica,i bezpotrebnih blokada,mi blokiramo drzavu da iskazemo ne zadovoljstvo,a time samo nanosimo stetu nasim sugradjanima,(ja sam bo na svakoj blokadi)i da se skupi par poljoprivrednika koji bi cinili kao "upravni odbor"iz svakog sloja.Znaci mali ,srednji veliki,stocar,ratar,povrtar,vocar da ne nabrajam sve.i da se ljudski sedne i dogovori sta bi bilo najbolje za sve,sto je ne moguce,ali da se nadje neki zajednicki jezik,i da se izadje za predlozima pred ministra.A ne da nas predstavljaju neka udruzenja,u kojima su predsednici veliki paori sa 1000 + ha.On gleda sta njemu odgovara!Ovaj nas forum citaju i posmatraju svi,misliim da bi bio dobar start ovde okupiti postene ljude!
 
Po meni bi najbolje bilo,da se manemo tih praznih prica,i bezpotrebnih blokada,mi blokiramo drzavu da iskazemo ne zadovoljstvo,a time samo nanosimo stetu nasim sugradjanima,(ja sam bo na svakoj blokadi)i da se skupi par poljoprivrednika koji bi cinili kao "upravni odbor"iz svakog sloja.Znaci mali ,srednji veliki,stocar,ratar,povrtar,vocar da ne nabrajam sve.i da se ljudski sedne i dogovori sta bi bilo najbolje za sve,sto je ne moguce,ali da se nadje neki zajednicki jezik,i da se izadje za predlozima pred ministra.A ne da nas predstavljaju neka udruzenja,u kojima su predsednici veliki paori sa 1000 + ha.On gleda sta njemu odgovara!Ovaj nas forum citaju i posmatraju svi,misliim da bi bio dobar start ovde okupiti postene ljude!
Slazem se!
 
Sto puta se okupljali i sastajali,dogovarali i svaki put neki "pošten " paor posle zarad ličnog interesa pljune na sve to.
Meni je dosta tih poštenih.
Dragane sve je to lepo i ambiciozno i lepo zvuči samo si zaboravio jednu stvar a to je mesto gde se radnja odvija.
U svim normalnim državama se političari stavljaju u službu države samo kod nas su u službi svog džepa.
Ovaj put bez mene.

- - - - - - - - - -

Još samo da napišem jedan primer licemerja u našoj opštini.
Od 23 odbornika DS je ima 12 i imaju apsolutnu većinu.
Tako je i formirana opštinska većina.
E sad posle formiranja vlade i straha od republike formirana je opštinska vlast gde učestvuju SVI (ds,12,dss3,lsv 2,ns3) osim SPS-a ( 3 odbornika) a i njih će da prime jer nema smisla.
Objasnite mi jer ja ne razumem da li oni vređaju našu inteligenciju ili je sve to normalno.
Još samo fali URS pa da cirkus bude kompletan.
 
Ovo sto nasa vlada radi je odmaganje poljoprivredi i teranje u jos vecu krizu. Zabranili su izvoz da bih sterali cenu soji,suncokretu... Gorivo moras da platis punu cenu (ako imas novac) a drzava ce ti to vratiti kada bude imala novca. Daju vestak u razmenu za zitarice. Samo me interesuje koja cena zitarica je sada a koja ce da budu na prolece i koja ce dabude cena tog vestaka na kraju.
OVAJ PUT PODRZAVAM PROTESNU VOZNJU!
 
Јој бљиц љубави моја:cvetic: ... ех .. како би то било лепо блокада путева а министар у посети па можда и спусти цену .. а некима би и било топло око срца кад Ханс дође да сече струју :osmeh: .. ево шта бљиц жуља

Saradnja Elektroprivrede Srbije sa kompanijom “RWE”

Objavljeno:
Sep 08. 2012. 16:02

BEOGRAD, Premijer Srbije Ivica Dačić izjavio je da će Vlada na današnjoj sjednici razmatrati obnavljanje memoranduma o saradnji sa njemačkom energetskom kompanijom “RWE”.

“Memorandum je potpisam između “RWE” i Elektroprivrede Srbije (EPS) 2009. godine i tiče se namjere o zajedničkom ulaganju na Velikoj Moravi”, kazao je Dačić novinarima nakon kostitutivne sjednice Socijalno-ekonomskog savjeta.
On je istakao da je “RWE” velika kompanija i da je Srbiji veoma značajno da bude prisutna na tržisttu, jer je energija najveća razvojna šansa za Srbiju, a Njemačka je jedan od najvažnijih ekonomskih i političkih partnera.
Dačić je dodao da je razmatranje memoranduma veoma važno pred put prvog potpredsjednika Vlade Srbije Aleksandra Vučića i ministarke energetike Srbije Zorane Mihajlović u Njemačku početkom sljedeće nedjelje. Beta


Objasnite mi jer ja ne razumem da li oni vređaju našu inteligenciju ili je sve to normalno.

Пошто Вас остали игноришу да ја одговорим , потпуно је логично и нормално пошто сви представници "партија" на локалу
а) знају какве су њихове централе донеле законе ( читај да потпуно легално влада може да ускрати средства општини ("донације", "дотације", "инфраструктурне" и "развојне" пројекте ) и да онда они извисе или да уведе и привремене мере а паре су то)
б) по статутима странака могу да буду смењени и искључени експресно ако крену да таласају

Како очекујете да систем наглавце постављен којим је ситнима омогућено да крадуцкају на ситно да би велики крадуцкали на велико и у коме лопови не робијају не буде лицемеран ??? То је дефиниција демократије.
 
A kako su nam tek zuti uveli Hansa u vidu kfw tiho na zadnja vrata. Kako se spremaju da predaju komunalce na kvarnjaka. Te zakoni o lokalnim samoupravama, te municipalne obveznice, te odabrani, te recikalza, te pedantnost. Jujuju, al ce da bude hopcup.
 
@marko22
У бре ти ко Тијанић .. само ми репризе пушташ :haha:.. дај нешто што већ није виђено :osmeh:
јес мислио вако нешто само да променемо Видин на Вршац :osmeh:

30. septembar 2011. 11:11 Bugarska opština Vidin nalazi se u dramatičnoj finansijskoj situaciji, nakon što su joj računi blokirani zbog dugova, a nijedna telefonska veza već nekoliko sedmica ne radi zbog neplaćenih računa, upozoravaju bugarski mediji.
Na području opštine od 15. septembra ne rade i semafori, a isključeno je i ulično osvetljenje. Dospele obaveze opštine Vidin iznose 22 miliona leva, odnosno 11 miliona evra.
Finansijska drama opštine, koja se nalazi na severozapadu Bugarske uz granicu sa Srbijom, započela je nakon što su dve firme dobile sudske procese zbog šteta koje su pretrpele zbog izgradnje mosta na Dunavu.
Sud je odredio da se jednoj kompaniji za obojene metale isplati milion leva (500.000 evra) na ime pričinjene štete, jer joj je izgradnja mosta blokirala pristup do svojih skladišta.
Vidin će se suočiti i sa problemom iznošenja smeća. Preduzeće koji je preuzelo taj posao još radi, ali nije dobilo novac za svoje usluge, pa se svakog dana može očekivati da čišćenje grada bude obustavljeno.
Predsednik opštine Rumen Vidov trenutno je na odmoru, a upravljanje gradom prepustio je svom zameniku.
 
konacno da se dozovemo pameti ,,komentar DRAGANA NB,, pa ja od prvog dana otupih prste lupajuci po tastaturi zeleci da se upravo to objasno i pojasni kolegama sa foruma da su mnogi od nas izmanipulisani od ,velikih,,mislim na one koji su proteste gledali iz fotelje a da su mali i srednji podneli teret i prijave i da su opet korist imali samo oni sa hiljade hektara,,jeste becejac u pravu ali borba ce trajati sve dok seljak ne udje u parlament -PRAVI SELJAK- a ne neki zaharije i njemu sl, ali po principu cirkularnog ucesca-znaci po oblastima poljoprivrede kloja je pogodjena a u situaciji kao sto je sada kada su svi pogodjeni treba osnovato ,,seljacki odbor ,,sa izabranim kolegama koji ce nas zastupati iz svake grane poljoprivrede.ovako dok see bude protestvovsalo zarad interesa velikih od nas mena nista i bice nas sve manje.poszzz
 
мало сте закаснили ... с тим из дупета .. у главу .. мада није лоша идеја сад пролази сезона одмора јефтиније ћете авионске карте добити .. а и визе су укинули .. срећан пут за берлин и јавите шта сте испреговарали ...>:d
 
konacno da se dozovemo pameti ,,komentar DRAGANA NB,, pa ja od prvog dana otupih prste lupajuci po tastaturi zeleci da se upravo to objasno i pojasni kolegama sa foruma da su mnogi od nas izmanipulisani od ,velikih,,mislim na one koji su proteste gledali iz fotelje a da su mali i srednji podneli teret i prijave i da su opet korist imali samo oni sa hiljade hektara,,jeste becejac u pravu ali borba ce trajati sve dok seljak ne udje u parlament -PRAVI SELJAK- a ne neki zaharije i njemu sl, ali po principu cirkularnog ucesca-znaci po oblastima poljoprivrede kloja je pogodjena a u situaciji kao sto je sada kada su svi pogodjeni treba osnovato ,,seljacki odbor ,,sa izabranim kolegama koji ce nas zastupati iz svake grane poljoprivrede.ovako dok see bude protestvovsalo zarad interesa velikih od nas mena nista i bice nas sve manje.poszzz

Ne bih da opet sirim raspravu, stoji to da su oni veliki imali najvise od tih subvencija ali nikako ne smatram sebe izmanipulisanog sto sam izasao na protest ako gledam iz svoje tacke gledista. Najveci problem s tim imate vi koji niste izasli jer neki od vas niste bili sposobni da registujete onu zemlju iz iks razloga ili radite 1 ha pa vam se nije isplatilo da platite PIO ili ste terali neki inat prema svemu tome u sto verujem da nema vise od 1% takvih.
Tako da ta prica o tome da su mali bili izmanipulisani ne pije vodu, opet napominjem da je ovo iz moje tacke gledista.
Konkretno ja se ne smatram i nisam od vecih, radim malo vise od onoga sto imam registrovano a registrovao sam 40 ha. Dakle 40 ha x 14.000 din = 560.000 din + refakcija 2400 lit. x nekih 35 din = 84.000 din sto je ukupno 644.000 din.
Sta god neko mislio i kako god zeli da postavi negativnu pricu o ovome to je besmislica. Realno gledanao ova suma novca i te kako je dobro dosla. Ako su neki od manjih ili srednjih zaboravili tako brzo kako su od jedan put podigli sav novac od subvencija onda ovaj moj post je radi podsecanja na to!!
 
Priznali mi to ili ne, mali jesu izmanipulisani. Bilo je bonova i ono malo para, ali uredbe ne. Tako da je to dobitak, a pitanje da li bi toga bilo da se nije izaslo.
Manipulacija je bila vise politicka nego od strane velikih. Te politicke igrarije se i danas vide, jer su se polovi jasno izdiferencirali. Oni se i danas izmedju sebe krljaju, ali ovaj put se ne koriste mali vec privredne komore. Uvek se nadje neka zrtva.
 
Nazad
Vrh