Protestna vožnja traktorima.

Da li ste verovali da ćemo uspeti ?

  • Da

    Glasovi: 248 68,9%
  • Ne

    Glasovi: 112 31,1%

  • Ukupno glasača
    360
Kukulele,jesi li bar registrovao gazdinstvo ili k'o ciga miliš se Bogu za sedmicu a nikako da uplatiš loto
Nemaš umatičene krave,a sme li se znati zašto,jer nije džabe?

Nikad ti nećeš biti zadovoljan kolega,koliko ja mogu primetiti

Kod mene je cela proizvodnja za poznatog kupca,godinama,držim se jednog,pa imam mogu reći OGROMNE beneficije,a da šetam od jednog do drugog,niko me nebi ozbiljno pogledao,a ovako uvek dobijem koju paru više,i štošta što drugi kod istog baš i nemogu
 
Ako kod mene u selu nikne silos znaću da su pregovori za neke ipak 100% uspeli.
:haha:Ali ni u tom slučaju meni neće biti loše jer neću morati da vozim robu 20km daleko.
 
kako stoji stvar sutra opet na blokade ministar se opet predomislio samo da nas razbije koja je ovo zavrzlama :sjasi:
 
Kukulele,jesi li bar registrovao gazdinstvo ili k'o ciga miliš se Bogu za sedmicu a nikako da uplatiš loto
Nemaš umatičene krave,a sme li se znati zašto,jer nije džabe?
Ja sam gazdinstvo registrovao još 2004-e među prvima,kada su mnogi bili skeptici prema tome.obnavljam ga svake godine,

Matičenje nije besplatno.Sva stoka mi je obeležena,ima svoje pasoše,svaki program mera je plaćen.
Matičenje podrazumeva čistu rasu i možeš izbrojati koliko takvih grla ima.
 
Abro tako je.Poljoprivredna penzija je velika bruka i sramota ali da ne pravimo off.
Zorane alijas Kukulele ako već nećete da uplaćujete PIO jer ste zaposleni onda uplatite sinu i prebacite gazdinstvo na njega i neka on nastavi da uplaćuje redovno.Imaćete sve što sleduje poljoprivrednika i subvencije po ha i premiju za mleko i subvenciju po grlu...Najlakše je kukati celog veka i biti ljut i kivan na sve ostale.
 
na veliku žalost ovi protesti su odneli i jedan mladi život moj komšija vraćajući se sa blokade puta u Pančevu gde je proveo dve noći zaspao je u autu i poginuo imao je samo 35 godina i sve zbog 14000 din.sada sedim i razmišljam dokle ide ljudska pohlepa sve nam je malo samo pare, pare, pare ,i jedino kada se desi tragedija mi se onda setimo da u životu nije sve u parama ali nas ta misao vrlo kratko drži i brzo se vraćamo na staro ovaj dečko je iza sebe ostavio sina od 5-6 godina i suprugu koja svakog časa treba da se porodi kao i roditelje u meni je velika tuga i žalost jer nam se život sveo na golu borbu za preživljavanje kao u životinjskom svetu gde samo jaki preživljavaju gutajući male,slabe i nezaštićene
 
Ja sam gazdinstvo registrovao još 2004-e među prvima,kada su mnogi bili skeptici prema tome.obnavljam ga svake godine,

Matičenje nije besplatno.Sva stoka mi je obeležena,ima svoje pasoše,svaki program mera je plaćen.
Matičenje podrazumeva čistu rasu i možeš izbrojati koliko takvih grla ima.

Pa ti si onda bre poluprofesionalac,imaš gazdinstvo starije od mene,ja sam dugo bio među skepticima,plaćao PIO a nisam registrovao gazdinstvo do 2007

A za brojanje nebi bio siguran baš
 
Abro tako je.Poljoprivredna penzija je velika bruka i sramota ali da ne pravimo off.
Zorane alijas Kukulele ako već nećete da uplaćujete PIO jer ste zaposleni onda uplatite sinu i prebacite gazdinstvo na njega i neka on nastavi da uplaćuje redovno.Imaćete sve što sleduje poljoprivrednika i subvencije po ha i premiju za mleko i subvenciju po grlu...Najlakše je kukati celog veka i biti ljut i kivan na sve ostale.

Ja obavezu PIO prema državi plaćam u mnogo većem iznosu nego što ga ti plaćaš.A to što mislite da ja kukam tu se varate-ja samo komentarišem a što mnogi to ne razumeju ja nisam kriv.
Šta bi se promenulo i da prebacim gazdinstvo na sina-ništa.Sada više i nije uslov PIO.Ja kada pišem,pišem u ime svih stočara i oni vrlo dobro razumeju šta pišem a vi što niste u tom poslu nećete ili ne možete da shvatite.

Pidikanac-sad sam video post.Šta reći.Ode još jedan mlad život.Strašno.
 
Poslednja izmena:
Propali pregovori, dogovori kako ih nazvati..

Informacija sa Facebook grupe Domacin, od coveka koji je vest cuo direktno od Ivkovica.

Petrovic odbio da potpise bilo kakav sporazum.
 
Nema logike.Ispadamo moj otac,ja i ostali koji godinama uplaćujemo PIO magarci a oni koji ne uplaćuju i koji ne žele da uplate pa čak i oni koji imaju po nekoliko stotin eda hiljada dinara duga za ne izmiren PIO pametni jer hoće subvencije i sve što sleduje.Nije u redu nikako.
Uplacivanjem PIO se ostvaruje pravo na penziju... i to je glavna i jedina namena tog fonda.To je cinjenica, a samim tim i logika.Nema logike u pravljenju razlike izmedju mene i tebe kada drzava ima volje i sredstava da pomogne poljoprivrednike. Isto kopamo,blenemo u nebo, i prodajemo ono sto proizvedemo obojica.Drzava od obojice ima neke koristi, od jednog vise, od drugog manje (sticajem raznih okolnosti).
Postavlja se osnovno pitanje: Kako covek-poljoprivrednik sa 2-3Ha. jednim detetom, starom majkom koja ima poljoprivednu penziju, zenom koja ne radi da plati PIO? Nikako.A ima bezbroj jos crnjih primera.Jel izlaz u trazenju socijalne pomoci koju ne moze dobiti zbog poseda ili je resenje da proda zemlju ovima sto uplacuju PIO, ili da ponudi zemlju u arendu ovima sto uplacuju PIO? Mozda da stisne zube, opusti m..a i uzme hipotekarni kredit?E, lako je demagogisati, jer komarcu kad iscupas noge odose i creva.Sit gladnom ne veruje, a kako se cini sit je uvek gladniji od gladnog.
Nije tesko zakljuciti da razor i ne razumevanje vodi samo vecem razoru i vecem ne razumevanju.
 
na veliku žalost ovi protesti su odneli i jedan mladi život moj komšija vraćajući se sa blokade puta u Pančevu gde je proveo dve noći zaspao je u autu i poginuo imao je samo 35 godina i sve zbog 14000 din.sada sedim i razmišljam dokle ide ljudska pohlepa sve nam je malo samo pare, pare, pare ,i jedino kada se desi tragedija mi se onda setimo da u životu nije sve u parama ali nas ta misao vrlo kratko drži i brzo se vraćamo na staro ovaj dečko je iza sebe ostavio sina od 5-6 godina i suprugu koja svakog časa treba da se porodi kao i roditelje u meni je velika tuga i žalost jer nam se život sveo na golu borbu za preživljavanje kao u životinjskom svetu gde samo jaki preživljavaju gutajući male,slabe i nezaštićene
moje saucesce.... :(
 
Culi se sa Ostojicem na nasem punktu .. ministar napustio sastanak . Kako smo bili glupavi i naivni pa danas pustali saobracaj ! Lepa kupovina vremena . Izgleda da sve pada u vodu ... Izgleda pred izbore jos zesce na puteve dok posejemo sto ostalo !!
 
Nazad
Vrh