Protestna vožnja traktorima.

Da li ste verovali da ćemo uspeti ?

  • Da

    Glasovi: 248 68,9%
  • Ne

    Glasovi: 112 31,1%

  • Ukupno glasača
    360
nisam nesto pametan a vidim ni tvoje razmisljanje nije bolje..Hoces da smenis nekog ko je vec smenjen pa sta mislis jos koliko ce on biti u fotelji?A vidim da ti sto su smislili su jeako pametni,da blokiramo sami sebe....Nego ti si posejao sve i sad bi malo da luftiras,pazi samo da ne presevas od te tvoje pametnoce!

---------- Poruka napisana u 22:03 ---------- Prethodna poruka je at 22:02 ----------

Dace buljavi ostavku i povuce se ove sramne uredbe , uradice se posle izbora rebalans budzeta i doneti agrarna politika kakva dolikuje nama PAORIMA !!
iz tvojih usta u bozje usi,ali ako se pokazemo ko picke i pokazemo da smo slabi do ku..a ima da nas jebe ko kako stigne.
 
Neka uvezu ministra iz neke zapadne zemlje.Ovako i moja baba može biti ministarka poljoprivrede samo da imamo neku vezu tamo gore da je ubacimo.
 
bio sam vredan pa sam uradio sta sam planirao, ostalo mi jos 2 dana setve tj.40kj, i ako budem presevao to se tebe netice...lupas ko otvoren prozor...

ministar poljoprivrede bi trebao biti tipa guvernera, mandat od 5 god. i potpuno nezavistan...
 
Нисам неко ко саботира, јер сам и сам паор, али образован који зна да за десет дана од заказаног протеста садашња влада ће бити привремена до формирања нове, а као привремена не може доносити уредбе нити битна документа. Ако се влада не формира у року од 90 дана од верификовања резултата избора (што је врло могуће јер сви знамо како стоје ствари са рејтингом странака), иде се на понављање избора који не могу бити за краће време од 60 дана од дана проглашења.
Дакле, као што рекох - коме ћете предати захтеве?

Да сам ја "буљави"оставио бих блокаде 2-3 дана, онда бих примио делегацију, и на конферецији з ановинаре рекао "сељаци су управу- али ми смо сада техничка влада, гласајте за нас и испунићемо вам захтеве" и ето њима пар десетина хиљада гласова на поклон.
Мислите о томе...
 
Нисам то рекао нити то мислим, само, канда се увек касно сетимо.
Много паметније би било да се аргументовано изнесу захтеви пред све стране и странке пред изборе са јасном идејом - гласаћемо за оне који ће их испунити у противном нека држи гаће у шаке !!!!
Овако, ово ће бити протест зарад протеста, опозиција ће га искористити само за себе, а нама ће остати пријаве саобраћајне полиције и она ствар да истерамо очи.
 
Na prošlim protestima, sam kolegama dao predlog, da se protesti ubuduće uvedu kao OBAVEZNA agrotehnička mera, jer ispada da od njih zavisi dobar deo naše zarade u poljoprivredi :osmeh:.
Inače nisam pesimista, ali mi se čini da su nas "ovi" (buljavi i ekipa) ovog puta matirali, i to što je @ivanm napisao je činjenično stanje.
Što se tiče radova, i na prošlim protestima su neki otišli da seju, a mi neki smo čamili na blokadama. Tako će biti i sada, jer je neko uvek pametan, a neko ispadne budala.
 
Ma 25g izlazimo i nemojte vise da lupate glupsti ministar jer rekao svoje i dao to sto je dao, nama ne odgovara ovima sto odgovara neka sede kuci a garantujem da cu da ih vidim prve kako cekaju ispred trezora ako uspemo da izvucemo 14000 po h
 
Veceras sam obavesten da sutra uvece u 7 imamo sastanak naseg omoljackog udruzenja da vidimo ko je za to da 25 krenemo u proteste. Ja se nadam da ce vise biti za nego protiv.
 
Opstina Zabalj 21-og u 19h odrzava sastanak , najavljena jos veca izlaznost nego prosla dva puta.

Sramote !


 
Poslednja izmena:
Pozdrav,ljudi! Kao sto mozete da vidite,novi sam clan i nisam pisao u ovoj temi,ali pratim komentare,pa rekoh, da iznesem i ja svoje misljenje, sa kojim ce se pretpostavljam,sloziti vecina. Nikako nisam za subvencionisanje po kg,nego po hektaru.Takodje mislim da pio treba da bude obavezan i dalje,da bi poljoprivreda,kako su rekli "strucnjaci",na taj nacin bila profesionalizovana.Protiv agronoma nemam nista,postujem njihov posao i obrazovanje,ali je potrebnije uvesti zestoke kontrole i visoke kazne, pa da vidimo ko radi prijavljeno a ko ne. Uostalom,kad vec kazu"dobicete vise",neka ponude i jedan i drugi model subvencionisanja,pa neka daju kako kome odgovara.
Kod nas,koliko znam,nece biti organizovanih protesta jer nas je ovde malo zainteresovanih,ali cu negde sigurno otici da podrzim realne i ne nemoguce zahteve nas seljaka.
 
Čitam i pitam se šta će se desitii ko će preuzeti odgovornost ako stvari krenu po zlu.Dali su pare vredne ijedne kapi krvi ili dečje suze.sve mislim da je ovo sve planski urađeno samo da se ne ujedinimo oko jedne opcije.Zašto se predsednici svih asocijacija ne dogovore i pozovu sve seljake da na izborima daju glas dogovorenoj opciji .Danas sam imao žučnu raspravu sa jednim kolegom koji je i sam silom prilika i poljoprivrednik ali je i stranački obojen ,džaba sam se ubeđivao jer veruje svom ministru.Besan je još od prošlih protesta jer mu je za 30-ak km trebalo triipo sata da stigne kući.a čitajući komentare na drugim forumima ili temama o poljoprivredi ima i onih koji podržavaju ali bogami i besnih ukoliko zbog protesta njima bude onemogućeno da stignu na svoja radna mesta ili budu sprečeni da obavljajusvoj posao.
 
Veceras odrzan sastanak naseg udruzenja i dogovoreno je da izadjemo na proteste u vecem broju u odnosu na proslu godinu. S obzirom da veceras nisu svi bili prisutni na sastanku sakupicemo se opet 23 da konacno vidimo koliko ce traktora krenuti u protestnu voznju.
 
Nazad
Vrh