Protestna vožnja traktorima.

Da li ste verovali da ćemo uspeti ?

  • Da

    Glasovi: 248 68,9%
  • Ne

    Glasovi: 112 31,1%

  • Ukupno glasača
    360
blokade iz PANCEVA su: almexova pumpa, hotel tamis, bore se da se probiju na vrsacki put kao i da blokiraju kod poljoprivredne skole... javljam novosti uskoro.... dobra organizacija i dobar odaziv do sada... pozz CAFEZICA :D :D :D
 

Dakle rakidžija, keraroš, kumstmaler(slikar) i političar.

Toliko o vođama protesta. I onda kažu da takozvani protesti poljoprivrednika nisu političke prirode, ma daaaj!
Ovaj čovek radi svašta-nešto i u poljoprivredi je našao samo ovcu za šišanje koja se zove ministarstvo i to u onim godinama kada se davao keš kao subvencija, što je idealno za malverzacije. Sad, kada toga više nekma, bar ne u toj meri, osladilo mu se za ove dve godine, pa bi još. Sad pujda poštene poljoprivrednike da se izbore za njegovo i pravo njemu sličnih da muvaju i lapaju.

Čujem da ovaj čovek poseduje zemlje samo možda u saksiji ili ispod noktiju, a na papiru ništa. Taj da me vodi na proteste? Nikad pa ni onda! Ovo je čini mi se protest dužnika i očajnika i par zavedenih poštenih paora. Znam i iz Kikinde ljude(besposličare) koji zemlje nemaju niti su je ikada radili, niti umeju da razlikuju ovcu od pulina ali su odjednom prijavili gazdinstvo na zemlju pravih paora(ali malih) i uplatili sebi doprinose, pa uzeli od svakog od tih paora po pola subvencije, pa mućkali sa računima za dizel(kupovali račune za po 2 dinara po litri), pa podmićivali znaju Kikinđani koga da im vodi papire i slične malverzacije, a oni samo vrte čačkalice između zuba po kafićima i računaju po ceo dan na kalkulatorima mobilnih telefona.

Samo da kažem da nisam žuti niti ću glasati za njih, niti sam aktivan u politici u opšte, a ovaj što vas vodi na proteste je bio kandidat za predsednika opštine Kovačica ispred G17+. Valjda postoji i neki razlog zašto nije uspeo da bude izabran, valjda ga znaju ljudi iz kraja.

I još nešto. Uredba o subvencionisanju poljoprivrede NIJE DOBRA niti će i jedna biti, odnosno neće odgovarati svima.

Po meni treba subvencionisati poljoprivredna gazdinstva po hektaru samo za zemlju koju poseduju na svoje ime ili ime člana istog domaćinstva(otac, mati, supružnik...), a za arendu ništa ili eventualno nešto simbolično po kilogramu, pa će zemlju u arendu uzimati oni koji znaju šta će sa njom.

Ovi protesti su propali. Čekaj samo dok ispapoljim i zanimljivosti o ostalim vođama političkog protesta u izbornoj godini sa raspuštenom skupštinom i tehničkom vladom.
 
Poslednja izmena:
Јел, а куда да идем, да би из Врбаса душао кући, у Нови Сад, а?
 
citiram:Po meni treba subvencionisati poljoprivredna gazdinstva po hektaru samo za zemlju koju poseduju na svoje ime ili ime člana istog domaćinstva(otac, mati, supružnik...), a za arendu ništa ili eventualno nešto simbolično po kilogramu, pa će zemlju u arendu uzimati oni koji znaju šta će sa njom.



Slazem se sa tim u potpunosti
 
U Srbiji takodje blokade!
Evo par slika da vam prenesem atmosferu kako je na petlji koja se nalazi na putu Kragujevac-Topola(Mladenovac-Beograd)-Raca.
Ovo je neocekivano veliki broj traktora! :) Mozda su mali fergusoni uglavnom, ali sluze svrsi :)

Protestpoljoprivrednika1.jpg

Protestpoljoprivrednika2.jpg

Protestpoljoprivrednika3.jpg

Protestpojoprivrednika5.jpg

Protestpoljoprivrednika4.jpg
 
Bas tako,treba subvencinisati zemljiste koje je u vlasnistvu nosioca poljoprivrednog gazdinstva a nikako arendu,uzetu u zakup i ne znam kako vec.Onda nece biti koje kakvih mahinacija i prevara.Ili subvencionisati do 10ha,jer gazdinstvo do 10ha ne moze da proizvede kolicinu robe da bude rentabilno.A preko 10ha subvencionisati po kg,pa neka se svako odluci kako mu odgovara.
 
Pa druze realno je ovako:kupis zemlju na godinu, na primer dva lanca i platis 280e toliko je kod nas a dobijes subvencije za ti 2 lanca 17 000 dinara (14 000 po h i 3000 za gorivo) i ispada da si platio za 2 lanca samo 11 000 dinara
 
citiram:Po meni treba subvencionisati poljoprivredna gazdinstva po hektaru samo za zemlju koju poseduju na svoje ime ili ime člana istog domaćinstva(otac, mati, supružnik...), a za arendu ništa ili eventualno nešto simbolično po kilogramu, pa će zemlju u arendu uzimati oni koji znaju šta će sa njom.



Slazem se sa tim u potpunosti

moja majka je odradila zivotni vek kao sluzbenica, otisla u penziju posle 30 godina rada, i dan danas rmbaci po imanju. ja obradjujem svoju i njenu zemlju i prijavljena je na moje gazdinstvo, naravno. I po prethodnoj uredbi, sa 72 godine zivota ona bi trebala da uplacuje PIO ?
meni odgovara i subvencionisanej po kg jer su mi prinosi odlicni, ali sam solidaran, jer uredbe kasne, za gorivo nas zezaju sa rokovima, cene repromaterijala su otisle u nebesa. Shvati, ovo vise nije pitanje samo subvencija, vec sto nas prave budalama vec tolike godine!
 
Shvati, ovo vise nije pitanje samo subvencija, vec sto nas prave budalama vec tolike godine!

I prošle godine smo imali više ciljeve, pa se na kraju ipak sve svelo na 14000 po ha.
Fala lepo, ko se jednom opeče, taj duva i na 'ladno. Za ovim vođama ne bih išao ni na pivo zabadava.
 
I prošle godine smo imali više ciljeve, pa se na kraju ipak sve svelo na 14000 po ha.
Fala lepo, ko se jednom opeče, taj duva i na 'ladno. Za ovim vođama ne bih išao ni na pivo zabadava.
Bas tako,samo je bilo vazno tih 14000din po hektaru,nista vise,kao da se vise necemo baviti poljoprivredom.Kome je bila vazna samo 2011god ne znam ali niko nije pogledao dan u napred,zinulo **greška samo na 14000din.
 
Nazad
Vrh