Protestna vožnja traktorima.

Da li ste verovali da ćemo uspeti ?

  • Da

    Glasovi: 248 68,9%
  • Ne

    Glasovi: 112 31,1%

  • Ukupno glasača
    360
A sta vi sitni ocete da se samo vama daje do 5 hektara po 500000 po hektaru, mislim dokle to vise ide ovi sitni ovi krupni.
 
Ne traži se nikome ugovor iz zadruga da je ugovorio proizvodnju za bilo koju biljnu kulturu.Očigledno da niste shvatili ili jeste ali kako vama odgovara da bi kukali.Potpisaće se ugovor u trezoru da je na tim i tim parcelama zasnovana ta i ta proizvodnja.Na osnovu toga će se prilikom predaje tj. potražnje para tražiti minimalni prinos za tu(određenu kulturu).

Ja ne znam ljudi kako vi ne razumete.Ja bih voleo da sve bude kako ti kažeš ali oni i traže minimum prinosa.Mi stočari uglavnom ostavljamo sve kući a što pretekne i ako pretekne se proda,
Pa i prošlih godina si mogao napisati da imaš posejano to i to a niko nije kontrolisao.Čak su ti trebali i računi i opet se zloupotrebljavalo.
Ova uredba je dugo spremana a u stvari su tajkuni legalizovani i u njihovo ime ste se izborili.Moram priznati da će dobiti i jedan deo hobista i to mi je jedina svetla tačka u svemu ovome,
U globalu subvencionisanje je isto samo kraće za 2000 dinara i nema potrebe za "snalaženjem".
 
A sta vi sitni ocete da se samo vama daje do 5 hektara po 500000 po hektaru, mislim dokle to vise ide ovi sitni ovi krupni.
Procitaj sta si napisao.U prvom delu recenice podrugljivo okarakterises sitne, da bi u drugom delu iste recenice osudio deljenje na sitne i krupne.Prostom matematikom ostadose samo krupni. Korektno, nema sta :osmeh:
 
Nema logike.Ispadamo moj otac,ja i ostali koji godinama uplaćujemo PIO magarci a oni koji ne uplaćuju i koji ne žele da uplate pa čak i oni koji imaju po nekoliko stotina hiljada dinara duga za ne izmiren PIO pametni jer hoće subvencije i sve što sleduje.Nije u redu nikako.
 
Sada ako se vrati ponovo stari sistem subvencijonisanja organizovacu blokade svih nas koji smo osteceni od strane drzave koja se ukenjala od 20 veleposednika koji blokiraju kako kad im se cefne!
 
Pisem sa bratovog profila. Pratim redovno aktuelna desavanja i ovaj forum i mnogo se nerviram. Ne mogu da verujem da se vodi ovako losa i neozbiljna agrarna politika kad je poljopr. jedina grana privrede koja nesto proizvodi u ovoj zemlji i uz to ostvaruje i suficit!!! ne bih jos uvek komentarisala najnovija obecanja dok se ne ozvanice, ali kakva god odluka tj. uredba da se donese danas/sutra SIGURNO nece svima odgovarati. Juce sam bila u trezoru i rekli su mi OPREZNO SA PODNOSENJEM ZAHTEVA ZA AVANS, DA NE BISTE MORALI DA VRACATE NOVAC. Izgleda da nam ostaje jedino da se pouzdamo u sebe i svoj rad i molimo Boga da bude rodna godina, kad od drzave ionako nema vajde.
 
Minđušar,jesi li ti pročitao šta sam napisao.Ja ne tražim koliko ti imaš sa 100 nego tražim 12000 puta mojih 10 ha.
 
@Matic
Ti razmišljaš o budućnosti koji plaćaš PIO . E sad o primanjima poljoprivrednih penzionera mislim da je druga tema, mogu reći samo - žalosno.
 
A zasto ne mozemo da se borimo zajedno, to je poenta nego se uvek neko grupise, pronalazi, pa ne mogu ja sad da dajem nekom 20 kj zemlje da ne bih bio sitan, ja nisam ni jedno ni drugo, ali non stop neke podele...
 
Nazad
Vrh