Protestna vožnja traktorima.

Da li ste verovali da ćemo uspeti ?

  • Da

    Glasovi: 248 68,9%
  • Ne

    Glasovi: 112 31,1%

  • Ukupno glasača
    360
Uvek se mora traziti vise da bi se dobilo ono sto nam pripada.Takva nam je drzava gleda da zakine i ukrade gde god moze da bi dzepovi politicara i olosa bili puniji.Zato treba izaci sa prekomernim zahtevima da bismo dobili ono sto nam realno pripada.
 
Verovatno zvuc utopijski,ali "šta bi bilo kad bi bilo" da se uspostavi na primer neka "seljačka neposlušnost".Bojkot isporuke svih poljoprivrednih proizvoda,ali baš svih (mleka ,mesa,pogotovu).Prazne pijace,prazne radnje,nema prerade.Obustava plaćanja svih doprinosa.Znam da je blesavo,teško za organizovati,ali zamislite samo na trenutak tu sliku.Sumnjam da bi uspeli sve da uvezu a da ne nastane kolaps.
 
POTPUNA BLOKADA PUTEVA? Novi Sad, 02.april 2012.g. Naša redakcija je primila saopštenje za javnost sa lične e-mail adrese Miroslava Ivkovića, člana Organizacionog odbora nezadovoljnih poljoprivrednika – reč je o organizatorima protesta koji žele isplatu subvencija po hektaru. U ovom saopštenju se navodi da će se na sednici Odbora za poljoprivredu Skupštine Srbije 3. aprila razgovarati o njihovim zahtevima. Inače, pomenuti Odbor za poljoprivredu nije se izjasnio o Agrarnom budžetu za 2012. godinu, koji je većinom glasova usvojila Narodna skupština. Organizacioni odbor nezadovoljnih poljoprivrednika, u sastavu: Miroslav Ivković, Milosav Ostojić, Zoran Lambeta, Milivoje Zarin, Milan Begojević, Đorđe Jovanović i Jan Husak, - obaveštava javnost da će o zahtevima, koji navodimo u nastavku teksta, razgovarati Odbor za poljoprivredu na sutrašnjoj sednici. „Obraćamo Vam se zbog rešavanja nastale situacije tj. blokiranje poljoprivrednika u protestnoj vožnji izazvanom promenom u agrarnoj politici ministarstva poljoprivrede koja neodgovara poljoprivrednicima, jer favorizuje prerađivačku industriju i smatramo da će novac namenjen poljoprivrednicima kroz ovakvu agrarnu politiku završiti u rukama prerađivačke industrije. Te su se stoga poljoprivrednici odlučili za proteste odnosno protestnu vožnju ka Beogradu koja je upravo realizovana i želimo da Vam predočimo naše zahteve, a to su: 1. Subvencije za regresiranje repromaterijala u biljnoj proizvodnji po hektaru; 2. Neophodno sprovođenje Nacionalne strategije ruralnog razvoja 2011-2013, koja je usvojena u februaru 2011. godine kao i donošenje uredbi za ruralni razvoj (direktna davanja za investicije); 3. Produženje za realizovanje bonova za naftu do 1. jula 2012. godine; 4. Poljoprivrednik koji ostvari ukupan promet u poslednjih 12 meseci veći od 10.000.000,00 dinara treba da podnese evidencionu prijavu nadležnom poreskom organu, a ne kako je to do sada bilo precizirano odredbom čl.38 stav 1. Zakon o PDV da evidencionu prijavu podnosi obveznik koji je u poslednjih 12 meseci ostvario ukupan promet od 4.000.000,00 dinara.” Na kraju se ultimativno kaže: „Svi zahtevi da se ispune do 24.04.2012. godine, jer u suprotnom 25.04.2012.godine najavljujemo totalnu blokadu svih saobraćajnica u Vojvodini. Predlažemo da ove zahteve prosledite Predsedniku Republike Srbije Borisu Tadiću, Predsedniku Vlade Mirku Cvetkoviću i Ministru poljoprivrede Dušanu Petroviću” – piše u ovom saopštenju. Povodom različitih komentara o Uredbama za trošenje Agrarnog budžeta za 2012.g. redakcija „AgroServisa” će u četvrtak objaviti rezultate ankete među poljoprivrednicima i građanima s osnovnim pitanjem –
 
" Pomoćnik ministra poljoprivrede Miloš Milovanović
ponovio je da novi način subvenicionisanja treba da omoći povećanje poljoprivredne proizvodnje, prerađivačkih kapaciteta i prehrambene industrije i povećanje izvoza poljopropvrednika koji će dobijati subvencije:osmeh:." Ko svaba tralala, A sta ako se zainatimo pa totalno smanjimo proizvodnju ili ne predamo nista od roda oce li se i onda povecati prizvodnja.Ne treba tako pretiti totalnom blokadom ,treba dobro promisliti jer ionako prave razdor i zele da nas prikazu kao da smo neprijatelji onima koji se ne bave poljoprivredom pa cak i radnicima pa huskaju jer toboze bice sve blokirano pa oni nece moci na posao.a sa druge strane vlast ima mehanizme sile a pogorsanje stabilnosti samo njima ide na ruku,
 
Mislim da je najbolje ovo sto je danas Ivkovic izjavio. Covek je rekao u najkracim crtama tako da ne mogu govn... da izvuku iz koncepta, a sto uvek rade, zatim efektno - pod 1, 2 i 3. I to je to. Isto tako rekao je i ciframa kolike su subvencije u zemljama u okruzenju, a kojima mi pretendujemo i jesmo konkurenti, od 300, 500 do 1000 evra/ha. To je cisto da ne misle gospoda gradjani da je 140 evra bezobrazluk vec minimum minimuma i to pogotovo u toku ovih godinu dana uzevsi u obzir koliko je otislo gorivo i repromaterijal. I na kraju je rekao najvaznije - nadjite mi u Evropi gde se subvencionise po kg?
E vidis, to se samo kod nas radi. Jer kako onda smisliti strategiju da se opeljesi jedina fabrika koja radi u Srbiji - poljoprivreda? Kako namiriti s jedne strane strane banke koje ovde inkasiraju 4 000 000 000 evra i koje lose posluju (!!!), osiguravajuca drustva kojih ima sijaset, a kod kojih ljudi ni zivot ne osiguravaju i s druge strane Koleta, Miska, Matketa i druzinu? Pa lepo. Subvencionisanjem po 1 kg. Jer ti da bi dobio vise na tezini moras da:
1. uzmes ''povoljan'' kredit za nabavku zalivnog sistema ( buljavi kaze samo uzimajte kredite, 6% kamate moze svako da uzme)
2. osiguras letinu od leda, zime, poplava, pozara, ultragalaktickih zraka, pada letecih tanjira i svemirske prasine
3. predas sav kukuruz odmah ( a to znaci da vise ne kalkulises ti vec neki Kole umesto tebe, tvoje je inace samo da radis!)
4. molis boga da '' otkupljivaci'' preuzmu tvoju letinu
Sve mi se cini da papak ide po pamet u neki klub ''Privrednik'' kao sto radi i deda mraz Mirko (gde mu saopstavaju koliki kurs da drzi narednih mesec dana), tako i ovaj. Istina je kad kazu gde nema nikakve logike tu je lopovluk najveci.
 
I u zemljama u okruzenju su radnicima plate nekoliko puta vece nego nase,a ovde ljudi cute i rade ceo mesec za 100evrica i to AKO imaju posla,tako da drugi gradjani ove zemlje imaju pravo da nas pljuju,kao sto i mi imamo pravo da trazimo subvencije.
 
I u zemljama u okruzenju su radnicima plate nekoliko puta vece nego nase,a ovde ljudi cute i rade ceo mesec za 100evrica i to AKO imaju posla,tako da drugi gradjani ove zemlje imaju pravo da nas pljuju,kao sto i mi imamo pravo da trazimo subvencije.

Trazimo regres na repromaterijal .. .. Kad skinu toliku marzu , subvencija nam i ne treba .. ali boze kako ce se tajkuni bogatiti onda ? Molim nemoj lupati vise !
 
Kol'ko god oni povecali subvenciju nasi ce pametnjakovici povecati cenu zakupa,juce mi drugar prica placa jutro u arendu 200-350e i sta tu njemu znaci subvencija...
 
Cena arende je podignuta , jer zemlje nema u ponudi puno i zbog malo boljih cena zitarica i uljarica a ne zbog regresa !
 
Zbog "malo boljih cena uljarica" je cena kod mene do pre 2godine bila 120e plafon,a sad od jesenas skocila na 200e i to su nabila 2 derana koji su uzeli masine na kredit i jedan je uvek prvi na blokadama.
 
Arenda se dize iskljucivo zbog alavosti. Nikada necu razumeti nekog ko samo hoce da se prica kako on radi puno zemlje. Placa arendu 250e i seje psenicu na tu njivu :sta:
 
I u zemljama u okruzenju su radnicima plate nekoliko puta vece nego nase,a ovde ljudi cute i rade ceo mesec za 100evrica i to AKO imaju posla,tako da drugi gradjani ove zemlje imaju pravo da nas pljuju,kao sto i mi imamo pravo da trazimo subvencije.
Ti zemo stvarno lupaš ko maksim po diviziji:haha:,dobro ti je čovek rekao.Idi malo na :riba:da smiriš živčenjake
 
Ja stvarno ne znam sta sam napisao u tom postu,a da nije istina. :cool:
Jedino sto istina malo .... dotice,boli ... ? :sjasi:
Pa po tvome ispada i da ti i tata i mama i baba imaju primanja po 100evra mesečno još i tebe šalju na fakultet i izdržavaju da budeš budući agronom ili ko zna možda budući ministar,pomoćnik ministra itd.Uf,kako bi ti radio u interesu poljoprivrede i poljoprivrednika mogu da zamislim
 
Sta je 100evra mesecno po glavi...ako ti sa 100tinak kj ne mozes da zaradis toliko onda se mani zemlje i dodji ovde u NS da prodajes palacinke,dok se ne zahukces dacu ti dzabe stan,ni rezije ne moras placati. :osmeh:
Radio bih u interesu SELjAKA,a ne tajfuna i tajfuncica,i ptice na grani znaju da svaki traktorista kod takvih ima na papiru 100ha a gazdica uzima pare,jeb* taki pos'o.
 
A kad vam ja prosle godine pricam da subvencije po kilogramu nevaljaju za sve nistemi verovali A !!! Dala baba dinar da udje u kolo sad bi dala 2 i nadamse da ce i izaci , a i ako ne izadje opet dobro , Pa Milosevic je davao 97 i 98 godine premije po kilogramu a bonove za naftu od 90 do 99 .
PS samo vas gledam :osmeh:
 
Sta je 100evra mesecno po glavi...ako ti sa 100tinak kj ne mozes da zaradis toliko onda se mani zemlje i dodji ovde u NS da prodajes palacinke,dok se ne zahukces dacu ti dzabe stan,ni rezije ne moras placati. :osmeh:
Radio bih u interesu SELjAKA,a ne tajfuna i tajfuncica,i ptice na grani znaju da svaki traktorista kod takvih ima na papiru 100ha a gazdica uzima pare,jeb* taki pos'o.
"Radio bih"-ali prvo moraš da završiš fakultet.Pa kad završiš onda dodješ kod mene da te ja preslišam da ga nisi slučajno učio napamet ili nedaj bože kupio.
Nemoj palačinke,bolje su kokice.
Ako završiš fakultet ja ću prvi da ti čestitam
Nešto si se deprimirao u poljoprivredu?Zato ja sve radim sam,nemam čak ni traktoristu-mogu tebe sezonski da zaposlim ako hoćeš da ti pokažem praktičnu obuku i nastavu da naučiš kako jedan budući inž.poljoprivrede treba da razmišlja-ali ne za stolom neg na njivi
 
Nazad
Vrh