Protestna vožnja traktorima.

Da li ste verovali da ćemo uspeti ?

  • Da

    Glasovi: 248 68,9%
  • Ne

    Glasovi: 112 31,1%

  • Ukupno glasača
    360
Sutra krecu ostrije blokade na teritoriji Kragujevca tj Sumadije. Blokirace se sela: Luznice, Jarusice, Desimirovac, a za ostala nemam informaciju. Prica da ce i Kragujevacka Raca da blokira raskrnicu tamo kod njih.

Što blokirate sela? Pa blokirate sami sebe!

Nemojte, ljudi, gneviti narod! Čak i ti drogirani jebivetri i večiti studenti što leže po kafićima i drndaju skupe mobilne telefone po ceo dan i koji postavljaju komentare pune mržnje prema seljaku su isto narod. Shvatite vi njihove komentare ozbiljno i pokušajte da razumete šta je dovelo do takvog stava. Pokušajte da razumete i tog radnika kome otežavate da ide na posao. Treba nam podrška i razumevanje što šireg dela naroda, a ne njihov bes i mržnja.
Sa podrškom intelektualaca i radničke klase bismo verovatno postigli veći i dugotrajniji efekat. Otpor vladajućoj oligarhiji se pruža drugačije u vidu neke organizovane građanske neposlušnosti, a ne ugnjetavanjem naših ljudi.

Ako već moramo na ulice, 'ajmo svako ispred svoje opštine ili tako nešto, hajde da širimo pozitivnu kampanju u našu korist. Što ne probamo da na ovom sajtu sastavimo jedinstveni propagandni letak koji ćemo svi moći da štampamo na svojim štampačima i organizovano delimo narodu svako ispred svoje opštine i da na smenu tamo stoji po par prosečnih traktora. Hajde da strpljivo objasnimo onima koji su zbunjeni šta tražimo(prvo moramo i sami znati)! Hajde da zatražimo podršku slavnih sportista i umetnika, pa i estradnih zvezda. Takvi mogu da utiču i na promenu stava onih koji su trenutno najneprijateljskije raspoloženi prema onm delu naših ljudi koji su na protestima.

Ma, hajde da probamo da dejstvujemo pozitivno!

Razmislite o ovome svi za eventualne buduće akcije!
 
Poslednja izmena:
Ma kakvi sami sebe! Blokira se pur Kragujevac Mladenovac, i Kragujevac Rača. Sva ta sela su povezana sa tim magistralnim putevima. Čekamo reakciju Lapova i Batocine
 
pa ovi vise nisu normalni!dokle ide njihova budalastina!?ma sve su ljudi prodali i profuckali pa im sad zinulo **greška na nas ,nas mukotrpan rad,nasu dedovinu sto smo sacula i nismo proj.... kao oni!ove treba ne bagerom isterati iz skupstine kao milosevica nego ih povesati nasred njinog lepog lopovskog beograda!
 
Ne vredi sada ništa, izborna je godina! Nego, hajde da se okupimo jednom svi mi mali i srednji(u velike spadaju oni, znate...) odnosno da se okupe predstavnici svih naših udruženja svih grana i staleža u poljoprivredi i da sami napravimo jednu fer agrarnu strategiju dobru i za državu i za nas pa da nakon formiranja nove vlade to predstavimo budućim ministrima. Ne tiče se to sve ni samo ministra poljoprivrede, tiče se i ekonomije, rada, zapošljavanja, socijalnih pitanja, lokalne samouprave i regionalnog razvoja.


Ako se u buduće budemo organizovali tako i eventualni budući protesti će biti daleko masovniji. Prvo mi moramo da znamo šta hoćemo i da svima među nama odgovara, a takvo je rešenje moguće pronaći. Ja sam lično ovde imao najveći sukob mišljenja sa na primer @Minđušar, ali čitajući njegove dalje komentare vidim da ima toga oko čega bismo se mogli i te kako složiti. u ostalom, iz sukoba mišljenja i nastaju ideje koje vode ka progresu.
ne iz sukoba veci iz razmene misljenja. u svakom postu cete naci nesto pametno i to je glas naroda i iz toga treba izvuci sta narod muci. I mindjusar je shvatio da je ova uredba koju je smislio buljavi obicna ujdurma i pljacka. pravo na dizel po 65 imaju i ratari i stocari i povrtari i vocari i kaze do juce bilo 220000 prijava i svi ce da koriste i subvencije. E kur moj sto ce da koriste. Izvisice stocari,povrtari i vocari,jedino za krompir ce se obogatiti za 60 para po kilu. svih 450 000 hiljada gazdinstava ce uzeti dizel,niko nije lud da ispusti naftu po 65 ali ni 30000 nece videti ni dinar od subvencije po kilu. E to je ta fer uredba
 
Poljoprivrednici iz Stare Pazove i okoline smo završili protest oko podneva, za sada... Ja sam bio od početka do kraja, sa izuzetkom od dva sata dok sam bio kući po opremu za duži boravak :osmeh:. Od naših je išlo 21 za Beograd, plus iz Inđije i okoline sveukupno pedesetak traktora ::traktor::, a mi ostali smo ih čekali pored puta.
Pohvala za našu lokalnu policiju, sa kojom imamo extra saradnju, kao i do sada ::super::.
Nemojte se mnogo obazirati na komentare ljudi koji nas pljuju, jer nisu ni svesni koliko su DEBEEEELO izmanipulisani.
Mi (poljoprivreda) smo sada na redu da najeb..., jer su već sve ostalo rasprodali i opljačkali, a za ovakve postupke prema nama, svako od nas i naše familije treba da im uskrati glasove na izborima !!! Nefavorizujem nikoga, ali za ove definitivno NETREBA glasati !!! Da nebude zabune, i ja sam do sada glasao za njih, ali me je sada zbog toga sramota::sramota::.
 
Protest je obustavljen, barikade su uklonjene do 15.04., cini mi se. Sada ce dacic predati zahteve Seljaka tadicu i petrovicu, pa ce oni smisliti odgovor. Bili su neki ljudi iz Crepaje kod dacica, izljubise se, slikase se, predadose zahteve itd.
Moj glas su izgubili jos prosle godine, dripcine.
 
Pa zar nisu propali razgovori sa Petrovicem?? Sad ce Dacic da mu ponovo uruci ono sto je on vec odbio!!?? Svake godine nove vodje protesta i svake godine se neko omasti! Pratite malo te vodje da vidite ko-gde-sta.... evo zato sam ja pobegao!
 
Ide vest da se od petrovica i ministarstva trazi ukidanje uredbe i ovog sra... od subvencionisanja do 24.04.2012. U neku ruku nije lose. Neka ljudi obave setvu i neka se ostre do tog datuma, izbori su 6. maja tako da postoji manevarski prostor za delovanje. Jedino, kazem jedino, ne zna se sta je trazeno odnosno predato debelom i ko je bio u delegaciji ispred poljoprivrednika? Tek tada cu moci da prosudim da li je ovo dobar ili los potez.
 
Danas kod mene u selu neka vrsta odmazde policija stala u centar i zaustavljala sve i jedan traktor koji je prošao, prštale kazne na sve strane a najmanja je bila 10000 din ,toliko o dačiću i njegovoj policiji.
 
Traktoristi ulaze u Zemun..


---------- Poruka napisana u 19:19 ---------- Prethodna poruka je at 19:19 ----------

Danas kod mene u selu neka vrsta odmazde policija stala u centar i zaustavljala sve i jedan traktor koji je prošao, prštale kazne na sve strane a najmanja je bila 10000 din ,toliko o dačiću i njegovoj policiji.
Pa dal je moguce da su to radili? :(
 
Na izlasku iz Titela , drugara mog su zaustavili danas , ali smo svi stali kolektivno , srecom nije bilo kazne ... Nadam se da ce resiti se pozitivno do 25.04
 
Traktoristi ulaze u Zemun..


---------- Poruka napisana u 19:19 ---------- Prethodna poruka je at 19:19 ----------


Pa dal je moguce da su to radili? :(

Moguće , moguće jednog su zaustavili vozio prasad ,kad su mu sve nabrojali i sabrali kazne,on pita jel mogu ja sad da odbacim prasad a oni mu kažu ne gospodine vi ste isključeni iz saobraćaja.A policiju su poslali iz petog sela da se ovi naši ne bi zamerali.
 
Predlazem da zbog ovolike medijske blokade, koja ocigledno postoji, da se na FB-u na forumskom profilu pokace svi video materijali i slike. Ovo je sramota koliko se lose izvestava o protestima. Ispade pobunilo se 5 ratara!!! Strasno sam besan zbog toga!!! Imate moju punu podrsku makar ja u okolini Novog Sada nemao leba da jedem za koji dan.
Valjda zato što im vojvodina slabo plaća pretplatu na tv....
 
Nista meni ovo nije jasno... Ministarstvo poljoprivrede jasno kaze da nema nameru da menja odluku subvencionisanja, a mi im dajemo rok da to urade, i to celih 25 dana??? A sta se to ceka, ako oni imaju jasan cvrst stav??
 
Људи ово се заврши овако сада, а 25. излази комплетна Шумадија, већ сам разговарао са доста људи, сви су спремни. Јер као што сам и раније писао, ми немамо никакво право удружење ратара и сточара , па све морамо овако приватно од уста до уста. А буљави, обележени и дебели нам сигурно неће без протеста ништа дати, тако да видимо се у Београду. Испаде да је Београд резервисан само за шетњу хомосексуалаца.
 
Nije trebalo sad popustati ovo je cista kupovina vremena i vlast ce se do tad spremiti i nece biti moguce ponovo ih iznenaditi.
 
Nazad
Vrh