Protestna vožnja traktorima.

Da li ste verovali da ćemo uspeti ?

  • Da

    Glasovi: 248 68,9%
  • Ne

    Glasovi: 112 31,1%

  • Ukupno glasača
    360
DZABA SMO KRECILI SAD JE JOS VISE PRLJAVO!!!!!!! Ovo je jos gora kombinacija. Nemogu da verujem kako su ih prevarili.
 
Ma ja iskreno jos ne mogu da poverujem u ovu pricu. Cekam nesto zvanicno. Jel bilo bi glupo da vodje protesta pristanu na opciju da cela Srbija ostane samo na nafti. Onda smo se stvarno podelili. Da nije bilo blokada u Srbiji, pa da ih i razumem. Ovako....
 
Tacno je, pre su mnogi uzimali repromaterijal na paritet za suncokret, ali sad to niko od paora ne radi, zato sto deru na otkupnim mestima, jednostavno kada znaju da ti moras da im predas odredjene kg suncokreta, onda ide tu veca vlaga, necistoca, rastur, i cega se sve sete. Ali ako nisi primoran da im predas onda kolko tolko izmere posteno, jer bilo je slucajeva da mnogi okrenu sa vage punu prikolicu i na drugo otkupno mesto, pa su malo spustili loptu...mada i dalje nedovoljno
 
ako ostane na ovome onda ne treba da se nastavi sa protestima nego da se napravi revolucija čuj molim te ugovorena proizvodnja ko je to još ugovarao proizvodnju kukuruza ajde suncokreta ,repe,žito al kukuruz koliko ja znam to još niko nije radio osim onoga da na kontu suncokreta uzmem seme kukuruza ali se taj isto tako i razdužuje suncokretom ali da je neko pravio ugovore i paritete za kukuruz ja još nisam čuo
 
Polazna osnova za novu računicu je zahtev za isplatu 12.000 dinara po hektaru za sva registrovana gazdinstva a u tom iznosu 5.920 dinara u gotovini i dodelom 80 litara dizel goriva po hektaru.

Tako piše pa Vi rastumačite
 
jel po 12000+80litara koje ću platiti po 65din po litru pa to je onda 17.200 din to mi je nešto sumljivo il sam se ja sa mozgom posvađao :haha:
 
Znaci gorivo prepracunato u novacanom iznosu plus avans(ko ga je uzeo) plus ostatak para do 12 000 dinara. I refakcija za naftu od ministarstva finansija (60 l po ha,ali ne znam koliki iznos je to u novcu),za svaki registrovani hektar, uz obavezu da se iznese deo prinosa koji ce biti propisan na osnovu statisticke obrade i prosecnog prinosa. Pio nije obavezan i dalje!! Pare posel zetve i pre setve u jesen!!
trebali su ih jos stisnuti malo ....lepo su nam zavukli,od prvobitnih 17000 mnogo smo nize...
 
Polazna osnova za novu računicu je zahtev za isplatu 12.000 dinara po hektaru za sva registrovana gazdinstva a u tom iznosu 5.920 dinara u gotovini i dodelom 80 litara dizel goriva po hektaru.

Tako piše pa Vi rastumačite

A ugovorena proizvodnja-to si zaboravio,pa minimalni prinos-lepo su oni nas navukli i svakog puta sve kulturnije.
 
Znaci gorivo prepracunato u novacanom iznosu plus avans(ko ga je uzeo) plus ostatak para do 12 000 dinara. I refakcija za naftu od ministarstva finansija (60 l po ha,ali ne znam koliki iznos je to u novcu),za svaki registrovani hektar, uz obavezu da se iznese deo prinosa koji ce biti propisan na osnovu statisticke obrade i prosecnog prinosa. Pio nije obavezan i dalje!! Pare posel zetve i pre setve u jesen!!
trebali su ih jos stisnuti malo ....lepo su nam zavukli,od prvobitnih 17000 mnogo smo nize...
mislim da je refakcija bila 35 za d2, a 37 din za eurodizel, neznam da li se to menja sa skokom cena na pumpama.
 
Sacekacemo da vidimo kako ce resiti kukuruz .. to mi nema logike ugovor na kukuruz .Nadao sam se necim boljim i lepsim - dzabe tolika energija i volja nas paora na blokadama. Sta je tu je , videcemo zvanicno uredbu za par dana .. Zato od nove vlade i ministra , pritisak na njih da se donese zakon kako valja svima a ne tajkunima ili sto neko rece govnjave motke . Ovo cemo preziveti i prepricavati !
 
Nek me neko ubedi da ovo nije planski urađeno:sta:.Sad se "buljavi" smeje i kaže .Dali smo im i manje nego što smo planirali .Ko nije shvatio o čemu se ovde radilo shvatiće posle Đorđeva.Šansa još postoji ali teško da će moči da nas ujedini za ovo malo vremena što je preostalo.
 
Sad je za očekivati pad cena i žitarica i uljarica-samo polako ne možeš ti njih žedne preko vode.
Stočari-kako ste vi ovo razumeli ili možda ha nisam dobro obavešten
 
Ljudi polako, smirite tenziju, sigurno niko realan nije mogao da ocekuje da ce biti para koliko i prosle godina ako ovi imaju nameru da svim registrovanim hektarima bez obaveza pio daju pare. Znaci vise hetrara premiranih manje para.(izborni marketing svi zadovoljni ) Sada iskacu oni sa mnogo ne registrovane zemlje govore kila je bolje. E ne moze drugovi !!! Vecini podjednako, a ovo, da mora da se iznese neka kolicina poizvoda da bi se ostvario osnov za subvencije ,slazem se. Sada ce se moci videti ko radi zemlju a ko uzima pare i ko samo je radi na papiru ( mada doskocice se i tome ubedjen sam je rsu to nasa posla) :))

I hocu da kazem sada ce da se meni bune oni koji su prosla 3 dana sedela kuci!!! SRAM ih BILO, SRAM VAS bilo!!!
 
Ne govnjavu motku, nego hemijsku olovku u ruke pa na izbore! Uslučaju da i ti novi ne budu valjali, onda je vreme za govnjavu motku i onda idemo svi!
Sad se to drugacije kaze ,, fekalno obradjena motka ":haha::haha::haha:
Opet ga mi ,,sitni " najebasmo Ovima tajfunima sve odgovara samo kad je džabice
E ljude vođe ce nam doci glave , oni se bore za svoje stotine hektara , je.e se njima za nasih 5-10 ha
I samo se forsira ratarstvo , a gde su ostale grane poljoprivrede ??Eeeee pa ti veliki tajfuni ne ce da tove svinje ,stoku , da se bave povrtarstvom , vocarstvom....
Vec ima preko 10 kojekakvih udruzenja a bice sigurno i vise i zamislite da se nekom sad od njih digne,, mi hocemo po kilogramu " mi necemo ovako ...
A ovaj glupavi narod ce odmah da se primi i da pravi tudjem .... veselje
CCCCCCCCCCCCCCCCCCC::jako_besan::::jako_besan::::jako_besan::::jako_besan::
 
Poslednja izmena:
Ne traži se nikome ugovor iz zadruga da je ugovorio proizvodnju za bilo koju biljnu kulturu.Očigledno da niste shvatili ili jeste ali kako vama odgovara da bi kukali.Potpisaće se ugovor u trezoru da je na tim i tim parcelama zasnovana ta i ta proizvodnja.Na osnovu toga će se prilikom predaje tj. potražnje para tražiti minimalni prinos za tu(određenu kulturu).
 
Nazad
Vrh