Protestna vožnja traktorima.

Da li ste verovali da ćemo uspeti ?

  • Da

    Glasovi: 248 68,9%
  • Ne

    Glasovi: 112 31,1%

  • Ukupno glasača
    360
Sve mi se cini ako se ostvare subvencije od 14.000 da smo ga svi nastradali, ode struja, gorivo i da ne nabrajam jer neko mora da nadomesti razliku
 
izlupace tebe pancevci umesto mene,treba da te je sramota kako miniras svakog ko pozitivno misli!
A za to drugo ti nemas muda,vec samo bulju!!
mogu da te izlupam somborac vrlo brzo!
Ala pozitivno mislis,blokiraj mamu i tatu!
sto se nas iz Panceva tice mi idemo za Bg pa dokle stignemo a vi samo pijte pivo ispred svoji kuca!
 
prijatelju nema toliko magacina da se radi za 25000, a i taj sto radi u magacinu nit brige nit pameti.
Kao što ne može svako da se bavi poljoprivredom tako ne može ni u magacinu svako da radi ,upoznao sam mnoge takve da im daš dve ovce da čuvaju tri će da izgube a isto je i u poljoprivredi.Neko radi zato što drugo nemože a neko zato što drugo ne ume.:ppozdrav:
 
nije to bas tako jednostavno kako si ti napisao, recimo derivati dizela prate svecke trendove a ne kako se ovde kome nakrivi...
drzava ima pravo da podigne marze, da podigne PDV. Nije mi jasno, koliko u srbiji ima samo obradivog zemljista pa to puta 14.000 kolika je to suma novca. Pa da smo amerika....Mi smo mala i siromasna drzava za koju se plasim da za koju godinu ne bankrotira pa da nam onda amerikanci "daju" subvencije
 
drzava ima pravo da podigne marze, da podigne PDV. Nije mi jasno, koliko u srbiji ima samo obradivog zemljista pa to puta 14.000 kolika je to suma novca. Pa da smo amerika....Mi smo mala i siromasna drzava za koju se plasim da za koju godinu ne bankrotira pa da nam onda amerikanci "daju" subvencije

Ne subvencionise se sva obradiva zemlja. . . vec ona koja je registrovana. . . a da gospoda iz vlade malo manje trose para na izborne reklame. . . i na podmicivanja . . . ne bi bilo blokada. . .

---------- Poruka napisana u 18:24 ---------- Prethodna poruka je at 18:21 ----------

 
Ne subvencionise se sva obradiva zemlja. . . vec ona koja je registrovana. . . a da gospoda iz vlade malo manje trose para na izborne reklame. . . i na podmicivanja . . . ne bi bilo blokada. . .

---------- Poruka napisana u 18:24 ---------- Prethodna poruka je at 18:21 ----------

uvek se vraćamo na isto treba samo onima koji su registrovani dati subvenciju a ostale ko šiša
 
Основа демократије је да свако изнесе своје мишљење, а да се уради како одлучи већина. Ја ћи опет питати, јер сам питао и написано је 10 страна постова без одговора (јер сам био у праву ->> коме да поставите услове кад је скупштина распуштена а влада је само техничка??
Да се разумемо, ја нећу на простест иако сам незадовољан као и сви остали, али мислим да тренутно залуд трошите вашу енергијуи оно мало стрпљења гладног народа.

Хипотетички разговор двојице који су пошли на посао , па стали на барикади:
-Што штрајкују сељаци?
- траже субвенције од 14.000/ха.
-Шта, немају дотацију државе?
-Ма имају, негде око 7.000дин/ха...
-АА, па значи смањила им држава. Управу су. А јел траже да се укину монополи?
-Не, траже 14.000дин/ха.
-Јел траже смањење ПДВа на репроматеријал?
-Не, траже 14.000дин/ха.
-Јел траже смањење царина на увоз половне механизације?
-Не, траже 14.000дин/ха.
-Јел траже да се врши ригорозна контрола увоза пољопривредних производа, квалитета и порекла?
-Не, траже 14.000дин/ха.
-Јел траже да се држава одрекне свог дела у име произвођача у прерађивачким фирмама које је продала тајкунима?
-Не, траже 14.000дин/ха.
-Јел траже дугорочну стратегију од 5-10 година, за развој пољопривреде?
-Не, траже 14.000дин/ха.
-Јел траже да се паре за пољопривреду р а в н о м е р н о расподеле по целој Србији?
-Не, траже 14.000дин/ха.
- А колика је беше теби плата?
- Радим у магацину, за 25.000дин.
E ovo je od zadnjih par strana štose tiče protesta najbolje zapazanje trazi se samo 14.000 opet trošiti volju i energiju poljoprivrednika koji se bave i povrtarstvom a ne samo ratarstvom valjda je to sve poljoprivredea .E kad ubiju povrtare uvozom i obore cenu to nekom i odgovara jer se bavi samo ratarstvom e kad se to sve objedini i bude se malo obraćalo paznje i na druge stvari onda se moze i nešto konkretnije ostvariti za dobro svih a ovako ćemo po svemu sudeći svake godine štrajkovati al samo za jednu stvar i tako će vremenom sve više nas odustajati jer to nevodi ničemu ili odgovara samo ciljanoj grupi poljoprivrednika.
 
Ne subvencionise se sva obradiva zemlja. . . vec ona koja je registrovana. . . a da gospoda iz vlade malo manje trose para na izborne reklame. . . i na podmicivanja . . . ne bi bilo blokada. . .

---------- Poruka napisana u 18:24 ---------- Prethodna poruka je at 18:21 ----------

uvek se vraćamo na isto treba samo onima koji su registrovani dati subvenciju a ostale ko šiša


Registruj se pa ces dobiti. . . kako mislis da dobijes na lepe oci i na rec?
 
bog te mazo, pa svi naucili petrovicevu pesmicu kako ce ove godine vise gazdinstava dobiti subvencije, pa ovih 250 000gaz. se pretocilo u ovih 83 000gaz.
tako da su ovih 167 000 faktici prazna gazdinstva, recimo svi koima sam ja registrovao zemlju i od koga sam uzeo zemlju u arendu, ostala im gazdinstva sa 0,5ha
ovih 167 000 nemaju ni jednu desetinu hektara od ovih 83 000...
Al je bar Petrović javno priznao da je uskratio (prevario) 167000 gazdinstava ranijih godina.
E pošto smo mi slep narod,svim gazdinstvima od tih 167000 predlažem da podrže ministra pošto ih se setio na kraju mandata da i oni postoje.
 
[h=2]Sutra blokade puteva oko grada[/h]Blokadom svih pristupnih saobraćajnica oko Subotice, a potom i svih regionalnih i magistralnih putnih pravaca u pokrajini, vojvođanski poljoprivrednici će sutra u 10 časova početi novi protest, kojim će ponovo iskazati nezadovoljstvo novim agrarnim merama Vlade Srbije. U Udruženju poljoprivrednika Subotice, koje je inicijator blokada, tvrde da im se priključilo i 27 udruženja iz centralne Srbije, pa će mnoge saobraćajnice i u tom delu zemlje biti neprohodne.
Asocijacija poljoprivrednika, koja je organizovala prošlogodišnju petodnevnu blokadu većine puteva u Vojvodini, a koja je rezultirala dogovorom sa Vladom Srbije, ovoga puta kao krovna organizacija nije podržala ovakav vid pritiska na nadležne organe.
- Mi i dalje mislimo da su nove agrarne mere Vlade Srbije nedovoljno efikasne i da kasne, ali se rešenje, koje podrazumeva razvoj svih grana poljoprivrede, mora tražiti pre svega u pregovorima. Mi smo tražili prijem kod predsednik Vlade i još uvek čekamo odgovor. Mi kao asocijacija nismo podržali ovakve proteste, ali svako ima pravo da iskaže nezadovoljstvo na svoj način – rekao je Miroslav Kiš, predsednik Upravnog odbora Asocijacije poljoprivrednika.
On je dodao da jedan od razloga nezadovoljstva poljoprivrednika leži u činjenici da još „niko nije ubedio paore da se najavljene subvencije po količini prinosa neće preliti prerađivačima“.
- Ko nama garantuje da premije za uljarice neće umanjiti njihovu cenu na kraju ciklusa. Mi sada nemamo ugovorenu cenu suncokreta, a cena šećerne repe je manja za 10 odsto u odnosu na prošlu godinu. Istovremeno, inputi su drastično porasli – naglasio je Kiš.
Miroslav Ivković iz Udruženja poljoprivrednika Subotica i jedan od članova Organizacionog odbora protesta potvrdio je da Asocijacija poljoprivrednika ovoga puta nije podržala protestne blokade, ali da će većina njenih članova ipak učestvovati u njima.
- Nije reč samo u poljoprivrednicima iz Vojvodine, jer će nam se priključiti i kolege iz centralne Srbije koji imaju iste probleme. Uredbom po kojoj se subvencije plaćaju prema pridatim prinosima smo oštećeni, naročito mi na severu Vojvodine i delovima Banata gde zbog konfiguracije zemljišta ne možemo postići odgovarajuće prinose. Dodatni problem je što smo prinuđeni da, zbog subvencija, suncokret i šećernu repu prodajemo u Srbiji, pa smo uskraćeni za to da ih po boljoj ceni plasiramo na inostrano tržište – naglasio je Ivković.
On je dodao da postoji čvrsta rešenost da najavljene blokade traju do ispunjenja njihovog glavnog zahteva, a to je da se vrati subvencionisanje po hektaru obradive površinu registrovanim gazdinstvima.
Danijel Solga, poljoprivrednik iz sela Đurđin pored Subotice, ističe da je nezadovoljan novim agrarnim merama Vlade Srbije, „a čak i one koje su dobre, su stigle kasno“.
- Kratkoročni krediti sa subvencionisanom kamatom su bili zaista povoljni, ali pitam se zašto se čekalo proleće. Nama je novac trebao od decembra, kada smo nabavljali seme i đubrivo, a ne kada je sve već pripremljeno za prolećnu setvu. Mi moramo znati šta nam sleduje da bismo mogli da planiramo radove. Svi pričaju o tome da težimo propisima i načinu subvencionisanju u Evropskoj uniji, ali ovo je daleko od toga. Po ovom sistemu subvencionisanja napredak u poljoprivrednoj proizvodnji je nemoguć, ali će se obogatiti prerađivači. Mi, sitni ratari, ćemo biti dovedeni do prosjačkog štapa, jer je cena našeg proizvoda sramotno niska – rekao je Danijel Solga.
 
Sad se vade na male paore-čista farsa.kod nas neće izlaziti ovi što imaju po 100ha.I priče da nama malima ovako odgovara ne pije vodu-mego se to navatalo u zadnje 3 godine pa sad još i pametuju.

---------- Poruka napisana u 20:40 ---------- Prethodna poruka je at 20:33 ----------

Al je bar Petrović javno priznao da je uskratio (prevario) 167000 gazdinstava ranijih godina.
E pošto smo mi slep narod,svim gazdinstvima od tih 167000 predlažem da podrže ministra pošto ih se setio na kraju mandata da i oni postoje.

Ja ću ga prvi podržati ali pošto je lepo priznao onda neka lepo na račun stavi ono što nam je uskratio pogrešnom politikom.U pitanju je oko 350 000 gazdinstava a ne 167000.
 
Nesto sam nacuo da su poceli da se skupljaju traktori kod rafinerije,hoce valjda da blokiraju jer sutra dolazi Tadic.
 
koliko hektara imaju ti ljudi koji pricaju o dobrobiti malih? I sto ne podrzavaju proteste? zato sto ce malima biti bolje?
mali komentar na te izjave Znate ono iz maratonaca ,Ko je vas poznavao ni smrt mu nece pasti tesko.
 
Nazad
Vrh