Protestna vožnja traktorima.

Da li ste verovali da ćemo uspeti ?

  • Da

    Glasovi: 248 68,9%
  • Ne

    Glasovi: 112 31,1%

  • Ukupno glasača
    360
Mi koji trosimo tov, mi ne dobijamo nista ? Ili ja nisam dobro razumeo. U svakom slucaju svaka cast !
 
Sad se vi strajkbekeri organizujte pa protestvujte protiv jutrosnje odluke!

He, he, pa nećemo mi štrajkbreheri sada da pokrećemo nove proteste, barem neću ja iz dva razloga:

1.)Odgovara mi i ovo
2.)Ja nisam za to da se pravi gužva pred izbore.

I još nešto. Prošle godine sam učestvovao na barikadama da bi ste dobili vi. Sada ste učestvovali vi, a dobiću i ja. Dakle sad smo 1:1.
Daj Bože da sa budućom vladom više potreba za protestima ne bude, ali ako zatreba, posle ovoga ponovo možete da računate i na moju podršku, a verujem i drugih sličnim meni.

Na kraju sa žaljenjem konstatujem da će opet neki ostati kratkih rukava - oni koji nemaju umatičenu stoku, na primer, a i oni su ljudi. Biće još nezadovoljnih.
 
Sajt RTS-a:,,Gradonačelnica Vesna Martinović pozvala je sve Pančevce da upute odštetni zahtev organizatoru blokade, kako gradski budžet ne bi snosio troškove tuđeg izražavanja stavova i volje''

Sta reci? Toj glupaci mogu samo da prenesem da zahtev turi sebi u ....., kao i Ivici Dacicu i njegovom ministarstvu koje je blokiralo puteve i onemogucilo nesmetan dolazak paora u ''prestonicu''! Tu takodje spada i DJilas gradonacelnik Dragan koji se izborio da paori ostanu sa traktorima kod gospodje Martivnovic gradonacelnik Vesne u njenom Pancevu. Neka se doticna gluperda obrati doticnim UZROCNICIMA blokada, a ne POSLEDICAMA.
[h=1]A ima i ovakvih komentara:
''Opisaste nam kakav hleb smo imali i zapretiste kakav ćemo imati.Sad ja kažem BRAVO,ali ja ne jedem vaš hleb nego moj koji zaslužim svojim radom,mada nisam poljoprivrednik,zaradim ga na svom poslu i mogu ga kupiti od nekog korektnog a ne ko preti i ucenjuje-nije nužno da ga vi proizvedete...Čast korektnim a vi se zamislite da li ste korektni jer bože moj shvatite sveta je bilo i prije nas ,a biće i posle niste ni vi jedini i najvažniji''

[/h]A ovom papku mogu da porucim da taj hleb ne da nisi zaradio vec si ga za 40 dinara dobio KAO S NEBA, jer je realna cena hleba 300 dinara kao i u svim normalnih evropskim drzavam kojima tezimo. Kada hleb bude bio po ovoj ceni, onda cete ceniti rad i muku ljudi koji gore na 60 stepeni u julu mesecu, a zanimanje paor ili poljoprivrednik cete izgovarati s poštovanjem, svi vi POŠTENI. NADAM SE DA 6. MAJA U PROŠLOST ODLAZE UREDBE, SOCIJALE I KOMENTARI KAO OVAJ, A DA DOLAZE REALNA VREMENA I ZIVOT OD SVOG RADA.
 
Evo vam sižeove ujdurme.
1.prvo ćemo ukinuti PIO da bi kao što više dobilo subvencije
2.onda ćemo uvesti subvencije po kilogramu koje im neće odgovarati
3.onda pokrećemo jedne proteste,dobijemo 3 nedelje u vremenu
4.ostajemo i dalje pri čvrstom stavu da bi pokrenuli drugu turu protesta,pravićemo malo gužvu dan dva i onda donesemo uredbu (da nemoramo više da mućkamo kroz papirologiju)
5 a štaćebiti sa stočarima i ovim što sami finansiraju proizvodnju-odgovor: oni su već navikli da ne dobiju a u ostalom ko ih jebe što se nisu snašli.

Ostaje izgleda da treba da im vratim novac za naftu-to će kasnije videti kako će da izvuku.
 
Ja citam ove komentare, i pokusavam da povezem stvari, ali, ili sam nazalost u pravu sa svojim mislima, ili mozgam ponovo jer mi je ovo nejasno..

Ja, koji imam 3ha pod kukuruzom, i koji, normalno za centralni deo Srbije, nemam nikakvu ugovorenu kupovinu niti predaju robe, niti bilo koga znam da ima, necu dobiti nista??

Ili treba da oduzmem recimo po hektaru sledece:
12.000 din - 2.400 din nafta po hektaru za zitarice (60 x 40) = 9.600 din posto nisam trazio avans?

Ili sada moram recimo da ostvarim neki minimum po hektaru tj recimo 5t kukuruza, pa da ih predam i tako dobijem ovih 9.600din?

Ajd neka neko objasni kome je sve ovo jasno, jer meni zaista nije.
 
Ja citam ove komentare, i pokusavam da povezem stvari, ali, ili sam nazalost u pravu sa svojim mislima, ili mozgam ponovo jer mi je ovo nejasno..

Ja, koji imam 3ha pod kukuruzom, i koji, normalno za centralni deo Srbije, nemam nikakvu ugovorenu kupovinu niti predaju robe, niti bilo koga znam da ima, necu dobiti nista??

Ili treba da oduzmem recimo po hektaru sledece:
12.000 din - 2.400 din nafta po hektaru za zitarice (60 x 40) = 9.600 din posto nisam trazio avans?

Ili sada moram recimo da ostvarim neki minimum po hektaru tj recimo 5t kukuruza, pa da ih predam i tako dobijem ovih 9.600din?

Ajd neka neko objasni kome je sve ovo jasno, jer meni zaista nije.

Druže dobićeš poziv da im vratiš novac za naftu,Ti si u moju bandu-ništa.
 
Nece se vracati novac za gorivo imali su oni u vidu proteste i plan B i plan C.Eno im na racunu stoji regres ako im se nesvidja neka ga povuku sa racuna
 
Nisam jos uvek iskoristio bonove jer nisam imao para da kupim naftu :(
Sve ode za seme, min.djubrivo, hemiju...
Jos samo da se ispostavi da je to istina, pa da stvarno covek uzme govnjavu motku i krene da ih mlati!
 
Ma ne kazem da to nije istina, nego kazem da je to onda gore nesto sto je bilo! Ponavljam, ne poznajem nikoga ko ima ugovorenu proizvodnju! Za Vojvodinu je normalna takva proizvodnja, ali ovde kod nas u Kragujevcu nije!
Znaci, mi dobili samo 2400 + 1500 avans ko je uzeo = 3900 din i to je sve. 35e!
 
Takodje neznam nikoga ko ima ugovorenu proizvodnju, opekli su se ljudi proeklih godina sa paritetima, i sad cim cuju da je nesto na paritet -bezanija.
 
Ja nisam uzeo avans tako da mi je ostala sasmo nasfta-hvala im i za to a ovo ostalo im silovoljno poklanjam za nadgrobni spomenik u aleji velikana,moj skromni doprinos.
 
Nisam jos uvek iskoristio bonove jer nisam imao para da kupim naftu :(
Sve ode za seme, min.djubrivo, hemiju...
Jos samo da se ispostavi da je to istina, pa da stvarno covek uzme govnjavu motku i krene da ih mlati!

Ne govnjavu motku, nego hemijsku olovku u ruke pa na izbore! Uslučaju da i ti novi ne budu valjali, onda je vreme za govnjavu motku i onda idemo svi!
 
Kukulele, nije kasno da se trazi avans. Popunjavaju asistenti sve vreme i dalje zahteve. Kazu da im nije receno da to obustave. Dal da uzmemo nas dvojica, posto nismo uzeli?
Zasto im poklanjas ako ne moras?
 
Cekaj malo znaci ko je kupio djubre i seme za kes on ne dobija nista ako je uzeo na paritet on dobija ili sta? ja se kladim da i oni neznaju sta su rekli zamuljaliga katastrofa.
 
Cekaj malo znaci ko je kupio djubre i seme za kes on ne dobija nista ako je uzeo na paritet on dobija ili sta? ja se kladim da i oni neznaju sta su rekli zamuljaliga katastrofa.

Baš tako znači kako si napisao.gle,sve nas je više i više.
Marko,uzimaj ako možeš,ja mislim da im i to ostavim za nadgrobni spomenik.
 
Ja nisam uzeo avans tako da mi je ostala sasmo nasfta-hvala im i za to a ovo ostalo im silovoljno poklanjam za nadgrobni spomenik u aleji velikana,moj skromni doprinos.

Sačekaj, komšo, da vidimo konačno u pismenoj formi šta kažu. Ako imaš umatičenu stoku ne bi trebalo da je problem. Mene jebe što mi stoka nije umatičena, mada jeste obeležena, ali imam nešto ugovoreno.
Ako nisu imali u vidu da subvencionišu stočarsku proizvodnju, onda ćemo i dalje biti Afrika tj. oni koji izvoze sirovinu(kukuruz u našem slučaju) umesto da izvozimo sir, mleko u prahu, gulaš u konzervi, pršutu itd...
 
Poslednja izmena:
Ni stoka mi nije umatičena.To je posebna vrsta krava koja ne jede i ne pije vode a mleko lije ko iz kabla,Po tome se razlikuju od ovih umatičenih.
Sve je komšo jasno kao dan ali mi je drago da će bar neko još dobiti i smanjiti se broj nezadovoljnih.
 
Ma ne kazem da to nije istina, nego kazem da je to onda gore nesto sto je bilo! Ponavljam, ne poznajem nikoga ko ima ugovorenu proizvodnju! Za Vojvodinu je normalna takva proizvodnja, ali ovde kod nas u Kragujevcu nije!
Znaci, mi dobili samo 2400 + 1500 avans ko je uzeo = 3900 din i to je sve. 35e!

u Vojvodini se suncokret uglavnom radi na ugovore,ali kukurz to jos nisam cuo,ja bar nisam nikad tako radio,psenica se uglavnom ugovara
 
Nazad
Vrh