Protestna vožnja traktorima.

Da li ste verovali da ćemo uspeti ?

  • Da

    Glasovi: 248 68,9%
  • Ne

    Glasovi: 112 31,1%

  • Ukupno glasača
    360
Kako stvari stoje, tj. kako su postavljene, kladim se u 6 evropljana da nista radikalno nece biti promenjeno zato sto:
1. Protest nije omasovljen, jer mali nemaju interesa da ga podrze.
2.Oni koji traze 14000, ponavljaju gresku od prosle godine zaboravljajuci na male, pa tako izostaje masovnost.
3.Protesti su poceli sa velikim zakasnjenjem.
4.Trenutni vakum na politickoj sceni.
5.Vlast racuna na one veeelike i na one male, a to im je sasvim dovoljno da istraju sa svojom ponudom.
Naravoucenije: Samo zajedno, uz puno postovanje i uvazavanje mozemo napred.
Zakljucak: Na gore pomenutoj opkladi ne mogu profitirati jer ce biti malo zainteesovanih :spavam:
 
blokada u pančevu se od rafinerije premestila kod pruge tu su dva reda " nindža kornjača "oni su na 50 metara od novog puta samo tako neka tu i ostanu ali i da se na ulazu u starčevu blokira i onda se čeka kao pecaroši jer je rafinerija blokirana i sada ovo može da potraje a kada nestane goriva nastaju i problemi koje će osetiti i u beogradu manje više zbog vozikanja koliko zbog snabdevanja
 
Izbori se bliže a mnogi koji su vodili i organizovali proteste sad su kandidati za kojekakve funkcije a ne glasaju samo paori već i oni kome smetaju t.j. otežavaju koliko toliko "normalan " život. Prošle godine i traktor je hteo da natera na policiju u Čenti a ove ga nema nigde još je na otvaranju neke apoteke rekao da je zadovoljan sa ovim subvencijama ( bile glavešine ) a pod arendom mu 90% rita tu rtađa u P.M.

Tako ti je to na ovim balkanskim prostorima.
Prodane duše se inflitriraju u sve pore života,pa tako i agrar od ovakvih nije imun.
 
a šta ako u medjuvremenu dačic pošalje pripadnike žandarmerije da rasteraju blokade,ili kao prošle proteste,dodju maskirani napadači sa palicama i počnu lupati po traktorima,svašta se može desiti...:bravo:
 
Evo na ovom linku lepo pise :
www.rtv.rs/sr_lat/drustvo/djukic-dejanovic-pozvala-poljoprivrednike-da-prekinu-blokadu_315133.html
Neprohodan je i put Šid - Tovarnika ka granici sa Hrvatskom. Blokade su i na putu Novi Sad - Šabac kod Rume, kao i most na Savi kod Šapca.
A ovo za blokadu Sabac-Obrenovac sam dao samo predlog, a gde ga blokirati, pa negde pre Debrca, jer ako se blokira posle onda se otvara mogucnos prolaska preko Uba. I zatvoriti put Sabac-Valjevo kod mesta Lojanice. Tako su blokade stajale kad se protestvovalo zbog cene svinja. I nigde nije moglo da se mrdne. P.S. Tadic i Petrovic su bili danas u Sapcu. Ja cu u toku veceri otici do mosta da vidim sta se desava !
 
Koliko god da pojedincima država da ostaće tu gde jesu-na večitoj nuli.Zato nekima i jeste sve jedno hoće li dobiti 5000din/ha ili 14000din/ha.

1.) Nikako da se pomiriš sa matematikom 5000,00 din/ha > 0,00 din/ha
2.) Ja se ne slažem da je to samo 5000. Tih 5000 to su samo bonovi za gorivo, a gde je još po kilogramu? Ja đubriva nisam štedeo, ni pravog ni veštačkog. Tog veštačkog strogo prema preporuci na osnovu analize, tako da ako godina posluži, biće::novac::
 
1.) Nikako da se pomiriš sa matematikom 5000,00 din/ha > 0,00 din/ha
2.) Ja se ne slažem da je to samo 5000. Tih 5000 to su samo bonovi za gorivo, a gde je još po kilogramu? Ja đubriva nisam štedeo, ni pravog ni veštačkog. Tog veštačkog strogo prema preporuci na osnovu analize, tako da ako godina posluži, biće::novac::
Kako neko neshvata, pa tebi kao i svima nama ce kukuruz da plate dinar manje a posle ce ti da drzava tu subvenciju od jednog dinara pa ti vidi koliko si dobio...
 
Put Sid-Tovarnik je blokiran kod bivse pumpe Todorovic Petrol nekoliko metara od kafane gde se malobrojni junaci okupljaju,tako su mi javili drugovi pre nekoliko minuta sa lica mesta,mnogo manje naroda nego lane.
 
Kako neko neshvata, pa tebi kao i svima nama ce kukuruz da plate dinar manje a posle ce ti da drzava tu subvenciju od jednog dinara pa ti vidi koliko si dobio...
pa na osnovu cega si toliko siguran da ces dobiti dinar manje. Ako cena kukuruza, psenice, soje... bude niska pa onda se treba buniti a ne unapred govoriti o cenama. Vrsite pregovore sa vladom koja mozda broji svoje poslednje dane i stvarate mrznju u narodu. Razmislite
 
Koliko god da pojedincima država da ostaće tu gde jesu-na večitoj nuli.Zato nekima i jeste sve jedno hoće li dobiti 5000din/ha ili 14000din/ha.
Ovo mora da je citat iz nekog filma. Sada mi nije jasno: Jel' tebi milo ili zao zbog toga? Kako god to okarakterisao, meni se cini da je cinicno.Dokle bi to otislo da se preformulise ova tvoja recenica ovako:Koliko god da pojedincima drzava da malo im je.Vecno ce im trebati jos. Zato nekima i jeste sve jedno hoce li neko dobiti bar nesto,bitno im je da oni dobiju...
 
Ne nego nekome država može da da i 140.000din/ha i opet će ostati slepac dok neko i sa 14000din/ha odlično napreduje.Nije sve do količine tj. svote koju će država dati već i do toga kome daju.Nema gore nego kad čovek radi sam protiv sebe ,a za to krivi sve oko sebe.
 
ja mislim kda dodje zetva da ce cene svakako biti manje znaju oni sta rade a mogu da mislim kada pocnu da obijaju vlagu necistocu itd tako da od toga po kilogramu nece ostati nista ima da nas oderu sve ce da se prasi
 
Ne sekiram se ja za vlagu i nečistoće.
Ja se sekiram unapred za cenu suncokreta od 27-28 dinara koja se već na sav glas čuje.
 
vidim da svatsa pisete a niko jos nije spomenuo sta ko se bavim stocarstvom kao i ja i drzim u tovu oko30-35 bikova a imam prijavljeno 28 hektara ni veliki ni mali ,a ti bikovi mi pojedu godisnje 5 vagona kukuruza, i plus imam 8 jutara deteline ,da je tu kukuruz i tu bi mi rodilo oko 5 vagona kukuruza sto zajedno iznosi 10 vagona, kako cu ja to da prikazem i dokazem i zato se slazem sa ovom borbom da se vrati po hektaru,jer ovi svi sto su veliki i rade po 100 hektara ,sigurno ne hrane bikove i sta mislisite kolko ce oni jos odskociti za razliku od nas srednjih i malih
 
ja mislim kda dodje zetva da ce cene svakako biti manje znaju oni sta rade a mogu da mislim kada pocnu da obijaju vlagu necistocu itd tako da od toga po kilogramu nece ostati nista ima da nas oderu sve ce da se prasi
Zar, recimo prosle godine nisu odbijali na vlagu i necistocu. Skladisti svoju robu i cekaj cenu

---------- Poruka napisana u 21:10 ---------- Prethodna poruka je at 21:07 ----------

Ne sekiram se ja za vlagu i nečistoće.
Ja se sekiram unapred za cenu suncokreta od 27-28 dinara koja se već na sav glas čuje.
Pa mogu kako hoce nemozes da izvezes moras njima da prodas
 
Nazad
Vrh