Protestna vožnja traktorima.

Da li ste verovali da ćemo uspeti ?

  • Da

    Glasovi: 248 68,9%
  • Ne

    Glasovi: 112 31,1%

  • Ukupno glasača
    360
vidim da svatsa pisete a niko jos nije spomenuo sta ko se bavim stocarstvom kao i ja i drzim u tovu oko30-35 bikova a imam prijavljeno 28 hektara ni veliki ni mali ,a ti bikovi mi pojedu godisnje 5 vagona kukuruza, i plus imam 8 jutara deteline ,da je tu kukuruz i tu bi mi rodilo oko 5 vagona kukuruza sto zajedno iznosi 10 vagona, kako cu ja to da prikazem i dokazem i zato se slazem sa ovom borbom da se vrati po hektaru,jer ovi svi sto su veliki i rade po 100 hektara ,sigurno ne hrane bikove i sta mislisite kolko ce oni jos odskociti za razliku od nas srednjih i malih

Da se ja pitam, samo takvi bi i dobili subvencije, jer proizvode hranu.A onima koji rade po 200-300 hektara zemlje i neće da drže ni 5 kokošaka, nego kupuju jaja u prodavnici ništa.
 
Sistem subvenisanja mora da se promeni,mora de se donese zakon a ne uredbe i mora da se zakonom regulisati svaka biljna kultura koliko je potrebno subvenisati da bi se ostvario profit i stabilnost na trzistu.Ovim predhodnim nacinom subvencionisanja se otvara mnogo uslova za malverzacije,od ovakog nacina samo veliki opstaju.Opet ovaj novi nacin je vise naklonjen manjim proizvodjacima ali takodje se otvara mnogo uslova za razne malverzacije.Mi ne treba da izmisljamo toplu vodu nego da ozbiljno preuzmemo modele koji su se pokazali uspesni iz zemlja u okruzenju.Ovim nacinom blokade je samo "vrzino kolo" jer ljudi samo sebe blokiraju a danas nije moglo da se radi u poljiu, cim sunce sine od tog posla nema nista svi ce se razici, znaju oni zato i odugovlace.....
 
Ne nego nekome država može da da i 140.000din/ha i opet će ostati slepac dok neko i sa 14000din/ha odlično napreduje.Nije sve do količine tj. svote koju će država dati već i do toga kome daju.Nema gore nego kad čovek radi sam protiv sebe ,a za to krivi sve oko sebe.
Umerenost je vrlina.
A stap i u ovom slucaju ima dva kraja.Nisi valjda za to da samo neki po tamo nekim kriterijumima dobiju neku svotu za poljoprivrednu proizvodnju, a neki drugi koji isto to proizvode NE.
Ono "slepac'' necu komentarisati.
 
a šta ako u medjuvremenu dačic pošalje pripadnike žandarmerije da rasteraju blokade,ili kao prošle proteste,dodju maskirani napadači sa palicama i počnu lupati po traktorima,svašta se može desiti...:bravo:
NECE...a ako to uradi,znace da mu je predizborna kampanja propala do samog dna,jer ici batinom na svoj narod-koji samo trazi da ga ne kradu na svakom cosku,i ako vec napreduje ka toj Evropskoj uniji,da bar malo oseti neki boljitak,a ne vecito zavlacenje iz godine u godinu...dokle vise?
Inace danas blokada i u nasem kraju,nisam ucestvovao,ali sam bio u kontaktu sa ljudima koji su tamo.
 
Ne nego nekome država može da da i 140.000din/ha i opet će ostati slepac dok neko i sa 14000din/ha odlično napreduje.Nije sve do količine tj. svote koju će država dati već i do toga kome daju.Nema gore nego kad čovek radi sam protiv sebe ,a za to krivi sve oko sebe.

Hoćeš da kažeš da svi koji su do sada dobijali znaju da rade i napreduju a ostali ne znaju da rade-e tu se grdno varaš.Ti si mogao da napreduješ jer si dobio a kako ja da napredujem kad sve iz svog džepa finansiram.Za 3 godine ja sam kraći za 10ak hiljada eura što na krave što na zemlju i to sve zbog izmišljenog PIA.Sa tim parama se ne bih obogatio ali bi išao napred a ovako tapkam i tek pomalo idem napred.
 
Kako je Cvijanović objasnio, sistem raspodele subvencija po jedinici obradive površine, odnosno, po hektaru nosio je i niz mogućnosti da bude zloupotrebljen kao što je i bilo slučajeva da su vlasnici gazdinstava dobijali subevnciju po 14.000 dinara po hektaru, a zemlju nisu obrađivali.On smatra da treba dati subvencije po prinosu i podstaći primarne poljoprivredne proizvođače da investiraju u izgradnju sopstvenih prerađivačkih kapaciteta.A ko je tako kao sto kaze ovaj gospodin da je bilo zloupotreba i da je subvenciju dobijao onaj koji zemlju nije ni video,pa zasto ste gospodo davali uopste subvenciju nekom ko nema zemlju zasto ni ispitate ko kako i na koji nacin obradjuje zemlju!!!ovakve izjave me naj vise vredjaju pa to je strasno mejku im **greška!Pa jel spominje neko kamatu na dug PIA koji je 0,2%dnevno!uzeli su mi na soji letos vagon na primese i sranja :bravo:
 
Kako je Cvijanović objasnio, sistem raspodele subvencija po jedinici obradive površine, odnosno, po hektaru nosio je i niz mogućnosti da bude zloupotrebljen kao što je i bilo slučajeva da su vlasnici gazdinstava dobijali subevnciju po 14.000 dinara po hektaru, a zemlju nisu obrađivali.On smatra da treba dati subvencije po prinosu i podstaći primarne poljoprivredne proizvođače da investiraju u izgradnju sopstvenih prerađivačkih kapaciteta.A ko je tako kao sto kaze ovaj gospodin da je bilo zloupotreba i da je subvenciju dobijao onaj koji zemlju nije ni video,pa zasto ste gospodo davali uopste subvenciju nekom ko nema zemlju zasto ni ispitate ko kako i na koji nacin obradjuje zemlju!!!ovakve izjave me naj vise vredjaju pa to je strasno mejku im **greška!

Pa gde su im ti silni inspektori da malo prekontrolišu kako se obrađuje državna a i privatna zemlja,a ne ovako prave od nas sviju prevarante i lopove.
 
Kako je Cvijanović objasnio, sistem raspodele subvencija po jedinici obradive površine, odnosno, po hektaru nosio je i niz mogućnosti da bude zloupotrebljen kao što je i bilo slučajeva da su vlasnici gazdinstava dobijali subevnciju po 14.000 dinara po hektaru, a zemlju nisu obrađivali.On smatra da treba dati subvencije po prinosu i podstaći primarne poljoprivredne proizvođače da investiraju u izgradnju sopstvenih prerađivačkih kapaciteta.A ko je tako kao sto kaze ovaj gospodin da je bilo zloupotreba i da je subvenciju dobijao onaj koji zemlju nije ni video,pa zasto ste gospodo davali uopste subvenciju nekom ko nema zemlju zasto ni ispitate ko kako i na koji nacin obradjuje zemlju!!!ovakve izjave me naj vise vredjaju pa to je strasno mejku im **greška!
ako vec taj neznam koja mu je funkcija Cvijanovic,zna za te primere pa zasto onda nisu KAZNILI te takve primere, vec sad pricaju price ne bili opravdali svoju odluku
 
a šta kažete da i ostane po kilogramu ali da se ti iznosi povećaju 3puta pa bi se za kukuruz subvencionisao sa -3 uljarice sa -12 a repa sa 1.5dinara ali bi onda naši nam dragi prerađivači ostali praznih šaka :haha:
 
Hoćeš da kažeš da svi koji su do sada dobijali znaju da rade i napreduju a ostali ne znaju da rade-e tu se grdno varaš.Ti si mogao da napreduješ jer si dobio a kako ja da napredujem kad sve iz svog džepa finansiram.Za 3 godine ja sam kraći za 10ak hiljada eura što na krave što na zemlju i to sve zbog izmišljenog PIA.Sa tim parama se ne bih obogatio ali bi išao napred a ovako tapkam i tek pomalo idem napred.
pa dokle ćeš kukati i meni je više nego pola subvencije otišlo na PIO al nešto je i ostalo i barem ako dozivim nekad ću imati neku bednu penziju a tisi kako kazeš to sve izgubio znači nešto ti neštima tvoja matematika bolje išta nego ništa al ovo štose ljudi bune i protestuju imaju i na to pravo još dasu malo gledali i na druge grane poljoprivrede imali bi malo više ljudi
 
Poljoprivrednici iz okoline Pančeva i iz opštine Kovačica, nezadovoljni vladinom uredbom o subvencijama, blokirali su večeras oko 19.30 most na Tamišu i tako zaustavili saobraćaj na tom pravcu prema Beogradu.

Oni su to najpre učnili svojim telima praveći živi zid, a potom su neki od njih traktorima probili policijsku ogradu koja im je preprečila put ka mostu. Tada je došlo i do manjih fizičkih sukoba štrajkača sa policijom, u kojima nije bilo ozbiljnije povređenih.

Policija se nakon incidenata povukla na sam most, a poljoprivrednici su sa oko 40 traktora blokirali pristup mostu i okolne ulice.

Vest u celini : http://www.24sata.rs/vesti/aktuelno...teve-u-vojvodini-saobracaj-otezan/37870.phtml
 
ma organizacija je bila dobra nego se upotpunjavaju jer su se neki prodali za male pare i nisu izasli to je najveci problem... mada sada je sve bolje i bolje ima dosta traktora i samo pristizu....
nije samo 14000 vec i ostali zahtevi su u razmatranju... a u ostalom sta vi trazite kuci zar niste hteli blokade... IZADJITE I BORITE SE ZA SVOJE....
 
Kako je Cvijanović objasnio, sistem raspodele subvencija po jedinici obradive površine, odnosno, po hektaru nosio je i niz mogućnosti da bude zloupotrebljen kao što je i bilo slučajeva da su vlasnici gazdinstava dobijali subevnciju po 14.000 dinara po hektaru, a zemlju nisu obrađivali.On smatra da treba dati subvencije po prinosu i podstaći primarne poljoprivredne proizvođače da investiraju u izgradnju sopstvenih prerađivačkih kapaciteta.A ko je tako kao sto kaze ovaj gospodin da je bilo zloupotreba i da je subvenciju dobijao onaj koji zemlju nije ni video,pa zasto ste gospodo davali uopste subvenciju nekom ko nema zemlju zasto ni ispitate ko kako i na koji nacin obradjuje zemlju!!!ovakve izjave me naj vise vredjaju pa to je strasno mejku im **greška!Pa jel spominje neko kamatu na dug PIA koji je 0,2%dnevno!uzeli su mi na soji letos vagon na primese i sranja :bravo:
Bolje da su pare koje su otisle sa ove savetodavce koje ne rade nista,tj.odradjuju posao sluzbenika u trezoru,dali na izradu sistema za pracenje koji je vec duze vreme u Hrvatskoj pa da sve bude lepo crno na belo,pa ko se usudi da vara da bude "DEBELO" nagradjen za to,a ne da uvek posteni i ljudi koji hoce da rade ispastaju zbog neradnika!Prosle godine me je covek jedan u selu pitao da li hocu da uzmem zemlju u arendu od njega,posto on nece da radi,a ima na papiru 100 ha,a svoju zemlju daje u arendu,za 4 klasu mi je trazio 7 m zita bez ugovora,posto mi je trebalo zemlje pristao sam,i isao da vidim njivu,rekao je da je 2 km od sela,mi smo stigli na 22 km,da bi mi na kraju priznao da ni nezna gde je njiva,kaze kupio je pre par godina i nikad nije otisao da je vidi..a 14000 ha uzima!
 
Ja došao na pauzu, sutra nastavak.
Kod nas isto bio taj zamenik ministra, objašnjavao nam, kao ova uredba je radi sprečavanja manipulacija, dobijaju i ovi sitni, poštenije prema nama,... I na kraju zajedno izvukli zaključak, da je ova uredba mnogo bušnija, nego prthodna, što se tiče manipulacija, čovek se pokupio i otišao.
Poenta je, da od ovih subvencija mi nećemo dobiti ništa, jer su otkupljivači već ugradili te subvencije u cenu koju će nam platiti za naše proizvode, i tako subvecije idu NJIMA, a ne nama.
Opstrukcija od strane organizatora izgleda opšteprisutna, kao da su kupili sve organizatore sa prethodnih protesta, kod nas se nisu ni pojavili (sem jednog...)
Sutra ujutru nastavak u 8 sati !
Bilo bi dobro da nam se pridruže i Golubinčani, a i ostali neinformisani.
 
sutra ce hvala bogu kada grane sunce i bude lepse vreme ,izaci i vise poljoprivrednika a i mi sa njima,ucio sam i ja matematiku 5000 dinara je manje od 14000 dinara
 
Gospodo paori,gospodo seljaci.Izvinjavam se što se svojim neznanjem ponovo mešam u vaš posao.Čitam vas već mesecima i pri likom prošlogodišnje protestne vožnje i prilikom ovogodišnje prve protestne voženje a evo i sada tokom ove.Čitam i ništa mi nije jasno a čini mi se ni vama.Jedni govore ubiše nas ovi sa desetinama i stotinama hektara,interesi nam se razlikuju,drugi su za kilograme ,treći da bude po starom,četvrte nema ko da organizuje,peti su žuti,šeti nose doručak ministru policije,sedmi se žale na bivšeg predsednika udruženja,osmi na novog i ko zna dokle još mogu da brojim i da zaključim da je sve ovo neozbiljno kao što je sve u ovoj državi neozbiljno.Suština je u sledećem,kad tad mora se živeti od pošternog rada bez obzira je li to selo ili grad,jer drugačije nije normalno.To što se sada živi od šićarenja i lopovluka pa se nezna časnog krsta,pa normalan i pošten seljak više ne zna kako da se postavi i kome da se privoli,samo znači da živimo u propaloj državi u kojoj su u igri i na sceni samo mangupi i kriminalci svake fele koji su nas razbili ne na hektare nego na pojedince.U ovoj bedi i haosu ni u kući se više ne slažemo između sebe a kamo li u široj zajednici u kojoj niko nikome više ništa ne veruje.Nije u opšte važno je li po starom ili po novom ,je li malo hektara ili mnogo hektara,važno je da svako od nas ima pravo da normalnim svakodnevnim radom ima zagarantovan normalan žovot svoje porodice,bez obzira kojim se poslom bavi,da li uzgojem tovljenika,repe,pšenice,voća,malina ili bilo čega drugog što ima tržišnu vrednost.Zašto to ne možemo da ostvarimo,zato što smo upali u "makaze" kriminalcima koji već dvadeset godina žive od toga što su nas oslabili odvodeći nas prvo ko marvu na raznorazna ratišta da ginemo za njihove čefove i njihove kriminalne zamisli iz kojih su izlazili sve bogatiji,a onda su nas u tom haosu ostavili bez ikakvog tržišta forsirajući uvoz svakojake robe koju smo mogli i sami proizvoditi i koju smo nekad sami i proizvodili i tako nas razbili na jedinke koje se dovijaju kako znaju i umeju da prežive.I umesto da se udružujemo i svađamo sa njima zbog svega što su nam uništili i oduzeli mi se svađamo između nas ko ima manje,ko ima više,kome odgovara ovako ,kome onako i tako u nedogled.Suština je uvek bila i biće u udruživanju i snazi seljaka ili bilo koje druge grupacije da se udružena odupre birokratama i kriminalcima koji su organizovani u tome da nas ispiju do kraja ,da nam otmu i zadnje što mogu.I vi znate,i u svetu se zna,koliko je potrebno imati zemlje ili stoke da bi se normalno živelo i kolika je tržišna vrednost plodova zemlje i stoke da bi se normalno moglo živeti.To su parametri poznati u svetu.Prema tome ako se izračuna da seljak koji isporučuje toliko i toliko mleka sa tolikom količinom i cenom može normalno da živi jer njegov kolega u nekoj drugoj normalnoj zemlji od toga normalno živi,onda je to mera za koju se treba udružiti i boriti i istrajati do pobede,a pobeda je pristojan život od normalno utrošenog rada.I nije ovo nikakva filozofija,nisam ja otkrio rupu na saksiji,to je nešto što svi znate bolje od mene.Suština je što smo i na selu i u gradu svi nesložni,svako kao u koncentracionom logoru u ovoj bedi i muci pokušava sam sebe nekako da spase na raznorazne načine,a nekako najlakši način je uvek pokušati se uvuči "gazdi" u zadnjicu,umesto da udruživanjem štiti svoje interese,štiti svoje proizvođačke cene,štiti svoje pravo da preko svojih udruženja pronađe put za prodaju svojih proizvoda po najpovoljnijim cenama a ne prepuštati se organizovanim kriminalcima i njihovim ucenama i oko uvoza sirovina za poljoprivredu i oko izvoza gotovih proizvoda.Kao da su oni zakon i jedino oni imaju pravo da uvoze i izvoze i otkupljuju i prodaju po cenama po kojim oni hoće. Evo,izbori su pravo mesto i vreme da se izborimo sa gamadima koja nas čini siromašnima : NE DOZVOLIMO IM DA NA OBEĆANJIMA POBEDE NA IZBORIMA A DA POSLE TOGA TA OBEĆANJA NE ISPUNE I TO ĆE BITI DOVOLJNO DA STVARI POLAKO DOĐU NA SVOJE MESTO.Ako posle tri meseca posle izbora ne počnu da rešavaju pravično pitanje problema poljoprivrednika,treba biti složan i na selu i u gradu i zahtevati odmah smenu lopova i lažova i birati odmah druge,pa treće,pa četvrte,dokle god vlast ne shvati da je promenljiva odmah čim ne izvršava svoje obaveze.Problemi se rešavaju tako što imaš pravo da izabereš ali i da odmah smeniš one koje si izabrao ako ne rade svoj posao kako treba.Onaj ko ćuti i kaže mene politika ne zanima,a politika mu je ušla i u život i u novčanik,može da vozi milion protestnih vožnji,ništa mu se neće na bolje promeniti.A ako nismo dovoljno pošteni prema sebi i svojima da smognemo snage da se za takav način života izborimo onda nam stvarno ne trebaju ni subvencije ni olakšice,onda stvarno treba i da budemo marva koja je za jahanje i ni za šta drugo,jer ni zašta drugo tada i nismo. Još jednom vam se u svojoj muci neorganizovan i sam u svojim problemima izvinjavam na smetnji i ličnom neznanju.
 

[video]http://blip.tv/b92/poljoprivrednici-ponovo-blokirali-puteve-6109997[/video]

Dosao kuci da se okupam i nazad odma ... Danas pustene kolone duge 4km .. Sutra se radikalizuje .
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh