Protestna vožnja traktorima.

Da li ste verovali da ćemo uspeti ?

  • Da

    Glasovi: 248 68,9%
  • Ne

    Glasovi: 112 31,1%

  • Ukupno glasača
    360
Nemogu da vam kazem dali je ova informacija 100% tacna, cuo sam da Sefkerinac od sinoc nije predsednik poljoprivrednih proizvodjaca Ban.Novog Sela....Smenjen je.
A ja se baš pitao da li u Banatskom novom selu koji ima 3 puta više stanovnika od Ilandže,Novog Kozijaka,Dobrice i Lokava zajedno ima bar jedan pametan pa da kaže "ko ga je** ako njemu odgovara ovaka ja odoh na proteste".
Sramota da takvo selo nadomak Pančeva ignoriše proteste.
A pitajte člana srđan 7 koliko ima poljoprivrednika u Rarošu a neko je bio na protestima.
Za opštine Južnog Banata Vršac,Pančevo,Kovin,Bela crkva nemam reči isto kao i za Alibunar,Plandište(čast malobrojnim izuzecima).
Svaka čast Kovačici i Opovu.
 
Zbog neprikladnog recnika ja dobio opomenu!!! Ne vidim nista neprikladno u mojim postovima, necu vise ni da pisem jer je ovo gore nego cenzura u Kini! Btw clan panonstib mi poslao upozorenje na PP. Hvala i dovidjenja!!!
 
Ljudi, do 25-og aprilla ima sasvim dovoljno vremena da se zavrsi setva i da se napravi plan protesta i spisak zahteva ministru sto se beci na nas ko peceni ovan na raznju. i Da se tada nastupi jedinstveno. Sve vise je zainteresovanih iz sumadije da podrze protest i da izadju sa traktorima,vidim to iz price sa pojedincima. A treba iskoristiti vasare u Rumi i Smederevskoj palanci i tamo na bilo koji nacin siriti ideju o protestu,deliti letke,itd. Jer tu se skupi oko 25 000 poljoprivrednik i sigurno ce svaki peti izaci na puteve a 5000 je veliki broj. a sto se policije tice juce mene zaustavise dok sam isao da bacim vestak po psenici i poce izivljavanje,stop svetlo,saobracajna,ukljuci zmigavce , pa gde si krenuo,pa jel radim negde i da vam ne pricam dalje...i da nisam pozvao zeninog ujaka,inspektora u mladenovackoj policiji najeba ja ko zuti, a majmunu sam zapamtio ime i prezime
 
Ja sam iznosio konkretne predloge ali ih niko nije čitao_Ozbiljan potez a toliko neorganzovanosti.
Molio bih učesnike da nam prezentuju tačno i precizno sa kojim zahtevima ste išli.Vrlo bitna stvar koja utiče na odziv jer je definitivno tačno da se ovog puta nije znao cilj.
Moraju se uključiti i ljudi iz cele Srbije.
Definitivno je da ministar neće pristati na uslove a dato mu je mesec dana a u tim će i izbori.Ako je to i bio cilj svega ovoga onda džabe mi pričamo (ako je sve unapred dogovoreno).Vrlo je glatko i brzo išlo da bi bilo istinito.Zašto Dačić i prošle godine na ovaj način nije primio poljoprivrednike.
Ima ljudi koji su srcem i voljom otišli na ove proteste.Na njih se ovo ne odnosi jer su samo izmanipulisani a da ne grešim,po ko zna koji put pokazaće vreme.
 
I kod mene su jludi zainterasovani ALI pitaju sa koim zahtevima se pred debelog izašlo pitaju što neko ne postavi zahteve pitaju št je sa stočarima i njihovim premijama
 
Sinoc na sastanku poljoprivrednika iz BP, nas predsednik Zoran Lambeta, a i jedan od 6 clanova delegacije poljoprivrenika ispricao nam je kako je to bilo u BG i procitao zahteve.Pokusacu da vam ih prepricam.
1.Uredba o subvencionisanju biljne proizvodnje iz 2010-2011 godine
2.Strategija o ruralnom razvoju i direktnim investicija za razvoj agraga(nacionalni plan 2011-2013god)
3.Pomeranje granice pdv-a sa 4 miliona na 10 miliona dinara.
Ne mogu da se setim da li je jos nesto bilo,ali ovo nam je mislim svima najvaznije.
Rok za ispunjenje ovih uslova je 24. april, u slucaju da se ministra ne opameti i ne promeni pravac agrarne politike, 25. aprila cela Vojvodina i pojedini delovi Srbije bice blokirani totalnom blokadom do ispunjenja zahteva.
Mislim da sam vam lepo objasnio i ne bi trebalo vise da sumnjate, nego poradimo sta imamo pa 25-og svi na blokade, ako buljavi ne odustane.:cool:
 
Hajde da se tacno odrede zahtevi i da se objave na forumu i da svako od nas iste rasiri po svom mestu tako da i oni koji nemaju pristup internetu kaoi stariji gradjani budu obavesteni sta se od drzave trazi. Mislim da bi to dalo rezultata i omasovilo protest. I kod mene ljudi znaju samo ono sto su videli na tv atamo nisu mogli da vide gotovo nista
 
Ljudi od protestne vožnje nema ništa, mora mnooogo radikalnije mere da se primene, pod radikalnijim smatram zaustavljanje celokupne setve ali da se u tome istraje ne samo nekoliko dana, nego ako treba žrtvovati celu godinu ili celu setvu odložiti i za mesec dana e tako će se ovima iz vlasti pokazati da se ne igraju više sa srpskim poljoprivrednim proizvođačima kada bi im se pripretilo da moraju na uvoz dati ogrooomne pare počešali bi se i gde ih ne svrbi, ovako ove protesne vožnjice su čista zajebancija zaboraviće se već za 10 dana pošto će krajem aprila da se zahuhta kampanja.
 
nazalost nepostoji drugi nacin da se iskaze nezdovoljstvo osim protestom e sad tu stradaju neduzni seljaci koji moraju da traze ono sto im pripada a i obicni ljudi koji su krenuli sa porodicom negde a nemogu da prodju a za sve je kriva drzava koja izgleda nepostoji.ova nova uredba dokazuje da nemaju para,sada navodno uslov nije PIO ali premija je samo 1 dinar po predatom kilogramu psenice i kukuruza i kada se sve sabere u proseku ce to biti daleko manje nego prosle godine,oni znaju sta rade ali narod izgleda nezna koga je doveo na vlast.
 
pogledajte kako su to hrvati radili prošle godine oni su blokirali veće gradove i što bi cela srbija težila da dođe u beograd kada za to nema potrebe mislim da je efikasnije i za seljake em jeftinije em lakše da svako napravi blokade u svom mestu eventualno najbliži grad mislim da je to mnogo izvodljivije i da bi odziv poljoprivrednika bio mnogo veći u svom si mestu a protestuješ ideš kući na ričak pa se vratiš a ne da pičiš po 100km pa tako kada se blokira B.N.S,Vladimirovac,Karlovac itd sve do Vršca blokiran je međunarodni put pa Pančevo,Bavanište, Kovin blokiran je regionalni put svko da blokira svoje mesto pa da vidiš u jednom danu blokirana i Vojvodina i Cela srbija pa tako ne ide mleko.hleb,gorivo itd
 
Može i tako izazvati totalnu blokadu ništa ne ulazi ništa ne izlazi u gradove pa kad gospoda koja živi po gradovima nema mleka, nema svežeg povrća i voća na pijacama, sira, jaja i ostalih za život neophodnih namirnica pa kad i oni pritisnu gospodu političare možda i bude nešto. Samo je sada mnoogo zeznuta situacija što se ne sme verovati političarima njih zanese kampanja pa mnogo obećavaju , jedna li je muka...
 
Moram se oglasiti odziv sa ovog dela juznog banata ocekivano slab.Ove dve opstine Alibunar,Plandiste standardno na repu svih dogadjaja.Veoma mali broj traktora naspram registrovanih korisnika subvencija.Gospodo moja od koga ocekujete da vam i ovaj put utera pare u dzep.Cele zime sam citao o planovima ratnih vojvoda koje su zahvaljujuci postenim paorima delimicno uspele,a u celosti nikako.Rezultat ne moze da bude zadovoljavajuci.
 
Blokirati Beograd to je ono sto bi sve vrlo brzo resilo.Sve dok se po Beogradu muvaju i krecu slobodno kojekakve ojebine necemo nista postici.
 
pa ako blplokiraš svaki grad u srbiji onda nemaš samo pobunu seljaka nego svih građana e a to se mora rešiti
 
Nazad
Vrh