Protestna vožnja traktorima.

Da li ste verovali da ćemo uspeti ?

  • Da

    Glasovi: 248 68,9%
  • Ne

    Glasovi: 112 31,1%

  • Ukupno glasača
    360
Neizvesno okončanje blokade poljoprivrednika
Beta, Tanjug | 26. 04. 2012. - 00:22h
Večerašnji pregovori ministra poljoprivrede Dušana Petrovića i nezadovoljnih poljoprivrednika koji blokiraju puteve u Vojvodini i Šumadiji traju već nekoliko sati i još se ne nazire rešenje.
 
"Rešenje tekućih problema u domaćem agraru se nazire u kombinovanom premiranju po površini, ali uz obavezu da zemljoradnik mora da zasnuje poljoprivrednu proizvodnju i 'preskoči' određeni minimalan prag produktivnosti", precizirao je Milovanović.[TABLE="class: antrfile right, align: right"]
[TR]
[TD]No code has to be inserted here.
[/TD]
[/TR]
[/TABLE]
Maksimalna isplata subvencija po hektaru neće, prema rečima Milovanovića, biti veća od 12 hiljada dinara, a od te sume će biti odbijen iznos sredstava koji su poljoprivrednici već dobili po osnovu regresiranog dizel goriva i avansa za prolećnu setvu.

"To konkretno znači da će zemljoradnici imati samo pravo na razliku, naravno ukoliko se o svemu postigne konačan dogovor, što podrazumeva potpunu deblokadu puteva i normalizaciju saobraćaja na svim putnim pravcima", rekao je Milovanović.

On je napomenuo i da neće ponovo biti uvedeno plaćanje obaveza za PIO fond, niti će biti ograničenja u pogledu površina koje će se subvencionisati.

Na pitanje da li će biti dovoljno novca u budžetu za ovu godinu za isplatu subvencija a na osnovu predviđenog modela, Milovanović je odgovorio da je rešenje pronađeno.

Predstavnik dela nazadovoljnih zemljoradnika iz Vojvodine Miroslav Ivković je kazao da su paori spremni na kompromis i da će prihvatiti ponuđenih 12 hiljada dinara po hektaru, umesto 14 hiljada dinara po hektaru, što su prvobitno zahtevali. On je rekao da zemljoradnici za sada neće odustati od blokade puteva, ali je istakao da očekuje razrešenje situacije u toku dana.

Nezadovoljni poljoprivrednici su drugi dan uzastopno blokirali veći broj saobraćajnica u Vojvodini i u Šumadiji. Poljoprivrednici su blokade puteva započeli u sredu u podne, nezadovoljni Vladinom uredbom koja predviđa subvencionisanje po prinosu, a ne po hektaru.
 
Sad je bilo na rtsu. Potrvrdjeno da će danas u toku dana biti napravljena i pismena forma dogovora. A to za 1000ha je sramota! Baš čudno da su organizatori protesta na to pristali
 
Posto nije bila izasla uredba za stocare, vocare, povrtare ni za prosli nacin subvencionisanja, kako ce sada premirati krave, svinje, ovce, jabuke, sljive, orahe, lesnike, papriku, kupus, lubenice...?
 
Sad je bilo na rtsu. Potrvrdjeno da će danas u toku dana biti napravljena i pismena forma dogovora. A to za 1000ha je sramota! Baš čudno da su organizatori protesta na to pristali

Verovatno se nas ministar borio za to da dobiju i ti sa vise hiljada hektara jer oni su ga za vreme ovih blokada podrzavali!

A Kukulele bi sada trebao da promeni ime!
:haha:
 
Pa šta meni smeta hoće li neko dobiti i za 10000ha ukoliko obezbede pare pa da i svi ostali dobiju.
 
Pa šta meni smeta hoće li neko dobiti i za 10000ha ukoliko obezbede pare pa da i svi ostali dobiju.
Pa ako se zalazu da bude za sve, i da bude pravedno za sve, bolje je da su taj "visak" novca do 1000ha dali marginalnim tj nerazvijenim delovima Srbije, postenim ljudima koji zaista rade, nego sto daju nekome kome sigurno nije potrebno toliko da opstane!

Dr. Grujo, naravno da su ovaj dogovor napravili tajkuni sa poljoprivrednicima, a ne ministar.
 
Pa i tih 1000ha se radi.Toliko zemlje nema u parlogu u celoj Vojvodini.Kod mene su ljudi i deo groblja uzorali i seju ,a ne ostalo_Opet počinjete da gledate šta,kako i zašto rade drugi ,a ne sebe i sebi bližnje.Mani te se toga .
 
Pa ako se zalazu da bude za sve, i da bude pravedno za sve, bolje je da su taj "visak" novca do 1000ha dali marginalnim tj nerazvijenim delovima Srbije, postenim ljudima koji zaista rade, nego sto daju nekome kome sigurno nije potrebno toliko da opstane!

Dr. Grujo, naravno da su ovaj dogovor napravili tajkuni sa poljoprivrednicima, a ne ministar.

Kakve veze imaju seljaci sa tajkunima pa nismo im valjda mi prodali fabrike i pola srbije znase ko je to uradio!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 
Presudio lobi tajkuna .. Nije mi jasno zasto nije odluceno do 100 Ha . Sad novac se razvodnjava , a prekopotreban je naravno nama manjim , em bi iznos bio veci.

Znaci novac ce se dobiti na zimu i dogodine , tj sve isto skoro ispada ..
 
Sve mi ovo nekako lici na ,, tesku namestaljku"
Po meni ovo ispadne ,, nije šija nego vrat" , neko se debelo zajebao (Ovo izgleda kao kompromis da budu i jedni i drugi u pravu) sa ovakvim dogovorom
Olovke u ruke i malo racuna , bice vam sve jasno ....
 
Nazad
Vrh