Protestna vožnja traktorima.

Da li ste verovali da ćemo uspeti ?

  • Da

    Glasovi: 248 68,9%
  • Ne

    Glasovi: 112 31,1%

  • Ukupno glasača
    360
Ja odoh na smenu, nastavak blokade od 8 sati, nadam se u mnogo većem broju nego juče.
 
OVO JE OD juce :
Blokirani izlazi iz Subotice - propuštanja na svaki sat


Subotički poljoprivrednici sa oko dve stotine traktora blokirali su gotovo sve glavne izlaze iz Subotice u okviru protesta poljoprivrednika koji su nezadovoljni merama agrarne politike ministarstva poljoprivrede, izjavio je član Organizacionog odbora protesta Nezadovoljnih poljoprivrednika Miroslav Ivković.
Po podacima Udruženja poljoprivrednika Subotica, blokirani su putevi ka graničnom prelazu Kelebija, ka Somboru, regionalni put ka Novom Sadu, prilazi petljama auto-puta Horgoš-Beograd "Subotica – jug", "Subotica – Istok", kao i "divlji" izlaz na auto -put kod mosta u naselju Klisa.
Po podacima sa terena, jutros je jedino bio slobodan silaz na auto-put kod petlje "Subotica – sever", kod "Rodinog gnezda" na Paliću, ali je, nezvanično, i taj izlaz sada blokiran.
Prema rečima člana organizacionog odbora nezadovoljnih poljoprivrednika, blokirani su putevi na 80 lokacija u Vojvodini i 27 lokacije u Srbiji sa oko 3.500 traktora.
Ivković kaže da se tačan broj traktora na putevima ne zna, jer po njegovim rečima, poljoprivrednici "samoinicijativno izlaze i blokiraju puteve".
"Nikakav odgovor nismo dobili od Ministarstva poljoprivrede. Na sinoćnjem sastanku smo predložili da se poljoprivrednici izjasne o tome da li žele subvencionisanje po kilogramu ili po hektaru, ali je to odbijeno" - rekao je Ivković za Tanjug.
Po podacima sa terena, na blokadama u Subotici vozila se propuštaju na svakih sat vremena po 15 minuta.
 
Put Zrenjani-Sečanj-Vršac blokiran na izlasku iz mesta Konak sa 60 traktora.Mnogo više ljudi nego prošli put.
 
Krlemrle,komšo-nemoj nasedati na provokacike.Zbog takvih stavova smo i tu gde jesmo samo što su se sad osvestili jer je Petrović odjednom presekao priliv novca a uplaćene traktorčine a rate idu.Žao mi je samo onih koji su u svemu ovome kolateralna šteta i oni nas i te kako razumeju a oni koji su od prvog komšije uzimali pola subvencija samo da bi sredili papirologiju e za njih mi nije žao
 
ne kapiram sta si teo ovim da kazes??? ti si za onu varijantu po kg ili eto sedis kuci jer ti vodje ne odgovaraju??? ma dajte bre ovde se svako bori za sebe ali treba neko i da vas vuce za rukave... nemoj da ste cinicni kad vas sve mrzi.... nemate pametnija posla ili M.DA pa ajde da blatimo sve one koji pokusavaju nesto da postignu.... dokle cete biti mrzovoljni i cekati da vam padne s neba????? ... grrrrr
Evo da ukapiras,gde su sada one "VODJE" od prosle god i kakve sad izjave daju.Oni su sebe namirili i sad pricaju kako se solidarisu sa onima sa manjim posedom i da je ovo bolji vid subvencionisanja nego po ha.Ja sam za subvencinisanje po ha,nemam nameru da blatim ikog,imam i pametnijeg posla a imam i M.UDA,nisam cinik i ne mrzi me nista,samo kazem sta ja mislim.Prosle godine se skupilo sve kod seljaka izasli su ljudi iz Vojvodine,poceli su da krecu seljaci i iz ostalih delova Srbije,tad je trebalo da se sredi sve u poljoprivredi ali tad su ta nekakva udruzenja i njihovi predstavnici iliti "VODJE"dogovorili to sto su dogovorili,tj. nista,samo 14000/ha,kao da vise problema seljak nema i to samo za 2011god. kao da se vise necemo baviti poljoprivredom.Ujedno,ministarstvo poljoprivrede je i stvorilo sva ta udruzenja i "VODJE"da bi lakse manipulisalo seljacima u korist veliki otkupljivaca,preradjivaca i veliki posednika.Ima toga jos,ali drugi put.
 
čujem priče da će dačić da pošalje žandarmeriju da rastera seljake ako se ne povuku da rastera ali silom :sta: to bi mu bila veeeeeeeeeeeelika greška jer bi tada nastao ponovo 5 oktobar
 
iako sam hobi-poljoprivrednik i radim to iz zadovoljstva i ne na velikoj površini ŽELIM VAM DA ISTRAJETE U NAMERAMA I DA SE JEDNOM REŠI VAŠ STATUS, POLJOPRIVREDNIKA-SELJAKA-PAORA, ONAKO KAKO STE NAUMILI I KAKO JE PRAVO!! pozdrav svima!
 
Moze li mi neko reci kakva je situacija na putu St Pazova - Ruma.Moze li se proci.Inace podrska i istrajte.:ppozdrav:
 
Pa ako su te "VODJE"od prosle god bili zvanicni predsednici poljoprivrednih udruzenja i ako su zgresili treba ih tuziti za zloupotrebu sluzbenog polozaja pa ce se cesati gde nikad ih nije svrbelo,a osnova sigurno ima za tuzbu i dok se tako nebude radilo pa nekome nepukne kicma nece se bas svako hvatati za takve i bilo koje funkcije.Ovako ti pojedini podnesu ostavku mi sretni sto je otisao,a on se ovajdio o nas i nabi je nam usi magarece da i drugi mogu da nas vuku za iste.A sto se tice zloupotreba u vezi sa 14000din pa svako u svom mestu zna ko je to radio eto kod mene u komsiluku ima njih 2-ica sto su na svoja gazdinstva pisali dosta njiva iako ih nisu radili nego za 5000din cinili uslugu vlasnicima tih njiva i dizali im subvencije,a mogu i javno da iznesem ko je sve u Vrbasu uzimao drzavnu zemlju i davao je u podzakup Turincima,Kuljanima,Srbobrancima,...I slazem se da treba da se placa PIO ko hoce sunbvencije i treba da postoje profesionalni i hobi poljoprivrednici jel nemogu biti isti onaj od 5,50 i 500kj!
 
pa kad bi moglo samo od firme da se živi ili samo od poljoprivrede bilo bi suuuuuuper ovi sve rasprodali pa mi reci u kojoj firmi ? a u poljoprivredi znaš kakva je situacija a ako neko misli da je kod privatnika super onda taj još nema dijagnozu
 
Samo jos da vam napomenem da je bilo i kradje u Trezoru, pojedinci (poljoprivredne gazdurine) su neprijavljenu zemlju na kraju obnove gazdinstva svu pisali na sebe i subvencije po pola delili sa sluzbenikom iz Trezora. Ako je potrebno ja cu ih ovde i imenovati i reci ciju su sve zemlju prijavljivali na sebe jer je u jednom momentu i moja zemlja tako otisla!
 
Nazad
Vrh