Protestna vožnja traktorima.

Da li ste verovali da ćemo uspeti ?

  • Da

    Glasovi: 248 68,9%
  • Ne

    Glasovi: 112 31,1%

  • Ukupno glasača
    360
Vole one i ratare sa 100-200 h obradive zemlje,a moze i stocari sa jedno 100-200 grla,nebune se. . .kaze oce sa nama da protestvuju,zbog medijske paznje. . .
 
Mislim da ce se mnogi sloziti samnom,da ova tema opet postane aktuelna!Punim ustima su pricali pre nego sto su dosli na vlast da reba ulagati u poljoprivredu,da je ona nasa najvaznija grana! a sa 2-3 uredbe + katastrofa prinos unazadili su nas za par godina,a tek su poceli,tj.dosli!Zar cemo mi koji zivimo i radimo i hranimo drzavu da placamo istu cenu goriva,kao na primer neki tatin sin koji se samo voza autom
 
Poslednja izmena:
Posto ne vidim ni jednu gestikulaciju u tvom postu dolazim do zakljucka da je tebi sve ovo fino i ravno i cak ne predstavlja ni opasnost po drzavnoj poljoprivredi a iskljucivo ni po obicnom poljoprivredniku koji rinta ko budala samo za interes tajkuna i vlasti!
 
mozes ti da se cesljas kako hoces i po volji, al ja znam sta pricam...
mi izadjemo i sve dobro odradimo, dobre pozicije napravimo za pregovore, i na kraju uvek neki debili i prevaranti za rad svoje guzice naprave los dil po nas...
dok se to ne promeni ja ne izlazim vise, al opet znam sebe, kad doje taj trenutak volim da pomognem i da sam deo neceg dobrog...
dobro cu razmisliti drugi put, dal izaci i za koga????
da me ne shvatite pogresno, nikom ne sugerisen i nikoga ne podsticem na nista, samo moje licno razmisljanje...
 
Posto ne vidim ni jednu gestikulaciju u tvom postu dolazim do zakljucka da je tebi sve ovo fino i ravno i cak ne predstavlja ni opasnost po drzavnoj poljoprivredi a iskljucivo ni po obicnom poljoprivredniku koji rinta ko budala samo za interes tajkuna i vlasti!

Kao što znaš uvek sam se zalagao na jedinstvu,bez podela ali se uvek nađe grupa koja to minira radi samo ličnih interesa ne obraćajući pažnju na svoje drugare u poslu koji imaju manje posede i nisu se ukalkulisali u sistem PIA.
Na sve to su me optuživali da samo kukam pa sam promenio i nick baš iz toga razloga.
Sada će i ta grupa doći u našu poziciju i šta sad.Sada više nema "snalaženja" već nastupa realnost koja bi siguran sam bila mnogo bolja da je bilo više razumevanja.Ovako sad možemo da ladimo usta,prilike smo propustili i sad je stvar svršena.Ide jesen koja će mnoge finansijski iscrpeti jer ko zna kada će biti povraćaja i naravno neko će i zglajznuti.
 
Lepo je to smisljeno.:osmeh: Da su zabranili i kukuruz ljudi bi se lakse organizovali.Bio bi veci broj traktora.Ovako ce vrlo verovatno proci bez ozbiljnih protesta.Na prolece ce kao jedanput jedan zabraniti i izvoz kukuruza.Neki ce ga se resiti u setvi,pa ce opet smanjiti broj ostecenih.Nisu im protesti sigurno u interesu,ali ne znaju kako svoje **greška da izvuku.Za nase ih bas briga.
Ne kazem da je lako onom sto kupuje meso.Spram standarda je preskupo,ali ne treba to seljak da donira.Pozajmili su pare za kojekakve gluposti,pa neka se drzava zaduzi,da se prebrodi ova stvarno preozbiljna situacija.Nek nam je Bog u pomoci.:ppozdrav:
 
Malima nije nikad previše lepo, dok su se veliki lepo opustili. Situacija je takva kakva je, nezapamćena suša, prazna kasa, nezaposlenost, opšta besparica, stvarno ovo je najgori momenat da neko dođe na vlast, što ih ne opravdava jer 2/3 te Vlade je isto kao i uprethodno izdanju. Ovo je samo početak, bojim se da crni dani za poljoprivredu dolaze. Svi ovi protesti su bili dobar poligon za ostvarivanje ličnih interesa uskog broja proizvođača, nije postojala solidarnost, nego samo do ispunjenja zahteva koji su bitni određenom krugu ljudi. Ta grupa ljudi je sa posedom preko 20 ha, tako da sad prozivati male nije ni malo korektno, oni su uvek u borbi za opstanak dok veliki su mogli ovih godina da se i ispruže malo. Bojim se da u ovom momentu posle toliko izigranih dodogvora udruženja nemaju jedan čvrst zahtev oko kojeg bi se dogovorili, jer niko nikom više ne veruje.
 
Ja definitivno vise ne izlazim na proteste!na svakom sam bio i ucestvovao,sad su mi se smucili tako neki da kazem zemljoposednici,gledaju na nas manje kao da smo vaske kad bi mogli da nam uzmu i to malo zemlje da oni rade nikad im nije dosta.Blejimo tamo po ceo dan a oni zderu jagnjetinu i prasetinu i kao nesto pregovaraju :svinja:na kraju su uvek oni na dobitku a za nas kosti sa astala......
 
Gde su sad ti "mali" da vidim jel im lepo.....
"Mali" su tu gde i jesu,i u dosadasnjim protestima niko nije gledao interes "malih".Mali su posluzili zasto su trebali,izmanipulisani i ostavljeni,nije sad u redu pozivati se na njih.Zabrana izvoza odgovara onim bas "velikim",jer veliki po pravilu su i vlasnici otkupljivackih i preradjivackih kapaciteta,kupice primarni proizvod od seljaka za dz,preraditi,i sa gotovim proizvodom vazice pravilo "trzisne ekonomije",kao,takva je cena i u EU.Ko ce tu da zaradi a ko da izgubi nije tesko pogoditi.Neka zabrane izvoz gotovog proizvoda,secera i ulja,ako ce ga faliti,a od seljaka otkupiti po trzisnim cenama,kakve su u EU.
 
Nazad
Vrh