Protestna vožnja traktorima.

Da li ste verovali da ćemo uspeti ?

  • Da

    Glasovi: 248 68,9%
  • Ne

    Glasovi: 112 31,1%

  • Ukupno glasača
    360
Napisite ko zna : koje saobracajnice se kod vas blokiraju u sredu ?
Mi Zabaljski most na Tisi
 
Људи ја сам веома ретко крај рачунара, па много тога пропустим.Уопште незнам о каквим порукама говорите нама у Шумадији ништа не стиже (или бар не мени). А оно што нећу да пропустим сигурно то су протести. Рача 25.04.2012. креће у протест.---------- Poruka napisana u 21:01 ---------- Prethodna poruka je at 20:59 ----------Овога пута мораће да попусте и то много брже него прошле године, видећете.
tacno je da nama u sumadiji ne stizu poruke,valjda smo im manje bitniod vojvodjana tj znaju i oni da ce glavni talas protesta biti iz vojvodine pa probaju da se udobre...meni uplatili 10% manje avansa nego sto je prijavljeno
 
ljudi, zna li neko za ovu nasu stranu,obrenovac,ub.da li ce ovde biti nekih blokada? niko nista ne prica... cuo sam da je jutros na b92 bio neki covek sa uba sa ivkovicem i da je rekao da ce i tamo biti organizovani protesti ? koga li bih mogao da kontaktiram da dobijem neku informaciju? rado bih ucestvovao negde,a bas mi daleko da dolazim rujom kod vas u vojvodinu!
 
Ma daj te ljudi treba traziti po hektaru 30.000 da nam se otpisu svi krediti i podeli drzavna zemlja i onda neki nece biti zadovoljni trzice vise
 
Ljudi ko povezuje avans i proteste.Bonovi su isto što i avans,dakle ne ulaze u ono što TRAŽIMO na protestima.Ja uzimam SVE što sa može dobiti sa računa koji počinje sa 840 jer na takve račune mesečno plaćam prosečno oko 100.000 dinara a za kašnjenje je kamata 0,2%DNEVNO!Zato mi nije jasno šta u stvari hoće oni koji su uzeli bonove a sad se nećkaju za avans.Zar ne vidite sa kakvim BITANGAMA imamo posla a vi se ponašate kao da treba da uzmete od POŠTENOG DOMAĆINA nešto.Ja sam na prošlom protestu prešao 100km traktorom ,a sda sam jedan oprao,nasuo gorivo i spreman čeka.Pošto sejem repu nema logike da sam protiv ovakvih mera,ali JA SAM GENERALNO PROTIV POLITIKE KOJA NEMA POŠTENU NAMERU.Ne radi se tu o nekoj tački uredbe nego o POKUŠAJU BG HOŠTAPLERA da prevare i namagarče poštenog domaćina.Zato i igraju na tu kartu poštenja da ko uzme avans NEĆE se više buniti nije korektno!!I to im očigledno i uspeva kod dosta ljudi.Zamislite BULJAVOG da ostane na vlasti(verovatno i hoće)sa kakvim će smeškom da objasni kako oni daju a mi nećemo da uzmemo jer nam verovatno ni ne treba.Zato uzmite pare i 25 na puteve protiv mangupa mangupske metode!
 
Ljudi ko povezuje avans i proteste.Bonovi su isto što i avans,dakle ne ulaze u ono što TRAŽIMO na protestima.Ja uzimam SVE što sa može dobiti sa računa koji počinje sa 840 jer na takve račune mesečno plaćam prosečno oko 100.000 dinara a za kašnjenje je kamata 0,2%DNEVNO!Zato mi nije jasno šta u stvari hoće oni koji su uzeli bonove a sad se nećkaju za avans.Zar ne vidite sa kakvim BITANGAMA imamo posla a vi se ponašate kao da treba da uzmete od POŠTENOG DOMAĆINA nešto.Ja sam na prošlom protestu prešao 100km traktorom ,a sda sam jedan oprao,nasuo gorivo i spreman čeka.Pošto sejem repu nema logike da sam protiv ovakvih mera,ali JA SAM GENERALNO PROTIV POLITIKE KOJA NEMA POŠTENU NAMERU.Ne radi se tu o nekoj tački uredbe nego o POKUŠAJU BG HOŠTAPLERA da prevare i namagarče poštenog domaćina.Zato i igraju na tu kartu poštenja da ko uzme avans NEĆE se više buniti nije korektno!!I to im očigledno i uspeva kod dosta ljudi.Zamislite BULJAVOG da ostane na vlasti(verovatno i hoće)sa kakvim će smeškom da objasni kako oni daju a mi nećemo da uzmemo jer nam verovatno ni ne treba.Zato uzmite pare i 25 na puteve protiv mangupa mangupske metode!

Sta ako ostane? Pa ljudi moji, pozdravite novog premijera posle 6.maja - Dusan Petrovic. Tadic kaze da on odlicno obavlja svoj posao. Jeb... smo jeza u ledja.
 
Управо је ово један аргумент више мојој тези да је ово блокада искључиво у предизборном циљу. Зашти кренути у блокаде 10 дана пред изборе? Зашто и здравство баш тога дана креће у штрајк, осим ако неко то не координира? Уосталом чему блокада против ТЕХНИЧКЕ ВЛАДЕ ?!?!
Уосталом против које власти у блокаде ?? - нисам страначки обојен, али ми као народ памтимо краће од кокошке, па ћу лепо сведа подсетим
-СРС на власти и СПС - чучали смо или у подруму под бомбама или у редовима за нафту или хлеб
-ДС (Ђинђић) на власти - увели су какве-такве премије (сећам се да је за соју била око 2-3 динара/кг)
-убили Ђинђића
-дошли Г17 и ДСС укинули премије на ратарске производе, распродали прерађивачки сектор, повраћај средстава давали само својима и за добру провизију
- ДС дошла на власт - УВЕЛА СУБВЕНЦИЈЕ по први пут у новијој историји, па их смањила јер се испоставило дадржава нема довољно пара ѕа веће субвенције
- СНС као "нова партија" има за човека који им води сектор пољопривреде Данила Голубовића, који је био кадар Г17 (о висини субвенција прочитај два реда испред)

Ја зато опет постављам питање против кога блокаде због субвенција? Против једине владе која је и увела субвенције, а сада има само капацитет техничке владе ? (за оног ко не зна шта значи техничка влада - ено му Устав, па нека чита).
Све ово говори да се ради само о политици, а не о неѕадовољним сељацима.
Ево нам иѕбора 06.маја па гласај за кога сматраш да треба , а не да поштен свет који живи од 200евра месечне плате чучи поред блокаде у страху да му гаѕда не да откаѕ јер није могао да стигне на посао.
-Лично мислим да је ово направљено да би сељаци добили преко леђа, лекари мало да се ОПЕТ БУНЕ, народ да гунђа,а Тома да ѕадовољно трља руке јер је ОПЕТ продао му.а за бубреге...

Znas kako, u svih tih 20 godina si ti bio gazda svoje zemlje. Ovo sto Buljavi predlaze vodi ka tome da vise ne budes. Barem ne stvarno. Na papiru da. A stvarno, to ce biti banke i osiguravajuca drustva za koje Buljavi radi. I to u vrlo kratkom roku. Lepo je Ivkovic rekao pre mesec dana - subvencije u okruzenju su od 300, 500 do 1000e. Ako ti mislis da bez subvencija izadjemo na EU trziste, onda ti je racunica losa ili si zuti, jer tu trku na duze staze necemo izdrzati. Zakon o prodaji zemlje strancima nemamo niti cemo imati. Tako da je scenario poznat.
 
LJudi uzimajte sve sto se nudi, kasnije ce se sve to obracunati.To sto neko uzme avans neznaci da netreba da izadje na proteste, nego da mu je dogorelo do noktiju i on prvi treba da iskaze svoje nezadovoljstvo jer su hteli da ga prevare za sitne pare, ustvari su ga potcenili i smatraju da taj covek vredi 1500 dinara.
Zar vi stvarno mislite da ce oni ostati na vlasti?
dali neko od vas ima nameru da glasa za ove prevarante,ili onog njihovog sto sada obecava dvostruko veci poljo budzet pa on nam je svima obecao po 1000 evra ,kako ste dobili 1000 evra tako cete dobiti i budzet.Za saku glasova obecace sve. Vreme je da takvi politicari zauvek napuste pozornicu.
 
Uzimaju više oni što im ne dogoreva,šta ja sa 15000 mogu da uradim,nego treba mkoma sad cepnuti još bolje uslove (30 000 po ha.neko je to izneo i nije nimalo naino),kad se već toliko diče i kopiraju tu EU onda neka budu istrajni u tome pa lepo daju EU subvencije.
Jutros me umalo nije ubila krava a moj dragi ex predsednik ne izlazi iz štaloga i ne sme da priđe ni malo većem teletu i još ga uz put čuva još par glavonja.Danas slavim rođendan-izuzetno mirna krava-traži bika a ja nisam video.Izvinjavam se za of
 
To ako je neko uzeo naftu, ili avans, neznači da nesme, ili netreba da izađe na proteste, naprotiv, treba svako da protestuje, jer ako netražiš, nećeš ni dobiti, a treba tražiti uvek više, da bi dobio manje. Pogledajte primer prosvetara, malo, malo pa štrajkuju, i uvek im bar nešto daju, i tako malo po malo, doguraše oni do pristojnih plata.
 
Poljoprivrednici u sredu nastavljaju protest
Beta | 23. 04. 2012. - 10:28h
Poljoprivrednici iz Srbije, nezadovoljni novim načinom subvencionisanja proizvodnje po kilogramu predate robe, nastaviće 25. aprila proteste, saopštio je danas član Organizacionog odbora protesta poljoprivrednika Miroslav Ivković.
On je agenciji Beta rekao da peotesta neće biti samo ako Vlada Srbije i Ministarstvo poljoprivrede u međuvremenu ispune zahteve poljoprivrednika koji su im predati pre nekoliko nedelja.
Poljoprivrednici zahtevaju da se vrati stari način subvencionisanja proizvodnje od 14.000 dinara po hektaru, produži rok za podelu bonova za dizel gorivo do 1. jula i primeni usvojena Strategije ruralnog razvoja do 2013. godine, jer je ona uslov za korišćenje sredstva iz IPA fondova EU.
“Ako se to ne desi, mi ćemo u sredu u 9.00 sati na preko 80 mesta u Vojvodni početi proteste. To će nažalost ometati građane u svakodnevnim obavezama, ali ćemo se truditi da toga bude što manje”, rekao je Ivković i dodao da će ovog puta protesti biti organizovani i u centralnoj Srbiji.
 
Nazad
Vrh