Protestna vožnja traktorima.

Da li ste verovali da ćemo uspeti ?

  • Da

    Glasovi: 248 68,9%
  • Ne

    Glasovi: 112 31,1%

  • Ukupno glasača
    360
sad slusam sve te komentare kako nismo slozni pa to je strasno jedan hoce ovo drugi hoce ono pa neznam ali ovo subvencionisanje po kg mi je jako sumljiva stvar pravio sam neku matematiku po pitanju toga nikako mi neispadne dobro samo da nebude kada dodje zetva da se pocnemo cesati gde nas najmanje svrbi sumljivi su mi ti iz ministarstva sto nam svima zele dobro
 

Dakle rakidžija, keraroš, kumstmaler(slikar) i političar.

Toliko o vođama protesta. I onda kažu da takozvani protesti poljoprivrednika nisu političke prirode, ma daaaj!
Ovaj čovek radi svašta-nešto i u poljoprivredi je našao samo ovcu za šišanje koja se zove ministarstvo i to u onim godinama kada se davao keš kao subvencija, što je idealno za malverzacije. Sad, kada toga više nekma, bar ne u toj meri, osladilo mu se za ove dve godine, pa bi još. Sad pujda poštene poljoprivrednike da se izbore za njegovo i pravo njemu sličnih da muvaju i lapaju.

Čujem da ovaj čovek poseduje zemlje samo možda u saksiji ili ispod noktiju, a na papiru ništa. Taj da me vodi na proteste? Nikad pa ni onda! Ovo je čini mi se protest dužnika i očajnika i par zavedenih poštenih paora. Znam i iz Kikinde ljude(besposličare) koji zemlje nemaju niti su je ikada radili, niti umeju da razlikuju ovcu od pulina ali su odjednom prijavili gazdinstvo na zemlju pravih paora(ali malih) i uplatili sebi doprinose, pa uzeli od svakog od tih paora po pola subvencije, pa mućkali sa računima za dizel(kupovali račune za po 2 dinara po litri), pa podmićivali znaju Kikinđani koga da im vodi papire i slične malverzacije, a oni samo vrte čačkalice između zuba po kafićima i računaju po ceo dan na kalkulatorima mobilnih telef

Samo da kažem da nisam žuti niti ću glasati za njih, niti sam aktivan u politici u opšte, a ovaj što vas vodi na proteste je bio kandidat za predsednika opštine Kovačica ispred G17+. Valjda postoji i neki razlog zašto nije uspeo da bude izabran, valjda ga znaju ljudi iz kraja.

I još nešto. Uredba o subvencionisanju poljoprivrede NIJE DOBRA niti će i jedna biti, odnosno neće odgovarati svima.

Po meni treba subvencionisati poljoprivredna gazdinstva po hektaru samo za zemlju koju poseduju na svoje ime ili ime člana istog domaćinstva(otac, mati, supružnik...), a za arendu ništa ili eventualno nešto simbolično po kilogramu, pa će zemlju u arendu uzimati oni koji znaju šta će sa njom.

Ovi protesti su propali. Čekaj samo dok ispapoljim i zanimljivosti o ostalim vođama političkog protesta u izbornoj godini sa raspuštenom skupštinom i tehničkom vladom.
tako nam i treba kad sami nismo kadri da se organizujemo pa treba da nam dolazi makar ko da nam otvara oci.evo ja sam iz ade i koga god da pitam niko nista nezna i nespominje protest.sramota.krenuo bih al nemam pojma gde!ada,senta,mol,backo petrovo selo svi cute!gde su najblize blokade nama.................
 
U Beceju nema ni d od demostracija. Demostracije po mom mišljenju su propale jer nisu ni blizu kao one prošle
 
Zasto se nisi ti angazovao oko organizacije pa da ti budes vodja?

Ko sam ja da bilo šta povedem? Udruženje već može da organizuje nešto, a zašto većina udruženja ćuti? Da li zato što su ludi ili za neke suviše mudri?
Mogu predstavnici svih naših udruženja da se sastanu i da se dogovore jedno, a većina ovih bukača će se povući čim im opet ministro trgovco baci kao kosku tih 14000 po hektaru i zaboraviće sve druge zahteve kao da ih nikada nije ni bilo.
Dakle sad igramo utakmicu po principu snađi se u zadatoj situaciji. Za to su krivi oni koji su nas prošle godine prodali za 14 hiljada po hektaru, odnosno oni koji su oberučke prihvatili subvenciju za jednu godinu umesto dugoročne agrarne strategije po principima fer pleja, da se tako sportski izrazim.
 
Ako ima zainteresovanih za protest u Beceju, da podrzimo nase kolege koji su vec na putevima, da nas se skupi pristojan broj, ja sam za. Becej je oduvek uspavan, ljudi otudjeni, mnogo privilegovanih, organizacije nema.. Zato nam grad i ne lici ni na sta, a sve zarad sacice bezkrupoloznih.. Nije vise bitna samo subvencija, odnosno nacin na koji ce se isplacivati. Naravno da je svakome zdravog razuma jasno da su ove takozvane po Kg obicna prevara i navlakusa, i uvodjenje prinudnog otkupa na mala vrata. Ja bih bio najsrecniji kada subvencija uopste ne bi moralo biti, da su cene realne, ali i politika u svetu je takva.. Mnogo vazniji je odnos drzave prema najcestitijem i najradnijem delu populacije, jedinoj privrednoj grani na racun koje ovo drustvo jos nekako opstaje. Preterali su sa ponizavanjima.. Cujemo se na PM ako neko deli moje misljenje.
Uzgred, blokirana je brana, odnosno most na Tisi kod N. Beceja. Banacanima svaka cast.
Ne slusajte ove kojekakve infiltrirane, raznorazne "balkanske spijune" i dangube, koji nas "svadjaju" zarad sopstvenih besramnih sitnih interesa. Mozda treba da dobiju "paketice" od par hiljada koji se obecavaju ovih dana za zaokruzivanje "pravog" broja.. Sramota. Svi politicari su toliko puta pokazali kakvi su beskicmenjaci, neki manje neki vise. Dosta je bilo.. Ovaj protest bi trebao biti jezgro promena, ali pravih, koje moraju uslediti ako zelimo opstati kao narod!
 
bivši " vođa " kaže sledeće
Poljoprivrednik iz Banatskog Novog Sela Zoran Sefkerinac, koji je lani bio jedan od orgnizatora protesta paora, rekao je za Tanjug da se on sada neće pridružiti protestu jer se solidariše sa ratarima koji obrađuju manje oranica. On je naglasio da će poljoprivredna gazdinstva sa manjim oraničnim površinama imati velike koristi od novog načina raspodele podsticaja u agraru. Sefkerinac, koji orađuje oko sto hektara oranica, je podsetio da je lane 83.000 gazdinastva dobilo podsticaje od 14.000 dinara po hektaru, dok će ove godine u sistem subvencija biti uključeno oko 250.000 gazdinstava.
tekst isti kao da ljudi " režima " govore kroz njega :haha:
 
Pa druze realno je ovako:kupis zemlju na godinu, na primer dva lanca i platis 280e toliko je kod nas a dobijes subvencije za ti 2 lanca 17 000 dinara (14 000 po h i 3000 za gorivo) i ispada da si platio za 2 lanca samo 11 000 dinara
Prvo mamtemetika ti nije dobra,2 lanca nije 1ha,a drugo ko to daje subvencije na zemlju u zakup?????Kupis zemlju i ona ti rodi bez obrade,semena,djubriva...????Tebi je neki idiot koji daje zemlju u zakup i uzimao je subvencije nesto napricao a ti kao mlad majmun verujes u to.I jos napises REALNO JE OVAKO.
 
Sad me zvao jedan prijatelj i kaže da su popustili blokadu puta privremeno u Knicu (put Kragujevac, Knic, Cacak) jer je predstavnike protesta primila Slavica Djukic Dejanović, ali da su i dalje tu i da se pogotovo sutra sprema u tom kraju još traktora. :)
nema nazad :-D
 
nema nazad ... nikako ne odustajemo... sve vise traktora se prikljucuje blokadama oko panceva ... saobracaj se povremeno pusta .... ratarskim putevima se brze stize do blokada.... nemaju oni toliko pandura koliko mi imamo traktora porucuju sa blokada u pancevu CAFEZ I SLOBAPATROLA (oni se nasli na blokadama hehhhehheh ) .... sta ostali cekate???? ... vi spadate u one po kg ocigledno???? .... ako nemate traktor idite autom ili ako nemate goriva udruzite se pa idite zajedno... od kompa nema nista.... izvinjavamo se onima koji pesace ipak se borimo za svoja prava razumite nas...

---------- Poruka napisana u 17:32 ---------- Prethodna poruka je at 17:27 ----------

gosp KRLEMARE,
ako si nezadovoljan ljudima koji su prosle godine prihvatili uslove koji su tada bili, smatram da nije u redu da napadas one koji ove godine zele da preduzmu nesto... ipak ovi sada se bore da isprave ono sto su oni od prosle zeznuli... nije u redu ih napadati, brukati, prozivati, i slicno... ako si kivan na nekog konkretno to i kazes a ne cas napadas ove cas napadas one... nemoj tako nije u redu... ovi sada su imali onu stvari i pokrenuli nesto za sta smatraju da je ok... pozdrav od CAFEZICE....
P.S. prvo se odluci pa tek onda blati
 
Nazad
Vrh