Protestna vožnja traktorima.

Da li ste verovali da ćemo uspeti ?

  • Da

    Glasovi: 248 68,9%
  • Ne

    Glasovi: 112 31,1%

  • Ukupno glasača
    360
ima li blokade kod srbobrana pa da se prikljucimo i mi
 
Колегама пољопривредницима на блокадама желим да истрају. Не само да би добили шта траже, већ и зато што сам убеђен да им се неће испунити захтеви. Истајтрајавајте ! јер верујем да залуд трошите снагу, те ћете се напослетку уверити да смо сви ми који смо доборнамерно саветовали да се не десе блокаде - били у праву.
Српској пољопривреди требају савремени пољопривредници, образовани, одважни, јаки и физички и психички и морално. Неко ко уме да гледа не само на сутра него на прекосутра !! Неко ко уме да испројектује далекосежни циљ. Срамота је свих нас и вођа наших удружења да траже од државе на направе стратегију развоја пољопривреде. То морамо МИ да урадимо, а држава само да аминује или да благо коригује. Овако се понашамо као размажена деришта - ако нема пара ја ћу на улицу и шта ме брига што неки други сељаци не добијају ни динар !! Где је ту солидарност, етика, логика?
Нпр, ако држава нема довољно пара, нека помогне сточарима, па ће они имати довољно стоке и новаца да плате за кукуруз и детелину који сам им продао, а нисма морао да продам тајкунима попут Дракулића и компаније. Овако стално се делимо на тобож велике,а имају 50-100ха, и мале који су такође мали., северњаке и јужњаке, сточаре и ратаре, а нико не размишља да смо сви ми пољопривредници и да као што би рекао Хемингвеј - " не питај за ким звоне звона, можда звоне баш за тобом".
Било како било - истрајте на блокади . Барем док не схватите шта је све потребно променити у нашим главама у нашем образовању у нашим тежњама....Барем док не схватите да је коначно дошло време да ми сами морамо да дајемо решења пре него се деси проблем и сами стварамо нашу будућност, а за то је, драги пријатељи потребно и знање и храброст...
 
Da ne bude nesporazuma, nisam ja za ovo po kilogramu nego to prihvatam kao daj šta daš. Naravno da je bolje svima po hektaru, ali treba biti realan.
Drage kolega na barikadama, izmanipulisani ste!

E to daj sta das nas je i dovelo dovde. Ovi blogeri sto sugerisu preko ove teme da se prekinu protesti su clanovi vladajucih stranaka koji su dobijali bespovratne kredite od pokrajne i sada to moraju da '' odrade''. Niko ne prica o tome a to svi znamo. Da,zaista treba biti realan i znati koliko je Petrovic spreman da ide da bi prevario ljude. Kaze nafta da se vrati. Pa konju jedan, za taj iznos onda umanji subvenciju. To mu je samo izgovor.
 
a što on ( ministar ) hoće da mi dobijemo više jer kako kaže subvencije po kilogramu nam donose više prihoda , kad mi sami hoćemo manje neka on nama da to manje 14000/h i što se on buni ako mi hoćemo manje a ne više i tako će još i uštedeti još nisam čuo da neko odbija da da manje ako može a naš ministar to radi baš me čudi :sta::haha:
 
@ivanm hvala sto si izneo svoje misljenje,ali nemozes ovde nikog ubediti da neko ko je dobijao 14000 sada se odrekne zarad nekog ko nije dobijao nista... jednostavno moglo je svima da se da po 14ooo a da se da samo na svoju licnu zemlju a ne na ono sto radis u zakup to je moje misljenje za koje opet mnogi nece da se sloze...
Kad bi bilo po ovom tvom postu, onda bi ovi sto ne rade zemlju uzimali subvencije i meni davali zemlju u zakup, za odredjenu nadoknadu, tek ta varijanta nije dobra.
 
Да се разумемо, ја сам до сада остваривао право на субвенцију и сада сам извисио као добар део оних као ја.
Оноликим постом сам хтео да кажем, кроз аргументе, да је време да се мењајуствари у пољопривреди, али да промене морају да крену и од нас самих. Делимична решења и себични захтеви и ставови доводе до тога да смо стално незадовољни, лутамо као гуске у магли и да мало-мало блокадама досађујемо поштеном радничком свету који ништа боље не живи од нас. Оне против којих су протести организовани оне једноставно не дотичу.
 
Колегама пољопривредницима на блокадама желим да истрају. Не само да би добили шта траже, већ и зато што сам убеђен да им се неће испунити захтеви. Истајтрајавајте ! јер верујем да залуд трошите снагу, те ћете се напослетку уверити да смо сви ми који смо доборнамерно саветовали да се не десе блокаде - били у праву.
Српској пољопривреди требају савремени пољопривредници, образовани, одважни, јаки и физички и психички и морално. Неко ко уме да гледа не само на сутра него на прекосутра !! Неко ко уме да испројектује далекосежни циљ. Срамота је свих нас и вођа наших удружења да траже од државе на направе стратегију развоја пољопривреде. То морамо МИ да урадимо, а држава само да аминује или да благо коригује. Овако се понашамо као размажена деришта - ако нема пара ја ћу на улицу и шта ме брига што неки други сељаци не добијају ни динар !! Где је ту солидарност, етика, логика?
Нпр, ако држава нема довољно пара, нека помогне сточарима, па ће они имати довољно стоке и новаца да плате за кукуруз и детелину који сам им продао, а нисма морао да продам тајкунима попут Дракулића и компаније. Овако стално се делимо на тобож велике,а имају 50-100ха, и мале који су такође мали., северњаке и јужњаке, сточаре и ратаре, а нико не размишља да смо сви ми пољопривредници и да као што би рекао Хемингвеј - " не питај за ким звоне звона, можда звоне баш за тобом".
Било како било - истрајте на блокади . Барем док не схватите шта је све потребно променити у нашим главама у нашем образовању у нашим тежњама....Барем док не схватите да је коначно дошло време да ми сами морамо да дајемо решења пре него се деси проблем и сами стварамо нашу будућност, а за то је, драги пријатељи потребно и знање и храброст...

Ponavljam da oni koji su protiv protesta (A NE BLOKADA), otvore sebi novu temu a na palam...e ovde kako treba popustiti banditima u foteljama.
Prika, nacionalna strategija se ne pravi za kafanskim stolom , sa Perom i Stevom, vec to rade asocijacije, udruzenja ili nazovi kako hoces, zajedno sa ministarstvom poljoprivrede. To je posao, a ne razgovor uz kaficu. U istom tom ministarstvu poljoprivrede ne sede mafijaski cinovnici vec ljudi koji su profesionalno vezani za poljoprivredu kao i politicari koji zaista odgovaraju biracima. Tako to ide u normalnim zemljama. Nego, bolje ti ako si iole dobronameran, sugerisi onom banditu da odustane od svoje nakazne uredbe koja koristi samo njemu, kumu i njegovoj stranci.
A sto se tice obrazovanja, nemoj misliti da si jedini nacitan pa kao svi koji su za proteste su nerazumni. Eto ja sam visoko obrazovan pa ne mislim tako i podrzavam proteste jer sa bandom nema drugog nacina:
I kad oni koji me tlače, truju i jedu, i koji za drugi život i ne znaju, nalaze u sebi snage, izdržljivosti i veštine za borbu, zašto da je ne nađem ja, koji sam gledao i koji ću opet videti sjaj drugog, lepšeg života za koji ni jedna žrtva nije prevelika i ni jedna cena previsoka? I. Andric
 
Ja u svoje ime govorim jer sam licno protiv ovih protesta i blokiranja i zajebavanja svog naroda, pa kod nas su debili prosli put svoje selo blokirali i nisu dali svom narodu da dodje hleb u selo, toliko o pameti,a kao drugo treba ograniciti na tih 100 ha ali to treba i KONTROLISATI, ima mnogo onih koji pokupe i registruju zemlju i uzimaju subvencije a nemaju ni kultivator a kamo li traktor u dvoristu i onih koji se zbog manipulacija prijavljuju na razlicite opstine da bi na licitacijama pokupili svu zemlju da ne bi slucajno neko uzeo pre njih i jendo domacinstvo a registruju se na 4 opstine i imaju 4 gazdinstva po 100 ha , uvek gladni i uvek im je malo dok sitni propadaju. Ovakvim subvencijama se samo stvara sve veca razlika izmedju onih sitnih i gazdurina koji postaju sve veci i jaci dok manji idu u sve vece siromastvo jer im "gazde" otimaju zemlju i nabijaju cene zemlje i zakupa
 
Колегама пољопривредницима на блокадама желим да истрају. Не само да би добили шта траже, већ и зато што сам убеђен да им се неће испунити захтеви. Истајтрајавајте ! јер верујем да залуд трошите снагу, те ћете се напослетку уверити да смо сви ми који смо доборнамерно саветовали да се не десе блокаде - били у праву.
Српској пољопривреди требају савремени пољопривредници, образовани, одважни, јаки и физички и психички и морално. Неко ко уме да гледа не само на сутра него на прекосутра !! Неко ко уме да испројектује далекосежни циљ. Срамота је свих нас и вођа наших удружења да траже од државе на направе стратегију развоја пољопривреде. То морамо МИ да урадимо, а држава само да аминује или да благо коригује. Овако се понашамо као размажена деришта - ако нема пара ја ћу на улицу и шта ме брига што неки други сељаци не добијају ни динар !! Где је ту солидарност, етика, логика?
Нпр, ако држава нема довољно пара, нека помогне сточарима, па ће они имати довољно стоке и новаца да плате за кукуруз и детелину који сам им продао, а нисма морао да продам тајкунима попут Дракулића и компаније. Овако стално се делимо на тобож велике,а имају 50-100ха, и мале који су такође мали., северњаке и јужњаке, сточаре и ратаре, а нико не размишља да смо сви ми пољопривредници и да као што би рекао Хемингвеј - " не питај за ким звоне звона, можда звоне баш за тобом".
Било како било - истрајте на блокади . Барем док не схватите шта је све потребно променити у нашим главама у нашем образовању у нашим тежњама....Барем док не схватите да је коначно дошло време да ми сами морамо да дајемо решења пре него се деси проблем и сами стварамо нашу будућност, а за то је, драги пријатељи потребно и знање и храброст...

Ово још мало па као теорија завере...

Да те питам само нешто кад већ помињеш те Чколе, има ли логике ставити на место министра пољопривреде правника или треба поставити човека из струке?
Како то променити? Мислиш да их то интересује што ћеш им рећи да не раде добро? Како допрети до тога да утичемо на њихове одлуке??? Искрено, ја мислим НИКАКО! Баш их брига, њима је добро! А и да се изборимо само за тих 14.000, битно је да виде да можемо да се изборимо а не да нас ј.бе како ко стигне.

А ти Крлемрле си овде најгласнији, у ових пар дана сваки други или трећи пост је твој. Боље ћути ако немаш шта паметније да кажеш кад већ немаш намеру да нас подржиш!
 
Kad bi bilo po ovom tvom postu, onda bi ovi sto ne rade zemlju uzimali subvencije i meni davali zemlju u zakup, za odredjenu nadoknadu, tek ta varijanta nije dobra.
pa ne bi uzimali subvencije jer bi morali da plate pio i ostalo a to kosta a postojala bi i kontrola takvih samo kad bi htela drzava da kontrolise.lakse je njima ovako,naplate ti zemlju onoliko skuplje koliko ti subvencija,kod mene u selu pola to radi a druga polovina deli subvenciju sa vlasnikom ...obrni okreni **greška ti pozadi...
 
moje je mišljenje da se subvencije daju po hektaru i da je dobije onaj ko tu zemlju i obrađuje ja to gledam ovako taj hektar zemlje nosi svoj miraz a to je tih 14000din i miraz dobija onaj ko tu zemlju obrađuje jer ima ljudi koji daju zemlju u zakup po 200e i još izme i subvenciju za sebe a onaj ko radi zemlju na godinu on nema subvencije na tu zemlju i kako se onda stimulišeš da radiš zemlju u zakup tako da sam mišljenja da subvencije treba da dobije onaj ko stvarno i radi tu zemlju
 
moje je mišljenje da se subvencije daju po hektaru i da je dobije onaj ko tu zemlju i obrađuje ja to gledam ovako taj hektar zemlje nosi svoj miraz a to je tih 14000din i miraz dobija onaj ko tu zemlju obrađuje jer ima ljudi koji daju zemlju u zakup po 200e i još izme i subvenciju za sebe a onaj ko radi zemlju na godinu on nema subvencije na tu zemlju i kako se onda stimulišeš da radiš zemlju u zakup tako da sam mišljenja da subvencije treba da dobije onaj ko stvarno i radi tu zemlju

Objasni ti to nekoj bitangi od zakupodavca,ako nećeš ti kako on hoće doće drugi pa će mu dati i preko toga što traži
 
moje je mišljenje da se subvencije daju po hektaru i da je dobije onaj ko tu zemlju i obrađuje ja to gledam ovako taj hektar zemlje nosi svoj miraz a to je tih 14000din i miraz dobija onaj ko tu zemlju obrađuje jer ima ljudi koji daju zemlju u zakup po 200e i još izme i subvenciju za sebe a onaj ko radi zemlju na godinu on nema subvencije na tu zemlju i kako se onda stimulišeš da radiš zemlju u zakup tako da sam mišljenja da subvencije treba da dobije onaj ko stvarno i radi tu zemlju
jeste to tako ali aj sprovedi to,sama subvencija je podigla cenu te zemlje,taj ko ti prodaje hoce da ti uzme pola subvencije kroz arendu...
 
najbolja stvar je kako je vec pisao neko od clanova da se u parama subvencije daju bonovi za naftu,djubre,hemiju...to bi bilo namenski i samo u te svrhe bi se i koristilo...a ne kao kod nas odlazu se licitacije zemlje da bi nekima legla subvencija i da bi mogao da licitira...

---------- Poruka napisana u 21:43 ---------- Prethodna poruka je at 21:41 ----------

najbolje bi bilo da se ukinu subvencije -i da ih niko ne dobija nego da ti ono sto proizvedes posteno plate
pa ti sad cekas na primer neku cenu kukuruza 23 din. i sad das ga za te pare,pa zar to nije posteno placen tvoj rad?
 
čitam sada kako trenutna vlada nije u mogućnosti da da 14000/h sad pred izbore pa su tobože blokade uzaludne pa se pitam kako su u mogučnosti da isplaćuju u roku od par sati subvencije po kilogramu :sta:
 
Поздрав са протеста (блокаде) у Рачи. Код нас су данас долазили неки људи и представили се да су из министарства и причали нам да су све ове уредбе за наше добро , само што ми то још незнамо. Било је ту натезања и те како.као фора ако хоћемо 14000 онда ће та исплата бити на крај 2013 године. И као нас Војвођани вуку за нос и ми као то за њихов интерес радимо .. .Али смо их ми послали кући и рекли да се померамо тек кад обећају јавно да ће то бити најдаље за месец дана а ове њихове уредбе по кг нека обесе мачку о реп. Пуно поздрава за браћу из Церовца код Крагујевца они су у нашем крају најјачи!
Само полако попустиће!

---------- Poruka napisana u 21:45 ---------- Prethodna poruka je at 21:44 ----------

Поздрав са протеста (блокаде) у Рачи. Код нас су данас долазили неки људи и представили се да су из министарства и причали нам да су све ове уредбе за наше добро , само што ми то још незнамо. Било је ту натезања и те како.као фора ако хоћемо  14000 онда ће та исплата бити на крај 2013 године. И  као нас Војвођани вуку за нос и ми као то за њихов интерес радимо .. .Али смо их ми послали кући и рекли да се померамо тек кад обећају јавно да ће то бити најдаље за месец дана а ове њихове уредбе по кг нека обесе мачку о реп. Пуно поздрава за браћу из Церовца код Крагујевца они су у нашем крају најјачи!<br><strong>Само полако попустиће!</strong>
 
Konacno pametni predlozi, svaka vam cast i podrzavam vas potpuno u ovom :osmeh:

---------- Poruka napisana u 21:45 ---------- Prethodna poruka je at 21:45 ----------

...i da trgovcima našim inputima(i mehanizacijom,i delovima za istu) srežu zaradu na 8-10%,i da nakrivimo šešir

Konacno pametni predlozi, svaka vam cast i podrzavam vas potpuno u ovom :osmeh:
 
Nazad
Vrh