Protestna vožnja traktorima.

Da li ste verovali da ćemo uspeti ?

  • Da

    Glasovi: 248 68,9%
  • Ne

    Glasovi: 112 31,1%

  • Ukupno glasača
    360
pa u tom slučaju malo je i 50.000 po/h i subvencije ne služe umesto osiguranja ti osiguraj protiv leda ,požara i oluje i nakrivi kapu
Uopste nisam mislio da je to osiguranje ali mislim da je ovako jednostavnije i za pojedinca i drzavu. Ovako je bezbolnije ako se nesto desi, nego bez subvencija. I opet ponavljam ako tako radi vecina drugih drzava ne znam zasto mi izmisljamo toplu vodu. Kontrola pod obavezno i to je to. E da, jos jedna stvar koja mora da se uvede i u ratarstvu i u stocarstvu, a to su pariteti - jednostavno, ako idu cene repromaterijala gore ide i cena proizvoda i to je po meni sasvim prirodna stvar.
 
Nema potrebe da obasipate čoveka teškim rečima.
Ono što on radi je njegova privatna stvar kao što je i pisanje njegovo lično mišljenje.
Za ono što je pisao u temi o malinama ja potpuno podržav i razmišljajući nekom logikom tako je kako je i napisa,ja nisam malinar pa ne želim dublje da ulazim u te rasprave jer se i moj pokušaj razmišljanja u toj temi sveo na to da su me neki zimski trkači kroz sneg prozvali kojekakvim imenima.
Za ovo što je pomenuto bbq greši ili nije dovoljno obavešten.
Ako bilo koji gazda na radnika prebaci 100 ha koji vrede pola miliona eura on je uradio dobar potez jer je dao zemlju u zakup a ne u vlasništvo tako da ne rizikuje gubitak od 500000 eura za 14000 e. Jedna prosečna plata traktoriste u zz Lokve je oko 25000 din ili ti cc 2 ha suvencije mesečno.Da li se gazdama isplati ili ne ? Ne verujem da im se ne isplati matematika im ne ide u prilog.
Veruj da je mali broj firmi koji nisu na neki način registrovali zemlju na radnike (uglavnom na članove familije jer ako je u radnom odnosu ne može zakonski ).
Mogu imenom i prezimenom da ti kažem samo u zz Lokve kako je zemlja registrovana i ko je od radnika firme bio da licitira zemlju za firmu. Ima toga i u Ilandži mogu i tamo da ti nabrojim na prste ali me trebaš pozvat na kafu:osmeh:
 
Ko god je nekad bio na licitacijama državne zemlje, mogao je da vidi da neki ljudi gotovo i ne ustaju iz prvog reda gde sede prijavljeni za trenutnu aukciju (na osnovu punomoćja). Samo se menja ime za koga oni licitiraju. Npr. Osoba A licitira za osobu X na licitaciji za parcelu br.1. Potom dolazi licitacija za parcelu br. 2 i opet osoba A licitira, ali ovaj put za osobu Y. Posle završene licitacije za parcelu br. 2 dolazi licitacija za parcelu br. 3, i ponovo osoba A licitira za neku osobu Z. I tako dalje ... Nije teško zaključiti ko je osoba A, a ko su osobe X,Y,Z...
 
A šta bi tačno mogao da mi uradiš? Koja je tvoja profesija? Mafijaš-kolenolomac ili poljoprivrednik?

Šta, tužio bi me? Po kom osnovu?

Upucao/prebio/povredio bi me? Misliš da to isto ne bi moglo da se desi i tebi ako uđeš u to kolo?


Nemoj da razmišljate kao deca sa tim infantilnim konstrukcijama, niko normalan pri čistoj svesti ne bi preveo zemlju od pola miliona evra na nekog drugog pa makar mu bio i rod najrođeniji, i da rizikuje sve zbog pišljivih 15.000 evra subvencija. (pišljivih u smislu da neko ko ima 500.000 evra imovine, njemu je 15 hiljada pišljiv iznos da bi rizikovao sve zbog toga)



Vlasnik firme nije isto što i vlasnik zemlje. Poređenje te dve stvari (firma i zemlja) je mešanje baba i žaba. Stvarni vlasnik firme može da napravi fiktivno vlasništvo da glasi na nekog drugoga, a opet da je maksimalno obezbeđen tako da ovaj ne može ništa da napravi bez njega, dok to u slučaju zemlje nije moguće. Kada se jednom napravi i overi kupoprodajni ugovor, to je kraj priče.


Jedino što sam ja nametao u toj temi je zdrava logika i upotreba najosnovnije matematike koja se uči u drugom razredu osnovne škole... E sad, što su neki to protumačili kao atak na njih lično i proglasili me za hladnjačara/tajkuna/diverzanta i šta sve ne, to je već njihov problem.

E,pa ti bukvalno shvatio:haha:,ne bi ti ja ništa uradio jer ja nisam u toj priči već govorim za one koji jesu.Pa oni bi se jebali za dinar jer da nije tako ne bi bili to što jesu.
Ostali forumaši su ti lepo objasnili kako se to radi.
Još ću da steknem utisak iz tvoje priče da su oni pošteni a mi barabe na kub.
Druže moj,oni ovde nema šta da rizikuju,oni idu na sigurno jer su oni ta vlast tj.-kadija te tuži,kadija ti sudi.

A što se prvog dela posta tiče.da sam ja to ne bi ti tako samnom razgovarao jer ne bi stigao ni drugi post da napišeš.:haha:

---------- Poruka napisana u 18:37 ---------- Prethodna poruka je at 18:35 ----------

Ko god je nekad bio na licitacijama državne zemlje, mogao je da vidi da neki ljudi gotovo i ne ustaju iz prvog reda gde sede prijavljeni za trenutnu aukciju (na osnovu punomoćja). Samo se menja ime za koga oni licitiraju. Npr. Osoba A licitira za osobu X na licitaciji za parcelu br.1. Potom dolazi licitacija za parcelu br. 2 i opet osoba A licitira, ali ovaj put za osobu Y. Posle završene licitacije za parcelu br. 2 dolazi licitacija za parcelu br. 3, i ponovo osoba A licitira za neku osobu Z. I tako dalje ... Nije teško zaključiti ko je osoba A, a ko su osobe X,Y,Z...

Druže pa ti iznese celu abecedu:haha:
 
Kod nas na prošloj licitaciji niko nije licitirao u svoje ime svi na punomoć(ja za ženu jer je ona u PIO)
 
ta cifra od 100h je naj realnija i naj normalnija, isto tako i subvencija do 100 krava sve preko je vec firma i prerasta u kapitalizam

Kapitalizam? Kapitalizam je društveno uređenje u našoj zemlji i rekao bih u celom Svetu isključivši par Azijskih i Južnoameričkih zemalja.
Predpostavljam da si hteo da kažeš industrija. Zar ne?
U svakom slučaju, čini mi se da se polako vraća jedinstvo među paorima.

Jedna prosečna plata traktoriste u zz Lokve je oko 25000 din ili ti cc 2 ha suvencije mesečno.Da li se gazdama isplati ili ne ? Ne verujem da im se ne isplati matematika im ne ide u prilog.

Što se tiče kalkulacija za bivše društvene ekonomije i da li se gazdama isplati:
Na primer AD "Kozara" iz Banatskog Velikog Sela(većinski vlasnik Mišković) zapošljava sedamdesetak radnika i obrađuje oko 2000 hektara. Matematika kaže da u proseku svaki radnik obrađuje po tridesetak hektara i kad tako pogledaš nije lako bez subvencija, ali...
Jedno veliko ALI je u tome što oni ne registruju na svakog radnika po jedan ili dva traktora niti imaju sedamdeset prikolica, ni sedamdeset prskalica, setvospremača...
Kad to sve uzmeš u obzir ima tu veliki gazda sve jedne ekonomije daleko više čiste zarade bez dinara subvencije nego porodična gazdinstva sa subvencijama. Dovoljno je jak da mu nije nužno pomagati. To su "fabrike" u okviru primarne poljoprivredne proizvodnje.
 
Poslednja izmena:
Mali poljoprivrednici koji izdrzavaju svoju porodicu,za koju godinu bice unisteni, od strane velikih i biti primorani da obilaze kontejnere. Cena kj je oko 7.000 eura, tu cenu nije nabio mali poljoprivrednik. Nije isto dati subvencije onome koji obradjuje 10ha i onome sa 100 i vise
 
pa naravno kod mene je sve osigurano a ako tako razmisljate udarice led pa nema veze dobicemo subvencije pa ce biti super e onda eto vam ih takve
 
Pitanje za one koji znaju.Ako necu da iskoristim avans sada,da li cu dobiti tamo na jesen -sve zbirno?

Pa ako nisi sada uzeo avans, naravno da nece moci da ti odbiju avans kada bude isplata. Dobices i taj deo.

Da li se posle ovih desavanja jos uvek podnose zahtevi za avans ili se ceka isplata kompletnih subvencija tamo na jesen?

Podnose se zahtevi i dalje svakodnevno. Bolje uzmi sada kada ti treba i ako ti treba, nego da cekas u nedogled.
 
Nazad
Vrh