Protestna vožnja traktorima.

Da li ste verovali da ćemo uspeti ?

  • Da

    Glasovi: 248 68,9%
  • Ne

    Glasovi: 112 31,1%

  • Ukupno glasača
    360
Kada su dolazili na vlast obecali su uvodjenje subvencija i rast istih do evropskih ili bar do hrvatskih,A uvodjenje tih subvencija dovela je do povecanja izvoza u naj kriticnijim godinama susa, grad,kasni mrazevi ,a i povecala povrsina koja se obradjuje.A oni sada menjaju sve to i ubedjuju nas da su oni upravo izmislili toplu vodu koja je dobra za nas ?Pa zar nas smatraju toliko maloumnima ovo je stvarno vredjanje i omalovazavanje nas seljaka ,mi neznamo sta je dobro za nas pa ce oni da nam prodaju m... za bubrege.Ja radim dve njive u ritu koje se nebih usudio da radim da nije bilo subvencija ali sada su mi jedne od boljih jer sam ih podrivao naoravao razoravao dovozio stajnjak.I nace u EU daju subvencije i za sume i pasnjake i sve ostalo cak i za odmaranje zemljista.

Petrovic hoce da bude kao Bata Zivojinovic kada je naranio cetu partizana sa kozom od opanka za koju je vezao kanap on lepo zvace zvace i kad proguta ja izvadim i dam drugome i tako redom. Niti je on Bata niti smo mi partizani.

25.04.2012 godisna Traktorijada koja se odrzava po tradiciji posle donosenja uredbi o subvencijonisanju poljoprivrede .A u cast ministra petrovica.
 
Poslednja izmena:
Kada su dolazili na vlast obecali su uvodjenje subvencija i rast istih do evropskih ili bar do hrvatskih,A uvodjenje tih subvencija dovela je do povecanja izvoza u naj kriticnijim godinama susa, grad,kasni mrazevi ,a i povecala povrsina koja se obradjuje.A oni sada menjaju sve to i ubedjuju nas da su oni upravo izmislili toplu vodu koja je dobra za nas ?Pa zar nas smatraju toliko maloumnima ovo je stvarno vredjanje i omalovazavanje nas seljaka ,mi neznamo sta je dobro za nas pa ce oni da nam prodaju m... za bubrege.Ja radim dve njive koje se nebih usudio da radim da nije bilo subvencija ali sada su mi jedne od boljih jer sam ih podrivao naoravao razoravao dovozio stajnjak.I nace u EU daju subvencije i za sume i pasnjake i sve ostalo cak i za odmaranje zemljista.
da to je tačno francuzi moraju da ostave odnosno da ne rade 10% svojih površina da se nebih stvarali tržišni viškovi
 
Jel zna neko za moj kraj gde ima blokada razgovaro sam sa puno ljudi većina je za blokade ali kao javi gde kada ili nisu im traktori registrovani sve mi nešto uvijaju opet ću sa bratom u auto pa gde mi je najbliže tu idemo bar da budemo podrška kad nemožemo mi da blokiramo
 
Jel zna neko za moj kraj gde ima blokada razgovaro sam sa puno ljudi većina je za blokade ali kao javi gde kada ili nisu im traktori registrovani sve mi nešto uvijaju opet ću sa bratom u auto pa gde mi je najbliže tu idemo bar da budemo podrška kad nemožemo mi da blokiramo

Prosle godine kod mene bile na putu Bela Crkva - Kovin
gdfgfd.png


a sada ce da se udruze ne zna se tacno gde ali bice negde od Bele Crkve do Vrsca ne zna se tacko gde ali za neki dan ce da se zna ustvari pojedini znaju ali kao "ne sme da se prica" ne sme da se prica tacno mesto gde ce biti blokada... zato sto ovi politicari pustaju poline da saznaju gde ce biti blokada i tako to...... od prilike se zna gde ce biti .....
 
Kako ne sme .. pa nasa blokada je prijavljena MUP-u i zna se mesto i vreme

nije bas da ne sme..... jos pregovori nezna se tacno mesto i ko ce sve da dođe itd... A politicari kao Šoic transparent i odma dele letke nije to malo okupe se nih 150 - 200 pa njina familija komsije nije to malo kolko to glasova... :osmeh: pa kao zbog toga.....
 
Prosle godine kod mene bile na putu Bela Crkva - Kovin
gdfgfd.png


a sada ce da se udruze ne zna se tacno gde ali bice negde od Bele Crkve do Vrsca ne zna se tacko gde ali za neki dan ce da se zna ustvari pojedini znaju ali kao "ne sme da se prica" ne sme da se prica tacno mesto gde ce biti blokada... zato sto ovi politicari pustaju poline da saznaju gde ce biti blokada i tako to...... od prilike se zna gde ce biti .....
OK razmenićemo brojeve tel. tu nam ne mogu ništa
 
Meni se cini da je za ove proteste malo slabija koordinacija kako izmedju samih paora po selima tako i izmedju udruzenja.Niko jos nije napravio marsutu,bar kod nas,a vidim da ima jos neinformisanih,a kod nas postoji raspolozenje za ucestvovanje,bar ista ekipa kao i do sada.A ipak mislilm da bi trebali malo da rade telefoni.:sta:
 
Bez nervozuuuu :osmeh: bice odlican odziv poljoprivrednika videcete jel nema vise sta da se ceka sad je sansa!!!!!!!!!!!!!!
 
Malopre je bila na kablovskoj neka emisija o razvoju britanske poljoprivrede u prošlom veku.
I oni su isto išli u London na protostne vožnje, ali Lend roverima. To i mi treba da uradimo. Da zagušimo funkcionisanje snabdevanja Beograda i popustiće za dan.
 
Isti djavo , ionako nebi nas pustili preko mostova u Titelu ,Novom Sadu ,Centi ili PA ... nisu oni nas pustili , sad mi njih necemo pustiti da ubiraju PDV !!
 
Veceras su neki clanovi udruzenja iz Pecinacke opstine bili na sastanku u Novom Sadu (koliko sam razumeo tu su bila mnoga udruzenja poljoprivrednika) i odluceno je da i Pecinacko udruzenje kao i sva druga udruzenja krenu sa blokadom puta, ta odluka o blokadi puta je posle sastanka u Novom Sadu donesena na sastanku upravnog odbora udruzenja poljoprivrednika opstine Pecinci! ::traktor1:: ::traktor1:: ::traktor1::::traktor1::::traktor1:: ::traktor1::
 
Poslednja izmena:
tacno je da nama u sumadiji ne stizu poruke,valjda smo im manje bitniod vojvodjana tj znaju i oni da ce glavni talas protesta biti iz vojvodine pa probaju da se udobre...meni uplatili 10% manje avansa nego sto je prijavljeno

Ako te nije posetio takozvani savetodavac(zapravo statističar) i uzeo podatke, nemoj da se čudiš što ne dobijaš poruke. Ima toga i u Vojvodini, i kod mene se neki žale da ne dobijaju poruke i upravo njima nije bio savetodavac u poseti. Ja mislim da to zavisi od samog savetodavca koji ti je dodeljen koliko je ozbiljan i vredan.

Ja za moju savetodavku imam samo reči hvale. Jeste da je voćarka po specijalnosti, ali imam ja koga da pitam to što mene zanima(ratarstvo/stočarstvo) od stare ekipe iz PSS u smislu usko stručnog savetovanja. Od nje je sasvim dovoljno što me redovno obaveštava o svemu važnom vezano za vođenje gazdinstva.
 
Nazad
Vrh