Protestna vožnja traktorima.

Da li ste verovali da ćemo uspeti ?

  • Da

    Glasovi: 248 68,9%
  • Ne

    Glasovi: 112 31,1%

  • Ukupno glasača
    360
Sastanak u Zr zavrsen izalzi se na blokade. Organizovana ce biti dva punkta na teritoriji opstine Zrenjanin , gde ce biti blokiran magistralni put Zrenjanin - Novi Sad i Zrenjanin - Beograd. Postoje neki problemi ali se nadam da ce biti prevazidjeni. Za sada otprilike se svelo slovo na one koji su i od sada izlazili to je nekih 80 taktora. Sto je sramotno malo, jer znamo koliko poljoprivrednika ima. Razumem da mnogi nisu posejali, ali pravi ce se plan dezurstva i smene za vreme trajanja blokada da bi ljudi mogli kuci da stignu koliko toliko poslova da odrade. Oni koji ce ostati kuci i sve to gledati na tv ili raditi svoje njive neka im je na cast. Jer to jasno govori koliko smo ne slozni. A kada takvi ljudi postoje nije ovima na vlasti lako da nas skinu sa dnevnog reda. Mislim da i ako postoje medjuljudski problemi trenutno, nebi trebali da oni predstavljaju razlog zasto neko nebi zeleo da izadje i da podrzi prvo sebe a onda i sve druge. Nadam se boljoj slici 25og . Pa do pobede
 
ljudi su bez volje i sve im je jedno, aj da razumem ove starije sto su prosli slobino vreme pakla za poljoprivredu, al nemogu da razumem ove mlade poljoprivrednike koi ne bi trebali da dozvole da se opet vrati neko slobino vreme, gde nisi imao pravo glasa!!! u mnogim gazdinstvima BABO vodi glavnu rec pa mladi i nemogu dobiti pravo glasa, a kamoli traktor da za protestnu voznju:osmeh:

ako se ljudi u poslednjem momentu ne trgnu i shvate znacaj ovih blokada, opet ce nas biti malo i opet ce reci sta ono malo traktorista radi na putu nema ih ni za vasar...
ovi prosli protesti, nas 18 izaslo na magistralni put beograd-temisvar, pa mi ni alibunar nismo mogli da blokiramo a ne tako vaznu saobracajnicu...
 
25. će štrajkovati i kompletno zdravstvo.Nastaće haos :bravo:

Управо је ово један аргумент више мојој тези да је ово блокада искључиво у предизборном циљу. Зашти кренути у блокаде 10 дана пред изборе? Зашто и здравство баш тога дана креће у штрајк, осим ако неко то не координира? Уосталом чему блокада против ТЕХНИЧКЕ ВЛАДЕ ?!?!
Уосталом против које власти у блокаде ?? - нисам страначки обојен, али ми као народ памтимо краће од кокошке, па ћу лепо сведа подсетим
-СРС на власти и СПС - чучали смо или у подруму под бомбама или у редовима за нафту или хлеб
-ДС (Ђинђић) на власти - увели су какве-такве премије (сећам се да је за соју била око 2-3 динара/кг)
-убили Ђинђића
-дошли Г17 и ДСС укинули премије на ратарске производе, распродали прерађивачки сектор, повраћај средстава давали само својима и за добру провизију
- ДС дошла на власт - УВЕЛА СУБВЕНЦИЈЕ по први пут у новијој историји, па их смањила јер се испоставило дадржава нема довољно пара ѕа веће субвенције
- СНС као "нова партија" има за човека који им води сектор пољопривреде Данила Голубовића, који је био кадар Г17 (о висини субвенција прочитај два реда испред)

Ја зато опет постављам питање против кога блокаде због субвенција? Против једине владе која је и увела субвенције, а сада има само капацитет техничке владе ? (за оног ко не зна шта значи техничка влада - ено му Устав, па нека чита).
Све ово говори да се ради само о политици, а не о неѕадовољним сељацима.
Ево нам иѕбора 06.маја па гласај за кога сматраш да треба , а не да поштен свет који живи од 200евра месечне плате чучи поред блокаде у страху да му гаѕда не да откаѕ јер није могао да стигне на посао.
-Лично мислим да је ово направљено да би сељаци добили преко леђа, лекари мало да се ОПЕТ БУНЕ, народ да гунђа,а Тома да ѕадовољно трља руке јер је ОПЕТ продао му.а за бубреге...
 
Jako veliki problem je sto organizator jos nema jasne ciljeve i sto je taj organizator sipao regresirano gorivo i sa njom dolazi na dlokade.Sto je najgore iz budjeta za 2012 date su pare za subvencije za 2011.Tako da para verovatno nema.Mislim da ce od ovih blokada koje ce poceti imati vajde samo organizator.Nisam covek rezima ali gledam stvari iz nekog drugog ugla.
 
Retko se ovde javljam, sem kada izrazavam moju punu podrsku vasim zahtevima upucenim Vladi. Ovoga puta samo zelim da Vam skrenem paznju, da ukoliko ponovo dodje do blokada puteva moguce je da Vam se pridruze i drugi nezadovoljni slojevi stanovnistva i da sve to preraste u jedne jako velike proteste koji mogu izazvati kolaps cele zemlje. Ne pisem ovo da bih Vas zaplasio, nego su to samo realne cinjenice. Nezadovoljstvo gradjanstva je jako veliko i sve to moze da preraste u jedan veliki nekontrolisani bunt naroda protiv trenutne vlasti.

Morao sam da citiram samoga sebe i da napomenem Ivanu da u zdravstvu ne rade samo lekari nego i drugo osoblje koje ima platu znatno ispod republickog proseka a smanjuju im 10%. Nisu samo poljoprivrednici i medicinari nezadovoljni, bicu tu dosta sveta kada pocne. Ne treba mnogo da se stvori kriticna masa i da krene lavina, koja ce se onda tesko moci zaustaviti.
 
Gospodime @Dosko.Nisu oni blesavi da dozvole nerede i kojekakve zajebancije ima da ih rasteraju kao macke sa j....Grci koji zive 70 puta bole pa su protestvovali zato sto su mezadovoljni zivotom.Kod nas strajkovi i protesti nisu nista novo i nista neobicno.Zlo bi bilo da protestvuju huligani i navijaci.Paori i lekari su uglavnom dobri ljudi ne moze tu da bude nista strasno.
 
Ja se iskreno nadam da nereda nece biti, ali strahujem od stvaranja kriticne mase u kojoj ce biti kojekakvoga sljama i onda je to tesko zaustaviti. Optuzeni ce biti poljoprivrednici kao organizatori. Predizborna kampanja je u punom zamahu i kako kaze Ivan, kojekakve igre se igraju.
 
Ivanm i dalje stojim da iza ovih protesta nema političke pozadine.Protestuje se sada jer bolji momenat ne može biti.Svi znamo da se ne protestuje protiv nekih tehničkih vlada nego protiv mera koje je donela Vlada Republike Srbije.Ne može Vlada da donese uredbe i onda kaže:mi smo na godišnjem i sad odgovara čistačica iz skupštine ,a ne mi.Meni da je Tadić tata i da mi izbija pare iz džepa ja bih mu rekao da odmori malo.
Da će neke stranke ovo iskoristi hoće sigurno.
 
Gospodime @Dosko.Nisu oni blesavi da dozvole nerede i kojekakve zajebancije ima da ih rasteraju kao macke sa j....Grci koji zive 70 puta bole pa su protestvovali zato sto su mezadovoljni zivotom.Kod nas strajkovi i protesti nisu nista novo i nista neobicno.Zlo bi bilo da protestvuju huligani i navijaci.Paori i lekari su uglavnom dobri ljudi ne moze tu da bude nista strasno.
jesu paori dobri ljudi al kad paoru pukne film biće belaja
 
@Diklofen.Nisu te dobro informisali sto se tice stranacke pozadine ovih blokada.

@pidikanac.Jeste da paorima moze da pukne film ali neumeju da naprave s..... kao huligani,nema te snage i kolicine ljudi.
 
Ivanm i dalje stojim da iza ovih protesta nema političke pozadine.Protestuje se sada jer bolji momenat ne može biti.Svi znamo da se ne protestuje protiv nekih tehničkih vlada nego protiv mera koje je donela Vlada Republike Srbije.Ne može Vlada da donese uredbe i onda kaže:mi smo na godišnjem i sad odgovara čistačica iz skupštine ,a ne mi.Meni da je Tadić tata i da mi izbija pare iz džepa ja bih mu rekao da odmori malo.
Da će neke stranke ovo iskoristi hoće sigurno.
Druže ti misliš ako si ti pošten da su svi pošteni.I ja sam možda ranije tako mislio kada sam bio tvojih godina i ne zameram ni tebi ni nekima koji stvarno hoće da protestuju i da se izbore za svoje bolje sutra i za svoje potomstvo,mada vi mene napadate ali vremenom će sve to doći na svoje mesto i videćete koliko sam ja bio u pravu.
Političke a i ekonomske pozadine itekako ima.Pa zarad čega su prvo pokrenuti protesti,pa prekinuti,danas slušam da počinje isplata avansa za 28 000 gazdinstava,pa smene u asocijaciji,novi organizatori.
Ja lično ne mogu u proteste sa Matijevićem i njemu sličnim što su od tegljenja kojekakvih gajbi i drugih fizičkih poslova stekli da mogu pola Srbije da kupe i još u vrlo kratkom periodu.
Ako u organizaciji protesta bude u planu blokada istih ja ću se odazvati a da ja blokiram moje prijatelje,rođake i sugrađane-ne pada mi na pamet jer među njima ima dosta koji žive gore od nas jer su ti isti pokupovali firme i upropastili ih a sada su kao revolucionari
 
Највећи број нас на форуму смо паори,а сви смо незадовољни, па и ја. И то врло сам незадовољан.
Не желим да будем "убачени елемент", "пета колона" или слично, већ сам само хтео да мало раширим видике свима, да будем "глас разума", свима којима је од беде и муке ушла вода у уши, а то ће неки врло вешто да искористе.На жалост.
Једноставно има потребу да, искрено не због других, већ и због себе самог, кажем шта може, врло вероватно да се деси. Одлуку доносе они који имају моћ одлучивања, а ја имам мирну савест јер знам да сам на време упозорио на шта све може изаћи.Верујем Диклофену када каже да организација нема политичку позадину, али мора и он мени да верује када кажем да то тако изгледа и да ће засигурно то опозиција врло лепо да искористи. Са друге стране убеђен сам на пропаст протеста, а ево врло конкретно и зашто : пара једноставно нема !!! Разлози пропасти 1,
-опозиција (читај главна странка опозиције) ће подржати протест због "оправданог незадовољства сељака" али неће обећати субвенције јер и да освоје власт, знају да нема пара и да одмах по доласку на власт показали да су лагали
- садашња влада, ( ако се не формира нова влада у законском року, ако не успеју да се договоре, што је такође врло могуће, )дакле неће дати веће субвенције, јер ако обечају субвенције, а пара нема, са том лажи немају теоретске шансе да добију поновљене изборе који би били у том случају негде септембра-октобра.

Дакле, разлог за протест оправдан, али "тајминг" крајње погрешан.
 
Zato protest ce i biti , da bi bilo novca . Sramne uredbe padaju u vodu .Posle izbora rebalans budzeta svakako ce se raditi i mora se izbombardovati 5% iz budzeta za poljoprivredu a ne kao sad 2,4 % . Automatski sve ovce na broju i vuk sit !
@Primer : i sad ima novca da se regresira repromaterijal do 30 Ha , a preko toga po KG
Sta mislite iz cijeg dzepa ova vlast podkupljuje glasove ? Nemojmo da smo deca !
 
Nazad
Vrh