Protestna vožnja traktorima.

Da li ste verovali da ćemo uspeti ?

  • Da

    Glasovi: 248 68,9%
  • Ne

    Glasovi: 112 31,1%

  • Ukupno glasača
    360
A otkuda pravu policiji da maltretira gradjane kada dolazi bivsi predsednik Srbije u svojstvu obicnog gradjanina da blokira ulice po Pancevu, jel to sloboda i deomkratija ili je zakon upotrebljen kada odogovara vlasti, a kada treba vlast da ga se drzi onda su iznad zakona. E pa dosta je bilo vise! 2 godine je proslo od kako je donesen zakon o zabrani dupliranja funkcija i da li ste culi da ga se iko pridrzava ili da je neko batalio neku od funkcija, naravno da niste, dok oni gore sede u po 10 fotelja (upravni odbori, saveti, agencije, ministarstva, komisije...) nama bacaju koske da glabamo i jos treba da budemo zadovoljni! Pa mozda oni misle da su zemljoradnici ludi, glupi i primitivni, a nisu svesni, da je tako odavno bi popali i prepustili svoju krvlju stecenu zemlju njihovim finansijerima (tajkunima), zilava i visprena je to sorta ljudi i ne da bas za nos da je vuku i obecavaju 1din x 10t = 100€ pa tu matematiku i dete u 4 razredu osnovne skole provali da je pogresna.
Samo hrabro i slozno u sve masovnije proteste!!!

Citam komentare i stvarno svaka cast na ovom, jer mislim da se vecina ovde zamajava glupostima i da od drveta sumu ne vidi, a to je da ce od Petroviceve uredbe samo on i ova oligarhija imati koristi. I samo da ponovim i ja - otkuda policiji pravo da pola 2011 strajkuje stvarajuci kilometarske redove za licne karte i ostalo , zaustavaljajuci saobracaj ispred vlade i to u uniformama?! Kada sam radio registraciju morao sam u pola dva ujutru da zauzmem mesto ispred saltera da bih ujutru u 7 dobio broj za iduci dan. Iduci dan sam i pored broja cekao puna 3 sata da dodjem na red. Izgubio sam dva dana na registraciju. A TO VAM NIJE MALTRETIRANJE GRADJANA? Sada kada paori protestuju, e to je maltretiranje gradjana, ma je li? Treba nekom j... sve po spisku. Prvi je onaj mafijas na celu ministarstva poljoprivrede. Svi smeju da rade sta im volja samo poari ne smeju za svoja prava da se bore? Jos pazi ti bezobrazluka - ,,paorima je mesto na njivama''. Ma hajde? A gde je tebi i zutima mesto? U zatvorima, bando jedna nevidjena. Ma ne treba je.... nikog 5%, samo napred i slozno do ukidanja ove nakaze od uredbe.
 
samo tako imate moju punu podršku nije mi lako putovati iz Bavaništa za Beograd iako moram mnogo da pešačim ali izdržaću pa taman da blokade traju 100dana :ppozdrav:
 
A šta da radi onaj sa manje od 10 hektara, platom od dvadesetak hiljada i nezaposlenom ženom?
Da je prijavi na pio fond da zena ima posao na poljoprivrednom gazdinstvu , al ne tibi hteo da ona jos malo muze pare sa biroa za aposljavanje uz tvoju platicu od 70 000 i njene 10 na birou + da ti i cale dobije subvencije na zemlju koju je dao u zakup
 
Činjenica je da nam je poljoprivreda jedna od najprofitabilnijih grana.Slažem se i da svi gledaju da nam maknu gde stignu ali ljudi ako nam uzimaju ne moraju naš i da nam otimaju.
Činjenica je i to da su se neki i nafatirali subvencionisanjem po hektaru.
Činjenica je i da ima mnogo poštenih poljoprivrednika-rečenica iznad se ne odnosi na njih.
Činjenica jeda mali poljoprivrednik teško opstaje i pored tih subvencija ako ih je uopšte i dobija
Podržavam sve poštene poljoprivrednike koji su u protestima ali dajte ljudi da se blokiraju naše derikože i time se izrazi prava snaga i pravo mesto za iznošenje svog besa koji se skupljao godinama.
Činjenica je i da je ovoj vlasti poljoprivreda na dnu prioriteta.
Kako izaći svemu tome na kraj,postavlja se pitanje.
 
Činjenica je da nam je poljoprivreda jedna od najprofitabilnijih grana.Slažem se i da svi gledaju da nam maknu gde stignu ali ljudi ako nam uzimaju ne moraju naš i da nam otimaju.
Činjenica je i to da su se neki i nafatirali subvencionisanjem po hektaru.
Činjenica je i da ima mnogo poštenih poljoprivrednika-rečenica iznad se ne odnosi na njih.
Činjenica jeda mali poljoprivrednik teško opstaje i pored tih subvencija ako ih je uopšte i dobija
Podržavam sve poštene poljoprivrednike koji su u protestima ali dajte ljudi da se blokiraju naše derikože i time se izrazi prava snaga i pravo mesto za iznošenje svog besa koji se skupljao godinama.
Činjenica je i da je ovoj vlasti poljoprivreda na dnu prioriteta.
Kako izaći svemu tome na kraj,postavlja se pitanje.
Sve stoji , samo i subvencije treba smanjiti , mnogo je do 100h
 
Данас.
imag1032.jpg


imag1036.jpg
 
Petrović će popustiti i biće izjašnjavanja ko želi po hektaru a ko po površini ali će limit biti manji od 100ha.
Ništa tačnije ne znam.Vrši se veliki pritisak na pojedince da se prekinu protesti.Bilo je od ponuda svega i svačega do pretnji inspekcijama.
 
Al bi onda bilo mucke.Jedan ce po hektaru,a komsija po kili,pa se sve pise na komsiju.Imacemo rekordne prinose u svetu.Treba biti realan,sta je moguce,a sta ne.Zeznuli su se sa ovom skart naftom,pa sad ili da alale ili da ne popuste.Nadam se prvom.
 
Da je prijavi na pio fond da zena ima posao na poljoprivrednom gazdinstvu , al ne tibi hteo da ona jos malo muze pare sa biroa za aposljavanje uz tvoju platicu od 70 000 i njene 10 na birou + da ti i cale dobije subvencije na zemlju koju je dao u zakup

Ne znam otkud 70000 ko u opšte ima tolika mesečna primanja u Srbiji? Pa nisam ja naš ministar! Reč je bilo o dvadesetak, zar ne? Drugo nezaposleni na birou nemaju pravo na novčanu nadoknadu ako neko u porodici poseduje preko 0,5 ha poljoprivrednog zemljišta. Ko je blesav da prijavi ženu na PIO na manje od 10 ha? To je na granici isplativosti, a penzije neće biti kad ona dospe za penziju.
 
Evo da ukapiras,gde su sada one "VODJE" od prosle god i kakve sad izjave daju.Oni su sebe namirili i sad pricaju kako se solidarisu sa onima sa manjim posedom i da je ovo bolji vid subvencionisanja nego po ha.Ja sam za subvencinisanje po ha,nemam nameru da blatim ikog,imam i pametnijeg posla a imam i M.UDA,nisam cinik i ne mrzi me nista,samo kazem sta ja mislim.Prosle godine se skupilo sve kod seljaka izasli su ljudi iz Vojvodine,poceli su da krecu seljaci i iz ostalih delova Srbije,tad je trebalo da se sredi sve u poljoprivredi ali tad su ta nekakva udruzenja i njihovi predstavnici iliti "VODJE"dogovorili to sto su dogovorili,tj. nista,samo 14000/ha,kao da vise problema seljak nema i to samo za 2011god. kao da se vise necemo baviti poljoprivredom.Ujedno,ministarstvo poljoprivrede je i stvorilo sva ta udruzenja i "VODJE"da bi lakse manipulisalo seljacima u korist veliki otkupljivaca,preradjivaca i veliki posednika.Ima toga jos,ali drugi put.
znam ja sve to ali sada kada su opt krenuli za bolje proizvodjaca jer se svi preko nasih grbaca hrane drugi sede za kompom i pametuju.... mislim da je ovo u redu i da posle ovoga treba naglasiti vladi da ce i posle 6 maja biti isto ako ne promene stavove i ne preduzmu nesto bolje za nas... jedni su za daj sta das ,, drugi za sub po kg a treci zele do brograda a panduri ih sprecavaju... nema efekta ako seljak ne moze da dobije svoj deo koji mu pripada a pritom cela ova drzava se hrani preko NAS!!!.... treba i da ispastaju pojedinci ali za sada je bolje da se drzava osvesti i da seljacima njihovo a posle nek prazni dzepove onima koji su od drzave krali....
 
1.Uredbe o nacinu koriscenja premija za biljnu proizvodnju treba odmah preinaciti u subvencionisanje biljne proizvodnje porodicnim poljoprivrednim gazdinstvima po jedinici registrovane povrsine do 100 Ha,bez ikakvih uslova za dobijanje(fiskalni isecci za repromaterijal,PIO osiguranje itd.).velicinu subvencije treba odrediti tako sto sredstva,koja su predvidjena za premiju odredjenih biljnih proizvoda treba podeliti na svaki hektar registrovane povrsine,a isplacene avanse na ime premija treba zaracunati kao avans na ime subvencije po hektaru povrsine kod registrovanih gazdinstva;
2.Donji limit ukupnog novcanog prometa da bude 10 miliona dinara za obavezno prijavljivanje poljoprivrednog gazdinstva nadleznom poreskom organu( prijava u PDV sistem),a ne 4 miliona dinara,jer su se i pozitivni finansijski pokazatelji dosta promenili.
3.produzenje roka za realizovanje bonova za naftu u zavisnosti od isplate bar dela subvencija po jedinici povrsine jer zbog opste neparice to je nemoguce realizovati do 15 maja
4.Neophodno je sto hitnije sprovodjenje Nacionalne strategije ruralnog razvoja za period 2011 -2013 g. koja je usvojena u februaru 2011g.,kao i sto hitnije donosenje uredbi za ruralni razvoj(direktna davanja za investicije)

Ovo bi trebalo da su uslovi ili ovo su uslovi? Nije sve jedno. Meni se čini da učesnici protesta većinom i ne znaju šta su zahtevi.
Ovako nešto je za mene prihvatljivo. Dođe mi odmah da vam se pridružim sa sve prskalicom zakačenom, ali onda se setim kako sam prošao prošle sezone i jebi ga! Kud nisam stariji pa da sam zaboravio.
Šalu na stranu, ajd' da je neko drugo vreme nego deset dana do izbora!
 
G17+ vodi ove proteste i to je sada svima jasno!Prvo su za vreme Dulic-Markovic davali besplatno drzavnu zemlju kojima su hteli e sad ti isti moraju da vode proteste i blokade kako bi ovi skupili jos koji predizborni poen i hvalili se kako ce oni udvostruciti budzet i dati 20.000 po hektaru kao i onih obecanih 1.000 eura od akcija!!!Zao mi ljudi koji ispastaju a oni zbog kojih se blokira bas zabole i za selo i za paore!Njima je dobro i bice im jos bolje,a tu blokade po selima i varosicama nemaju bitnu ulogu!Sirotinja ispasta kao i uvek...Izborna cutnja je za koji dan,a te blokade po svim prilikama mogu da traju do formiranja nove Vlade a za to je rok 90 dana...Ima dosta kojih su navuceni na ovu pricu i nemaju pojma da politika ima ulogu u svemu ovome!Vodje protesta znam dobro,neke licno a neke ne ali reci cu samo ovo-Vecina nema zemlju a ovi koji imaju rade je ne daj Boze!
nebitno je ko ima zemlju a ko ne od vodja ono sto je bitno je to da su te iste vodje dobro organizovali i neterali seljaka da se bori za svoje... niko od nas nije zeljan ali zasto davati drzavi ono sto nije njeno...>???? ....
 
Samo molim boga da nam da snage i dostojanstva da izdrzimo u borbi i sacuvamo zemlju jer je to jedino sto imamo!!!

Dobijate sve veću podršlu od ljudi iz grada iako nisam na barikadama trudim se svim sredstvima da objasnim svima oko sebe u čemu je probelm i svi odreda kada ukapiraju da je po sredi prevara odnosno krađa enormnih razmera onda promene mišljenje i shvate da radite pravu stvar.

Medijska blokada vlada trenutno po pitanju protesta zemoljoradinka! Niti jedan medij nije preneo neku izjavu ljudi sa protesta ili predstavnika zemljoradnika, citira se isključivo izjava lopuže Petrvića!

Istrajte u svemu!
 
Da ne bude nesporazuma, nisam ja za ovo po kilogramu nego to prihvatam kao daj šta daš. Naravno da je bolje svima po hektaru, ali treba biti realan.
Drage kolega na barikadama, izmanipulisani ste!
 
Neko reče pred proteste da ako bude veči broj protestanata da će vlada popustiti.
Ma potrošiše oninaše subvencije na kampanju (nema bilborda ispod 50E pa kada prošetate gradom brojte)
Ako nešto i dobijemo na mostu uzeće nam na ćupriji.
Mi smo jednostavno u bezizlaznoj situaciji.Sve je trebalo ranije da se rešava,Sad je kasno.
 
Umesto sto sedite na ovaj forum i mlatite praznu slamu,izadjie da istrajemo u ovome! nas u Nb jebu ko majmune,treba nam ljudi!!
 
Nazad
Vrh