Protestna vožnja traktorima.

Da li ste verovali da ćemo uspeti ?

  • Da

    Glasovi: 248 68,9%
  • Ne

    Glasovi: 112 31,1%

  • Ukupno glasača
    360
Imamo mi "naše" sto puta gore od stranaca,koji su pokupovali onomad za 200maraka po hektaru,pa par puta preprodali da bi imali još više
 
Dobri ljudi!nista ne mozemo dok se svi seljaci ne udruze i oni sa 5ha i oni sa 500ha!e samo tad bi nesto mogli da promenimo.Kod mene u seli su poceli da idu i da dele neke poklone predesednik opstine indjije GDIN Jesic i zemljoposednici koji imaju 33god i 333he zemlje,i o cemu mi mozemo da razgovaramo?kad nekog pitam ocemo na proteste svi slezu ramenima a ovamo kao majku im njinu sta nam radee samo jedno cu reci tesko nama!MORAMO SVI IMATI ISTI CILJ, SVI PAORI SRBIJE NE BITNO ODAKLE JE KO!!!
 
Ako se ne desi promena vlasti, a sto ce se tesko desiti, mislim da cemo morati da odemo u kriminalne vode da bi opstali u poljoprivredi. Oni koji ostanu posteni ptopasce, to mi(nam) je sad valjda svima jasno. Sto vise mucki, prevara i sumljivih radnji a sve to pod okriljem parole "samo po zakonu".
Ovo sa subvencijama je cisto mazanje ociju i skretanje sa krucijalnih stvari koji NAS cekaju u narednim godinama. Pokusavaju da nam istrose energiju i nas bes i nezadovoljstvo kanalisu u smeru u kojem oni to zele. I dok se oni zadovoljno smeskaju u svojim koznim foteljama pazljivo razrazujuci strategiju i onako podsmehljivo i tajno ispod stola broje prve avanse iz HAGA mi se borimo sa necim skim se niko ne bori.
Ono nasta treba da obratimo paznju i usmerimo svu nasu energiju jeste ZABRANA PRODAJE ZAMLJE STRANCIMA.
Holandjanima, a i drugima je nasa zemlja obecana jos odavno, a sad su u zavrsnoj fazi kupoprodaje.
Ne znam da li ima spremnih i mocnih koji ce moci da daju za 1 Ha 20 i vise hiljada eura. Nema, naravno, da nema.
Onda kad nam uzmu zemlju bar necemo imati problem oko subvencija.
Dakle oci sirom otvorite i dobro razmislite kome cete dati glas.

Ukazao si na jedan od krupnih problema koji mnogi ne vide.Mazanje očiju subvencijama je dovela do ovoga da se mnogo krupniji problemi ne rešavaju zarad subvencija.
 
Po ovom ispada da nacin subvencija uopste nije prevashodni problem u agraru.Da li ce biti stari nacin ili neki novi model nebitan je.Bitno je sta su ova nasa gospoda obecala ili vec i prodala gospodi iz eu.Tu je srz problema ane ko je hobi ili profi.Maj mesec je tu ali sta uraditi malo ko je od nas siguran sta uraditi sa listicem.
 
Glasanje za nas ne znači ništa već znači onima za koje glasamo.Ko god došao,nemojte se zavaravati,neće nam biti bolje dok se mi sami ne izborimo.Mnogi misle da je svaki prošli ministar polj. bio bolji i tu se varamo.I Dragin da je ostao isto bi bilo samo što bi morao objasniti zašto nema subv. po ha.Činjenica koju po ko zna koji put ponavljam je da subvencije za 2012 neće biti,sem ako se nešto drastično ne promeni (u šta ne verujem) i strah me je da nam nafta koja bi trebalo da se dobije na jesen (mada još ni ovu nismo kupili,jer malo malo pa je nema) ne bude subvencija za 2013-u.
 
Sve junaci na mukama ponikose,niko nije ni pokusao da obidje barijere izgleda da je "protest" bio kao vasar nasli se,ispricali,popili koje,probali ciji je kulen bolji i kuci.
Jos jedno razocarenje ...
 
Majku im j m sta rade sa ovim narodom!gde su asocijacije da pomognu ovim ljudima i uostalom da se solidarisu sa njima smradovi pa ovim ljudima ne treba 500ha nego po 5 10 da imaju hranu za stoku,ma stvarno smo drustvo u pm
 
Ljudi da li ce da se nastave protesti tamo 25 aprila ili od toga nema nista,posto oni zahtevi sto su predati Dacicu njime se potpalili sporet,Ili ce ljudi da se zadovolje sa ovih 1500 din :osmeh:?
 
Protesti ce se sigurno nastaviti u jos zescem rezimu a ukoliko se ispostavi da su nas zavlacili i kupovali vreme videces da ce biti vrlo vruce.
Nece se ovo tek tako zavrsiti kako se ovi olosi i zuti vlastodrsci nadaju.
U Odzacima su se stocari sami organizovali i iskultivirali uzurpirane i vec posejane njive.
Mi cemo izorati puteve i blokiracemo Beograd pa kad nam ne daju da u njega udjemo nece ni oni iz njega izaci pa da vidimo ko ce da izdrzi duze.
 
Samo vi čekajte 25 april.Još mnogima nije jasno da će od subvencija biti samo dizel.Ili se to radi po scenariju.Dotle mogu da izmisle zabranu javnog okupljanja iz kojekakvih razloga.
 
Nazad
Vrh