Protestna vožnja traktorima.

Da li ste verovali da ćemo uspeti ?

  • Da

    Glasovi: 248 68,9%
  • Ne

    Glasovi: 112 31,1%

  • Ukupno glasača
    360
Danas kada sam drugaru išao po motor od landinija u Dobanovce,sreo sam 5 -6 traktora na ulazu u Pančevo iz pravca VŠ-a. U samom gradu mala gužva na putu ka BG starim putem u ulici ispred mosta na Tamišu kolona traktora sprovođena od strane milicije.
U povratku oko pola osam na putu iz BG-a prešiša nas milicija sa rotacijom i ispred skretanja za PA (stari put) parkira se i preusmeri saobraćaj na novi put.
Kada smo ušli u PA na svakom ćošku po policijski auto u pravcu Starčeva veliki kordon žandarma preko četiri trake sprečava poljoprivrednike da idu svojim putem.
 
pa dokle ćeš kukati i meni je više nego pola subvencije otišlo na PIO al nešto je i ostalo i barem ako dozivim nekad ću imati neku bednu penziju a tisi kako kazeš to sve izgubio znači nešto ti neštima tvoja matematika bolje išta nego ništa al ovo štose ljudi bune i protestuju imaju i na to pravo još dasu malo gledali i na druge grane poljoprivrede imali bi malo više ljudi
ne kukam samo sam komentarisao Diklofenov post jerispada da su samo oni koji su do sada dobijali subvencije jedini sposobni a nama ostalima možeš dati koliko hoćeš i opet čemo biti tu gde jesmo.
Ma ljudi mnogi nisu ni znali za PIO dok nije bio uslov za subvencije a sad se kunete u njega.I ja plaćam PIO i to mnogo više,
Samo da ti da Bog da dočekaš tu penziju i da možeš da živiš od nje (8400 din)
 
Za 3 godine ja sam kraći za 10ak hiljada eura što na krave što na zemlju i to sve zbog izmišljenog PIA.Sa tim parama se ne bih obogatio ali bi išao napred a ovako tapkam i tek pomalo idem napred.
Druze to sto si ti ostecen kriv je neko ko je uveo taj pio a ne mi koji smo dobijali subvencije.
 
vidim da svatsa pisete a niko jos nije spomenuo sta ko se bavim stocarstvom kao i ja i drzim u tovu oko30-35 bikova a imam prijavljeno 28 hektara ni veliki ni mali ,a ti bikovi mi pojedu godisnje 5 vagona kukuruza, i plus imam 8 jutara deteline ,da je tu kukuruz i tu bi mi rodilo oko 5 vagona kukuruza sto zajedno iznosi 10 vagona, kako cu ja to da prikazem i dokazem i zato se slazem sa ovom borbom da se vrati po hektaru,jer ovi svi sto su veliki i rade po 100 hektara ,sigurno ne hrane bikove i sta mislisite kolko ce oni jos odskociti za razliku od nas srednjih i malih

Zna se koliko grlo te i te stoke pojede i tako će da računaju po broju grla koje si prijavio. Tako sam ja čuo od savetodavca. Načuo sam i da će dopuniti uredbu i za krmno bilje, ali naivno bi bilo verovati u to jer je vlada pri kraju mandata.
Još nešto, imam i ja lucerku. Kako nam je tako nam je ove godine, protesti su u zalud.

---------- Poruka napisana u 22:43 ---------- Prethodna poruka je at 22:40 ----------

Druze to sto si ti ostecen kriv je neko ko je uveo taj pio a ne mi koji smo dobijali subvencije.

Pa, sad se zalažete da bude po starom, a to znači i PIO obaveza.
 
Poslednja izmena:
Ne nego nekome država može da da i 140.000din/ha i opet će ostati slepac dok neko i sa 14000din/ha odlično napreduje.Nije sve do količine tj. svote koju će država dati već i do toga kome daju.Nema gore nego kad čovek radi sam protiv sebe ,a za to krivi sve oko sebe.

Ja bih sa tih 14000/ha i te kako napredovao, ali sam dve godine bio uskraćem za bilo kakvu pomoć osim one pišljive refakcije za gorivo.
A ovima što se busaju u prsa da lepo napreduju i sa samo 14000 bih poručio da onda mogu valjda i sa toliko koliko će ove godine ispasti iznos subvencije.
 
Postovani dr.Gruja potpuno si u pravu nizasta vi niste ste krivi sto ste primili subvencije,niste vi dobili pare namenjene meni nego svoj deo koji ste potpuno i zasluzili.Ali bi sada bilo normalno da i svi budete na barikadama a ne samnom na forumu,toliko ste bar duzni.
 
ovde se opet vodi svadja umesto da smo bar sad slozni,svi smo mi mali paori i trebalo bi da nastupimo zajedno

Zašto se tako nije mislilo i prošle godine na pregovorima pa da se istrajalo na zahtevima koje smo svi jedinstveno podržavali i branili na barikadama, nego zinulo **greška samo za 14000/ha pa su svi drugi uslovi pali u zaborav? To će vam opet prefrigani ministro trgovco ponuditi da dokaže da vam je samo do toga stalo i da vam se na to svodi sva agrarna strategija.
 
Zašto se tako nije mislilo i prošle godine na pregovorima pa da se istrajalo na zahtevima koje smo svi jedinstveno podržavali i branili na barikadama, nego zinulo **greška samo za 14000/ha pa su svi drugi uslovi pali u zaborav? To će vam opet prefrigani ministro trgovco ponuditi da dokaže da vam je samo do toga stalo i da vam se na to svodi sva agrarna strategija.
ma nije nama "zinulo **greška" nego vama sto niste dobili a to ponavljate ovde na forumu cele godine
 
kremle je u pravu covek je bio na protestima a takve ljude smo zaboravili.
A kako da ne ponavljaju gorane kad to coveka boli!!!!!!!!!!!!Kao sto tebe sada boli za ovu godinu...
Inace mi smo na blokadi kod benzinske pumpe almex na ulazu u Pa.Ne popustamo!!!!!!!!!!!!
 
Citat Rale

Postovani dr.Gruja potpuno si u pravu nizasta vi niste ste krivi sto ste primili subvencije,niste vi dobili pare namenjene meni nego svoj deo koji ste potpuno i zasluzili.Ali bi sada bilo normalno da i svi budete na barikadama a ne samnom na forumu,toliko ste bar duzni.

Kolega nepratis na casu, ja i jesam na blokadama i bio sam danas do 19 h. a idem i sutra od 9 h. kod nas su blokade od 9 h. do 19 h.


A ti Krlemrle dosta pises a nista ne citas

zahtevi poljoprivrednika su

14000 po he.
pio do 15 he da nije obavezno
do 10 miliona da nemoras u sistem pdv-a​
 
Nije nama Gorane do svadja,nit nam je zinulo sto ste vi dobili ali imali smo i mi pravo na svoj deo sunca.Brzo ste nas zaboravili,a sada?Cele zime su nas vredjali,cak je i tema bila zakljucana,a sada da imamo iste ciljeve,pa ne ide to.Znam samo da neki vid subvencionisanja mora postojati e sada dali postoji posten nacin to ne znam.
 
aaaaaaaaaaa joooooooooooooooooooooojjjjjjjjjjjjjjjjjjjj jos ste tu o boze pa vi blokirate saobracaj u internetu hihihihihihih .... samo se svadjate, prepirete, blatite.... eh nema od vas nista da vam ja kazem.... volan u ruke i idite na smenu onima koji ceo dan tamo sede.... jedni se bore drugi se kude a lopovi ostaju na vlasti..... pozzz CAFEZICA....
 
Nazad
Vrh