Protestna vožnja traktorima.

Da li ste verovali da ćemo uspeti ?

  • Da

    Glasovi: 248 68,9%
  • Ne

    Glasovi: 112 31,1%

  • Ukupno glasača
    360
Nemam nista protiv tih ljudi ali ne mozes da vuces sa tri strane i da trazis da ti bude kao i onom koji se iskljucivo bavi poljoprivredom.

Ne bih ja imao ništa protiv ni da nama bez PIO daju i neku paušalnu subvenciju, ko kaže da mora da dobijemo isto koliko i vi, ali bar nešto jer i mi ne pojedemo sami to što proizvedemo nego i mi isto tako predajemo izvesne količine na kantar, hoću reći stvaramo i mi te tržišne viškove.
 
G17+ vodi ove proteste i to je sada svima jasno!Prvo su za vreme Dulic-Markovic davali besplatno drzavnu zemlju kojima su hteli e sad ti isti moraju da vode proteste i blokade kako bi ovi skupili jos koji predizborni poen i hvalili se kako ce oni udvostruciti budzet i dati 20.000 po hektaru kao i onih obecanih 1.000 eura od akcija!!!Zao mi ljudi koji ispastaju a oni zbog kojih se blokira bas zabole i za selo i za paore!Njima je dobro i bice im jos bolje,a tu blokade po selima i varosicama nemaju bitnu ulogu!Sirotinja ispasta kao i uvek...Izborna cutnja je za koji dan,a te blokade po svim prilikama mogu da traju do formiranja nove Vlade a za to je rok 90 dana...Ima dosta kojih su navuceni na ovu pricu i nemaju pojma da politika ima ulogu u svemu ovome!Vodje protesta znam dobro,neke licno a neke ne ali reci cu samo ovo-Vecina nema zemlju a ovi koji imaju rade je ne daj Boze!
 
Ma ljudi, sta se svadjate. Pa trazi se dupli sistem, Petrovic je pojeo g...o i sad gleda kako da se izvuce. Ovaj sistem po kg naravno da vise odgovara velikima koji ne zale vestak i imaju ful agrotehniku. Onaj mali sto je vestak bacio poslednji put pre 4 godine, sta da ocekuje? Niko nije pominjao da se vrati obaveza PIO! Koliko ja znam, zahtev je 14.000 svima, da se obracunaju bonovi i avans i da se oduzme od te sume pa sta pretekne. Ako je budzet 22 milijarde, nek isplate pola sada, pola u januaru od sledeceg buzdeta, a za sledecu godinu, uz malo srece da imamo ministarstvo samo za poljoprivredu i coveka koji zna sta radi!

Za godinu dana mandata ovog diletanta Petrovica, 3 puta smo zatvarali puteve. Pametnom dosta!

---------- Poruka napisana u 12:44 ---------- Prethodna poruka je at 12:41 ----------

G17+ vodi ove proteste i to je sada svima jasno!Prvo su za vreme Dulic-Markovic davali besplatno drzavnu zemlju kojima su hteli e sad ti isti moraju da vode proteste i blokade kako bi ovi skupili jos koji predizborni poen i hvalili se kako ce oni udvostruciti budzet i dati 20.000 po hektaru kao i onih obecanih 1.000 eura od akcija!!!Zao mi ljudi koji ispastaju a oni zbog kojih se blokira bas zabole i za selo i za paore!Njima je dobro i bice im jos bolje,a tu blokade po selima i varosicama nemaju bitnu ulogu!Sirotinja ispasta kao i uvek...Izborna cutnja je za koji dan,a te blokade po svim prilikama mogu da traju do formiranja nove Vlade a za to je rok 90 dana...Ima dosta kojih su navuceni na ovu pricu i nemaju pojma da politika ima ulogu u svemu ovome!Vodje protesta znam dobro,neke licno a neke ne ali reci cu samo ovo-Vecina nema zemlju a ovi koji imaju rade je ne daj Boze!

Lupas nevidjeno. Uvek sam izlazio na proteste, ali niko nije pominjao stranke. Moze ucesnik protesta da bude clan stranke, ali ne sme da iznosi stranacka obelezja i da siri propagandu. Pa i vodja protesta takodje, ali ne sme da zastupa stranku na protestu i koliko ja znam, niko to i ne radi.

Pogledaj malo bolje, na protestima vidis samo drzavnu zastavu Srbije i nista vise!
 
U Novom Beceju su poceli da privode poljoprivrednike,ali i dalje neodustajemo.Dosli su sa pricom da je cela vojvodina prohodna i da je kod nas zadnja blokada.
 
Ma ljudi, sta se svadjate. Pa trazi se dupli sistem, Petrovic je pojeo g...o i sad gleda kako da se izvuce. Ovaj sistem po kg naravno da vise odgovara velikima koji ne zale vestak i imaju ful agrotehniku. Onaj mali sto je vestak bacio poslednji put pre 4 godine, sta da ocekuje? Niko nije pominjao da se vrati obaveza PIO! Koliko ja znam, zahtev je 14.000 svima, da se obracunaju bonovi i avans i da se oduzme od te sume pa sta pretekne. Ako je budzet 22 milijarde, nek isplate pola sada, pola u januaru od sledeceg buzdeta, a za sledecu godinu, uz malo srece da imamo ministarstvo samo za poljoprivredu i coveka koji zna sta radi!

Za godinu dana mandata ovog diletanta Petrovica, 3 puta smo zatvarali puteve. Pametnom dosta!

---------- Poruka napisana u 12:44 ---------- Prethodna poruka je at 12:41 ----------



Lupas nevidjeno. Uvek sam izlazio na proteste, ali niko nije pominjao stranke. Moze ucesnik protesta da bude clan stranke, ali ne sme da iznosi stranacka obelezja i da siri propagandu. Pa i vodja protesta takodje, ali ne sme da zastupa stranku na protestu i koliko ja znam, niko to i ne radi.

Pogledaj malo bolje, na protestima vidis samo drzavnu zastavu Srbije i nista vise!
Ne ucesnik vec VODjE,velika je razlika!Ne lupam,znam provereno...Ne realno je da se blokiraju putevi 2 puta u roku od mesec dana a do izbora par dana!Zahtevi uvek isti
 
loša ti provera ili taj kotije to reko dobro te zezno ja znam da niko nije pominjo nikakvu partiju sem kadje bio besan i kritikovo tako da loše si informisan
 
Lupas nevidjeno. Uvek sam izlazio na proteste, ali niko nije pominjao stranke. Moze ucesnik protesta da bude clan stranke, ali ne sme da iznosi stranacka obelezja i da siri propagandu. Pa i vodja protesta takodje, ali ne sme da zastupa stranku na protestu i koliko ja znam, niko to i ne radi.

Pogledaj malo bolje, na protestima vidis samo drzavnu zastavu Srbije i nista vise!

Sad ti lupetaš, Jan Husarik vas vodi na proteste, a on je G17+ Naravno da se ne nose stranačke zastave na barikadama jer bi tada pola vas provalilo da je izmanipulisano og strana Dinkićevih ljudi i povukli biste se sa barikada.
 
jel to od danas?sta je konkretno prvi zahtev?
od danas neznam zahteve jer ovaj put se nisam proključio pošto se bavim povrtarstvom a to niko ne pominje jersmo manjina pa kako bude nek bude ,Kazu dok jednom se ne smrkne drugom nemoze da svane:ppozdrav:mada podrzavam protest
 
ovo bi trebalo da su zahtevi

1.Uredbe o nacinu koriscenja premija za biljnu proizvodnju treba odmah preinaciti u subvencionisanje biljne proizvodnje porodicnim poljoprivrednim gazdinstvima po jedinici registrovane povrsine do 100 Ha,bez ikakvih uslova za dobijanje(fiskalni isecci za repromaterijal,PIO osiguranje itd.).velicinu subvencije treba odrediti tako sto sredstva,koja su predvidjena za premiju odredjenih biljnih proizvoda treba podeliti na svaki hektar registrovane povrsine,a isplacene avanse na ime premija treba zaracunati kao avans na ime subvencije po hektaru povrsine kod registrovanih gazdinstva;
2.Donji limit ukupnog novcanog prometa da bude 10 miliona dinara za obavezno prijavljivanje poljoprivrednog gazdinstva nadleznom poreskom organu( prijava u PDV sistem),a ne 4 miliona dinara,jer su se i pozitivni finansijski pokazatelji dosta promenili.
3.produzenje roka za realizovanje bonova za naftu u zavisnosti od isplate bar dela subvencija po jedinici povrsine jer zbog opste neparice to je nemoguce realizovati do 15 maja
4.Neophodno je sto hitnije sprovodjenje Nacionalne strategije ruralnog razvoja za period 2011 -2013 g. koja je usvojena u februaru 2011g.,kao i sto hitnije donosenje uredbi za ruralni razvoj(direktna davanja za investicije)
 
Poslednja izmena:
Par videa :






Jesam poljoprivrednik ......... ali što je mnogo mnogo je , stvarno ne treba da maltretiramo sopstveni narod i komšije ............ to je moje mišljenje ........ sad možete da me
pljuljete. Neću da ulazim u politiku ali ovo mi ne miriše na dobro .
 
A otkuda pravu policiji da maltretira gradjane kada dolazi bivsi predsednik Srbije u svojstvu obicnog gradjanina da blokira ulice po Pancevu, jel to sloboda i deomkratija ili je zakon upotrebljen kada odogovara vlasti, a kada treba vlast da ga se drzi onda su iznad zakona. E pa dosta je bilo vise! 2 godine je proslo od kako je donesen zakon o zabrani dupliranja funkcija i da li ste culi da ga se iko pridrzava ili da je neko batalio neku od funkcija, naravno da niste, dok oni gore sede u po 10 fotelja (upravni odbori, saveti, agencije, ministarstva, komisije...) nama bacaju koske da glabamo i jos treba da budemo zadovoljni! Pa mozda oni misle da su zemljoradnici ludi, glupi i primitivni, a nisu svesni, da je tako odavno bi popali i prepustili svoju krvlju stecenu zemlju njihovim finansijerima (tajkunima), zilava i visprena je to sorta ljudi i ne da bas za nos da je vuku i obecavaju 1din x 10t = 100€ pa tu matematiku i dete u 4 razredu osnovne skole provali da je pogresna.
Samo hrabro i slozno u sve masovnije proteste!!!
 
@sandor
Necu te pljuvati. Samo cu reci ovako, ti proizvodis repu i ocekujes na njoj subvenciju od 30-35000din/ha. Da proizvodis psenicu koja je inace neprofitabilna i dobijes 5000din/ha subvencije da li bi isto pricao? Ono sto ja tvrdim je da tih 0.5din/kg repe kada nas pokradu na primesama i necistoci ce biti jako gorki...
Subvencije po kg je provukao preradjivacki lobi, preko korumpiranih politicara! Spustili cenu suncokreta odmah za tih 3din po kg, za soju cemo tek da vidimo igranku kada nas sve ucene da predamo Viktoriji :sjasi:
 
Ne bih ja imao ništa protiv ni da nama bez PIO daju i neku paušalnu subvenciju, ko kaže da mora da dobijemo isto koliko i vi, ali bar nešto jer i mi ne pojedemo sami to što proizvedemo nego i mi isto tako predajemo izvesne količine na kantar, hoću reći stvaramo i mi te tržišne viškove.
PIO kao uslov ne bi trebao da postoji,sta koga briga dali cu ja ostvariti penziju ili ne,to je izmislila aktuelna vlast da bi sto vise sredstava podelila svojim ljudima posle 2008god.Isto tako,podelila je seljaka na hobiste i profesionalce da bi razjedinila seljaka,da nemaju zajednicki cilj i da lakse manipulise ljudima,ovog svega nije bilo 2007god.Seljak sa posedom do 7ha nema racun da uplacuje PIO,da se bakce sa racunima i svim ostalim a takvih je 70%,pa izracunaj koliku oni povrsinu obradjuju i kolike trzisne viskove prave.A kg neke robe je kg bez obzira ko ga proizveo,dal hobista ili profesionalac.Isto tako,subvencionisanjem po kg samo se ide na ruku velikim posednicima zemlje,preradjivacima i otkupljivacima ali to je cena ove nakaradne koalicije koju placa najsiromasniji sloj naroda.
 
Nisam imao u planu da se oglasavam u ovoj temi, ali moram posle malopredjasnjeg telefonskog ragovora sa jednim mojim prijateljem. Ja obradjujem svega par jutara zemlje i na to imam jos i plantazu lesnika, registrovanu farmu svinja i bavim se povrtarstvom i ne placam pio, a ni ne radim u nekoj firmi. Na sta mi je on rekao da zbog toga sto ne placam pio ja nisam poljoprivrednik a on jeste poljkoprivrednik jer njegov tata placa iako je on zaposlen u firmi, i oni se bave cistim ratarenjem. Da napomenem da ni jednog momenta nisam imao pravo na subvencije i da ih nisam ni trazio, niti sam drzavnu zemlju radio u zakup, a sve prosteste sam podrzao i ako nisam mogao traktorom otisao sam kolege autom da obidjem. E sada, zbog pojedinaca koji tvrde da stocari, vocari i povrtari nisu poljoprivrednici IZGBUILI ste jos jednog koji vas je podrzavao! Ja sam u poljoprivredi 365 dana u godini a ratari su sezonski i opet postujem svaciji rad. I samo nastavite da se koljete oko drzavne zemlje i vasih 14000 dinara po hektaru. SRAMOTA za ovu drzavu kako se delite!
Sigurno ne razmisljaju svi tako ,kao taj tvoj kolega.Dogod svako bude gledao svoju zadnjicu i licni interes,vladi moze biti samo lakse sa manjim grupama.Da je srece da smo svi slozni i da su traktori isterani i kad su tovljaci svinja blokirali puteve.tada su neki rekli ko ih sisa nek ne drze svinje.
SVI SMO ZAJEDNO U POLJOPRIVREDI i treba jedni druge da podrzimo.Treba se izboriti i za cenu mleka,mesa,zitarica itd.Budimo ljudi slozni,ove svadje ne mogu dobro doneti.Sustina problema je sto drzava nema para i duzna je i Bogu i narodu,pa izmislja kako da prodje jeftinije.
Puna podrska i istrajte,mada nemam licni interes.:ppozdrav:
 
G17+ vodi ove proteste i to je sada svima jasno!Prvo su za vreme Dulic-Markovic davali besplatno drzavnu zemlju kojima su hteli e sad ti isti moraju da vode proteste i blokade kako bi ovi skupili jos koji predizborni poen i hvalili se kako ce oni udvostruciti budzet i dati 20.000 po hektaru kao i onih obecanih 1.000 eura od akcija!!!Zao mi ljudi koji ispastaju a oni zbog kojih se blokira bas zabole i za selo i za paore!Njima je dobro i bice im jos bolje,a tu blokade po selima i varosicama nemaju bitnu ulogu!Sirotinja ispasta kao i uvek...Izborna cutnja je za koji dan,a te blokade po svim prilikama mogu da traju do formiranja nove Vlade a za to je rok 90 dana...Ima dosta kojih su navuceni na ovu pricu i nemaju pojma da politika ima ulogu u svemu ovome!Vodje protesta znam dobro,neke licno a neke ne ali reci cu samo ovo-Vecina nema zemlju a ovi koji imaju rade je ne daj Boze!

Ma daj ne lupaj, to je isto kao kad bi rekao da to ima veze sa velikim mitingom naprednjaka???!!! Jer dok traju protesti i policijske blokade ne mogu autobusi da idu za BG. I sta sad? Treba opet neko kao ti da se pojavi i kaze - eto vidite, protesti su zato da naprednjaci ne bi odrzali miting?! To nema veze s tim. Nego je pre nesto drugo - a to je da je drzava dovedena do ambisa i da problemi bukvalno pocinju da se gomilaju od protesta paora, medicinara do ko zna kakvih jos protesta koji se preklapaju.
 
Danas su i neki studenti poceli da strajkuju gladju ! Ova zemlja je pred unistenje. Dodje mi da rasprodam sve izvadim pasos i da odem u tri lepe P.M ! Ni sa tih 14000 ni bez njih nama nema spasa ! Mada za neke tih 14000 je zadnja slamka sto ih drzi da ne potonu ! To je realnost !
 
Nazad
Vrh